Dzisiaj jest

środa,
27 września 2023

(270. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
24321196

Wyszukiwanie

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów starszych we wtorek o godz. 18.30;

  2. dla ministrantów młodszych we środę o godz. 16.30 (zapraszamy chłopców chętnych do służby ministranckiej);

  3. dla kandydatów do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 10.00.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Na pierwsze nabożeństwo różańcowe zapraszamy w niedzielę, 1 października o g. 18.00.

 4. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień października.

 6. Po Mszy św. przy chrzcielnicy będzie można nabyć kalendarz misyjny oblatów Maryi Niepokalanej.

 7. W minionym tygodniu zmarli śp.: Marek Woś z Niewolna, Edmund Ostrowski z Wymysłowa, Teresa Szabla z ul. Wodnej i Henryk Adamczak z Zielenia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu festynu parafialnego dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2 ,  dyrektorowi i pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji, pani prezes Zakładów Ziemniaczanych i sołectwom Niewolno, Lubiń i Wymysłowo, właścicielom Restauracji „Czeremcha”, piekarni Piekuś, paniom z Parafialnego Zespołu Caritas, które przygotowały loterię fantową nauczycielom, którzy przygotowali i prowadzili konkursy sportowe i zabawy dla dzieci, pielęgniarkom, parafialnemu zespołowi Voce di Dio, Artystycznemu Zespołowi Świerszcze, zespołowi Jedyneczki członkom Parafialnej Rady Ekonomicznej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej za wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie festynu. Bóg zapłać p. Pawłowi Piechowiakowi za załatwienie profesjonalnej sceny. Bóg zapłać Parafianom obsługującym stoiska gastronomiczne, młodzieży, strażakom, ratownikom medycznym, wszystkim Parafianom, którzy przynieśli przedmioty na fanty oraz ciasto do sprzedaży, firmom i osobom indywidualnym za złożone ofiary pieniężne, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Składamy serdeczne podziękowanie także wszystkim, którzy zechcieli przyjść na nasz festyn i wesprzeć leczenie i rehabilitację 16-letniego Olka, 1,5-rocznego Gabrysia i rocznego Stasia. Cały dochód w wysokości 29 tys. zł będzie przekazany na ten cel. Niech Pan Bóg to dobro wszystkim wynagrodzi.

 2. W poniedziałek przypada Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Patrona młodzieży. Podczas Mszy świętych będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny i polskiej młodzieży.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów młodszych we wtorek o godz. 15.00 w domku przy plebanii;

  2. dla ministrantów starszych we wtorek o godz. 16.00;

  3. dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. we czwartek o godz. 18.30 w bazylice;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. w tym tygodniu nie będzie próby dziecięcego zespołu muzycznego.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 5. W czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 6. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.017 zł.

 8. W przyszłym tygodniu będzie można nabyć kalendarz misyjny oblatów Maryi Niepokalanej.

 9. W minionym tygodniu zmarli śp.: Anna Duszyńska z ul. Mickiewicza, Robert Kuchta z Brzozówca i Przemysław Stryganek z ul. Jeziornej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dziś o godz. 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową i licznymi atrakcjami. Będą kiełbaski z grilla, grochówka, chleb ze smalcem, ciasto, kawa herbata, zimne napoje, popcorn, wata cukrowa. Dzieci będą mogły skorzystać z dmuchańców, wziąć udział w grach, zabawach i konkursach sportowych.

 2. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 koncertem Mirosława Deredasa – wokalisty estradowego, który wykonuje utwory Elvisa Presleya i Krzysztofa Krawczyka. Artysta koncertuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Wystąpią też „Świerszcze”, „Jedyneczki” i Parafialny Zespół Voce di Dio”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 3. Cały dochód z tegorocznego festynu będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 16-letniego Olka, który walczy z glejakiem mózgu, na leczenie półtorarocznego Gabrysia urodzonego w 28. tygodniu ciąży, karmionego sondą i cierpiącego na wiele powikłań wcześniaczych oraz na rehabilitację rocznego Stasia z zespołem Downa.

 4. Z powodu upału ciasto na festyn prosimy przynosić od godz. 13.00 (nie wcześniej).

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów młodszych we wtorek o godz. 15.00 w domku przy plebanii;

  2. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we czwartek o 08.30 w kaplicy św. Faustyny;

  3. Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w piątek o 14.20 w kaplicy św. Faustyny;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. próba dziecięcego zespołu muzycznego we czwartek o godz. 17.00 w domku przy plebanii (zachęcamy dzieci z klas II – IV, aby dołączyły do zespołu muzycznego).

 6. Na nabożeństwo fatimskie połączone z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy zapraszamy we środę, 13 września o godz. 20.00.

 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 8. Wyjazd młodzieży na Święto Młodych do Wrześni w sobotę, 16 września o godz. 09.00 spod bazyliki. Zapisy do środy u Ks. Łukasza.

 9. W czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Maria Szymańska z Wymysłowa, Piotr Półtoranos z ul. Św. Ducha i Henryk Górny z ul. Drybańskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy uczniów wszystkich szkół, nauczycieli i rodziców na Mszę św. sprawowaną z prośbą o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 08.00.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i ich rodziców we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00

  2. dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po nabożeństwie

  3. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

  4. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 10.00 w domku przy plebanii (zachęcamy dzieci z klas II – IV, aby dołączyły do zespołu muzycznego).

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo z modlitwą w intencji powołań.

 4. W piątek święto Narodzenia NMP (M.B. Siewnej). Msze św. jak w dni powszednie.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 6. We środę, 6 września organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film dokumentalny o rodzinie Ulmów, której członkowie zostali zamordowani za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej, a 10 września będą ogłoszeni błogosławionymi. Koszt biletów wraz z dojazdem wynosi 35 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy z wpłatą po Mszy św. Wyjazd we środę o godz. 18.30 spod bazyliki.

 7. W związku z wyjazdem do kina, nowenna we środę rozpocznie się o godz. 17.50.

 8. W przyszłą niedzielę, 10 września o godz. 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową. Fanty i przedmioty na nagrody, można przynosić do środy włącznie do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 9. Dochód z tegorocznego festynu będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację 16-letniego Olka, który walczy z glejakiem mózgu, na leczenie półtorarocznego Gabrysia urodzonego w 28. tygodniu ciąży, karmionego sondą i cierpiącego na wiele powikłań wcześniaczych oraz na rehabilitację rocznego Stasia z zespołem Downa.

 10. Jak każdego roku, prosimy o upieczenie ciasta na festyn. Prosimy dostarczać je na boisko szkolne w niedzielę od godz. 11.00 w podpisanych blachach.

 11. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 koncertem Mirosława Deredasa – wokalisty estradowego, który wykonuje utwory Elvisa Presleya i Krzysztofa Krawczyka. Artysta koncertuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

 12. Festyn będzie połączony z naszymi parafialnymi dożynkami. Msza dziękczynna za plony i o błogosławieństwo Boże dla rolników odbędzie się 10 września o godz. 11.30 (wcześniej niż w poprzednich latach). Delegacje z wieńcami i chlebami oraz poczet sztandarowy ustawią się o godz. 11.20 przed wejściem do bazyliki.

 13. Organizujemy wyjazd młodzieży na Święto Młodych do Wrześni w sobotę, 16 września. Informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

 14. W czasie ferii zimowych, w dniach: 17 – 24 lutego planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 16. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 17. W minionym tygodniu zmarli śp.: Piotr Szpranger z ul. Dąbrowskiego i Henryk Zdrojewski z Lubinia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

  1. Spowiedź w piątek:

   • dla dzieci o godz. 15.00

   • dla młodzieży i starszych o godz. 17.00

  2. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00

  3. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30

  5. chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30.

 2. Dzieci, które rozpoczną naukę szkolną w I klasie zapraszamy do kościoła z plecakami (tornistrami) i przyborami szkolnymi, które zostaną poświęcone na Mszy św. w piątek o godz. 16.00.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 4. W przyszłą niedzielę, 3 września odbędzie się piesza pielgrzymka na odpust parafialny ku czci Matki Bożej w Ostrowitem Prymasowskim. Zapraszamy do udziału. Wyjście pielgrzymki o godz. 08.00 spod dzwonnicy. Msza odpustowa w Ostrowitem o godz. 12.00. Powrót we własnym zakresie.

 5. We środę, 6 września organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film dokumentalny o rodzinie Ulmów, której członkowie zostali zamordowani za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej, a 10 września będą ogłoszeni błogosławionymi. Zapisy po Mszy św.

 6. W niedzielę, 10 września o godz. 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 7. Jak każdego roku, prosimy o upieczenie ciasta na festyn.

 8. Festyn rozpocznie się o godz. 15.00 koncertem Mirosława Deredasa – wokalisty estradowego, który wykonuje utwory Elvisa Presleya i Krzysztofa Krawczyka. Koncertuje w Polsce i Stanach Zjednoczonych.

 9. Festyn będzie połączony z naszymi parafialnymi dożynkami. Msza dziękczynna za plony odbędzie się 10 września o godz. 11.30 (wcześniej niż w poprzednich latach).

 10. W ramach dofinansowania inwestycji z rządowego programu odbudowy zabytków (tzw. Polski Ład) Gmina Trzemeszno otrzymała decyzję o przyznaniu kwoty 500.000 zł z przeznaczeniem na renowację i konserwację ścian w naszej bazylice. Inwestycja będzie realizowana w przyszłym roku i będzie wymagała wkładu własnego parafii.

 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień września.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp. Zbigniew Rokita z ul. Piastowskiej i Irena Zalewska z ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

 2. W sobotę, 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte jak w każdą sobotę.

 3. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia będziemy obchodzić odpust ku czci św. Augustyna. Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 będzie sprawował Ks. Kan. Jakub Dębiec, dyrektor Centrum Edukacyjno – Formacyjnego w Gnieźnie. Zachęcamy do udziału.

 4. Po Mszy odpustowej odbędzie się procesja Eucharystyczna przy bazylice. Prosimy o udział poczty sztandarowe i dziewczynki sypiące kwiaty.

 5. W niedzielę, 3 września kolejny raz wyruszy z Trzemeszna piesza pielgrzymka na odpust parafialny ku czci Matki Bożej w Ostrowitem Prymasowskim. Zapraszamy do udziału. Wyjście pielgrzymki o godz. 08.00 spod dzwonnicy. Powrót we własnym zakresie.

 6. We środę, 6 września organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film dokumentalny o rodzinie Ulmów, której członkowie zostali zamordowani za ukrywanie Żydów podczas II wojny światowej, a 10 września będą ogłoszeni błogosławionymi. Zapisy po Mszy św.

 7. W niedzielę, 10 września odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 8. Festyn będzie połączony z naszymi parafialnymi dożynkami. Msza dziękczynna za plony odbędzie się 10 września o godz. 11.30.

 9. Przypominamy, że okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem:

  1. na inwestycje w naszej parafii w wysokości 10.355,90 zł.

  2. na pomoc poszkodowanym przez powódź w Słowenii – 4.095,55 zł.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone 25 lipca przy okazji poświęcenia pojazdów przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy 1.260 zł.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Szeliga z ul. Piastowskiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się dziś o godz. 20.00.

 2. Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 10.00 w kaplicy św. Faustyny.

 3. 15 sierpnia będzie w tym roku obchodzony w Kościele w Polsce jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, w związku z dramatyczną sytuacją wywołaną skutkami powodzi w tym kraju. Prymas Polski abp Wojciech Polak zdecydował, aby w parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej zorganizowana została tego dnia zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych. 

 4. We wtorek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w którą mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Tego dnia Msze święte jak w niedzielę, z jedną różnicą: Msza św. rozpoczynająca się zwykle o godz. 11.30 będzie o 12.00. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. z wigilii Uroczystości Wniebowzięcia.

 5. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzimy nasz odpust parafialny. Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 będzie sprawował Ks. Prałat Krzysztof Stawski, Ekonom Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zapraszamy do udziału.

 6. Po Mszy odpustowej odbędzie się procesja Eucharystyczna przy bazylice. Prosimy o udział poczty sztandarowe i dziewczynki sypiące kwiaty.

 7. W Uroczystość Wniebowzięcia po każdej Mszy św. odbędzie się tradycyjne pobłogosławienie ziół i kwiatów.

 8. Zbiórka ministrantów i lektorów przed odpustem parafialnym odbędzie się
  w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 19.30.

 9. W niedzielę 3 września z Trzemeszna kolejny raz wyruszy piesza pielgrzymka na odpust parafialny ku czci Matki Bożej w Ostrowitem Prymasowskim. Zapraszamy całe rodziny do udziału.

 10. Na niedzielę, 10 września odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 11. Przypominamy, że okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 12. Bóg zapłać za ofiary składane na inwestycje w naszej parafii.

 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.

Serdecznidziękujemy za ugoszczenie pieszych pielgrzymów z Kościerzyny. Bóg zapłać Restauracji Czeremcha za przygotowanie zupy, Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych za otwarte drzwi oraz wszystkim Parafianom, którzy dostarczyli napoje i ciasto.

2.

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

3.

przyszłą niedzielę przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 20.00.

4.

Zbiórka ministrantów i lektorów przed odpustem parafialnym odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia o godz. 19.30.

5.

Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym już dziś prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

6.

Przypominamy, że okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

7.

Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

8.

Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

9.

W minionym tygodniu zmarli śp.: Piotr Hoppe z ul. Chrobrego, Gabriela Grześkowiak i Bożena Moskal z ul. Kościuszki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  a) spowiedź:
   * dla młodzieży we czwartek o godz. 17.15
   * dla dzieci w piątek o godz. 15.00
   * dla starszych w piątek o godz. 17.00
  b) modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek po Mszy o godz. 18.00
  c) dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00
  d) nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po wieczornej Mszy św.
  e) Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 7.00, a po niej adoracjaNajśw. Sakramentu do 8.30.

 2. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma odwiedzin chorych w pierwszą sobotę miesiąca.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny,
  a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz
  . 17.45.

 4. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę na Jasną Górę nastąpi w sobotę, 5 sierpnia o godz. 05.50 z Placu Kosmowskiego. Powrót około 03.00 w nocy. Do poniedziałku w kaplicy św. Faustyny prosimy o dokonanie wpłaty i podanie numeru PESEL potrzebnego do ubezpieczenia.

 5. Jak co roku, 5 sierpnia przez Trzemeszno będą przechodzić piesi pielgrzymi idący z Kościerzyny na Jasną Górę. Tradycyjnie podejmiemy ich obiadem w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Bardzo prosimy o dostarczenie wody i napojów oraz ciasta dla pielgrzymów. Można je przynosić do szkoły w sobotę od godz. 08.00.

 6. Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. W Zakładzie Fotograficznym przy ul. Mickiewicza można nabywać zdjęcia z I Komunii św. i bierzmowania.

 8. Przypominamy, że w okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 9. Intencje Żywego Różańca na sierpień są do odebrania w kaplicy św. Faustyny.

 10. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i modlitwy w intencji rodzin z problemem alkoholowym.

 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień sierpnia.

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We wtorek, 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie patrona kierowców – św. Krzysztofa. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 18.00 będą poświęcone pojazdy. Tradycyjnie będzie można wjechać bramą od Placu Kosmowskiego, a wyjechać przy kaplicy przedpogrzebowej. Ofiary zbierane podczas poświęcenia będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

 2. Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Zapisy będą przyjmowane do wtorku.

 3. Pielgrzymi będą modlić się w intencjach, które można napisać na kartce i wrzucić do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu M.B. Częstochowskej.

 4. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej wyrusza na Jasną Górę w najbliższy piątek. Pielgrzymi z naszej parafii zapraszają wszystkich na Apel Jasnogórski z modlitwą o dobre owoce pielgrzymki we czwartek o godz. 21.00.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. W sobotę 5 sierpnia odbędzie się jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę na powitanie pieszych pielgrzymów. Koszt: 100 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy wraz z wpłatą w kaplicy św. Faustyny.

 7. Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 8. W Zakładzie Fotograficznym przy ul. Mickiewicza można nabywać zdjęcia z I Komunii św. i bierzmowania.

 9. Przypominamy, że w okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na organizację pieszej pielgrzymki.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Ryszard Zieliniacki z ul. Bolesława Prusa oraz Mirosława Łukiewska z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 2. Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na listę wyłożoną w kaplicy św. Faustyny.

 3. Pielgrzymi będą modlić się w intencjach, które można napisać na kartce i wrzucić do skrzynki znajdującej się przy ołtarzu M.B. Częstochowskej.

 4. W przyszłą sobotę i niedzielę będziemy gościć przewodnika grupy czerwonej Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę, ks. Krzysztofa Szkopka z Gniezna, który wygłosi homilię i będzie zachęcał do udziału w pielgrzymce. Po Mszach świętych pielgrzymi będą zbierać ofiary na organizację pielgrzymowania gnieźnieńskiej grupy czerwonej, do której dołączają nasi parafianie.

 5. Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym już dziś prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 6. W okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 7. W Zakładzie Fotograficznym przy ul. Mickiewicza można nabywać zdjęcia z I Komunii św. i bierzmowania.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9066,32 zł.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Henryk Malicki z ul. Piastowskiej, Bogdan Płażalski z ul. Św. Jana i Krystyna Konieczka z ul. Żeromskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

 09.07.2023 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

1.        Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 

2.        Zapraszamy na kolejny wieczór chwały dziś (w niedzielę) po Mszy św. wieczornej.

 

3.        Na kolejne nabożeństwo fatimskie zapraszamy we czwartek, 13 lipca o godz. 20.00.

 

4.       Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na listę wyłożoną w kaplicy św. Faustyny.

 

5.       W sobotę 5 sierpnia odbędzie się jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę celem powitania pieszych pielgrzymów. Koszt: 100 zł. Zapisy wraz z wpłatą w kaplicy św. Faustyny.

 

6.        Na niedzielę, 10 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym już dziś prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 

7.       W okresie wakacji biuro parafialne w piątki jest nieczynne.

 

8.       Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

9.       Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 

10.     W minionym tygodniu zmarła śp.: Czesława Tycka, z Placu św. Wojciecha.  Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.07.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek po wieczornej Mszy św.;

  2. ognisko dla Liturgicznej Służby Ołtarza we środę o godz. 19.00.

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

  1. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. Spowiedź:

   • dla młodzieży we czwartek o godz. 17.00;

   • dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

   • dla starszych w piątek o godz. 17.00

  3. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00

  4. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych z okazji I soboty miesiąca. Zawsze można poprosić księdza do chorego w nagłych przypadkach.

 4. Prosimy, aby dzieci i młodzież nie przychodziły do spowiedzi w niedzielę, lecz w wyznaczonych terminach.

 5. Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na listę wyłożoną w kaplicy św. Faustyny.

 6. W okresie wakacji biuro parafialne w piątki będzie nieczynne.

 7. Intencje Żywego Różańca na lipiec można odebrać z kaplicy św. Faustyny.

 8. Dziś rozpoczyna posługę w naszej parafii Ks. dr Marcin Korybalski, notariusz Kurii Metropolitalnej i sędzia Gnieźnieńskiego Trybunału Metropolitalnego. Życzymy Ks. Marcinowi światła i mocy Ducha Świętego w pracy w instytucjach centralnych Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz w posłudze duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Teresa Ostrowska z ul. 22 Stycznia, Stanisław Salski z Niewolna, Janina Sommer z ul. Św. Jana, Anna Tassarek z ul. Piastowskiej i Maria Jakubiak z ul. Toruńskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. We czwartek, 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za Ojca św., który jest następcą św. Piotra i za całą wspólnotę Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Msza wieczorna jest zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca w intencji ks. Proboszcza.

 3. Spotkanie Żywego Różańca w piątek o godz. 10.00 na plebanii.

 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

 5. W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych z okazji I soboty miesiąca. Zawsze można poprosić księdza do chorego w nagłych przypadkach.

 6. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji i przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga. Zapraszamy na niedzielne Msze święte w naszej parafii lub w miejscu wakacyjnego wypoczynku.

 7. Dziś żegnamy Ks. Tomasza Kołodzieja, który od 1 lipca będzie administratorem parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Rojewicach. Dziękujemy Ks. Tomaszowi za jego gorliwą posługę w naszej parafii i za świadectwo żywej wiary. Życzymy owocnej posługi w nowej parafii.

 8. Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki dziękczynnej na Jasną Górę za nawiedzenie Matki Bożej odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 lipca o godz. 11.30.

 9. Wyjazd autobusem na lotnisko Okęcie osób zapisanych na pielgrzymkę do Hiszpanii nastąpi z niedzieli na poniedziałek, 3 lipca o godz. 2.45. Zwolniło się jedno miejsce na tę pielgrzymkę. Można się jeszcze zapisać. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 10. Ks. Adam zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 6 sierpnia z Grupą Czerwoną z Gniezna. Osoby zainteresowane prosimy o zapisanie się na listę wyłożoną w kaplicy św. Faustyny.

 11. W okresie wakacji biuro parafialne w piątki będzie nieczynne.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień lipca.

 13. Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można nabyć od ministrantów i lektorów placek drożdżowy oraz złożyć dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Natalia Przybylska z Wymysłowa i Kazimierz Winkel z Niewolna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. Msza św. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 09.30 w kaplicy św. Faustyny;

  2. Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  3. spotkanie dla rodziców dzieci z klas II w sprawie przygotowania do I Komunii św. we środę o godz. 18.45 w bazylice. Będą rozdane dzienniczki dla dzieci;

  4. Msza św. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

  5. spotkania oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy wieczornej w domku przy plebanii.

 3. Msze święte na zakończenie roku szkolnego z podziękowaniem Panu Bogu za miniony rok i z prośbą o dobry czas wakacji odbędą się w następującym porządku:

  1. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 we czwartek na trzeciej godzinie lekcyjnej;

  2. dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w piątek o godz. 09.00;

  3. dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w piątek o godz. 10.00.

 4. Dzieciom, młodzieży i rodzicom przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga i zapraszamy na niedzielne Msze święte w naszej parafii lub w miejscu wakacyjnego wypoczynku.

 5. Ks. Tomasz Kołodziej, który od ubiegłego roku był rezydentem w naszej parafii, z dniem 1 lipca będzie administratorem parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Rojewicach w dekanacie gniewkowskim. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 pożegnamy Ks. Tomasza.

 6. Od 1 lipca w naszej parafii będzie posługiwał ks. Marcin Korybalski, notariusz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9435,90 zł.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można nabyć od ministrantów i lektorów placek drożdżowy oraz złożyć dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Konrad Liberkowski z ul. Sportowej, Ryszard Buzała z ul. Foluskiej i Włodzimierz Zarzyński z ul. Bolesława Prusa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne w niedzielę (dziś) po Mszy św. o godz. 10.00, w poniedziałek o godz. 17.30, a od wtorku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. Na kolejne nabożeństwo fatimskie zapraszamy we wtorek, 13 czerwca o godz. 20.00.

 3. We czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, procesja do czterech ołtarzy, które będą ustawione przy bazylice. Na zakończenie tradycyjne pobłogosławienie wianków z ziół i kwiatów.

 4. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się procesja Eucharystyczna do ołtarza przy bazylice, gdzie odmówimy Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post.

 5. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów do piątku włącznie.

 6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie, z wyjątkiem poniedziałku, po Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo o godz. 17.30.

 7. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla przygotowujących się do bierzmowania z klas VIII według grafiku zamieszczonego na stronie parafii. Będą sprawdzane dzienniczki i wydawane nowe. Obecność obowiązkowa.

 8. Próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 11.00.

 9. Wyjazd osób zapisanych do kina w poniedziałek o godz. 18.30 z Placu Kosmowskiego.

 10. Wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza do Poznania w sobotę o godz. 08.20 z Placu Kosmowskiego.

 11. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 15 czerwca br. rozpoczyna się proces przyjmowania do seminarium kandydatów do kapłaństwa pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. Zainteresowani proszeni są o bezpośredni kontakt z księdzem prefektem Tomaszem Krzysztofiakiem. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 574,44 zł.

 14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

 15. Zmarła śp. Małgorzata Kubiak z ul. Zielonej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

08.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., którego nie zastępuje udział w samej procesji. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja, która przejdzie ul. św. Jana, wokół Placu Kilińskiego i z powrotem ul. św. Jana do bazyliki. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 11.30.

 2. Świętowanie Uroczystości Bożego Ciała tradycyjnie przedłużamy na kolejne dni, czyli na tzw. oktawę (osiem dni). Procesje Eucharystyczne w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00, w poniedziałek wyjątkowo o godz. 17.30, a od wtorku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie, z wyjątkiem poniedziałku, po Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo o godz. 17.30.

 4. Ks. Prymas udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek przypadający oktawie Bożego Ciała.

 5. Zbiórka osób zapisanych na rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca w sobotę o godz. 9.15 przy bazylice.

 6. Organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film pt. „Niebo nie może czekać” o życiu bł. Carlo Acutisa. Seans odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca o godz. 19.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy po Mszy św. Koszt razem z dojazdem: 40 zł.

 7. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Koło Przyjaciół Radia Maryja organizują autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wyjazd w poniedziałek, 19 czerwca o godz. 9.30. W programie 12.00 Msza święta w Sanktuarium, o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego oraz zwiedzanie kościoła, szkoły, parku i obiektów wokół sanktuarium. Koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Zapisy wraz z wpłatą prosimy dokonywać po Mszach świętych u p. Katarzyny Witkowskiej.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

 9. W tym tygodniu zmarli śp: Marian Piontkowski z ul. 22 Stycznia i Andrzej Beśka z Trzemżala. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓCY

04.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 2. Zapraszamy na kolejny „wieczór chwały”, który odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.30.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są sprawowane w niedzielę i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie, z wyjątkiem poniedziałku, po Mszy św. o godz. 18.00. W poniedziałek nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny.

 4. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież parafii trzemeszeńskiej, trzemżalskiej oraz parafii w Dusznie przyjmie w bazylice sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Radosława Orchowicza. Prosimy o modlitwę w intencji bierzmowanych.

 5. We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., którego nie zastępuje udział w samej procesji. Msze święte we czwartek według porządku niedzielnego, oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja, która przejdzie ul. św. Jana, wokół Placu Kilińskiego, z powrotem ul. św. Jana do bazyliki. Prosimy o udział dziewczynki sypiące kwiaty, poczty sztandarowe i strażaków.

 6. Próba sypania kwiatów we środę o godz. 17.00 przed bazyliką

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie w Trzemesznie:

  1. dla wszystkich ministrantów we środę po nabożeństwie czerwcowym w bazylice;

  2. oazowe dla młodzieży we wtorek po Mszy św. w domku przy plebanii;

  3. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 11.00.

 8. Ks. Prymas udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych na najbliższy piątek przypadający oktawie Bożego Ciała.

 9. Zbiórka osób zapisanych na rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca w sobotę o godz. 9.15 przy bazylice.

 10. Organizujemy wyjazd do kina do Gniezna na film pt. „Niebo nie może czekać” o życiu bł. Carlo Acutisa. Seans odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca o godz. 19.00. Dojazd autobusem. Zapisy po Mszy św.

 11. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Koło Przyjaciół Radia Maryja organizują autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wyjazd w poniedziałek, 19 czerwca o godz. 9.30. W programie 12.00 Msza święta w Sanktuarium, o 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego oraz zwiedzanie kościoła, szkoły, parku i obiektów wokół sanktuarium. Koszt wyjazdu wynosi 40 zł. Zapisy wraz z wpłatą prosimy dokonywać po mszach świętych u p. Katarzyny Witkowskiej.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć kolejny numer „Przewodnika Katolickiego”.

 13. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 14. Intencje Żywego Różańca na czerwiec są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

 15. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Zgodnie z tradycją do przyszłej niedzieli, w którą przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, trwa czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Jeśli ktoś jeszcze nie dopełnił tego obowiązku, zachęcamy, by uczynić to w najbliższych dniach. Przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi.

 2. Jutro (w poniedziałek) przypada Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie, od poniedziałku do środy po Mszy św. o godz. 18.00. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

  1. modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas nabożeństwa czerwcowego;

  2. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.00;

  3. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 18.00;

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  5. chorych nawiedzimy od godz. 08.30.

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów starszych we środę po nabożeństwie majowym w bazylice;

  2. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych we wtorek po nabożeństwie majowym i w piątek o 19.15 w bazylice;

  3. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

  4. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we czwartek o 16.30 w kaplcy św. Faustyny;

  5. Msza św. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. Wyjazd osób zapisanych na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę o godz. 08.00 spod bazyliki.

 8. Rocznica I Komunii św. będzie obchodzona w przyszłą niedzielę, 4 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00. Próba dla dzieci we środę o 16.30. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 15.00.

 9. W poniedziałek, 5 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii oraz parafii w Trzemżalu i Dusznie przyjmie w bazylice sakrament bierzmowania. spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodzin w najbliższy czwartek o godz. 18.45.

 10. Zapraszamy na kolejny „wieczór chwały” w przyszłą niedzielę, 4 czerwca. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

 11. W sobotę, 10 czerwca organizujemy rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca. Szczegółowe informacje w gablocie. Zapisy z wpłatą 10 zł do środy w zakrystii.

 12. Informujemy, że w tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie starą trasą: ul. św. Jana, wokół Placu Kilińskiego, z powrotem ul. św. Jana do bazyliki.

 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć kolejny numer „Przewodnika Katolickiego”.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Elżbieta Stablewska z ul. Piastowskiej i Zbigniew Hęćka z ul. Kościuszki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz piątku, po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy krzyżach i figurach na wioskach.

 2. W piątek, z okazji Dnia Matki, zapraszamy na Wieczór z Matką, podczas którego uczcimy naszą najlepszą Matkę – Maryję. Będzie to nabożeństwo majowe z medytacjami organowymi i wspólnym śpiewem. Przy organach zasiądzie Tomasz Padoł, organista katedry gnieźnieńskiej. Początek w piątek o godz. 20.00.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów młodszych i kandydatów we wtorek po nabożeństwie majowym w bazylice; zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów, szczególnie chłopców po I Komunii św.;

  2. dla ministrantów starszych we środę po nabożeństwie majowym w bazylice;

  3. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych we czwartek po nabożeństwie majowym w bazylice (próba przed bierzmowaniem);

  4. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. w domku przy plebanii.W sobotę, 27 maja w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się promocja albumu fotografii Stefana Majewskiego „A tu Trzemeszno”. Początek o godz. 17.00.

 5. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę, 27 maja o godz. 5.30 sprzed bazyliki.

 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca liturgiczny Okres Wielkanocny. Jeśli ktoś jeszcze nie dopełnił obowiązku przyjęcia w tym okresie Komunii św., zachęcamy, by uczynić to w najbliższych dniach. Przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi.

 7. Rocznica I Komunii św. będzie obchodzona 4 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00.

 8. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na polach lednickich w sobotę, 3 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama tylko do poniedziałku.

 9. W sobotę, 10 czerwca odbędzie się rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Zapisy z wpłatą 10 zł w zakrystii.

 10. Zespół Szkół w Bielicach zaprasza na majówkę, która odbywa się dziś (w niedzielę) w godz. 10.00 – 18.00.

 11. W sobotę, 27 maja w auli Szkoły Podstawowej nr 1 odbędzie się promocja albumu fotografii Stefana Majewskiego „A tu Trzemeszno”. Początek o godz. 17.00.

 12. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.150 zł

 13. W minionym tygodniu zmarli śp. Lucyna Burnos z ul. Św. Jana, Czesława Brzewińska z ul. 1 Maja i Bożena Chutek z ul. Kochanowskiego. Polećmy zmarłe Parafianki Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy krzyżach i figurach na wioskach.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych według planu zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla ministrantów młodszych i kandydatów w czwartek po nabożeństwie majowym w bazylice;

  4. obowiązkowe warsztaty dla przygotowujących się do bierzmowania z klas VIII według grafiku ze strony parafii.

 4. I Komunia św. dzieci ze Szkoły nr 2 odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszły tylko osoby zaproszone na uroczystość pierwszokomunijną.

 5. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 08.30.

 6. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na polach lednickich w sobotę, 3 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama.

 7. W sobotę, 10 czerwca odbędzie się rodzinny rajd rowerowy do Kamieńca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Zapisy z wpłatą 10 zł w zakrystii.

 8. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok przesyłając mail lub wrzucając do skrzynki przy wejściu na plebanię kartkę z wypisanymi intencjami. Ważne, by na kartce umieścić kontaktowy numer telefonu. Intencji na przyszły rok nie przyjmujemy w biurze parafialnym ani telefonicznie.

 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

 10. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Wieczorkowski z ul. Św. Ducha. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

07.05.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę o godz. 20.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy krzyżach i figurach na wioskach.

 2. Kolejny Wieczór Chwały z udziałem Jakuba Bartkowiaka odbędzie się dziś (w niedzielę). Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w poniedziałek po nabożeństwie majowym;

  2. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych według planu zamieszczonego na stronie parafii;

  3. dla ministrantów w czwartek po nabożeństwie majowym;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek po nabożeństwie majowym.

 5. Na nabożeństwo fatimskie w łączności z nabożeństwem majowym zapraszamy w sobotę, 13 maja o godz. 20.00.

 6. I Komunia św. dzieci ze Szkoły nr 1 odbędzie się w przyszłą niedzielę, 14 maja podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszły tylko osoby zaproszone na uroczystość pierwszokomunijną.

 7. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 08.30.

 8. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca.

 9. W tym roku nie będzie Mszy św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, ponieważ odbyła się 5 grudnia podczas nawiedzenia Matki Bożej. Zawsze jest możliwość poproszenia o indywidualne udzielenie tego sakramentu.

 10. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę, 27 maja. Wyjazd autokarem o godz. 5.30 z placu przed Bazyliką, powrót ok. 22.00. Zapisy wraz z wpłatą w kwocie 90 zł prosimy dokonywać po Mszach św. do 23 maja u p. Katarzyny Witkowskiej. W programie pielgrzymki droga krzyżowa, Msza św. oraz możliwość zwiedzenia wystawy poświęconej bł. ks. kard. S. Wyszyńskiemu.

 11. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na polach lednickich w sobotę, 3 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama.

 12. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Pragi, która odbędzie się w dniach: 17 – 20 sierpnia. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 13. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok przesyłając mail lub wrzucając do skrzynki przy wejściu na plebanię kartkę z wypisanymi intencjami. Ważne, by na kartce umieścić kontaktowy numer telefonu. Intencji na przyszły rok nie przyjmujemy w biurze parafialnym ani telefonicznie.

 14. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Władysław Czerwiński z ul. Mieszka I, Janina Nowak z Wymysłowa i Zdzisława Kryszak z ul. Jaśminowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy krzyżach i figurach na wioskach.

 2. Msza odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu odbędzie się 1 maja o godz. 11.00.

 3. 3 maja przypada Narodowe Święto Konstytucji oraz Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Msza w intencji Ojczyzny odbędzie się o godz. 15.00.

 4. Msza św. z prośbą o światło Ducha Świętego dla tegorocznych maturzystów będzie sprawowana razem z Mszą za Ojczyznę 3 maja o godz. 15.00. Zapraszamy maturzystów i ich rodziny.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. Modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas nabożeństwa majowego;

  2. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych od godz. 17.00;

  3. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek w łączności z nabożeństwem majowym;

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  5. chorych odwiedzimy w sobotę od 08.30.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. Kolejny Wieczór Chwały z udziałem Jakuba Bartkowiaka odbędzie się w przyszłą niedzielę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

 8. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po nabożeństwie majowym w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla rodziców młodzieży, która w czerwcu przystąpi do sakramentu bierzmowania w piątek o godz. 19.15 w bazylice.

 9. Młodzież oazową oraz ministrantów i lektorów z rodzicami zapraszamy na ognisko, które odbędzie się we wtorek po nabożeństwie majowym w ogrodzie plebanii.

 10. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na polach lednickich w sobotę, 3 czerwca. Więcej informacji i zapisy u ks. Adama.

 11. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w czwartek i piątek.

 12. Bóg zapłać dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz właścicielom Restauracji Czeremcha i Piekarni Plantrem za ugoszczenie pieszych pielgrzymów z Kruszwicy.

 13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Halina Wiśniewska z ul. 22 Stycznia, Krystyna Sobecka z ul. Chrobrego, Dorota Lawrenc z Wymysłowa i Antoni Skrzypek z ul. Szkolnej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

23.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 09.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla uczestników sierpniowej pielgrzymki do Pragi we środę o godz. 18.45 na plebanii;

  3. dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  4. dla ministrantów w sobotę o 09.30;

  5. dla lektorów w sobotę o 19.30

  6. dla lektorów we wtorek o 19.30 w domku przy plebanii;

  7. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  8. dla osób planujących udział w tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w sobotę po Mszy wieczornej w kaplicy św. Faustyny.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. Dziś w Gnieźnie odbywają się uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. O godz. 09.15 wyruszy procesja z kościoła św. Michała na plac św. Wojciecha przy katedrze, gdzie o 10.00 rozpocznie się suma odpustowa z udziałem Episkopatu Polski. Uroczystości zakończą II nieszpory o godz. 16.00 w katedrze, a po nich tradycyjne błogosławieństwo dzieci.

 4. Liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha będziemy przeżywać w poniedziałek na Mszach św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

 5. W minionym tygodniu zmarli śp.: Henryka Bosak z ul. Kopernika i Zbigniew Grzechowiak z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla lektorów we wtorek o 19.30 w domku przy plebanii;

  4. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  5. dla ministrantów w sobotę o 13.00 w domku przy plebanii.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 14.45 w bazylice oraz w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3. Od jutra rozpocznie się drugi cykl Mszy gregoriańskich w intencji śp. ks. Radosława Tuszyńskiego zamówionych przez wspólnoty parafialne.

 4. W przyszłym tygodniu w Gnieźnie odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. I nieszpory w katedrze w sobotę o 19.30, po nich procesja z relikwiami do kościoła św. Michała. W niedzielę z kościoła św. Michała o godz. 09.15 wyruszy procesja na plac św. Wojciecha przy katedrze, gdzie o 10.00 rozpocznie się suma odpustowa z udziałem Episkopatu Polski. Uroczystości zakończą II nieszpory o godz. 16.00 w katedrze, a po nich tradycyjne błogosławieństwo dzieci.

 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w Wielki Czwartek, podczas Wigilii Paschalnej i w I święto na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy łącznie 15.089,94 zł.

 6. Osoby, które planują w tym roku udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, proszone są o kontakt z ks. Adamem lub wpisanie się na listę w kaplicy św. Faustyny.

 7. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 8. W minionym tygodniu zmarły śp.: Teresa Ryndak z Miat i Elżbieta Kamińska z Lubinia. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

10.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Do najbliższej niedzieli, w którą przypada święto Miłosierdzia Bożego, trwa Oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Chrystusa na osiem dni, które w liturgii są obchodzone jak Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszy św. Msze będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny o godz. 6.30 i 7.00 oraz w bazylice o 18.00.

 2. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50, z wyjątkiem piątku.

 3. W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. W czasie Oktawy Wielkanocy nie ma postu w piątek.

 5. Kolejny wieczór uwielbienia rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 18.00.

 6. Spotkanie dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 7. W najbliższą niedzielę, 16 kwietnia będziemy gościć zespół Czeremszyna z Ukrainy. Członkowie zespołu po Mszach świętych będą sprzedawać płyty. Proszą też o przynoszenie do kościoła zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci z domów dziecka na Ukrainie.

 8. Ks. Łukasz przyjmuje zapisy na pieszą pielgrzymkę młodzieży do Gniezna, która odbędzie się w dniach 22 – 23 kwietnia.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

08.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały darzył wszelkimi potrzebnymi łaskami. Niech Jego miłość objawiona na krzyżu przepełnia nasze serca; ona jest większa niż wszelkie zło i cierpienie, ona potrafi przemienić szarą codzienność w radosne uwielbienie Miłosiernego Boga i pragnienie, by iść i głosić innym to, czego sami doświadczyliśmy.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Triduum Paschalnego poprzez pomoc w sprzątaniu bazyliki, wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, przygotowanie liturgii oraz złożenie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza; Bóg zapłać służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu, zespołowi muzycznemu i strażakom. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego.

 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę.

 3. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50.

 4. Ks. Łukasz przyjmuje zapisy na pieszą pielgrzymkę młodzieży do Gniezna na spotkanie młodzieży z okazji uroczystości św. Wojciecha, które odbędzie się w dniach 22 – 23 kwietnia.

 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.

 6. W minionym tygodniu zmarli śp.: Andrzej Duszyński z Placu Kosmowskiego, Piotr Walter z ul. Lipowej i Teresa Owczarzak z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

02.04.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

 2. Dziś przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na Apel Jasnogórski i różaniec w intencji zachowania dziedzictwa św. Jana Pawła II. Początek w bazylice o godz. 21.00.

 3. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 06.30 i 07.00 w kaplicy, o 18.00 w bazylice.

 4. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w bazylice.

 5. Próba chóru parafialnego we środę o godz. 18.45 w bazylice.

 6. Zbiórka ministrantów i lektorów we środę o 19.15 w domku przy plebanii.

 7. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.

 • Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszej bazylice rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.

 • Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. Adoracja dla Członków Koła Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań o 09.30. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 15.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi zespół Voce di Dio. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.

 • Wielka Sobota to dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Braci strażaków prosimy o straż przy Grobie Pańskim. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę. Nie będzie święcenia potraw w domach. Święconka na wioskach według następującego Porządku: Rudki pod altaną o godz. 9.15, Wymysłowo świetlica o 9.30, Cytrynowo świetlica o 09.00, Lubiń świetlica o 09.20, Niewolno świetlica o 10.00, Miaty świetlica o 9.00, Popielewo świetlica o 9.30 Bieślin przy krzyżu o 10.30.

 • Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o g. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której zostanie udzielony chrzest i wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.

 1. Składka z Wielkiego Piątku będzie przeznaczona na chrześcijan w Ziemi Świętej, a z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Nocy – na inwestycje w naszej parafii.

 2. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

 3. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i środę.

 4. Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 21.30 – 23.00.

 5. Ks. Łukasz przyjmuje zapisy na pieszą pielgrzymkę młodzieży do Gniezna, która odbędzie się w sobotę 22 kwietnia.

 6. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii, która odbędzie się w dniach: 03 – 11 lipca. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 7. Intencje Żywego Różańca na kwiecień można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych o godz. 19.30

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. Drogę Krzyżową, rozpoczynającą się w piątek o godz. 19.30 w bazylice, odprawiać będziemy na ulicach Trzemeszna. Przejdziemy ulicami: Mickiewicza, Dąbrowskiego, Placem św. Wojciecha, Toruńską, 22 Stycznia, Kościuszki, Św. Jana i Placem Kosmowskiego z powrotem do bazyliki. W obliczu ataków na osobę św. Jana Pawła II i w przededniu 18. rocznicy jego śmierci podczas Drogi Krzyżowej będziemy modlić się za wstawiennictwem tego Wielkiego Papieża i będą nam towarzyszyły jego słowa.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów w poniedziałek o 18.30;

  2. dla lektorów we wtorek o 19.30;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

  4. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.30 w kaplicy św. Faustyny. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 07.00, po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.

 6. Zadbajmy o to, by do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego przygotować się duchowo i obchodzić je w zjednoczeniu z Jezusem Zmartwychwstałym. W tym celu zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej, która odbędzie się w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów w najbliższą sobotę, 1 kwietnia w godzinach: 10.00 – 12.00, 15.30 – 16.30; 17.15 – 19.00. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później, ponieważ nie będzie takiej możliwości.

 7. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej upamiętniająca uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Przed Mszą o godz. 10.00 procesja z palmami na placu przy bazylice. Zarówno w sobotę podczas przedpołudniowej spowiedzi jak i przed każdą Mszą niedzielną przy wejściu do bazyliki będzie można nabyć palmy przygotowane przez ministrantów i lektorów oraz babeczki świąteczne upieczone przez ich mamy. Dochód będzie przeznaczony na wycieczkę liturgicznej służby ołtarza.

 8. W przyszłą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji tego dnia zapraszamy na Apel Jasnogórski i różaniec w intencji zachowania dziedzictwa św. Jana Pawła II. Początek w bazylice o godz. 21.00.

 9. Są wolne miejsca na tegoroczne pielgrzymki: do Katalonii w Hiszpanii (3 – 11 lipca) oraz do Pragi (17 – 20 sierpnia). Szczegóły u ks. Proboszcza.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta. Zebraliśmy 3185,87 zł.

 11. Dziś (w niedzielę) przy bazylice odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach.

 12. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień kwietnia.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla lektorów we wtorek o 19.30;

  2. dla ministrantów we czwartek o 18.30;

  3. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

  5. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

  6. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. Wyjazd osób zapisanych do udziału w dniu skupienia w Seminarium Duchownym w Gnieźnie w poniedziałek o godz. 08.30 z Placu Kosmowskiego.

 5. Jutro będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła świętego. Msze święte o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

 6. W sobotę, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w którą świętujemy poczęcie Syna Bożego w łonie Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitwy o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msze święte z Uroczystości o godz. 06.30, 7.00 i 11.00. Podczas Mszy o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – inicjatywy polegającej na codziennym dziewięciomiesięcznym odmawianiu specjalnej modlitwy wraz z dziesiątką różańca w intencji zachowania przy życiu konkretnego dziecka poczętego znanego Bogu, którego życie jest zagrożone. Zachęcamy do podjęcia tej szlachetnej inicjatywy. Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można dowiedzieć się więcej o Duchowej Adopcji.

 7. Osoby, które podejmą duchową adopcję przyjdą w sobotę ze świecą. Po Mszy św. kawa na plebanii.

 8. Artystyczny Zespół Świerszcze zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okzji 30-lecia działalności, który odbędzie się w sobotę, 25 marca o godz. 18.00 w hali OSiR.

 9. Spowiedź wielkanocna w naszej parafii będzie miała miejsce w sobotę,1 kwietnia.

 10. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 11. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii, która odbędzie się w lipcu. Szczegóły u ks. Proboszcza.

 12. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9466,80

 14. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarza na święta Wielkanocne.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Stanisław Śniegocki z ul. Foluskiej oraz Joanna Zamiara i Jan Wieczorek z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów we czwartek o 18.30;

  2. oazowe dla młodzieży w piątek o 19.00;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 3. Zapraszamy na kolejny wieczór uwielbienia, który odbędzie się w najbliższy piątek w łączności z Drogą Krzyżową po Mszy św. o godz. 18.00.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w kaplicy. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 6. Ostatnie przed świętami Wielkanocnymi odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą miały miejsce w najbliższą sobotę, 18 marca od godz. 08.30. Chorych i starszych, którzy nie są na liście odwiedzin comiesięcznych prosimy zgłaszać w kaplicy św. Faustyny po Mszy św. lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

 7. Członków wspólnot parafialnych zapraszamy do udziału w wielkopostnym parafialnym dniu skupienia w Seminarium Duchownym w Gnieźnie, który odbędzie się w poniedziałek, 20 marca w godz. 09.00 – 13.30. Koszt z dojazdem: 20 zł. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 8. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 9. 16 kwietnia w Gnieźnie odbędzie się recital Krzysztofa Antkowiaka, który wykona utwory oparte na tekstach ks. Piotra Pawlukiewicza. Bliższe informacje u ks. Adama.

 10. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na misje. Zebraliśmy 1222,31 zł.

 12. Bóg zapłać za ofiary składane dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarza na święta Wielkanocne.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jerzy Mroczkowski z Pl. Kilińskiego, Zdzisław Socha z ul. Orchowskiej, Józef Toczkowski z Rudek, Wiesława Krause z ul. Św. Jana, Cecylia Andrzejewska, Edmund Szlacheta i Halina Cegielska z ul. Piastowskiej oraz Jadwiga Fabiszak z ul. Sportowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05.03.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i I według grafiku ze strony parafii;

  2. dla Żywego Różańca we środę po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. dla ministrantów we czwartek o 18.30;

  4. oazowe dla młodzieży w piątek o 19.00;

  5. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 3. W tym tygodniu uczniowie szkół podstawowych będą przeżywać rekolekcje wielkopostne według planu uzgodnionego ze szkołami.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w kaplicy. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 6. Wyjazd osób zapisanych na pielgrzymkę na Jasną Górę, dzisiaj o godz. 14.00 z pl. Kosmowskiego.

 7. W piątek, 10 marca odbędzie się nocna Droga Krzyżowa wokół Trzemeszna. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.30 w bazylice. Zapisy do środy włącznie.

 8. Członków wspólnot parafialnych zapraszamy do udziału w wielkopostnym parafialnym dniu skupienia w Gnieźnie w Seminarium Duchownym, który odbędzie się w poniedziałek, 20 marca w godz. 09.00 – 13.30. Koszt z dojazdem: 20 zł. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.

 9. Intencje Żywego Różańca na marzec można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

 10. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 11. Ministrantom i lektorom gratulujemy zdobycia pucharów w diecezjalnym turnieju piłki nożnej.

 12. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Dziś przy wyjściu z kościoła do skarbonki można złożyć ofiarę na misje.

 14. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 15. W minionym tygodniu zmarły śp.: Elżbieta Lebelt z ul. 1 Maja i Krystyna Warda z ul. Orchowskiej. Polećmy zmarłe Parafianki Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek:

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00, po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa w intencji powołań we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. spowiedź:

    • dla dzieci w piątek o godz. 15.00

    • dla kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 17.00

  3. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

  4. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  6. chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów we czwartek o 18.30;

  2. oazowe dla młodzieży we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  4. dla rodziców ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.30 w kaplicy. Potrzeba więcej męskich głosów. Zapraszamy do chóru panów, którzy potrafią śpiewać.

 6. Ks. Prymas dziękuje wszystkim za obecność na pożegnaniu Matki Bożej w kopii Jasnogórskiej ikony, jakie miało miejsce przed tygodniem w katedrze gnieźnieńskiej i zaprasza do udziału w diecezjalnej pielgrzymce dziękczynnej na Jasną Górę.

 7. Po Mszy św. można zapisać się na pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę, 5 marca. Wyjazd o godz. 14.00. Na Jasnej Górze udział w Apelu o 21.00 i w pasterce Maryjnej o północy. Powrót w poniedziałek nad ranem. Koszt: 100 zł. Osoby zapisane prosimy o wpłatę i podanie nr. PESEL.

 8. 10 marca odbędzie się nocna Droga Krzyżowa wokół Trzemeszna. Informacje i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 9. W dniach: 10 – 12 marca w Gnieźnie odbędą się weekendowe rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych z warsztatami budowania relacji małżeńskich. Bliższe informacje na stronie parafii w linku: „Rekolekcje dla małżeństw” w Polecanych stronach.

 10. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień marca.

 12. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc cierpiącym z powodu trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zebraliśmy 5383,15 zł.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych od przedstawicieli Zakonu św. Łazarza będzie można nabyć kalendarz – cegiełkę w cenie 50 zł z przeznaczeniem na utrzymanie hospicjum perinatalnego w Bydgoszczy, opiekującego się rodzicami oczekującymi na narodziny śmiertelnie chorego dziecka, które krótko po porodzie będą musieli pożegnać.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Czesław Liberkowski z pl. św. Wojciecha, Edward Wójkowski z Miat, Władysława Bartz z Bystrzycy, Teresa Krerowicz z ul. Sportowej, Eugenia Szramka z ul. Kościuszki i Małgorzata Macioł z Zielenia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.

 2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.

 3. Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. Michał Bubacz, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Nauki rekolekcyjne w środę w czasie wszystkich Mszy świętych, a w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.

 4. Rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędą się w środę, czwartek i piątek o godz. 09.50 w bazylice.

 5. Przypominamy, że przez cały Wielki Post katolika obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

 6. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci Msza św. w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Msza św. we wtorek o 09.30 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla ministrantów we czwartek o 16.00 w domku przy plebanii;

  4. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I we czwartek o 19.30 w bazylice;

  5. dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.30 w bazylice;

  6. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 8. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne.

 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9.696 zł.

 11. Siostry dominikanki dziękują za ofiary złożone 29 stycznia na dom pomocy w Mielżynie. Zebrana kwota to 11.229 zł.

 12. Trwają zapisy na dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w niedzielę, 5 marca oraz na pielgrzymkę do Pragi zaplanowaną na sierpień br. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy.

 13. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Katalonii w Hiszpanii z wypoczynkiem nad Morzem Śródziemnym, która odbędzie się w dniach: 3 – 11 lipca. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 14. Młodzież z kl. VIII, która nie oddała dzienniczkó, może to zrobić po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 16. Przy wyjściu można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 17. W minionym tygodniu zmarli śp.: Tadeusz Domecki z Trzemżala, Adam Gorzelańczyk z ul. Toruńskiej, Regina Misch z ul. Parkowej i Janina Stepaniak z ul. 22 Stycznia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i I według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o 17.00 (obie szkoły);

  3. oazowe dla młodzieży we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  4. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 3. Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony nawiedza obecnie parafie gnieźnieńskie. Serdecznie zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na wydarzenia związane z zakończeniem nawiedzenia w naszej archidiecezji. W sobotni wieczór, 18 lutego o godz. 20.00, będzie miała miejsce modlitwa dziękczynienia ze śpiewem i muzyką. Następnie o godz. 21.00 zapraszamy Apel Jasnogórski z rozważaniem Ks. Prymasa i Mszę św. w intencji nowych powołań o godz. 22.00. Z soboty na niedzielę będzie trwało nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Jasnogórskiej. Centralnym punktem zakończenia peregrynacji będzie Msza św. sprawowana w katedrze w niedzielę 19 lutego o godz. 15.00. Po Eucharystii pożegnamy Obraz Matki Bożej. Z kolei 5 marca podziękujemy za czas peregrynacji udając się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę.

 4. Po Mszy św. można zapisać się na pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę, 5 marca. Wyjazd o godz. 14.00. Na Jasnej Górze udział w Apelu o 21.00 i w pasterce Maryjnej o północy. Powrót w poniedziałek nad ranem.

 5. Autobusu do Gniezna 19 lutego nie będzie, ponieważ nie ma odpowiedniej liczby chętnych. Zachęcamy, by udać się do Gniezna na własną rękę.

 6. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi i Wambierzyc. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 7. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 9. Na prośbę Ks. Prymasa, w przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc cierpiącym z powodu trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Włodzimierz Walczak z ul. Sportowej, Małgorzata Ładanaj z ul. Borowskiego i Krystyna Janiak-Wolkiewicz z Popielewa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.02.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli duszpasterza w swoim domu. Dziękujemy za wszelkie przejawy troski o naszą parafię i zainteresowania jej funkcjonowaniem. Bóg zapłać za złożone z tej okazji ofiary.

 2. Spotkanie dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa rozpocznie się Mszą św. w kaplicy św. Faustyny we środę o godz. 14.30.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii tradycyjnie zorganizujemy Mszę św. dla chorych w maju.

 5. Matka Boża w znaku Jasnogórskiej Ikony nawiedza obecnie parafie dwóch ostatnich dekanatów archidiecezji w Gnieźnie i okolicy Gniezna. Już dziś serdecznie zapraszamy do katedry gnieźnieńskiej na wydarzenia związane z zakończeniem nawiedzenia. W sobotni wieczór, 18 lutego o godz. 20.00, będzie miała miejsce modlitwa dziękczynienia ze śpiewem i muzyką, prowadzona przez o. Pawła Subika, kustosza Obrazu i muzyków – twórców płyty „Szata”. Następnie o godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski z rozważaniem apelowym abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski i Mszę św. w intencji nowych powołań o godz. 22.00. Z soboty na niedzielę będzie trwało nocne czuwanie modlitewne przy Ikonie Jasnogórskiej. Centralnym punktem zakończenia peregrynacji będzie Msza św. sprawowana w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie w niedzielę 19 lutego o godz. 15.00, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki. Po Eucharystii pożegnamy Obraz Matki Bożej. Z kolei w niedzielę, 5 marca podziękujemy za czas peregrynacji udając się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę.

 6. Po Mszy św. można zgłaszać w zakrystii chęć udania się autobusem do Gniezna w niedzielę, 19 lutego na pożegnanie Matki Bożej. Można też zapisać się na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę, 5 marca. Wyjazd o godz. 14.00. Na Jasnej Górze udział w Apelu o 21.00 i w pasterce Maryjnej o północy. Powrót w poniedziałek nad ranem.

 7. W dniach: 17 – 20 sierpnia organizujemy pielgrzymkę do Pragi. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w zakrystii.

 8. Intencje Żywego Różańca na luty są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

 9. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Stróżniak z ul. 22 Stycznia i Ryszard Kutkowski z Popielewa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek zakończy się kolęda w naszej parafii.

 2. We czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem świec o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Poświęcenie świec dzieci I Komunijnych na Mszy św. o godz. 16.00 (dzieci przyjdą z rodzicami).

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 ;

  2. spowiedź w piątek

   • dla dzieci o godz. 15.00

   • dla młodzieży i starszych o godz. 17.00;

  3. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

  4. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  6. chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Dziś gościmy siostrę Dominikankę, która po Mszy św. będzie zbierać ofiary na rozbudowę domu dziecka w Mielżynie. Siostra opowie teraz o domu, w którym posługuje.

 6. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień lutego.

 7. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii i przypominamy, że czas wolny od zajęć szkolnych nie zwalnia z obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii.

 8. W minionym tygodniu zmarli śp.: Zofia Marciniak z ul. 22 Stycznia, Teresa Marciniak z ul. Kochanowskiego, Edward Drozd z Ostrowitego i Eugeniusz Płachciński z Rudek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Odwołana wcześniej kolęda na ul. Piastowskiej 1 i 4 odbędzie się w najbliższy piątek, 27 stycznia.

 2. Cały plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Prosimy też o zwracanie uwagi na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

 3. W czasie kolędy w biurze parafialnym w godzinach popołudniowych nie będzie księdza, a więc nie można w tym czasie zamówić chrztu, ślubu lub pogrzebu oraz otrzymać zaświadczenia. Takie sprawy prosimy załatwiać w biurze godzinach przedpołudniowych lub po Mszy niedzielnej.

 4. Dziś o godz. 11.10 będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu orkiestry dętej, która grała podczas nawiedzenia Matki Bożej. Orkiestra będzie nam towarzyszyć także w czasie Mszy św. o godz. 11.30.

 5. Mateusz Ogrodnik zaprasza do wspólnego kolędowania dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 18.30.

 6. Dziś po Mszy św. będzie można nabyć Słowo na każdy dzień – książeczkę zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień 2023 roku. Przedstawiciel Wydawnictwa św. Pawła teraz ją zaprezentuje.

 7. Dziś przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki na wsparcie misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 8. Z okazji Niedzieli Biblijnej przy wyjściu można wziąć karteczkę z cytatem z Pisma św., aby słowo Boże towarzyszyło nam dziś i przez cały tydzień.

 9. W przyszłą niedzielę siostry Dominikanki z Mielżyna po Mszach świętych będą zbierać ofiary na rozbudowę prowadzonego przez nie domu dziecka dla dzieci z głębokim upośledzeniem.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Ewa Hering i Zdzisław Leśny z ul. Piastowskiej, Kazimiera Ciszak z ul. B. Chrobrego, Michał Cieślewicz z ul. Parkowej i Zbigniew Wawrzecki z ul. B. Prusa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kolejny wieczór chwały odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną śpiewem i modlitwą uwielbiać Pana Boga.

 2. Cały plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Prosimy też o zwracanie uwagi na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

 3. W czasie kolędy w biurze parafialnym w godzinach popołudniowych nie będzie księdza, a więc nie będzie można w tym czasie zamówić chrztu, ślubu lub pogrzebu oraz otrzymać zaświadczenia. Takie sprawy prosimy załatwiać w biurze godzinach przedpołudniowych lub po Mszy niedzielnej.

 4. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9805 zł.

 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.10 będzie można posłuchać kolęd w wykonaniu orkiestry dętej, która grała podczas nawiedzenia Matki Bożej. Orkiestra będzie nam towarzyszyć także w czasie Mszy św. o godz. 11.30.

 7. Mateusz Ogrodnik zaprasza do wspólnego kolędowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.30.

 8. W przyszłą niedzielę od przedstawiciela Wydawnictwa św. Pawła będzie można nabyć Słowo na każdy dzień – książeczkę zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień 2023 roku.

 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na wsparcie misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 10. Dziś gościmy Grzegorz Miecznikowskiego, który przeszedł drogę od ateisty do gorącego ucznia Jezusa i ewangelizatora. Pragnie on podzielić się z nami swoim świadectwem.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Andrzej Łukowski z ul. Dąbrowskiego i Gabriela Krerowicz z ul. Mickiewicza. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu żywej szopki i w zorganizowaniu Orszaku Trzech Króli.

 2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 15.00 będzie śpiewał chór Metrum z Gniezna, a po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru.

 3. Z powodu choroby księdza w dniu dzisiejszym nie odbędzie się kolęda na ul. Piastowskiej 1, 21-40 oraz Piastowskiej 4, 21-30. O nowym terminie poinformujemy w późniejszym czasie.

 4. Cały plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Jeśli w planie kolędy są jakieś błędy, prosimy o informację. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

 5. W czasie kolędy w biurze parafialnym w godzinach popołudniowych nie będzie księdza, a więc nie będzie można w tym czasie zamówić chrztu, ślubu lub pogrzebu oraz otrzymać zaświadczenia. Takie sprawy prosimy załatwiać w biurze godzinach przedpołudniowych lub po Mszy niedzielnej.

 6. Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie zaprasza w piątek 13 stycznia o godz. 18.00 na Mszę świętą w intencji profesorów i wychowanków szkoły. Mszę poprzedzi tradycyjne spotkanie opłatkowe, które będzie miało miejsce w szkolnej auli o godz. 16.30.

 7. Kolejny wieczór chwały odbędzie się w przyszłą niedzielę, 15 stycznia po Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną śpiewem i modlitwą uwielbiać Pana Boga.

 8. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, jednak tradycyjnie do 2 lutego będzie w kościele żłóbek i będziemy śpiewać kolędy.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Wanda Sęk z ul. 1 Maja, Zbigniew Jakubowski z ul. Piastowskiej i Zenon Idaszak z Trzemżala. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Nowy Rok obfitował w Boże błogosławieństwo, opiekę Świętej Bożej Rodzicielki i ludzką życzliwość. W roku duszpasterskim poświęconym wspólnocie Kościoła życzymy, aby każdy znalazł w Bożej rodzinie swoje miejsce i by sakramenty, w których Jezus udziela swojej łaski, utwierdzały w wierze napełniały mocą do pokonywania życiowych przeciwności. Prośmy też Boga i Maryję, Królową pokoju, aby zakończyła się niszcząca wojna na Ukrainie i by jej mieszkańcy mogli żyć w pokoju i bezpieczeństwie.

 

 1. W piątek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszy św. będzie można zabrać do domu za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawią w bazylice jasełka. Po przedstawieniu wyruszy z bazyliki Orszak Trzech Króli, który przejdzie wokół Placu Kosmowskiego i zakończy się pokłonem Trzech Króli, pasterzy i aniołów przed Żłóbkiem ustawionym przy dzwonnicy, do którego na ten dzień powrócą żywe zwierzęta. Wszystkie dzieci prosimy, aby na Orszak Trzech Króli przebrały się: dziewczynki za anioły, chłopcy za pasterzy.

 3. Parafialne zespoły muzyczne zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się W Święto Trzech Króli po Mszy św. o godz. 15.00.

 4. Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, chóru parafialnego, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w sobotę, 7 stycznia o godz. 15.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Spotkanie rozpoczną jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 2. Zapraszamy!

 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 będzie śpiewał chór Metrum z Gniezna, a po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. spowiedź dla dzieci i młodzieży we czwartek o godz. 15.00

  2. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.

 7. W styczniu, z powodu kolędy, w pierwszą sobotę miesiąca nie odwiedzamy chorych.

 8. Bieżący plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Komu z ważnej przyczyny nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas. Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księdza.

 9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

26.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Kultywujmy piękną polską tradycję śpiewania kolęd. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Dzieci będą mogły zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wiersz o Bożym Narodzeniu.

 2. W najbliższy piątek przypada Święto Świętej Rodziny. Tego dnia nie będzie obowiązywać wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. Sobota będzie ostatnim dniem roku kalendarzowego. Po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo, w którym podziękujemy Panu Bogu za miniony rok, przeprosimy za wszelkie zło, które miało miejsce i poprosimy o Boże błogosławieństwo na rok 2023.

 5. W niedzielę, 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 07.00; pozostałe Msze święte jak w każdą niedzielę.

 6. Plan kolędy do dnia 15 stycznia jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i na parafialnym Facebooku. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Kolęda, to wizyta duszpasterska, która ma na celu pobłogosławienie mieszkania, modlitwę i rozmowę duszpasterzy z parafianami. Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią powracamy do tradycyjnej formy kolędy. Będziemy wdzięczni za dzielenie się odczuciami dotyczącymi funkcjonowania naszej parafii i za propozycje duszpasterskie. Z okazji kolędy zwyczajowo składane są dobrowolne ofiary. Z góry za nie dziękujemy.

 7. Mieszkańców poszczególnych wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów.

 8. Dziś przy wyjściu z bazyliki można nabyć kalendarz – cegiełkę na Hospicjum Perinatalne w Bydgoszczy niosące pomoc rodzicom oczekującym na narodziny nieuleczalnie chorego dziecka, które nie ma szans na przeżycie. Hospicjum utrzymuje się wyłącznie z ofiar i darowizn. Koszt kalendarza – cegiełki wynosi 50 zł. Zachęcamy, aby w taki sposób pomóc w zapewnieniu opieki medycznej, psychologicznej i duchowej rodzicom, którzy przygotowują się na przyjęcie ciężko chorego dziecka, które krótko po porodzie będą musieli pożegnać.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

25.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Zbawiciel, który przyszedł na świat, napełniał serca nadzieją. Niech łaska Boża, którą obdarza nas we wspólnocie Kościoła pomaga nam żyć Jego Ewangelią, dobrze wypełniać nasze życiowe zadania i dochować wierności chrześcijańskiemu i życiowemu powołaniu. Niech nam to wyprasza u swego Syna Maryja, która w tym miesiącu nas nawiedziła w kopii Jasnogórskiego wizerunku. Prośmy też Jezusa, dawcę pokoju, by ustała straszna wojna na Ukrainie i w innych miejscach na świecie.

 

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej Uroczystości.

 2. Zapraszamy do odwiedzenia żywej szopki przed bazyliką.

 3. W Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

 4. Jutro Święto św. Szczepana i drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego.

 5. W drugi dzień świąt o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy żłóbku. Dzieci będą mogły zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wiersz o Bożym Narodzeniu. Za występy dzieci przewidziane są nagrody.

 6. Koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów odbędzie się 6 stycznia.

 7. Plan kolędy do dnia 15 stycznia jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i na parafialnym Facebooku. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. W najbliższych dniach ukaże się plan kolędy na drugą połowę stycznia.

 8. Mieszkańców poszczególnych wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów.

 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień stycznia.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Sławomir Fajfer z ul. Wrzosowej, Zofia Książek z ul. 22 Stycznia i Bolesław Izbiński z Rudek

4 NIEDZIELA ADWENTU

18.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na adewntową Mszę św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwaną roratami, od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek o 6.15. W piątek po roratach śniadanie dla dzieci i młodzieży.

 2. Ogień betlejemski trzemeszeńscy harcerze przyniosą we czwartek na roraty. W celu przeniesienia ognia do domu należy przynieść z sobą znicz.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek o godz. 15.00 w domku przy plebanii.

 5. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.45 w bazylice.

 6. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia; Msze św. o godz. 06.30 i 07.00. Wieczorem w gronie bliskich zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie zapomnijmy, aby rozpocząć ją od modlitwy i przeczytania fragmentu 2 rozdziału Ewangelii św. Łukasza opisującego narodzenie Pana Jezusa.

 7. Uroczysta Pasterka w bazylice o godz. 23.00, w Trzemżalu o 21.00.

 8. Bezpośrednio po Pasterce poświęcenie i inauguracja żywej szopki przed bazyliką.

 9. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

 10. Po przerwie spowodowanej pandemią wracamy do tradycyjnej kolędy. Jej plan będzie w tym tygodniu zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ może on ulec zmianie, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, plan kolędy będzie wywieszony w gablocie przy wyjściu z bazyliki.

 11. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla Parafian potrzebujących wsparcia. Było ich 100. Bóg zapłać także pomocnikom św. Mikołaja, którzy dostarczyli paczki pod właściwy adres. Niech Pan Bóg wynagrodzi te gesty chrześcijańskiego miłosierdzia.

 12. Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w sobotę, 7 stycznia o godz. 15.30 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

 13. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

 14. W lipcu jest organizowana parafialna pielgrzymka do Katalonii w Hiszpanii połączona z wypoczynkiem nad Morzem Śródziemnym. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. w zakrystii.

 15. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9500 zł.

 16. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 17. W minionym tygodniu zmarł śp.: Władysław Dereziński z ul. Osiedlowej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ADWENTU

11.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w uroczystościach związanych z nawiedzeniem Matki Bożej w naszej parafii. Oby nie były to chwilowe emocje, ale niech ta wizyta Maryi będzie okazją do większego otwarcia się na łaskę Bożą.

 2. Bóg zapłać tym, którzy uczestniczyli w przygotowaniu uroczystości: służbie liturgicznej, panu, który wykonał podest pod obraz, pani krawcowej, która uszyła okrycie na podest, paniom, które układały kwiaty, sprzątały bazylikę oraz prasowały ornaty i flagi, delegacjom, które niosły obraz i witały Matkę Bożą, osobom, które zaangażowały się w liturgię, katechetkom, członkom Żywego Różańca, strażakom, Chórowi Prymasowskiemu z Gniezna pod dyrekcją ks. kan. Dariusza Sobczaka, chórowi parafialnemu pod dyrekcją pana Organisty, zespołowi Voce di Dio, orkiestrze i jej sponsorom, właścicielom Restauracji Czeremcha, panu Kościelnemu i jego pomocnikom, Firmie Remondis i sołtysom. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w udekorowanie trasy przejazdu i swoich posesji, tym, którzy pomogli w rozebraniu dekoracji oraz tym, którzy przekazali ofiarę na kwiaty i dekoracje. Niech Matka Boża wyprasza wszystkim potrzebne łaski.

 3. Od poniedziałku w zakładzie fotograficznym Fotoraj przy ul Mickiewicza będzie mozna kupić film z nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii.

 4. Zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, w piątek o 06.15. W piątek po roratach śniadanie dla dzieci i młodzieży.

 5. Przeżyjmy Boże Narodzenie pojednani z Bogiem. Spowiedź adwentowa z udziałem zaproszonych księży odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia w godzinach: 10.00 – 12.00, 15.30 – 16.30 oraz od 17.15 do ostatniego penitenta

 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Msza św. w poniedziałek o 09.30 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla członków Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci Msza św. we wtorek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa Msza św. w piatek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

  4. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.45 w kaplicy św. Faustyny.

 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 8. Składka z nocnej Mszy św. podczas nawiedzenia Matki Bożej była przeznaczona na zakup agregatu prądotwórczego dla domu opieki na Ukrainie, gdzie posługuje siostra Milena pochodząca z naszej parafii. Zebraliśmy 2172 zł. Siostry potrzebują latarki ręczne i czołowe. Jeśli ktoś chciałby wspomóc potrzebujących pomocy na Ukrainie, prosimy do wtorku przynosić latarki z zapasowymi bateriami. Przekażemy je na Ukrainę.

 9. Do środy prosimy przynosić paczki świąteczne dla wylosowanych Parafian. Prosimy, aby pomóc św. Mikołajowi i nie przygotowywać paczek o ogromnych rozmiarach i zbyt ciężkich.

 10. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 12. Przy wyjściu z bazyliki od ministrantów i lektorów można nabyć pierniki świąteczne pieczone przez ich mamy. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Monika Modrak z ul. 22 Stycznia i Zdzisław Grobelski z Popielewa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj (w niedzielę) z powodu nawiedzenia Matki Bożej, nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy, aby przyjść na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie poprzedzona o godz. 16.45 nabożeństwem oczekiwania i powitaniem Ikony Jasnogórskiej. Msza św. o godz. 21.30 z udziałem księży pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej posługiwali nie będzie już Mszą niedzielną, ale roratnią ku czci Najśw. Maryi Panny. Składka z nocnej Mszy św. będzie przeznaczona na zakup agrregatu prądotwórczego dla domu opieki na Ukrainie, gdzie posługuje siostra Milena pochodząca z naszej parafii.

 2. Zaplanujmy czas na udział w nawiedzeniu Matki Bożej. Wykorzystajmy tę niepowtarzalną szansę, by móc być tak blisko słynącego łaskami wizerunku naszej Matki. Szczegółowy program przebiegu nawiedzenia znajdziemy na folderach rozdawanych w poprzednie niedziele. Są też dziś przy wyjściu z bazyliki. Zachęcamy, aby przychodzić na nocne czuwanie według planu wyznaczonego dla poszczególnych ulic i wsi. Podczas czuwania będzie okazja do spowiedzi.

 3. Pomóżmy osobom starszym i chorym dostać się do kościoła na Mszę św. w ich intencji z udzieleniem sakramentu chorych w podczas nawiedzenia Matki Bożej w poniedziałek o godz. 10.00.

 4. Aby umożliwić dłuższe przebywanie w kościele, na czas nawiedzenia będzie udostępniona kaplica św. Faustyny, gdzie będzie można się ogrzać, a w pokoju za kaplicą będzie dostępna gorąca kawa i herbata. Będzie też możliwość skorzystania z toalety.

 5. Serdecznie prosimy, aby w niedzielę i poniedziałek w godz. 16.00 - 18.00, podczas nawiedzenia Matki Bożej, nie zostawiać samochodów na parkingu wzdłuż ul. Mickiewicza na odcinku przy pl. Kosmowskiego (naprzeciw opuszczonej kamienicy) oraz pod murem okalającym teren kościelny przy bramie do bazyliki!

 6. Zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które będą sprawowane w poniedziałek i piątek o 06.15 oraz we wtorek i środę o 17.00.Dzieci zapraszamy z lampionami. W piątek po roratach śniadanie dla dzieci i młodzieży.

 7. We czwartek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy wieczornej odbędzie się poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych, które przyjdą z rodzicami.

 8. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę, 10 grudnia od godz. 08.30. Będzie to ostatnia wizyta przed Bożym Narodzeniem.

 9. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów w sobotę o 16.00;

  2. oaza dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00

 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 11. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

 12. Intencje Żywego Różańca na grudzień są w kaplicy św. Faustyny.

 13. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom. Podczas nawiedzenia Matki Bożej nie będzie możliwości nabywania opłatków i świec.

 14. Za tydzień ministranci i lektorzy będą sprzedawać pierniki świąteczne. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza.

 15. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 16. W minionym tygodniu zmarli śp.: Marek Wasielewski z pl. Kosmowskiego i Bronisław Strzeżyński z Wymysłowa. Św. Jana. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

1 NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na adwentowe Msze święte ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek o 6.15. Dzieci zapraszamy z lampionami. W piątek po roratach śniadanie dla dzieci i młodzieży.

 2. Dziś zapraszamy na wieczór chwały z udziałem Jakuba Bartkowiaka ze Szkoły Nowej Ewangelizacji. Początek po Mszy św. o godz. 18.30. Na zakończenie Apel Jasnogórski.

 3. Zapraszamy do udziału w dniach skupienia przygotowujących do nawiedzenia Matki Bożej. Msze święte z homilią Ks. prof. Bogdana Czyżewskiego w czwartek i piątek o godz. 11.00 i 19.00 oraz w sobotę o godz. 11.00. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Zadbajmy o to, aby przyjąć Matkę Bożą z czystym sercem.

 4. Zaplanujmy czas na duchowe przygotowanie do nawiedzenia i udział w tym szczególnym wydarzeniu. Szczegółowy program przygotowania i przebiegu nawiedzenia znajdziemy na folderach rozdawanych w poprzednie niedziele. Są też dziś przy wyjściu z bazyliki.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 19.00;

  2. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek o 18.00;

  3. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  4. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w sobotę wyjątkowo o godz. 10.00 w bazylice;

  5. spowiedź:

   • dla młodzieży we czwartek o godz. 15.00

   • dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

  6. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

 6. Chorych odwiedzimy wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca, czyli 10 grudnia.

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla lektorów w poniedziałek o 20.00, dla ministrantów w sobotę o 10.00;

  2. próba chóru parafialnego w piątek o 20.00 w bazylice;

  3. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 9. W zakrystii nadal można nabyć emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji na czas nawiedzenia. Niech wystrój parafii będzie naszym wyznaniem wiary i miłości do Matki Najświętszej.

 10. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, z powodu nawiedzenia Matki Bożej, nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy, by tego dnia przyjść na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie poprzedzona o godz. 16.45 nabożeństwem oczekiwania i powitaniem Ikony Jasnogórskiej. Msza św. o godz. 21.30 z udziałem księży pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej posługiwali nie będzie już Mszą niedzielną, ale roratnią ku czci Najśw. Maryi Panny.

 11. Aby umożliwić dłuższe przebywanie w kościele, na czas nawiedzenia będzie udostępniona kaplica św. Faustyny, gdzie będzie można się ogrzać, a w pokoju za kaplicą będzie dostępna gorąca kawa i herbata. Będzie też możliwość skorzystania z toalety.

 12. Trwa remont w Alumnacie z dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację budynku. W najbliższym czasie rozpocznie się zmiana dachówki.

 13. Od dziś w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki oraz świece „Caritas” na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 14. Zapraszamy do udziału w akcji paczka świąteczna, w ramach której przygotujemy paczki z długoterminowymi produktami spożywczymi, oraz upominkami dla wymagających wsparcia parafian. W zakrystii można wylosować kartkę z anonimową informacją o adresatach paczki oraz numer, który w widoczny sposób należy umieścić na paczce. Paczki prosimy dostarczyć na plebanię w dniach: 6 – 14 grudnia. Prosimy nie przynosić paczek przed nawiedzeniem.

 15. Dziś w godz. 08.30 – 12.30 odbywa się przy bazylice kiermasz ozdób i kartek świątecznych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

 16. W minionym tygodniu zmarły śp.: Jolanta Rachowska z ul. Mieszka I i Teodozja Bartkowska z ul. Św. Jana. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We środę, 23 listopada przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w bazylice o godz. 11.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która od godz. 12.00 będzie przeniesiona do kaplicy św. Faustyny. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O 17.45 w bazylice nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i zakończenie adoracji.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z klas I w ramach drugiego roku przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla rodziców dzieci z kl. III w sprawie przygotowania do I Komunii św. we czwartek o godz. 18.30 w bazylice;

  3. dla ministrantów we wtorek o godz. 16.00 i w sobotę o 14.00;

  4. dla osób zaangażowanych w niesienie obrazu i w liturgię podczas nawiedzenia w sobotę o 12.00 w bazylice;

  5. próba chóru parafialnego w piątek o 18.45 w kaplicy św. Faustyny;

  6. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii już za dwa tygodnie. W zakrystii nadal można nabyć emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy. W najbliższych dniach trzeba rozpocząć instalowanie dekoracji, aby zdążyć na czas. Niech wystrój parafii będzie naszym wyznaniem wiary i miłości do Matki Najświętszej.

 5. Zaplanujmy czas na duchowe przygotowanie na nawiedzenie i udział w tym szczególnym wydarzeniu. Szczegółowy program przygotowania i przebiegu nawiedzenia Matki Bożej znajdziemy na folderach rozdawanych przed tygodniem i dziś przy wyjściu z bazyliki. Już w przyszłą sobotę i niedzielę podczas wszystkich Mszy świętych wysłuchamy katechez Ks. prof. Bogdana Czyżewskiego.

 6. W sobotę o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, a przyszłą niedzielę o 19.30 wieczór chwały zakończony Apelem Jasnogórskim.

 7. W niedzielę, 4 grudnia, z powodu nawiedzenia Matki Bożej, nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy, by tego dnia przyjść na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie poprzedzona powitaniem Ikony Jasnogórskiej. Msza św. o godz. 21.30 z udziałem księży pochodzących z naszej parafii i tych, którzy w niej posługiwali nie będzie już Mszą niedzielną, ale roratnią ku czci Najśw. Maryi Panny.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9475 zł.

 9. Rozpoczął się remont w Alumnacie z dofinansowaniem z Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację budynku.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół prześladowany w wysokości 1796 zł

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 12. Przy wyjściu można jeszcze złożyć ofiarę do skarbonki na kwiaty i dekoracje na czas nawiedzenia Matki Bożej.

 13. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas oczekiwania przypominający, że całe nasze życie jest oczekiwaniem na spotkanie z Chrystusem, gdy po raz drugi przyjdzie na ziemię, by dokonać sądu, a także przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia.

 14. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać poświęcone opłatki oraz świece wigilijne „Caritas”, a także wylosować osoby wymagające wsparcia, by przygotować dla nich paczkę świąteczną.

 15. W przyszłą niedzielę w godz. 08.30 – 12.30 odbędzie się przy bazylice kiermasz ozdób i kartek świątecznych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

 16. W minionym tygodniu zmarła śp. Teresa Magdziarek z ul. Szkolnej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.:

   • Szkoła nr 2 we środę o 17.00

   • Szkoła nr 1 w piątek o 17.00

  3. Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  4. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o 15.30 w bazylice:

  5. Msza św. dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

  6. próba chóru parafialnego w piątek o 18.45 w Alumnacie;

  7. próba dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

 2. Wyjazd na światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym do Dąbrówki i Mogilna w sobotę o 10.30 spod bazyliki. Koszt 25 zł. Zapisy u ks. Łukasza i ks. Adama.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać do 19 listopada w biurze parafialnym.

 5. Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii już za trzy tygodnie. Zachęcamy do zakupu w zakrystii emblematów, flag, chorągiewek i proporczyków do dekoracji domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy. Warto zorganizować się w grupy mieszkańców poszczególnych ulic, aby dekoracje były nie tylko w oknach, lecz także na ulicach i budynkach.

 6. Zaplanujmy czas na duchowe przygotowanie na nawiedzenie i udział w tym szczególnym wydarzeniu. Szczegółowy program przygotowania i przebiegu nawiedzenia Matki Bożej znajdziemy na folderach rozdawanych dziś przy wyjściu z bazyliki.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na inwestycje w naszej parafii.

 8. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na Kościół prześladowany.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Erika Łaniecka z ul. Szkolnej, Zenon Błaszczyk z ul. Kościuszki i Zbigniew Gorlewicz z Bieślina. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 15.00. Po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca w kaplicy św. Faustyny.

 2. Do 8 listopada można zyskać odpust za zmarłych. W tym celu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz pomodlić się za zmarłych i w intencjach Ojca świętego.

 3. Różaniec z wymieniankami za zmarłych od poniedziałku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.

 4. 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w bazylice o godz. 09.30. Po Mszy św. przejście na cmentarz, gdzie nastąpi składanie kwiatów i modlitwa w miejscach pamięci narodowej.

 5. Na piątek, 11 listopada Ksiądz Prymas udziela wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i gościom dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla ministrantów w piątek po Mszy św. Za Ojczyznę;

  2. oazowe dla młodzieży w piątek o 12.00 w domku przy plebanii;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  4. próba chóru parafialnego we czwartek o 19.00 w Alumnacie;

 7. Wyjazd na światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym do Dąbrówki i Mogilna w sobotę, 19 listopada. Koszt 25 zł. Zapisy u ks. Łukasza i ks. Adama.

 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 9. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie dekoracji na Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Zachęcamy do zakupu w zakrystii emblematów, flag, chorągiewek i proporczyków do dekoracji domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy. Warto zorganizować się w grupy mieszkańców poszczególnych ulic, aby dekoracje były nie tylko w oknach, lecz także na ulicach i budynkach. Ponieważ Matka Boża będzie przejeżdżać przez Trzemeszno już po zmroku, można pomyśleć o światełkach w oknach czy na budynkach.

 10. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać do 19 listopada w biurze parafialnym.

 11. Po Mszy św. przy chrzcielnicy od ojca Jacka ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej będzie można nabyć kalendarz misyjny.

 12. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty dla Matki Bożej na czas nawiedzenia.

 14. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

 15. W minionym tygodniu zmarł śp. Jerzy Domański z ul. Mickiewicza. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, a w poniedziałek wyjątkowo o 17.30.

 2. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Noc Świętych, która rozpocznie się w poniedziałek o godz. 18.45. Prosimy, aby dzieci przyszły przebrane za świętych. Podczas spotkania zostanie przedstawiona przez młodzież oazową inscenizacja pokazująca dwoje błogosławionych: Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką. Po przedstawieniu i modlitwie zaprosimy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w auli Zespołu Szkół.

 3. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, w którą czcimy Pana Boga za wstawiennictwem tych, którzy już cieszą się zbawieniem i przypominamy sobie o naszym powołaniu do świętości. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte w bazylice o 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 12.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Parafian oraz za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie Mszy świętych o 15.00 i 18.30. Msza św. 31 października o 18.00 będzie z Uroczystości Wszystkich Świętych.

 4. W poniedziałek i we wtorek przy wejściu na cmentarz odbędzie się kwesta na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

 5. We środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za zmarłych pokutujących w czyśćcu. Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. różaniec z wymieniankami za zmarłych.

 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa o powołania oraz za zmarłych kapłanów, zakonników i siostry zakonne we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. Spowiedź:

   • dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania we czwartek o godz. 17.00

   • dla dzieci w piątek o godz. 15.00

   • dla starszych w piątek o godz. 17.00

  3. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

  5. chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 7. Zespół Voce di Dio zaprasza na Zaduszki Muzyczne z modlitwą za zmarłych w ostatnim roku i za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Początek w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 Po zaduszkach nabożeństwo przygotowujące do nawiedzenia Matki Bożej zakończone Apelem Jasnogórskim.

 8. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  2. próba chóru parafialnego w piątek o 19.15 w Alumnacie;

 9. Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, 6 listopada o godz. 15.00. Po Mszy św. spotkanie Żywego Różańca w kaplicy św. Faustyny.

 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 11. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 2002 i wcześniej.

 12. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie dekoracji na Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Zachęcamy do zakupu w zakrystii emblematów, flag, chorągiewek i proporczyków do dekoracji domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy.

 13. Zebranie wiejskie w świetlicy w Niewolnie w sprawie dekoracji trasy odbędzie się we czwartek o godz. 19.30. Zapraszamy wraz z sołtysem Niewolna.

 14. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a przy wyjściu z kościoła można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe czytane podczas różańca w pierwszym tygodniu listopada. Po wypisaniu imion zmarłych, kartkę oddajemy w zakrystii lub biurze parafialnym. Nazwiska zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

 15. 1 listopada rozpocznie się pierwszy cykl Mszy św. gregoriańskich za śp. ks. Radosława Tuszyńskiego.

 16. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień listopada.

 17. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty i inne elementy dekoracji potrzebne do wystroju bazyliki na nawiedzenie Matki Bożej.

 18. W przyszłym tygodniu będziemy gościć ojca ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

 19. W minionym tygodniu zmarli śp.: Kazimierz Figaj z ul. Św. Jana i Grzegorz Beśka z Popielewa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  1. dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

  2. dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkół ponadpodstawowych według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. oazowe dla młodzieży w piątek po różańcu w domku przy plebanii;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  4. zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 12.00 w domku przy plebanii;

  5. próba chóru parafialnego w piątek o 19.15 w Alumnacie.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte w bazylice o 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 12.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Parafian i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Nie będzie Mszy świętych o 15.00 i 18.30.

 5. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 2002 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.

 6. Serdecznie prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie dekoracji na Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Obraz Jasnogórski przyjedzie do Trzemeszna z Trzemżala w niedzielę, 4 grudnia około godz. 17.00. Pożegnamy Matkę Bożą w poniedziałek, 5 grudnia, gdy po Mszy św. sprawowanej z udziałem Ks. Prymasa o godz. 16.00, obraz pojedzie przez Niewolno i Kierzkowo do Duszna. Udekorujmy nie tylko trasę przejazdu samochodu – kaplicy, ale wszystkie domy, których mieszkańcy chcą uczcić Maryję. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji naszych domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy.

 7. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a przy wyjściu z kościoła można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe czytane podczas różańca w pierwszym tygodniu listopada. Po wypisaniu imion zmarłych, kartkę oddajemy w zakrystii lub biurze parafialnym. Nazwiska zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

 8. Artystyczny Zespół „Świerszcze” zaprasza na Koncert Jesienny, który odbędzie się w hali OSiR w sobotę o godz. 17.00.

 9. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin. Zebraliśmy 2.349,40 zł.

 10. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty i inne elementy dekoracji potrzebne do wystroju bazyliki na nawiedzenie Matki Bożej.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Józef Mikołajczyk z Rudek i Janina Koszalska z ul. 22 Stycznia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  1. dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

  2. dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. Kończą się rekolekcje Oddanie 33. Zapraszamy w niedzielę o godz. 17.30. W poniedziałek ostatni, trzydziesty trzeci dzień, który zakończy się osobistym oddaniem swojego życia Matce Bożej. Nastąpi to po Mszy św. o godz. 18.00 i po różańcu. W poniedziałek przychodzimy na rekolekcje ze świecami.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

  2. oazowe dla młodzieży wyjątkowo we środę po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii;

  4. dla chóru parafialnego w sobotę o 19.30 na plebanii.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 5. Zbliża się Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii. Obraz Jasnogórski przyjedzie do Trzemeszna z Trzemżala w niedzielę, 4 grudnia około godz. 17.00. Pożegnamy Matkę Bożą w poniedziałek, 5 grudnia, gdy po Mszy św. sprawowanej przez Ks. Prymasa o godz. 16.00, obraz pojedzie przez Niewolno i Kierzkowo do Duszna. Oprócz przygotowań duchowych pragniemy też przygotować okolicznościowe dekoracje. Udekorujemy nie tylko trasę przejazdu samochodu – kaplicy, ale wszystkie domy, których mieszkańcy chcą uczcić Maryję. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji naszych domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.200 zł.

 7. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a przy wyjściu z kościoła można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe czytane podczas różańca w pierwszym tygodniu listopada. Po wypisaniu imion zmarłych, kartkę oddajemy w zakrystii lub biurze parafialnym. Nazwiska zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

 8. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Zdzisława Kasznia z Ostrowitego, Aleksandra Figaj z ul. Św. Jana i Danuta Frąckowiak z Bieślina. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  1. dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

  2. dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, w dni powszednie, z wyjątkiem czwartku, po Mszy św. o godz. 18.00; we czwartek o 20.00.

 2. We czwartek, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00.

 3. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w kopii Obrazu Jasnogórskiego trwają rekolekcje Oddanie 33, które zakończą się osobistym oddaniem swojego życia Matce Bożej. Zapraszamy w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie oprócz czwartku po Mszy św. o godz. 18.00 i różańcu, we czwartek po nabożeństwie fatimskim.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla lektorów we wtorek o 19.30 w domku przy plebanii;

  3. dla ministrantów w sobotę o 12.00 w domku przy plebanii;

  4. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.:

   • ze Szkoły nr 1 we środę o 16.45

   • ze Szkoły nr 2 we czwartek o 16.45.

  5. dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronia parafii.

  6. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  7. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 09.15 w domku przy plebanii;

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, niezależnie od wieku, przed i po urodzeniu, także w dorosłości, w sobotę o godz. 15.00 w bazylice. Po Mszy św. akt zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu.

 7. Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii już za dwa miesiące. Obraz Jasnogórski przyjedzie do Trzemeszna z Trzemżala w niedzielę, 4 grudnia około godz. 17.00. Pożegnamy Matkę Bożą w poniedziałek, 5 grudnia, gdy po Mszy św. sprawowanej przez Ks. Prymasa o godz. 16.00, obraz pojedzie przez Niewolno i Kierzkowo do Duszna. Oprócz przygotowań duchowych rozpoczynamy też przygotowanie okolicznościowych dekoracji. Udekorujemy nie tylko trasę przejazdu samochodu – kaplicy, ale wszystkie domy, których mieszkańcy chcą uczcić Maryję. Po Mszy św. w zakrystii można nabywać emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji naszych domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy.

 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na inwestycje w naszej parafii.

 9. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a przy wyjściu z kościoła można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe czytane podczas różańca w pierwszym tygodniu listopada. Po wypisaniu imion zmarłych, kartkę oddajemy w zakrystii lub biurze parafialnym. Nazwiska zmarłych kapłanów i sióstr zakonnych prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

 10. Wyjazd do opery dziś o godz. 16.00 z Placu Kosmowskiego.

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 12. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

 13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Płociński z ul. Polnej Mieczysław Woźniak z ul. Piastowskiej i Ludwik Macioł z Zielenia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

  1. dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15, w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 16.00;

  2. dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w kopii Obrazu Jasnogórskiego trwają rekolekcje Oddanie 33, które zakończą się osobistym oddaniem swojego życia Matce Bożej. Zapraszamy w niedziele o godz. 17.30, od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z kl. I szkół ponadpodstawowych w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla ministrantów w środę o 16.00 w domku przy plebanii;

  3. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  4. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 09.15 w domku przy plebanii;

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

  1. Modlitwa o powołania we czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwa różańcowego;

  2. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek w łączności z nabożeństwem różańcowym.

  3. Spowiedź:

   • dla młodzieży z klas VIII we czwartek o godz. 17.00

   • dla dzieci w piątek o godz. 15.00

   • dla starszych w piątek o godz. 17.00.

 6. W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 16.00.

 7. Nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii już za dwa miesiące. Obraz Jasnogórski przyjedzie do Trzemeszna z Trzemżala w niedzielę, 4 grudnia około godz. 17.00. Pożegnamy Matkę Bożą w poniedziałek, 5 grudnia, gdy po Mszy św. sprawowanej przez Ks. Prymasa o godz. 16.00, obraz pojedzie przez Niewolno i Kierzkowo do Duszna. Oprócz przygotowań duchowych rozpoczynamy też przygotowanie okolicznościowych dekoracji. Udekorujemy nie tylko trasę przejazdu samochodu – kaplicy, ale wszystkie domy, których mieszkańcy chcą uczcić Maryję. Od dziś po Mszy św. przy zakrystii można nabywać emblematy, flagi, chorągiewki i proporczyki do dekoracji naszych domów i trasy przejazdu samochodu – kaplicy.

 8. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 9. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. W minionym tygodniu zmarły śp.: Jolenta Karpińska z ul. Dąbrowskiego, Teresa Lewandowska z ul. Wleklińskiego i Helena Sopczak z Zielenia. Polećmy zmarłe Parafianki Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w kopii Obrazu Jasnogórskiego trwają rekolekcje Oddanie 33, które zakończą się osobistym oddaniem swojego życia Matce Bożej. Zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00, od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00, w sobotę o godz. 20.00, a w przyszłą niedzielę, 2 października o godz. 17.30.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z kl. VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we środę o godz. 19.15 w bazylice;

  3. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  4. dla rodziców ministrantów i lektorów w piątek o 19.15 w kaplicy św. Faustyny;

  5. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 09.15 w domku przy plebanii;

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

  1. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  2. chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 5. Sobota będzie 1. dniem października – miesiąca modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe połączone z rekolekcjami przygotowującymi do nawiedzenia Matki Bożej w kopii Ikony Jasnogórskiej w sobotę o godz. 20.00, a w przyszłą niedzielę o 17.30.

 6. Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa i Świętej Rodziny w Kaliszu w sobotę o godz. 08.00, powrót około 17.00.

 7. Zakończyliśmy prace remontowe związane z konserwacją i restauracją fragmentu ścian z polichromiami i figur dwóch Ewangelistów. Zapłacono 532.267 zł, z czego 324 tys. stanowi dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pozostaje do zapłaty 120 tys. zł. Bóg zapłać za dotychczas przekazane ofiary na ten cel. Nadal można składać ofiary na prace remontowe osobiście lub przelewem na konto.

 8. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień października.

 9. W minionym tygodniu zmarli śp.: Wiesław Kapela z ul. Parkowej i Marek Zarywski z ul. Mieszka I. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu festynu parafialnego. Bóg zapłać dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych za udostępnienie boiska oraz stołów i krzeseł. Bóg zapłać Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Zakładom Ziemniaczanym i sołectwu Niewolno za namioty, p. Pawłowi Piechowiakowi za scenę, Restauracji „Czeremcha” za ugotowanie grochówki oraz udostępnienie grilla i stołów piknikowych, piekarni za chleb, paniom z Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie losów i fantów, nauczycielom, którzy przygotowali i poprowadzili konkursy sportowe i zabawy dla dzieci, pielęgniarkom, parafialnemu zespołowi Voce di Dio, Artystycznemu Zespołowi Świerszcze, dzieciom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 1 członkom Parafialnej Rady Ekonomicznej i Parafialnej Rady Duszpasterskiej za wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie festynu, Parafianom obsługującym stoiska gastronomiczne, młodzieży, strażakom, wszystkim Parafianom, którzy przynieśli przedmioty na fanty oraz ciasto do sprzedaży, firmom i osobom indywidualnym za złożone ofiary pieniężne, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia. Składamy serdeczne podziękowanie także wszystkim, którzy zechcieli przyjść na nasz festyn i wesprzeć rehabilitację 16-miesięcznej Neli i 18-letniej Zuzanny. Cały dochód w wysokości 27 tys. zł będzie przekazany na ten cel. Niech Pan Bóg to dobro wszystkim wynagrodzi.

 2. W ramach przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez Maryję w kopii Obrazu Jasnogórskiego trwają rekolekcje Oddanie 33, które zakończą się osobistym oddaniem swojego życia Matce Bożej. Zapraszamy w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 15.45 w kaplicy św. Faustyny;

  3. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  4. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 09.15 w domku przy plebanii;

  5. dla ministrantów w sobotę o 10.30 w domku przy plebanii.

 5. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 08.00 spod bazyliki, powrót około 17.30. Osoby zapisane są proszone o podanie numeru PESEL i wpłatę 20 zł.

 6. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa i Świętej Rodziny w Kaliszu. Wyjazd w sobotę, 1 października o godz. 08.00, powrót około 17.00. Koszt 35 zł. Zapisy z wpłatą po Mszach świętych u p. Katarzyny Witkowskiej.

 7. W niedzielę, 9 października organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę Faust. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9061 zł.

 9. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Danuta Gospodarek z ul. Parkowej i Tadeusz Średziński z Niewolna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Już dziś o godz. 15.30 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na rehabilitację 16-miesięcznej Neli cierpiącej na rzadki zespół chorobowy i 18-letniej Zuzanny cierpiącej na stwardnienie rozsiane. Podczas festynu będą sprzedawane kiełbaski z grilla, grochówka, chleb ze smalcem, ciasto, wata cukrowa, popcorn, napoje. Będą dmuchańce dla dzieci, konkursy sportowe, loteria fantowa i wiele innych atrakcji. Wylosujemy nagrodę główną, którą w tym roku jest dobrej klasy rower. Zapraszamy do udziału!

 2. Festyn parafialny poprzedzi Msza dożynkowa, czyli nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony oraz modlitwa o błogosławieństwo w pracy na roli, która odbędzie się dziś o godz. 14.30. Delegacje z wieńcami i chlebami ustawią się przed Mszą św. przed bazyliką.

 3. Na kolejne nabożeństwo fatimskie zapraszamy we wtorek, 13 września o godz. 20.00.

 4. We środę, 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku będzie to dzień modlitwy o pokój na Ukrainie. Specjalne nabożeństwo w tej intencji odbędzie się we środę o godz. 17.30 w łączności z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. Zbliża się nawiedzenie naszej parafii przez Maryję w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Rozpoczynamy intensywne duchowe przygotowanie do tego wydarzenia. Już w najbliższy czwartek, 15 września, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej Mszą świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy rekolekcje Oddanie 33, które zakończą się osobistym oddaniem swojego życia Maryi. O rekolekcjach opowie nam teraz przedstawiciel fundacji Tota Tua, która promuje ten sposób oddania Matce Bożej.

 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla rodziców i młodzieży z klas I szkół ponadpodstawowych w ramach drugiego roku przygotowania do bierzmowania we wtorek o godz. 18.30 w bazylice.

  2. oazowe dla młodzieży w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w domku przy plebanii;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 09.00 w domku przy plebanii.

 8. Wyjazd do Wrześni na Święto Młodych w sobotę o godz. 10.45 spod bazyliki. Powrót około 20.15. Zapisy u ks. Adama i Ks. Łukasza.

 9. Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na remont bazyliki i na organizację festynu.

 10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz otrzymać materiały na rekolekcje „Oddanie 33”.

 12. W minionym tygodniu zmarła śp. Dorota Mutschke z Niewolna. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.09.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

   1.

     Zapraszamy na kolejny „wieczór chwały” z udziałem Jakuba Bartkowiaka ze Szkoły Nowej Ewangelizacji który rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz. 18.30.

 

   2.        

       Intencje Żywego Różańca – do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

 

   3.        

       Msza św. w intencji pielgrzymów z Ostrowitego odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.00.

 

   4.      

       W przyszłą niedzielę, 11 września o godz. 15.30 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na rehabilitację 16-miesięcznej Neli cierpiącej na rzadki zespół chorobowy i 18-letniej Zuzanny cierpiącej na stwardnienie rozsiane. Jeszcze do środy można przynosić fanty i przedmioty na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 

   5.     

       Podczas festynu będą sprzedawane kiełbaski z grilla, grochówka, chleb ze smalcem, ciasto, wata cukrowa, popcorn, napoje. W związku z tym prosimy o dostarczenie ciasta w podpisanych blachach. Ciasto można przynosić na boisko w niedzielę od godz. 11.00.

 

   6.    

           Festyn parafialny poprzedzi Msza dożynkowa, czyli nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony oraz modlitwa o błogosławieństwo w pracy na roli, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 11 września o godz. 14.30. Delegacje z wieńcami i chlebami ustawią się przed Mszą św. przed bazyliką.

 

   7.     

           W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

     a.   dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i ich rodziców w poniedziałek o godz. 18.30;

     b.  dla Liturgicznej Służby Ołtarza w piątek o godz. 18.30;

     c.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o godz. 10.00 w domku przy plebanii.

 

   8.        

         Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 

   9.      

         W przyszłą niedzielę wysłuchamy świadectwa o rekolekcjach Oddanie 33, które rozpoczniemy 14 września jako duchowe przygotowanie do nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w kopii cudownego obrazu.

 

 10.      

         W sobotę 17 września w miejscowości Września odbędzie się diecezjalne Święto Młodych Kostka. Organizujemy wyjazd dla młodzieży oraz dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Koszt 30 zł, zapisy u księży Łukasza i Adama.

 

 11.     

         Od 1 września rezydentem w naszej parafii jest ks. Tomasz Kołodziej, którego serdecznie witamy i życzymy obfitych łask Bożych w posłudze duszpasterskiej.

 

 12.     

           Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na remont bazyliki i na organizację festynu.

 

 13.     

           Składka przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

 

 14.     

           Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

 15.     

         W minionym tygodniu zmarli śp.: Tomasz Schillak z ul. Wiosny Ludów oraz Ludgarda Krause z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: wieczny odpoczynek

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy odpust ku czci św. Augustyna. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00.

 2. Ognisko Liturgicznej Służby Ołtarza we wtorek o godz. 19.00 w ogrodzie plebanii.

 3. We czwartek, 1 września zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców wszystkich szkół na Mszę św. o godz. 08.00 z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.

 4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. Modlitwa w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Spowiedź w piątek:

   • dla dzieci o godz. 15.00

   • dla młodzieży i starszych od godz. 17.15

  3. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30

  5. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. W ramach przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z Apelem Jasnogórskim w sobotę o godz. 20.30.

 7. Na kolejny „wieczór chwały” z udziałem Jakuba Bartkowiaka ze Szkoły Nowej Ewangelizacji zapraszamy w przyszłą niedzielę, 4 września. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.

 8. Za dwa tygodnie, 11 września odbędzie się festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na rehabilitację 16-miesięcznej Neli cierpiącej na rzadki zespół chorobowy i 18-letniej Zuzanny cierpiącej na stwardnienie rozsiane. Cały czas prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być noweksiążki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 9. Festyn parafialny poprzedzi Msza dożynkowa, czyli nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony oraz modlitwa o błogosławieństwo w pracy na roli, która odbędzie się w niedzielę, 11 września o godz. 14.30.

 10. Pielgrzymka Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich do Lichenia odbędzie się w sobotę, 24 września. Koszt 20 zł. Zapisy po Mszy św.

 11. Swoją posługę w naszej parafii zakończył ks. Przemysław Grzybowski, któremu dziękujemy za wszelkie dobro. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 12. Od 1 września rezydentem w naszej parafii będzie ks. Tomasz Kołodziej.

 13. Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na remont bazyliki i na organizację festynu.

 14. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień września..

 15. W minionym tygodniu zmarła śp. Kazimiera Maćkowiak z ul. 22 Stycznia. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

   1.        

Spotkanie dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego rozpocznie się Mszą św. w kaplicy św. Faustyny we wtorek o godz. 15.00.

   2.        

Wyjazd wakacyjny Liturgicznej Służby Ołtarza rozpocznie się we środę 24 sierpnia Mszą św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Faustyny.

   3.        

W piątek, 26 sierpnia przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

   4.        

Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najświętszego Sakramentu do 17.45.

   5.        

W przyszłą niedzielę, 28 sierpnia będziemy przeżywali odpust ku czci św. Augustyna. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30, natomiast uroczystą Mszę odpustową o godz. 12.00 będzie sprawował ks. Michał Grupa, który przed laty jako kleryk odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Po Mszy odpustowej procesja eucharystyczna.

   6.         

Prosimy o udział w procesji dziewczynki sypiące kwiaty i poczty sztandarowe.

   7.        

Spotkanie dla pielgrzymów z naszej parafii, którzy w tym roku brali udział w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę odpędzie się w przyszłą niedzielę 28 sierpnia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.

   8.        

Przypominamy, że we wszystkie piątki sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

   9.        

W niedzielę, 11 września odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na rehabilitację 16-miesięcznej Neli cierpiącej na rzadki zespół chorobowy i 18-letniej parafianki cierpiącej na stwardnienie rozsiane. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Prosimy nie zwlekać z dostarczeniem fantów, ponieważ trzeba je przygotować i przyporządkować kuponom. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 10.        

Festyn parafialny poprzedzi Msza dożynkowa, czyli nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony, która odbędzie się 11 września o godz. 14.30.

 11.        

Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na remont bazyliki i na organizację festynu oraz za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Na ten cek zebraliśmy 9974 zł.

 12.        

Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13.        

W minionym tygodniu zmarła śp. Jadwiga Trybuchowicz z ul. Jesionowej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy nasz odpust parafialny. Uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 będzie sprawował pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej Ks. Paweł Zalewski – proboszcz parafii w Wysokiej. Zapraszamy do świętowania imienin naszej parafii poprzez udział w odpustowej Mszy św.

 2. Prosimy, aby w odpuście uczestniczyły dziewczynki sypiące kwiaty i poczty sztandarowe.

 3. Wyjazd na pielgrzymkę na Podlasie we środę o godz. 04.00. Zbiórka na Placu Kosmowskiego o 03.45.

 4. Przypominamy, że we wszystkie piątki sierpnia biuro parafialne jest nieczynne. W najbliższą środę będą skrócone godziny przyjmowania w biurze parafialnym i będzie ono czynne w godz. 09.30 – 10.45.

 5. Przypominamy o naszej prośbie dotyczącej przynoszenia fantów i przedmiotów na nagrody na nasz festyn parafialny. Prosimy nie zwlekać z dostarczeniem fantów, ponieważ trzeba je przygotować i przyporządkować kuponom. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 6. Festyn parafialny poprzedzi Msza dożynkowa, czyli nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony, która odbędzie się 11 września o godz. 14.30

 7. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 8. W ostatnich dniach zmarli śp.: Henryk Kokociński z Popielewa i Mieczysława Siudak z ul. Mogileńskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jutro, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Msze święte z błogosławieństwem ziół i kwiatów będą sprawowane według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 11.30.

 2. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy przeżywali nasz odpust parafialny. Uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 będzie sprawował pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej Ks. Paweł Zalewski – proboszcz parafii w Wysokiej, który w tym roku obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy do świętowania imienin naszej parafii poprzez udział w odpustowej Mszy św.

 3. Prosimy, aby w odpuście uczestniczyły dziewczynki sypiące kwiaty i poczty sztandarowe.

 4. Wyjazd na pielgrzymkę na Podlasie we środę o godz. 04.00. Zbiórka na Placu Kosmowskiego o 03.45.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. Przypominamy, że we wszystkie piątki sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

 7. W niedzielę, 11 września odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być noweksiążki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Prosimy nie zwlekać z dostarczeniem fantów, ponieważ trzeba je przygotować i przyporządkować kuponom. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 8. Festyn parafialny poprzedzi Msza dożynkowa, czyli nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony. Msza dożynkowa odbędzie się 11 września o godz. 14.30

 9. Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na remont bazyliki i na organizację festynu oraz za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 10. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Bóg zapłać za ugoszczenie pieszych pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych za udostępnienie i przygotowanie pomieszczeń, pracownikom szkoły i parafiankom za posługę przy wydawaniu posiłku, właścicielom Restauracji „Czeremcha” za ofiarowaną zupę, właścicielom Piekarni „Plantrem” za chleby, parafianom za dostarczone napoje i ciasto. Niech Maryja wyprasza wszystkim potrzebne łaski.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 3. Zbiórka ministrantów i lektorów w piatek o godz. 18.30.

 4. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia o godz. 20.00.

 5. 15 sierpnia będziemy przeżywali nasz parafialny odpust. Tego dnia uroczystą Mszę św. o godz. 12.00 będzie sprawował pochodzący z naszej wspólnoty parafialnej Ks. Paweł Zalewski – proboszcz parafii w Wysokiej, który w tym roku obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich.

 6. Prosimy, aby w odpuście uczestniczyły dziewczynki sypiące kwiaty i poczty sztandarowe.

 7. We wszystkie piątki sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

 8. W niedzielę, 11 września odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być noweksiążki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Prosimy nie zwlekać z dostarczeniem fantów, ponieważ trzeba je przygotować i przyporządkować kuponom. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont bazyliki.

 10. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Kazimierz Popielski z Pl. Kilińskiego, Gertruda Hoppe z ul. Chrobrego i Lucyna Gollus z Zielenia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. spowiedź:

   • dla młodzieży we czwartek o godz. 17.15

   • dla dzieci w piątek o godz. 15.00

   • dla starszych w piątek o godz. 17.15

  2. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

  4. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.

 2. W I sobotę sierpnia nie będzie odwiedzin u chorych.

 3. Jak co roku, 5 sierpnia będziemy gościć na obiedzie pieszych pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają ok. godz. 12.30 się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Tradycyjnie zupę będzie serwować „Czeremcha”. Parafian prosimy o dostarczenie napojów i ciasta, które będzie można przynosić do liceum w piątek od godz. 08.00.

 4. Wyjazd na pielgrzymkę na Jasną Górę we czwartek, 4 sierpnia o godz. 07.00 spod bazyliki, pwrót w piątek około godz. 23.00.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. W ramach przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego zapraszamy na czuwanie z modlitwą różańcową i Apelem Jasnogórskim. Początek w sobotę o godz. 20.30.

 7. Parafia katedralna w Gnieźnie organizuje pielgrzymkę do Portugalii. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.

 8. We wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

 9. W niedzielę, 11 września odbędzie się festyn parafialny z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być noweksiążki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 10. Po Mszy św. będzie można kupić płytę zespołu Czeremszyna.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont bazyliki.

 12. Jak informowaliśmy przed tygodniem na skutek wyładowania podczas burzy został uszkodzony sprzęt elektroniczny. Obecnie, na czas naprawy wzmacniacza od nagłośnienia, jest zainstalowany wzmacniacz zastępczy.

 13. Bóg zapłać za ofiary składane z okazji poświęcenia samochodów przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy 1389,60 zł.

 14. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień sierpnia.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Arkadiusz Cegiel z Ostrowitego i Melania Sobieszak z Pl. Św. Wojciecha. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. W poniedziałek, 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie patrona kierowców – św. Krzysztofa. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 18.00 będą poświęcone pojazdy. Tradycyjnie będzie można wjechać bramą od Placu Kosmowskiego, a wyjechać przy kaplicy przedpogrzebowej. Ofiary zbierane podczas poświęcenia będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

 2. We wtorek o godz. 21.00 zapraszamy wszystkich do bazyliki na modlitwę Apelem Jasnogórskim wraz z pielgrzymami, którzy następnego dnia wyruszą pieszo na Jasną Górę. Do wtorku można przynosić kartki z intencjami, które będą omadlane podczas pielgrzymki.

 3. W dniach 4 – 5 sierpnia (czwartek – piątek) odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę celem powitania pieszych pielgrzymów. Zapisy po Mszy św. Koszt: 110 zł z noclegiem, bez posiłków.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 5. Parafia katedralna w Gnieźnie organizuje pielgrzymkę do Portugalii. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie.

 6. We wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

 7. Na niedzielę, 11 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym już dziś prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być noweksiążki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć zespół „Czeremszyna” z Ukrainy. Po Mszach świętych będzie można kupić płytę.

 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont bazyliki.

 10. W miniony piątek na skutek wyładowania podczas burzy zostały uszkodzone: wzmacniacz od nagłośnienia, sterownik dzwonów, urządzenie do wyświetlania tekstów pieśni, część reflektorów w prezbiterium, monitoring, linia telefoniczna, modem do Internetu i komputer w biurze parafialnym. Duże szkody powstały w kaplicy przedpogrzebowej, gdzie na skutek wysadzenia puszki popękała ściana.

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Tomasz Brzycki z ul. Bolesława Chrobrego, Maciej Płażalski z ul. Św. Jana, Stanisław Tora z Lubinia i Helena Woźniak z Brzozówca. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie przy ognisku w poniedziałek o godz. 19.00.

 2. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Promienistą z Gniezna na Jasną Górę. W naszej parafii można zapisywać się u Ks. Adama, który zaprasza do pielgrzymowania.

 3. Spotkanie organizacyjne dla pieszych pielgrzymów wyruszających 27 lipca na Jasną Górę odbędzie się w najbliższy wtorek, 19 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny.

 4. Pieszych pielgrzymów można poprosić o modlitwę w konkretnych intencjach. W kaplicy św. Faustyny są wyłożone kartki, na których można wypisywać swoje intencje. Pielgrzymi każdego dnia będą powierzać je Panu Bogu i Maryi w swoich modlitwach, a następnie złożą je na Jasnej Górze. Kartki można przynosić do wtorku, 26 lipca.

 5. W dniach 4 – 5 sierpnia (czwartek – piątek) odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę celem powitania pieszych pielgrzymów. Zapisy u Ks. Łukasza i Ks. Adama. Koszt: 110 zł z noclegiem, bez posiłków.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 7. Odpust ku czci św. Jakuba Apostoła w Kamieńcu odbędzie się w przyszłą niedzielę: Msza św. odpustowa o godz. 12.00, po Mszy św. festyn parafialny.

 8. We wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne będzie nieczynne.

 9. Na niedzielę, 11 września planujemy zorganizowanie festynu parafialnego z loterią fantową, z której dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W związku z tym już dziś prosimy o przynoszenie fantów i przedmiotów na nagrody, którymi mogą być noweksiążki, zabawki, artykuły dekoracyjne, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić do biura parafialnego lub przed Mszą św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą wpłaconą na konto parafii z dopiskiem: Na organizację festynu parafialnego.

 10. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.364 zł.

 11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 12. W minionym tygodniu zmarły śp.: Regina Suchta z ul. Kościuszki i Zdzisława Odebralska z ul. 22 Stycznia. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

10.07.2022 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

      1.        

        Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Wieczór Chwały z uwielbieniem Pana Boga pieśnią i modlitwą z udziałem Jakuba Bartkowiaka ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

   2.        

        Spotkanie Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w najbliższy wtorek o godzinie 15.00 w kaplicy św. Faustyny.

   3.        

        Na kolejne nabożeństwo fatimskie połączone z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy zapraszamy we środę, 13 maja o  godz. 20.00.

   4.        

        Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 

   5.         

        Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Promienistą z Gniezna na Jasną Górę. W naszej parafii można zapisywać się u Ks. Adama, który zaprasza do pielgrzymowania.

   6.  

        W dniach 4-5 sierpnia (czwartek-piątek) odbędzie się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę celem powitania pieszych pielgrzymów. Zapisy u Ks. Łukasza i Ks. Adama. Koszt: 110 zł z noclegiem, bez posiłków.

 

   7.   

        We wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne będzie nieczynne.

   8.  

        Bóg zapłać za ofiary składane dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

   9. 

        Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”.

 10.  

        W minionym tygodniu zmarli śp.: Helena Bartkowiak z ul. Wiosny Ludów, Jan Śramski z ul. Przemysłowej, Piotr Nawrocki z ul. 1. Maja i Mirosław Wolaszek z ul. 22 Stycznia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.07.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: modlitwa w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 3. Zapraszamy na kolejny Wieczór Chwały z uwielbieniem Pana Boga pieśnią i modlitwą z udziałem Jakuba Bartkowiaka ze Szkoły Nowej Ewangelizacji, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.30 w przyszłą niedzielę 10 lipca.

 4. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Promienistą z Gniezna na Jasną Górę. W naszej parafii można zapisywać się u Ks. Adama, który zaprasza do pielgrzymowania.

 5. We wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne będzie nieczynne.

 6. Intencje Żywego Różańca na lipiec można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

 7. Po Mszy św. będzie można nabyć książkę o siostrze Sancji Szymkowiak z okazji 20. rocznicy jej beatyfikacji.

 8. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”.

 9. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jarosław Pawlak z ul. Św. Jana, Alfons Szremski z ul. Piastowskiej i Józef Kolberg z ul. Czarnieckiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie od poniedziałku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. We środę, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – dzień szczególnej modlitwy w intencji papieża, który jest następcą św. Piotra i za cały Kościół. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

 3. Msza św. w intencji Ks. Proboszcz zamówiona przez wspólnotę Żywego Różańca będzie sprawowana we środę o godz. 18.00.

 4. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we czwartek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny.

 5. Spotkanie przy kawie dla wspólnot działających przy parafii oraz dla Parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się we czwartek, 30 czerwca o godz. 16.00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Tumskiej.

 6. W tym tygodniu przypada, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o godz. 17.00;

  2. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

  3. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

  4. chorych nawiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 8. W sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo różańcowe przygotowujące nas do nawiedzenia Matki Bożej w kopii Jej cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Nabożeństwo rozpoocznie się o godz. 20.30, zakończy się Apelem Jasnogórskim.

 9. 1 lipca rozpocznie posługę w naszej parafii nowy wikariusz, ks. Adam Wawrzyniak. Otoczmy go naszą życzliwością i modlitwą.

 10. Rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Promienistą z Gniezna na Jasną Górę. W naszej parafii będzie można zapisywać się od 1 lipca u Ks. Adama, który zaprasza do pielgrzymowania.

 11. We wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne będzie nieczynne.

 12. W przyszłą niedzielę doktorant historii, Mikołaj Wełnic, będzie promował osobę siostry Sancji Szymkowiak z okazji 20. rocznicy jej beatyfikacji. Będzie możliwość nabycia książki o błogosławionej w cenie 20 zł.

 13. Życząc dzieciom i młodzieży udanych wakacji przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga i zachęcamy do udziału w coniedzielnej Mszy świętej.

 14. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień lipca.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Stanisław Rubacha z ul. Czarnieckiego i Katarzyna Bogusiewicz z Niewolna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.06.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Bóg zapłać wszystkim za wszystko.

 2. Zapraszamy do udziału w procesjach Oktawy Bożego Ciała, które odbywają się w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00, a od poniedziałku do czwartku po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. We czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, uroczysta procesja do czterech ołtarzy usytuowanych na placu przy bazylice. Na koniec tradycyjne święcenie wianków z ziół i kwiatów.

 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a po niej procesja Eucharystyczna do ołtarza przed bazyliką, gdzie zostanie odmówiony Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia za publiczne odmówienie tego Aktu można zyskać odpust zupełny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. Adam Wawrzyniak, który 28 maja przyjął święcenia kapłańskie i z dniem 1 lipca rozpocznie posługę wikariusza w naszej parafii. Na zakończenie uroczystości Ks. Neoprezbiter udzieli błogosławieństwa prymicyjnego.

 5. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatów podczas codziennych procesji do piątku włącznie.

 6. W piątek z racji Uroczystości nie będzie obowiązywał post.

 7. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane są w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 8. Msze święte w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego będą sprawowane:

  1. dla Szkoły Podstawowej nr 1 we czwartek o godzinie, która będzie uzgodniona z dyrekcją;

  2. dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w piątek o godz. 08.15 w bazylice;

  3. dla Szkoły Podstawowej nr 2 w piątek o godz. 09.00 w bazylice.

 9. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla rodziców dzieci z klasy II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 17.15 w bazylice;

  2. zbiórka ministrantów w poniedziałek po Mszy św. i procesji (o godz. 19.00);

  3. dla osób zapisanych na sierpniową pielgrzymkę na Podlasie we środę o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny.

 10. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 11. Można zamawiać intencje mszalne na 2023 rok.

 12. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”.

 13. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.181 zł.

 14. Młodzież z kl. VIII przygotowująca się do bierzmowania może odbierać nowe dzienniczki po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Paweł Gładych z Lubinia i Stanisław Tysiak z ul. Mickiewicza. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12.06.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 2. Na kolejne nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym zapraszamy w poniedziałek, 13 czerwca o godz. 20.00.

 3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała, dzień wdzięczności Panu Jezusowi za sakrament Eucharystii, w którym karmi nas swoim Ciałem i Krwią. Msze święte według porządku niedzielnego oprócz Mszy o 11.30, której nie będzie. Po mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami Św. Jana, Św. Ducha, Placem Św. Wojciecha (przy przystanku autobusowym), następnie skręci na Plac Kilińskiego w stronę ul. Św. Jana, by powrócić do bazyliki. Pierwszy ołtarz będzie na Urzędzie Miejskim, drugi przy sklepie medycznym, trzeci na ścianie Czeremchy, czwarty przy bazylice.

 4. Zachęcamy do udekorowania okien na trasie procesji, aby w ten sposób uczcić przechodzącego Pana Jezusa i dać świadectwo swojej wiary.

 5. Zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., a także młodsze i starsze; nie określamy granic wieku. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania.

 6. Zapraszamy do udziału w procesji poczty sztandarowe, strażaków i osoby grające na instrumentach dętych. Próba orkiestry we środę o godz. 18.00 w Alumnacie.

 7. W Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św, którego nie zastępuje udział w samej procesji.

 8. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane w niedzielę i w Boże Ciało o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz poniedziałku, po Mszy św. o godz. 18.00.

 9. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o godz. 16.00 w domku przy plebanii;

  3. dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.00;

  4. dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII według grafiku ze strony parafii;

  5. zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 11.30 w domku przy plebanii.

 10. Rocznica I Komunii św. będzie obchodzona w przyszłą niedzielę, 19 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.00. Próba dla dzieci obchodzących rocznicę w poniedziałek o godz. 16.30 w bazylice. Spowiedź dla dzieci i rodzin w piątek o 16.30.

 11. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 12. Można zamawiać intencje mszalne na 2023 rok.

 13. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”.

 14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii oraz za ofiary złożone w minionym tygodniu na remont bazyliki.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Stanisław Jasiński z ul. Szkolnej i Krzysztof Subkus z ul. Piastowskiej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

05.06.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Jutro rozpocznie się w liturgii Okres Zwykły.

 2. Jutro (w poniedziałek) przypada Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

 3. Za tydzień kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze nie spełnili obowiązku wynikającego z przykazań kościelnych, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Taka możliwość istnieje około 15 minut przed każdą Mszą św.

 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

  2. dla oazy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00;

  3. dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII według grafiku ze strony parafii;

  4. zbiórka ministrantów w sobotę o 16.00 w domku przy plebanii.

 6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy do sypania kwiatów podczas procesji dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., a także młodsze i starsze, nie określamy granic wieku. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00.

 7. W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami Św. Jana, Św. Ducha, Placem Św. Wojciecha (przy przystanku autobusowym), następnie skręci na Plac Kilińskiego w stronę ul. Św. Jana, by powrócić do bazyliki. Pierwszy ołtarz będzie na Urzędzie Miejskim, drugi przy sklepie medycznym, trzeci na ścianie Czeremchy, czwarty przy bazylice.

 8. Rocznica I Komunii św. będzie obchodzona 19 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.00. Rodziców dzieci obchodzących rocznicę zapraszamy na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 17.15 w bazylice.

 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 10. Poranne Msze św. w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

 11. Rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko odbędą się w Gnieźnie w dniach: 17 – 19 czerwca. Bliższe informacje w gablocie oraz u ks. Wojciecha Rzeszowskiego.

 12. Intencje Żywego Różańca na czerwiec można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

 13. Można zamawiać intencje mszalne na 2023 rok.

 14. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”.

 15. Składka z przyszłego tygodnia będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 16. Siostra Milena dziękuje za dary przekazane do domu opieki na Ukrainie.

 17. W minionym tygodniu zmarli śp.: Helena Bultrowicz z ul. Mickiewicza i Zygmunt Sobecki z Ostrowitego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29.05.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. Od środy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa sprawowane będą w dzień powszedni po Mszy św. o 18.00, a w niedzielę o godz. 18.00.

 3. Podczas nabożeństw majowych i czerwcowych – nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

  2. dla osób zapisanych na pielgrzymkę na Cypr we środę o godz. 19.00 na plebanii;

  3. dla rodziców młodzieży, która za tydzień przyjmie sakrament bierzmowania – we czwartek o 17.15 w bazylice;

  4. dla oazy młodzieżowej w czwartek o godz. 19.00;

  5. próba przed bierzmowaniem w sobotę o godz. 12.00 w bazylice;

  6. zbiórka ministrantów w sobotę o 13.00 w domku przy plebanii.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa o powołania we czwartek podczas nabożeństwa czerwcowego;

  2. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.15;

  3. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 7.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

  5. chorych odwiedzimy od godz. 08.30.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 7. W ramach duchowego przygotowania na nawiedzenie Matki Bożej w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w łączności z nabożeństwem czerwcowym i Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 20.30. 

 8. W przyszłą niedzielę Wikariusz Generalny Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Ks. kanonik Zbigniew Przybylski udzieli młodzieży z naszej parafii i z parafii w Trzemżalu sakramentu bierzmowania. Uroczystość odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 9. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin w piątek o godz. 19.00.

 10. Poranne Msze św. w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

 11. Rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko odbędą się w Gnieźnie w dniach: 17 – 19 czerwca. Bliższe informacje w gablocie oraz u ks. Wojciecha Rzeszowskiego.

 12. Można zamawiać intencje mszalne na 2023 rok.

 13. Nasza parafia otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 324 tys. zł z przeznaczeniem na remont ścian pod kopułą od prezbiterium do nawy poprzecznej z jedną figurą Ewangelisty. Inwestycja została wyceniona na 532 tys., a 208 tys. będzie wynosił wkład własny. Poza dotacją planowana jest renowacja figury drugiego Ewangelisty, co będzie związane z dodatkowym kosztem około 120 tys. zł.

 14. Za dwa tygodnie kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 15. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień czerwca.

 16. W minionym tygodniu zmarli śp.: Stefania Stachowiak z ul. Parkowej, Stanisław Bisikiewicz z ul. Kopernika i Henryk Doman z ul. 22 Stycznia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.05.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Od najbliższego piątku podczas nabożeństwa majowego – nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w piątek o 17.00 w domku przy plebanii;

  3. dla oazy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00;

  4. dla kandydatów na ministrantów w sobotę o 11.30 w domku przy plebanii;

  5. próba przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas I szkół ponadpodstawowych w sobotę o godz. 12.00 w bazylice.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Poranne Msze św. w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

 5. Zbiórka dzieci pierwszokomunijnych zapisanych na pielgrzymkę do Świnic Warckich w poniedziałek o godz. 07.50 przy bazylice. Wyjazd o godz. 08.00. Dzieci zabiorą ze sobą alby, które ubiorą przed Mszą św.

 6. Wyjazd na pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę o godz. 4.30 sprzed bazyliki.

 7. Rekolekcje dla rodziców, którzy stracili dziecko odbędą się w Gnieźnie w dniach: 17 – 19 czerwca. Bliższe informacje w gablocie oraz u ks. Wojciecha Rzeszowskiego.

 8. Można zamawiać intencje mszalne na 2023 rok. Zgłoszenia będą przyjmowane pocztą elektroniczną lub na kartkach wrzuconych do skrzynki pocztowej przy wejściu na plebanię. Kartkę można też podać księdzu po Mszy św. Na kartkach, oprócz terminów Mszy świętych, prosimy podać numer telefonu do kontaktu. Nie przyjmujemy rezerwacji telefonicznie.

 9. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Mieczysław Jodłowski z Placu Kilińskiego i Aleksandra Wąsowicz z ul. Dąbrowskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

  3. dla oazy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00;

  4. próba przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas I szkół ponadpodstawowych w sobotę o godz. 12.00 w bazylice.

  5. dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Poranne Msze św. w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

 5. Wczoraj w katedrze gnieźnieńskiej trzech lektorów z naszej parafii otrzymało posługę ceremoniarza, który troszczy się o piękno liturgii oraz dwóch ministrantów – posługę lektora, który czyta Słowo Boże podczas liturgii. Wyrażamy radość z tego powodu i zachęcamy nowych kandydatów do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, by pełnić posługę ministranta, lektora i ceremoniarza.

 6. Stowarzyszenie Civitas Christiana organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w sobotę, 28 maja. Wyjazd o godz. 4.30, powrót około 22.00. W programie Msza św., Droga Krzyżowa na Wałach i koncert Zespołu „Śląsk”. Koszt 80 zł. Zapisy do 23 maja po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.

 7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.555 zł.

 8. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie w wysokości 1.960 zł.

 9. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

08.05.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą sprawowane w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie od poniedziałku oprócz piątku po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.

 2. W piątek, 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Tego dnia w naszej parafii obchodzimy dzień chorych i starszych, których zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 11.00. Podczas tej Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc starszym i chorym w przybyciu do kościoła.

 3. Nabożeństwo majowe w piątek o godz. 20.00 będzie połączone z pierwszym w tym roku nabożeństwem fatimskim. Zapraszamy do udziału.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla oazy młodzieżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. próba przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas I szkół ponadpodstawowych w sobotę o godz. 13.00 w bazylice.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie przystąpią do I Komunii św. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszły tylko osoby zaproszone na uroczystość.

 7. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 10.30.

 8. Kandydatów do bierzmowania prosimy o zapisywanie się na egzamin w terminach dostępnych na stronie parafii.

 9. Poranne Msze św. w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

 10. W poniedziałek, 9 maja biuro parafialne będzie nieczynne.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki przeznaczoną na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

 13. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”.

 14. Pogrzeb zmarłego 13 kwietnia ks. Radosława Tuszyńskiego rozpocznie się w poniedziałek, 9 maja o godz. 11.00 Mszą św. sprawowaną przez Ks. Prymasa w kościele pw. św. Jakuba Ap. w Murowanej Goślinie. Po Mszy św. pochówek na cmentarzu parafialnym. Z Trzemeszna pojedzie autobus. Wyjazd o godz. 09.00. Zapisy po Mszy św. Msza żałobna w intencji śp. ks. Radka będzie sprawowana w bazylice w Trzemesznie we środę, 11 maja o godz. 19.00. Zmarłego kapłana oraz zmarłą w minionym tygodniu śp. Krystynę Antkowiak z ul. Kościuszki polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Niech będzie to czas, w którym sięgniemy po Pismo św., aby karmić się Słowem Bożym, które powinno być dla nas drogowskazem i Słowem Życia. Przy wyjściu z kościoła na stoliku stoją koszyki z kartkami zawierającymi cytaty z Pisma św. Prosimy, aby każdy uczestnik Mszy św. wziął taką karteczkę do domu, aby Słowo Boże towarzyszyło nam przez cały tydzień.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą sprawowane w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. We wtorek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Konstytucji 3 Maja. Msze święte według porządku niedzielnego. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 15.00. Prosimy o udział poczty sztandarowe.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa w intencji powołań w czasie nabożeństwa majowego;

  2. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

  3. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych od 17.15;

  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  5. odwiedziny chorych w sobotę od godz. 08.30.

 5. Nabożeństwo majowe w sobotę o godz. 20.30 zakończone Apelem Jasnogórskim będzie kolejnym etapem naszego przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej w kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii św. we środę o godz. 19.00;

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w piątek o 17.00 w domku przy plebanii;

 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie oraz ze Szkoły w Trzemżalu przystąpią do I Komunii św. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszły tylko osoby zaproszone na uroczystość.

 9. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 10.30.

 10. Poranne Msze św. w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

 11. W poniedziałek, 2 maja biuro parafialne będzie nieczynne.

 12. Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w związku z organizacją biegów im. Jana Kilińskiego w dniu 3 maja, na terenie miasta oraz na odcinku drogi Popielewo – Zieleń – Trzemeszno będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym w godz. 09.30 – 14.00.

 13. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień maja. Cena: 9,50 zł.

 14. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Wojciech Guziołek z Wymysłowa, Robert Woźniak z ul. Piastowskiej, Mirosław Lewandowski z ul. Długiej i Czesława Banasik z ul. Parkowej. Zmarłych Parafian oraz ks. Radka, na którego pogrzeb ciągle czekamy, polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA, ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jak słyszeliśmy w liście Ks. Prymasa, nasza archidiecezja gości Matkę Bożą w kopii słynącego łaskami Obrazu Jasnogórskiego. W związku z tym przez cały ten czas, a więc do 19 lutego 2023 r. po wszystkich Mszach niedzielnych oraz po wieczornych Mszach w dni powszednie będziemy śpiewać Apel Jasnogórski, który traktujemy jak hymn, a więc w tym czasie przyjmujemy pozycję stojącą, nie chodzimy po kościele i nie wychodzimy.

 2. Przypominamy, że nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii zaplanowane jest na 4 i 5 grudnia bieżącego roku.

 3. Z okazji dzisiejszego święta zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 14.45.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16.00

  2. dla oazy młodzieżowej w piątek o godz. 18.30 w domku przy plebanii;

  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w piątek o 17.00 w domku przy plebanii;

  4. dla młodzieży z kl. VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  5. zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 13.00 w domku przy plebanii.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. Poranne Msze św. w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

 7. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”.

 8. Młodzież z klas I szkół ponadpodstawowych dzisiaj po Mszy św. oddaje księdzu dzienniczki kandydatów do bierzmowania.

 9. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Witczak z ul. Ogrodowej i Natalia Budna z Zielenia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

18.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Do najbliższej niedzieli, w którą przypada święto Miłosierdzia Bożego, trwa Oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Chrystusa na osiem dni, które w liturgii są obchodzone jak Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszy św. Msze będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny o godz. 6.30 i 7.00 oraz w bazylice o 18.00.

 2. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50, za wyjątkiem piątku.

 3. W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. W czasie Oktawy Wielkanocy nie ma postu w piątek.

 5. Spotkanie dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii.

 6. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach do Gniezna na odpust św. Wojciecha:

  1. piesza przeznaczona dla młodzieży w sobotę, 23 kwietnia, wyjście spod bazyliki o g. 07.45 powrót autobusem, zgłoszenia do czwartku u ks. Łukasza;

  2. autokarowa w niedzielę, 24 kwietnia: wyjazd o 8.30, powrót około 13.00, koszt 10 zł., zapisy po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

 7. Tegoroczny odpust ku czci św. Wojciecha połączony jest z rozpoczęciem nawiedzenia kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej Archidiecezji. I nieszpory w sobotę o godz. 19.30 w katedrze; po nieszporach procesja z Obrazem Jasnogórskim i relikwiami św. Wojciecha do kościoła św. Michała. W niedzielę procesja spod kościoła św. Michała wyruszy o godz. 09.15. Msza św. na placu św. Wojciecha przy katedrze o godz. 10.00. II nieszpory w niedzielę w katedrze o godz. 16.00. Po nieszporach błogosławieństwo dzieci. Zachęcamy do udziału.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.

 9. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 12.272 zł.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały obficie błogosławił. Przyjmijmy Go do swego codziennego życia. On, który jest dawcą prawdziwego pokoju, niech obdarzy pokojem nasze serca, nasze rodziny i udręczoną Ukrainę. Tylko z Nim zwyciężymy zło i cierpienie.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Triduum Paschalnego poprzez wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, przygotowanie kompozycji kwiatowych, przygotowanie liturgii oraz złożenie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza; Bóg zapłać służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i strażakom. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego.

 2. Zespół Voce di Dio zaprasza na wielkanocne uwielbienie Boga dziś o godz. 16.00 w bazylice.

 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę.

 4. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50.

 5. Zapraszamy młodzież na pieszą pielgrzymkę z Trzemeszna do Gniezna na spotkanie młodych z okazji uroczystości ku czci św. Wojciecha, które odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia. Zapisy u ks. Łukasza.

 6. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową do Gniezna na odpust św. Wojciecha, który odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.30, powrót ok. 13.00. Zapisy po Mszy św.

 7. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 8 zł.

 8. W minionym tygodniu zmarli śp.: Henryka Nasiadko i Julian Chmielewski z Miat, Barbara Stawinoga z ul. Mieszka I, Stanisław Zamiara z Rudek oraz ks. Radosław Tuszyński, który w latach 2011 – 2017 pracował w naszej parafii. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 9. Szczegóły pogrzebu ks. Radka nie są jeszcze znane.

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

10.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

 2. Wraz ze Stowarzyszeniem „Civitas Christiana”, któremu patronuje bł. Kard. Stefan Wyszyński, zapraszamy na różaniec przy relikwiach błogosławionego Prymasa Tysiąclecia dzisiaj o godz. 17.45.

 3. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 06.30, 07.00 w kaplicy i o 18.00 w bazylice.

 4. Zapraszamy na Drogę Krzyżową przygotowaną przez młodzież, którą rozpoczniemy we środę o godz. 18.40 w bazylice, a potem niosąc krzyż przejdziemy wokół placu przy bazylice do krzyża misyjnego.

 5. Zbiórka ministrantów i lektorów w środę po Drodze Krzyżowej w bazylice.

 6. Próba chóru parafialnego w środę o godz. 19.30 w bazylice.

 7. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.

 • Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszym kościele rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.

 • Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. Adoracja dla Członków Koła Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań o 09.30. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 15.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi młodzież (zapraszamy na nią młodzież i dorosłych). W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.

 • Wielka Sobota to dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Braci strażaków prosimy o straż przy Grobie Pańskim. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę. Nie będzie święcenia potraw w domach. Święconka na wioskach według następującego Porządku: Rudki pod altaną o godz. 9.00, Wymysłowo świetlica o 9.30, Cytrynowo świetlica o 10.00, Lubiń świetlica o 10.20, Miaty świetlica o 9.00, Bieślin przy krzyżu o 9.20, Popielewo świetlica o 9.40, Niewolno świetlica o 10.00.

 • Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o g. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.

 1. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję pod nazwą: „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz odpowiedzialności za dobro wspólnoty Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek, który jest świętem kapłanów, a udział w niej jest zaproszeniem do podjęcia miesięcznej modlitwy za tych, których Chrystus wybrał do pełnienia kapłańskiej posługi, aby byli kapłanami według Serca Bożego i dobrze wypełniali swoje powołanie.

 2. Składka z Wielkiego Piątku będzie przeznaczona na chrześcijan w Ziemi Świętej, a z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Nocy – na potrzeby naszej parafii.

 3. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o 15.00 uwielbienie Boga z zespołem Voce di Dio.

 4. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i środę.

 5. Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 21.30 – 23.00.

 6. Do środy zbieramy dary dla Domu Opieki w Smotryczu na Ukrainie. Potrzebne są środki higieniczne dla starszych i chorych, chemia gospodarcza, długoterminowa żywność, a także konserwy dla żołnierzy ukraińskich. Produkty można przynosić do środy na plebanię.

 7. Burmistrz Trzemeszna ogłasza zbiórkę produktów dla konwoju humanitarnego, który uda się na Ukrainę. Potrzebne są: żywność długoterminowa, chemia gospodarcza, męska odzież sportowa, śpiwory i koce. Produkty należy przynosić do sali gimnastycznej na terenie warsztatów szkolnych przy ul. Kard. Wyszyńskiego w poniedziałek i wtorek w godz. 8.00 – 18.00 oraz we środę w godz. 8.00 – 15.00.

 8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na odpust św. Wojciecha do Gniezna w niedzielę 24 kwietnia. Zapisy po Mszy św. Ks. Łukasz przyjmuje zapisy na pieszą pielgrzymkę młodzieży do Gniezna, która odbędzie się w sobotę 23 kwietnia.

 9. Są dwa wolne miejsca na pielgrzymkę na Cypr, która odbędzie się w dniach: 03 – 11.07. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarzy na święta. Zebraliśmy 2898 zł.

 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na inwestycje w naszej parafii.

 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Hanczewski z Miat i Helena Szczepankiewicz z ul. Kościuszki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

03.04.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.30 w domku przy plebanii;

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 17.00 w domku przy plebanii;

  3. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.15 w Alumnacie;

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. Zadbajmy o to, by do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego przygotować się duchowo i obchodzić je w zjednoczeniu z Jezusem Zmartwychwstałym. W tym celu zapraszamy do spowiedzi wielkanocnej, która odbędzie się w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów w najbliższą sobotę, 9 kwietnia w godzinach: 10.00 – 12.00, 15.00 – 16.30; 17.15 – 18.45. Prosimy nie odkładać spowiedzi na później, ponieważ nie będzie takiej możliwości.

 6. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej upamiętniająca uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Na wszystkich Mszach świętych poświęcenie palm. Przed Mszą o godz. 10.00 procesja z palmami na placu przy bazylice. Przy wejściu będzie można nabyć palmy przygotowane przez ministrantów. Dochód będzie przeznaczony na wycieczkę liturgicznej służby ołtarza.

 7. W Niedzielę Palmową na wszystkich Mszach świętych będziemy gościć w bazylice relikwie bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który był beatyfikowany 12 września 2021 r. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo różańcowe przy relikwiach w przyszłą niedzielę o godz. 17.45.

 8. Trwa zbiórka darów dla Domu Opieki dla starszych i chorych w Smotryczu na Ukrainie w postaci długoterminowej żywności, środków czystości oraz środków higienicznych (szczególnie potrzebne są nawilżone chusteczki do higieny i pielęgnacji chorych, pieluchy dla dorosłych w rozmiarach 2 i 3, środki do pielęgnacji chorych, płyny i chusteczki do higieny intymnej, szampony, żele pod prysznic, mydło itp.). Potrzebne są też konserwy dla żołnierzy. Produkty prosimy przynosić na plebanię do 13 kwietnia. Po świętach będą zawiezione na Ukrainę.

 9. Poranne Msze św. w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

 10. Kto pragnie przyjmować Komunię św. na rękę, prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności.

 11. Szkolenie dla osób dorosłych pragnących fotografować lub filmować uroczystości religijne odbędzie się w środę, 6 kwietnia w godz. 18.00 – 20.30 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie ul. Seminaryjna 2. Zgłoszenia on-line na stronie CEF do 4 kwietnia włącznie.

 12. Bóg zapłać za złożone przed tygodniem ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarza na święta. Zebraliśmy 2898 zł.

 13. Po Mszy św. można odebrać intencje Żywego Różańca.

 14. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki”.

 15. Dziś przy bazylice odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach.

 16. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27.03.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po nabożeństwie Msza św.

 2. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

  1. spowiedź w piątek: dla dzieci o 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.15;

  2. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

  3. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 7.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 8.30;

 3. W ramach duchowego przygotowania do nawiedzenia Matki Bożej w kopii cudownego obrazu jasnogórskiego zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z rozważaniami bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w sobotę o godz. 20.30. Nabożeństwo zakończy Apel Jasogórski.

 4. Odwiedziny chorych z wielkanocną spowiedzią i Komunią św. w sobotę, 2 kwietnia od godz. 8.30. Chorych i starszych, których nie odwiedzamy każdego miesiąca, prosimy zgłaszać po Mszy św, w biurze parafialnym w godzinach urzędowania lub telefonicznie.

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 18.30 w domku przy plebanii;

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w piątek o 17.00 w domku przy plebanii;

  3. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.30 w Alumnacie;

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. W sobotę przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej odbędzie się festyn charytatywny ze zbiórką pieniędzy na kosztowne leczenie onkologiczne naczelnika OSP Tomasza Schillaka. Początek w sobotę o godz. 12.00. Zachęcamy do udziału, by w ten sposób odpowiedzieć na wszelkie dobro, jakiego doświadczamy od p. Tomasza.

 8. Pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę: dzieci ze szkoły nr 1 o godz. 13.00, ze szkoły nr 2 o godz. 14.30. Dzieci przyjdą z rodzicami.

 9. Na Ukrainie posługuje pochodząca z naszej parafii siostra Milena Płachcińska ze Zgromadzenia Sióstr św. Wincentego a'Paulo. Do lutego była w Mariupolu, teraz – w czasie wojny – opiekuje się starszymi w prowadzonym przez Kościół Domu Opieki w Smotryczu koło Kamieńca Podolskiego. Jest tam około 30 starszych i chorych oraz ponad 20 uchodźców z terenów bombardowanych. W domu brakuje żywności i środków higienicznych. Towarów tych brakuje w sklepach. Dodatkowo siostry i mieszkańcy Smotrycza dostarczają żywność żołnierzom broniącym Ukrainy. W związku z tym nasza parafia zorganizuje pomoc w postaci zbiórki długoterminowej żywności, środków czystości oraz środków higienicznych (szczególnie potrzebne są nawilżone chusteczki do higieny i pielęgnacji chorych, pieluchy dla dorosłych w rozmiarach 2 i 3, środki do pielęgnacji chorych, płyny i chusteczki do higieny intymnej, szampony, żele pod prysznic, mydło itp.). Dla żołnierzy potrzebne są konserwy. Produkty prosimy przynosić na plebanię do 13 kwietnia. Po świętach będą zawiezione na Ukrainę.

 10. W związku ze zniesieniem obostrzeń epidemicznych, od jutra poranne Msze św. w dni powszednie będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny. Nie będzie oddzielnych kolejek do rozdawania Komunii św. na rękę.

 11. Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarza na święta.

 12. Przy wyjściu można nabyć ”Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień kwietnia.

 13. W przyszłą niedzielę przy bazylice odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach.

 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Helena Świątek z ul. Borowskiego, Zbigniew Frankowski z ul. Modrakowej, Teresa Kwiatkowska z ul. Kościuszki, Aleksander Rosada z ul. Osiedlowej oraz pochodzący z parafii w Kamieńcu ks. bp Teofil Wilski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20.03.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po nabożeństwie Msza św.

 2. W piątek, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętowania poczęcia Syna Bożego w łonie Najświętszej Maryi Panny obchodzony jako Dzień Świętości Życia. Msze święte o godz. 06.30, 7.00 i 18.00. Podczas Mszy o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – inicjatywy polegającej na codziennym dziewięciomiesięcznym odmawianiu specjalnej modlitwy wraz z dziesiątką różańca w intencji zachowania przy życiu konkretnego dziecka poczętego znanego Bogu, którego życie jest zagrożone. Zachęcamy do podjęcia tej szlachetnej inicjatywy.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 18.30 w domku przy plebanii;

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

  3. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.15 w Alumnacie;

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5. 26 marca w Hali OSiR odbędzie się festyn charytatywny ze zbiórką pieniędzy na leczenie rocznej Neli z Trzemeszna, która od urodzenia walczy ze skomplikowaną chorobą. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Początek w sobotę o godz. 16.00. Zachęcamy do udziału.

 6. Organizatorka zbiórki produktów medycznych, które zostały przewiezione na Ukrainę serdecznie dziękuje za pomoc okazaną tym, którzy cierpią z powodu okrutnej wojny.

 7. W dniach 17 – 21 sierpnia odbędzie się parafialna pielgrzymka na Podlasie ze zwiedzaniem m.in. Białegostoku, Sokółki, Białowieży, Supraśla, Tykocina. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 9. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9957,80 zł.

 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc misjonarzom. Zebraliśmy 1622,20 zł.

 11. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarza na święta.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Leszek Czerwiński z Rudek i Mikołaj Ostrowski z ul. 22 Stycznia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13.03.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2. W sobotę, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze z Uroczystości o godz. 6.30 i 7.00. O godz. 18.00 Msza niedzielna.

 3. W sobotę w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 11.00 odbędą się święcenia biskupie ks. Radosława Orchowicza, nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla młodzieży z klas VIII szkół podstawowych i klas I szkół ponadpodstawowych w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  2. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16.00 w bazylice;

  3. dla Żywego Różańca w środę po Mszy św. o godz. 18.00;

  4. dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 18.30 w domku przy plebanii;

  5. dla dziecięcego zespołu muzycznego w piątek o 17.00 w domku przy plebanii;

  6. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.15 w Alumnacie;

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6. Wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę w godz. 16.00 – 17.00 w bazylice. Będzie to duchowe przygotowanie do podjęcia Duchowej Adopcji, które nastąpi w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca.

 7. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – inicjatywy polegającej na codziennym dziewięciomiesięcznym odmawianiu specjalnej modlitwy wraz z dziesiątką różańca w intencji zachowania przy życiu konkretnego dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.

 8. Trwa zbiórka produktów medycznych, które będą przewiezione na Ukrainę. Potrzebne są: bandaże, środki dezynfekcyjne i higieniczne, gaza, kompresy, opatrunki, plastry, strzykawki i igły, nici, igły i narzędzia chirurgiczne, stabilizatory na złamania, opaski gipsowe, leki (zwłaszcza antybiotyki i leki przeciwbólowe). Produkty można przynosić na plebanię lub do zakrystii.

 9. W dniach 17 – 21 sierpnia odbędzie się parafialna pielgrzymka na Podlasie ze zwiedzaniem m.in. Białegostoku, Sokółki, Białowieży, Supraśla, Tykocina. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 11. Przy wyjściu można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc misjonarzom.

 12. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na inwestycje w naszej parafii.

 13. W minionym tygodniu zmarły śp.: Anna Kubiak z ul. Dąbrowskiego i Monika Walczak z ul. Kościuszki. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

06.03.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w sprawie przygotowania do spowiedzi w poniedziałek o godz. 18.30 w bazylice;

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

  3. dla osób zapisanych na pielgrzymkę na Cypr we środę o 18.45 na plebanii;

  4. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we czwartek o 16.30 w bazylice;

  5. dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

  6. dla ministrantów i lektorów w sobotę o 14.30 w domku przy plebanii;

  7. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.15 w Alumnacie.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. Przypominamy, że przez cały Wielki Post katolika obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem oraz w Środę Popielcową na pomoc Ukrainie. Łącznie zebraliśmy 22.782,81 zł. Kwota ta została przekazana na konto Caritas.

 7. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 8. Nasza parafia dołącza do zbiórki produktów medycznych, które będą przewiezione na Ukrainę. Potrzebne są: bandaże, środki dezynfekcyjne i higieniczne, gaza, kompresy, opatrunki, plastry, strzykawki i igły, nici, igły i narzędzia chirurgiczne, stabilizatory na złamania, opaski gipsowe, leki (zwłaszcza antybiotyki i leki przeciwbólowe). Produkty prosimy przynosić przez najbliższy tydzień na plebanię lub do zakrystii.

 9. W minionym tygodniu zmarli śp.: Sylwester Nowicki z ul. Kościuszki, Marian Zieliniacki z ul. Piastowskiej i Julian Stepaniak z Wymysłowa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

ŚRODA POPIELCOWA

02.03.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Niech będzie to dla nas czas duchowej odnowy.

 2. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa w intencji powołań we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

  3. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.15;

  4. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00

  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  6. chorych odwiedzimy w sobotę od 08.30.

 4. W ramach przygotowania do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe zakończone Apelem Jasnogórskim w sobotę o godz. 20.30.

 5. Po Mszy św. można odebrać intencje Żywego Różańca na marzec.

 6. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc cierpiącej na skutek wojny Ukrainie. Zachęcamy do ofiarności.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.02.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.

 2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.

 3. Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. Jarosław Wesołowski z gnieźnieńskiej fary. Nauki rekolekcyjne w środę w czasie wszystkich Mszy świętych, a w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.

 4. Rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędą się w środę, czwartek i piątek o godz. 09.50 w bazylice.

 5. Przypominamy, że przez cały Wielki Post katolika obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

 6. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

  1. Droga Krzyżowa w piątek

   • dla dzieci o godz. 16.30

   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa w intencji powołań we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

  2. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

  3. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.15;

  4. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00

  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

  6. chorych odwiedzimy w sobotę od 08.30.

 8. W ramach przygotowania do nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z rozważaniami bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego zakończone Apelem Jasnogórskim. Początek w sobotę o godz. 20.30.

 9. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w piątek o 17.00 w domku przy plebanii.

 10. W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne.

 11. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 12. Weekendowe rekolekcje z warsztatami komunikacji i budowania relacji dla małżeństw pragnących pogłębienia relacji lub przeżywających kryzys oraz dla powtórnych związków po rozwodzie odbędą się w Gnieźnie w dniach: 4 – 6 marca. Zapisy na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl

 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień marca w cenie 9,50 zł.

 14. Na prośbę Ks. Prymasa przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Taka sama zbiórka będzie miała miejsce w Środę Popielcową. Zachęcamy do ofiarności.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Stanisław Kaźmierczak z Kozłówka i Janina Kania z Zielenia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.02.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. Próba dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

  2. Spotkania dla młodzieży z klas VIII szkół podstawowych i klas I szkół ponadpodstawowych w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

  3. Spotkanie oazowe dla młodzieży rozpocznie się Mszą św. we czwartek o godz. 18.00;

  4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej we środę o 19.00 na plebanii.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 3. Katecheza dla narzeczonych, którzy w najbliższym roku planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego rozpocznie się dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.30 w bazylice.

 4. Weekendowe rekolekcje z warsztatami komunikacji i budowania relacji dla małżeństw pragnących pogłębienia relacji lub przeżywających kryzys oraz dla powtórnych związków po rozwodzie odbędą się w Gnieźnie w dniach: 4 – 6 marca. Zapisy na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl.

 5. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się tradycyjnie w Środę Popielcową 2 marca i trwać będą do soboty 5 marca.

 6. Osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, informujemy, że przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu rozpocznie się w Gnieźnie, w niedzielę 6 marca w Katedrze. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 7. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki” w cenie 7 zł.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9034 zł.

 9. W minionym tygodniu zmarła śp.: Janina Odebralska z Bieślina i Irena Majchrzak z ul. Św. Jana. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.02.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 16.00 w bazylice.

  2. Próba dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

  3. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami:

   • dla Szkoły Podstawowej nr 2 we wtorek o godz. 17.00

   • dla Szkoły Podstawowej nr 1 w piątek o godz. 17.00.

  4. Spotkanie oazowe dla młodzieży rozpocznie się Mszą św. we czwartek o godz. 18.00.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 3. Katecheza dla narzeczonych, którzy w najbliższym roku planują zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 20 lutego o godz. 16.30 w bazylice.

 4. W dniach: 3 – 11 lipca odbędzie się pielgrzymka śladami św. Pawła na Cypr. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Bliższe informacje po Mszy św. w zakrystii.

 5. Osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze sakramentu bierzmowania, informujemy, że przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu rozpocznie się w Gnieźnie, w niedzielę 6 marca w Katedrze. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 6. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki” w cenie 7 zł.

 7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. dziś po Mszy św. proszone są o oddanie dzienniczków księdzu.

 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 9. W minionym tygodniu zmarli śp.: Beata Zielińska z ul. Kościuszki, Józef Nowicki z Miat, Maria Podlas z Niewolna i Jadwiga Marszał z Rudek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

06.02.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Msza św. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 16.30 w bazylice.

 2. Próba dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

 3. Spotkanie oazowe rozpocznie się Mszą św. we czwartek o godz. 18.00.

 4. 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorych. W naszej parafii tradycyjnie Msza św. dla chorych odbędzie się 13 maja.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. Kolejny wykład ks. prof. Bogdana Czyżewskiego o bł. Kard. Wyszyńskim w poniedziałek o godz. 19.00 w Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Wyjazd osób zapisanych o godz. 18.15.

 7. W dniach: 3 - 11 lipca odbędzie się pielgrzymka śladami św. Pawła na Cypr. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 8. Po Mszy św. można odebrać intencje Żywego Różańca na luty.

 9. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki” w cenie 7 zł.

 10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Krzysztof Nadachewicz i Zenon Libner z ul. Piastowskiej, Ireneusz Filipiak z Pl. Św. Wojciecha oraz Eugenia Bethke z ul. Mieszka I. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.01.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. We środę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem świec o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

 2. We środę odbędzie się poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej według następującego porządku:

  1. dla dzieci ze Szkoły nr 2 oraz dla kl. III a i III d ze Szkoły nr 1 – o godz. 16.00;

  2. dla kl. III b i III c ze Szkoły nr 1 – o godz. 18.00.

 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek o godz. 18.00;

  2. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. Msza św. ku czci Niepokalanego Sreca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do 08.30;

  4. Spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.15;

  5. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 5. Spotkanie oazowe rozpocznie się Mszą św. we czwartek o godz. 18.00.

 6. Próba dziecięcego zespołu muzycznego wyjątkowo w przyszłą niedzielę o godz. 09.30 w domku przy plebanii.

 7. Słowo Ks. Prymasa.

  Siostry i Bracia! W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu, w Katedrze Gnieźnieńskiej, we Mszy św. o godz. 12.00, której będę przewodniczył, uczestniczyć będą członkowie zakonów, zgromadzeń i instytutów życia konsekrowanego, pracujący obecnie w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Dzień ten jest sposobnością dla nas wszystkich do wyrażenia wdzięczności siostrom, ojcom i braciom za ich posługę, jak również do modlitwy w ich intencji. Zachęcam do gorącej modlitwy i pamięci o nich w tym dniu. Zbierane w parafiach podczas Mszy Świętych w Święto Ofiarowania Pańskiego ofiary przeznaczone będą jako pomoc dla klasztoru Sióstr karmelitanek bosych w Gnieźnie.

  Także w najbliższym tygodniu - po wielu miesiącach oczekiwania - rozpoczynamy ostatni etap duchowego przygotowania do spotkania z Matką Bożą, która przybędzie do naszej Archidiecezji w znaku Jasnogórskiego Obrazu. Jego wyrazem niech będą wspólnotowo przeżywane pierwsze soboty miesięcy, które nas dzielą od rozpoczęcia Nawiedzenia. Gromadźmy się w te dni w naszych kościołach parafialnych na modlitewnym czuwaniu. Na owocne przeżywanie Święta Ofiarowania Pańskiego oraz czasu duchowego przygotowania do spotkania z Matką Bożą w znaku Jasnogórskiego Obrazu z serca błogosławię. Abp Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski.

 8. W odpowiedzi na tę prośbę zapraszamy w sobotę na nabożeństwo różańcowe o godz. 20.30. Na zakończenie Apel Jasnogórski.

 9. Ks. Prymas dzieli się z nami radością z nominacji na biskupa pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. Radosława Orchowicza, dotychczasowego proboszcza parafii pw. św. Józefa w Inowrocławiu, wcześniej diecezjalnego duszpasterza młodzieży i prosi o modlitwę w jego intencji.

 10. Siostra Karolina z kampanii SOS dla Ziemi Świętej serdecznie dziękuje za wsparcie udzielone chrześcijanom z Ziemi Świętej. Dochód ze sprzedaży dewocjonaliów w minioną niedzielę wyniósł 11.169 zł.

 11. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień lutego w cenie 9,50 zł.

 12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Romana Lubińska-Skibińska z ul. 1 Maja, Wojciech Kulczyński z ul. Mieszka I i Florian Stróżyk z ul. Szymańskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.01.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy za udział w Mszach św. sprawowanych z okazji kolędy i za złożone z tej okazji ofiary. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie można powrócić do tradycyjnej formy odwiedzin duszpasterskich.

 2. Tradycyjne roczne sprawozdanie będzie w przyszłą niedzielę.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Serdecznie zapraszamy na Wieczór chwały z modlitwą o uzdrowienie, który poprowadzi ks. Rafał Jarosiewicz ze wspólnotą ewangelizacyjną w najbliższy piątek, 28 stycznia. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.

 5. 30 stycznia minie 40 lat pracy organistowskiej w naszej parafii pana Edwarda Sroki. Z tej okazji tego dnia (w przyszłą niedzielę) o godz. 18.30 odbędzie się dziękczynna Msza św.

 6. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej planuje wydać pamiątkową publikację dotyczącą historii, kultury i tradycji pielgrzymowania tworząc jednocześnie zbiór 40 lat wspomnień istnienia grup kolorowych. Kierownictwo pielgrzymki oszukuje zdjęć, wpisów z gazet, kronik parafialnych i rodzinnych albumów, w których są materiały o pielgrzymowaniu w naszej Archidiecezji. W publikacji będą umieszczone również wspomnienia, historie powołań, miłości, które zrodziły się na pątniczym szlaku. Wszyscy którzy posiadają takie materiały, chcą i mogą pomóc w realizacji tego zamierzenia proszeni są o kontakt podany na stronie ppag.pl

 7. W ramach kampanii SOS dla Ziemi Świętej siostra Karolina, dominikanka rozprowadza wyroby chrześcijan z Betlejem. Dziś będzie możliwość wsparcia naszych braci i sióstr z Ziemi Świętej. Siostra Karolina przybliży istotę tej kampanii.

 8. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki” w cenie 7 zł.

 9. Z okazji Niedzieli Biblijnej przy wyjściu można wziąć z koszyka karteczkę z cytatem z Pisma św. jako słowem skierowanym do każdego osobiście.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Henryk Kaptur z Lubinia, Tomasz Misch z ul. Piastowskiej, Dorota Mietlicka z Miat, Rozalia Calów z ul. Sportowej i Wincenty Skulski z Trzemżala. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.01.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Prymasowskiego przy Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie pod dyrekcją ks. kan. Dariusza Sobczaka. Chór będzie śpiewał już podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 2. Dziękujemy za udział w Mszach św. sprawowanych z okazji kolędy w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości. Zapraszamy kolejnych Parafian do udziału w tych spotkaniach, których plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z bazyliki.

 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 4. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi kampanię SOS dla Ziemi Świętej. Jej głównym celem jest pomoc i wyrażenie solidarności z wyznawcami Chrystusa na Jego ziemi. Od lat trwa konflikt pomiędzy palestyńskimi muzułmanami a Izraelczykami. Zbrojne starcia pochłonęły już wiele ofiar. Konsekwencje tego konfliktu dotykają również chrześcijan, którzy są prześladowani i dyskryminowani. Coraz więcej chrześcijan traci pracę, a jeśli już ją mają, zarobki nie wystarczają na godziwe warunki życia. Wyznawcy Chrystusa są zastraszani, a nawet wypędzani ze swoich własnych domów przez ekstremistów muzułmańskich. W kampanii SOS dla Ziemi Świętej sprzedawane są wyroby z drewna oliwnego, wykonane przez chrześcijan z Betlejem. W ofercie znajdziemy różańce, krzyże, figurki świętych, szopki betlejemskie, ozdoby bożonarodzeniowe. Nabywając wyroby wykonane przez naszych Braci i Siostry z Ziemi Świętej, dajemy im pracę i pomagamy godnie żyć. Taka możliwość będzie w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Po każdej Mszy św. siostra dominikanka będzie sprzedawać wyroby chrześcijan z Betlejem. Cały dochód będzie przeznaczony na pomoc dla nich.

 5. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9463 zł.

 6. Bóg zapłać za ofiary składane na Mszach kolędowych i przekazane na konto parafii.

 7. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”.

 8. W minionym tygodniu zmarli śp.: Stanisław Lewandowski z Rudek, Kazimierz Nawrocki z Lubinia i Marianna Kupś z ul. Różanej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

09.01.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Orszaku Trzech Króli w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Bóg zapłać jeźdźcom konnym, właścicielom konnej dorożki i zwierząt w żywej szopce, parafianom przebranym za Świętą Rodzinę i Trzech Króli, dzieciom biorącym udział w jasełkach i ich rodzicom, dzieciom przebranym za anioły i za pasterzy oraz wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości.

 2. Dziękujemy za udział w Mszach św. sprawowanych z okazji kolędy w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i miejscowości. Zapraszamy kolejnych Parafian do udziału w tych spotkaniach, których plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z bazyliki.

 3. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Jutro rozpocznie się Okres Zwykły w liturgii. Jednak tradycyjnie do 2 lutego będzie w kościele żłóbek i będziemy śpiewać kolędy.

 4. Spotkanie oazy młodzieżowej we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie zaprasza w piątek 14 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji profesorów i wychowanków Szkoły. Msza będzie transmitowana na parafialnym Facebooku. Natomiast o godz. 17.00 w auli szkoły odbędzie się tradycyjne spotkanie opłatkowe.

 7. W przyszłą Niedzielę 16 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru Prymasowskiego przy Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie pod dyrekcją ks. kan. Dariusza Sobczaka. Przy organach Ryszard Superczyński – tytularny organista Bazyliki Prymasowskiej. Chór będzie śpiewał już podczas Mszy św. o godz. 11.30. Chór Prymasowski cieszy się ponad stuletnią tradycją śpiewaczą, a w 2014 r. został nagrodzony najwyższym odznaczeniem państwowym: Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”.

 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii oraz za ofiary składane na Mszach kolędowych i przekazane na konto parafii.

 9. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Bernadeta Bednarkiewicz, Henryk Korolewicz i Henryka Antkowiak z ul. Piastowskiej, Wacław Mietlicki z Miat, Józef Małolepszy z ul. Stefana Żeromskiego, Stanisław Szczepański z Trzemżala, Maria Skrzypczak z ul. Adama Mickiewicza, Lechosław Walkowski z ul. Bolesława Chrobrego oraz Barbara Sikorska z ul. 22 Stycznia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

02.01.2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Zapraszamy kolejnych Parafian do udziału w Mszach świętych sprawowanych w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i wsi z okazji kolędy, które odbywają się według grafiku zamieszczonego na stronie parafii i w gablotach przy wejściu do kościoła.

 2. We czwartek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza św. we środę o 18.00 będzie z Uroczystości. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszy św. będzie można zabrać do domu za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

 3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawią w bazylice jasełka. Po przedstawieniu wyruszy z bazyliki Orszak Trzech Króli, który przejdzie wokół Placu Kosmowskiego i zakończy się pokłonem Trzech Króli, pasterzy i aniołów przed Żłóbkiem ustawionym przy dzwonnicy, do którego na ten dzień powrócą żywe żywe zwierzęta. Wszystkie dzieci prosimy, aby na Orszak Trzech Króli przebrały się: dziewczynki za anioły, a chłopcy za pasterzy.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

  1. modlitwa o powołania we czwartek podczas wszystkich Mszy św.;

  2. nabożeństwo ku czci Naśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  3. spowiedź w piątek: dla dzieci i młodzieży o godz. 15.00, dla starszych o 17.45;

  4. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 6. W styczniu nie będzie odwiedzin u chorych. Nagłe przypadki prosimy zgłaszać niezwłocznie.

 7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

 8. Po Mszy św. można odebrać intencje Żywego Różańca.

 9. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”.

 10. W minionym tygodniu zmarły śp.: Anna Koteras z ul. Kopernika, Barbara Socha z pl. Kosmowskiego i Teresa Wajs z ul. Piastowskiej. Polećmy zmarłe Parafianki Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

26.12.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów muzycznych. Początek o godz. 16.00.

 2. W piątek, 31 grudnia Msza św. o godz. 18.00 z nabożeństwem na zakończenie roku, podczas którego podziękujemy Panu Bogu za Jego błogosławieństwo w kończącym się roku, przeprosimy za nasze niewierności i poprosimy o Bożą Opatrzność w Nowym Roku.

 3. Na piątek 31 grudnia Ks. Prymas udziela dyspensy od obowiązkuwstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę, 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Msze święte według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie. Msza św. w piątek o 18.00 będzie z Uroczystości.

 5. Z powodu epidemii w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, w jej tradycyjnej formie. Tak jak przed rokiem będziemy zapraszać Parafian z poszczególnych ulic i wsi do kościoła na Mszę św., która będzie odprawiana w ich intencji. Msze święte „kolędowe” będą sprawowane już od poniedziałku według porządku zamieszczonego na stronie internetowej parafii. Rozpoczynamy od mieszkańców Miat.

 6. Podczas „kolędowych” Mszy św. będzie zbierana składka zastępująca ofiarę kolędową. Taką ofiarę można też przekazać na konto parafii wpisując w tytuł przelewu: „Ofiara kolędowa” lub po prostu: „Kolęda”. Numer konta parafii jest zamieszczony na stronie internetowej. Będziemy bardzo wdzięczni za te ofiary, które pokryją koszty utrzymania parafii oraz zobowiązań wobec Archidiecezji i celów ogólnokościelnych.

 7. Prosimy, aby Parafianie, którzy zmienili miejsce zamieszkania, poinformowali o tym po Mszy kolędowej.

 8. Kto chciałby poprosić kapłana o pobłogosławienie domu lub mieszkania, prosimy o indywidualne zgłoszenia.

 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień stycznia.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp. Wiesława i Bronisław Wojtaszak z Wymysłowa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Nowonarodzony Syn Boży, który przynosi Bożą miłość, rodził się w naszych sercach każdego dnia. Niech przeżycie Świąt Bożego Narodzenia zaowocuje wewnętrznym pokojem, dzięki czemu będziemy zdolni do pokonania życiowych przeciwności i do niesienia Bożego pokoju współczesnemu światu, w którym tak często go brakuje.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół na dzisiejszą Uroczystość.

 2. Zapraszamy do odwiedzenia żywej szopki przed bazyliką. Żywe zwierzęta będą w szopce przed i po wszystkich Mszach świętych w czasie świąt oraz 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy p. Benonowi Kmieciakowi za wypożyczenie zwierząt.

 3. Dzisiaj (w pierwsze święto) nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

 4. W tym roku w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada Niedziela Świętej Rodziny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Podczas wszystkich Mszy odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich małżeństw sakramentalnych.

 5. W drugi dzień świąt zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów muzycznych. Początek o godz. 16.00.

 6. Z powodu epidemii w tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy, w jej tradycyjnej formie. Tak jak przed rokiem będziemy zapraszać Parafian z poszczególnych ulic i wsi do kościoła na Mszę św., która będzie odprawiana w ich intencji. Msze święte „kolędowe” będą sprawowane już od poniedziałku według porządku zamieszczonego na stronie internetowej parafii. Rozpoczynamy od mieszkańców Miat.

 7. Tradycyjnie z okazji kolędy składane są ofiary na pokrycie opłat diecezjalnych i ogólnokościelnych oraz na potrzeby parafii. Podczas „kolędowych” Mszy św. będzie zbierana składka na te cele zastępująca ofiarę kolędową. Taką ofiarę można też przekazać na konto parafii wpisując w tytuł przelewu: „Ofiara kolędowa” lub po prostu: „Kolęda”. Numer konta parafii jest zamieszczony na stronie internetowej. Będziemy bardzo wdzięczni za te ofiary, które pokryją koszty utrzymania parafii oraz zobowiązań wobec Archidiecezji i celów ogólnokościelnych.

 8. Kto chciałby poprosić kapłana o pobłogosławienie domu lub mieszkania, prosimy o indywidualne zgłoszenia.

 9. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla Parafian wymagających wsparcia. Było ich 111.

 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważanie i modlitwę na każdy dzień stycznia.

4 NIEDZIELA ADWENTU

19.12.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wraz z trzemeszeńskim samorządem zapraszamy na adwentowe spotkanie przy muzyce kameralnej dzisiaj (w niedzielę) o godz. 16.00 w bazylice. Podczas koncertu na dwie pary skrzypiec i pianino wysłuchamy utworów Vivaldiego, Moriccone i Cacciniego; będą też akcenty bożonarodzeniowe. Koncert będzie zwieńczeniem akcji pomocy i podziękowaniem darczyńcom i wolontariuszom za zebrane fundusze na leczenie dwuletniej Olgi.

 2. Zapraszamy na ostatnie Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00.

 3. Ogień z Betlejem przyniosą harcerze na ostatnie Roraty we czwartek o godz. 17.00. Aby betlejemski płomień zabrać do domu, należy przynieść znicz.

 4. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 06.30 i 07.00. Gdy wieczorem w gronie bliskich zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej, rozpocznijmy ją od modlitwy i odczytania fragmentu 2 rozdziału Ewangelii św. Łukasza opisującego narodzenie Pana Jezusa.

 5. Pasterka w Trzemesznie o godz. 23.00.

 6. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

 7. Próba chóru parafialnego w czwartek o godz. 18.00 w bazylice.

 8. Jak już informowaliśmy z powodu trwającej epidemii tegoroczna kolęda odbędzie się w podobnej formie jak w roku ubiegłym: będą sprawowane Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic czy wsi. Terminy Mszy św. będą opublikowane w tym tygodniu na stronie parafii.

 9. Kto chciałby poprosić kapłana o pobłogosławienie domu lub mieszkania, prosimy o indywidualne zgłoszenia już od dziś.

 10. W związku z nowymi zasadami dotyczącymi limitów ilości osób w pomieszczeniach przypominamy, że wszelkie limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Jednocześnie zachęcamy do szczepień i prosimy o zakładanie maseczek w kościele.

 11. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć świece Caritas i poświęcone opłatki wigilijne. Zostały tylko małe świece w cenie 7 zł. Opłatki za dobrowolną ofiarę.

 12. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 7909 zł

 13. Dziś przy chrzcielnicy można nabyć od młodzieży ręcznie wykonane kartki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na działalność stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi” prowadzącego ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny.

 14. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”.

 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Krystyna Majchrzak z ul. Piastowskiej, Ryszard Ciesielski z Zielenia i Wanda Kwapich z ul. Osiedlowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

3 NIEDZIELA ADWENTU

12.12.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek o 06.15.

 2. W piątek po porannych Roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie, które z powodu epidemii jest serwowane na zewnątrz przed plebanią. Wieczorna Msza św. w piątek o g. 18.00.

 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla dziecięcego zespołu muzycznego wyjątkowo w sobotę o 15.45 w domku przy plebanii;

  2. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 15.00 w bazylice;

  3. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.45 w Alumnacie;

  4. zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 13.00.

 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 5. W przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia dla katolika najważniejsze jest przygotowanie serca na przyjęcie Chrystusa. Dlatego zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź adwentowa z udziałem księży z dekanatu będzie miała miejsce w najbliższą sobotę w godz. 10.00 – 12.00; 15.00 – 16.30; 17.15 – 19.00. Wszystkie konfesjonały mają folię na kratkach i są dezynfekowane. Jeden kapłan będzie spowiadał w kaplicy św. Faustyny, gdzie spowiednika od penitenta oddziela pleksa. Prosimy nie odkładać spowiedzi na inne dni.

 6. Dziękujemy za udział w akcji paczka świąteczna. Przygotowane paczki prosimy dostarczyć na plebanię do dnia 14 grudnia, aby do świąt mogły dotrzeć do adresatów.

 7. Wraz z trzemeszeńskim samorządem zapraszamy na adwentowe spotkanie przy muzyce kameralnej w przyszłą niedzielę, 19 grudnia o godz. 16.00 w bazylice. Podczas koncertu na dwie pary skrzypiec i pianino wysłuchamy utworów Vivaldiego, Moriccone i Cacciniego; będą też akcenty bożonarodzeniowe. Koncert będzie zwieńczeniem akcji pomocy i podziękowaniem darczyńcom i wolontariuszom za zebrane fundusze na leczenie dwuletniej Olgi.

 8. Pasterka w tym roku planowana jest na godz. 23.00.

 9. Z powodu trwającej epidemii tegoroczna kolęda odbędzie się w podobnej formie jak w roku ubiegłym: będą sprawowane Msze święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic czy wsi. Będziemy też prosili o aktualizację danych adresowych i personalnych potrzebnych do prowadzenia administracji parafii.

 10. Kto chciałby poprosić kapłana o pobłogosławienie domu lub mieszkania, prosimy o indywidualne zgłoszenia.

 11. W związku z nowymi zasadami dotyczącymi limitów ilości osób w pomieszczeniach przypominamy, że wszelkie limity nie dotyczą osób zaszczepionych. Jednocześnie zachęcamy do szczepień i prosimy o zakładanie maseczek w kościele.

 12. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć świece Caritas i poświęcone opłatki wigilijne. Zostały tylko małe świece w cenie 7 zł. Opłatki za dobrowolną ofiarę.

 13. Przy wyjściu i w zakrystii można nabyć kalendarz – cegiełkę na Hospicjum Perinatalne w Bydgoszczy niosące pomoc rodzicom oczekującym na narodziny nieuleczalnie chorego dziecka, które nie ma szans na przeżycie. Hospicjum utrzymuje się wyłącznie z ofiar i darowizn. Tegoroczny kalendarz zawiera zdjęcia dzieci z dziadkami i nosi tytuł: Dziadkowie – miłość bez granic. Koszt kalendarza – cegiełki wynosi 50 zł. Zachęcamy, aby w taki sposób pomóc w zapewnieniu opieki medycznej, psychologicznej i duchowej rodzicom, którzy przygotowują się na przyjęcie ciężko chorego dziecka, które krótko po porodzie będą musieli pożegnać.

 14. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 1166,40 zł.

 15. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

 16. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”.

 17. W przyszłym tygodniu przed bazyliką będzie można nabyć od młodzieży ręcznie wykonane kartki świąteczne, z których dochód będzie przeznaczony na działalność stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi” prowadzącego ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny.

 18. W minionym tygodniu zmarli śp.: Henryk Tomczak z Rudek, Stanisława Skotarczak z ul. Piastowskiej i Stefan Ładanaj z pl. Św. Wojciecha. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

2 NIEDZIELA ADWENTU

05.12.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.00, a w piątek o 06.15.

 2. W piątek po porannych Roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie, które z powodu epidemii jest serwowane na zewnątrz przed plebanią.

 3. We środę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

 4. We środę odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św., które przyjdą z rodzicami:

  1. Szkoła nr 2 i szkoła w Trzemżalu podczas Mszy św. o godz. 16.00;

  2. Szkoła nr 1 podczas Mszy św. o godz. 18.00.

  Po Mszach świętych krótkie spotkanie z rodzicami.

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół ponadpodstawowych według grafiku ze strony parafii;

  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek po Roratach w domku przy plebanii;

  3. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 15.00 w bazylice;

  4. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.45 w Alumnacie;

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 7. Dziękujemy za udział w akcji paczka świąteczna. Przygotowane paczki prosimy dostarczyć na plebanię do dnia 14 grudnia, aby do świąt mogły dotrzeć do adresatów.

 8. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Gniezna na kolejny wykład Ks. prof. Bogdana Czyżewskiego o bł. Kard. Stefanie Wyszyńskim, który odbędzie się w poniedziałek, 6 grudnia. Wyjazd autobusem o godz. 18.15. Zgłoszenia dziś po Mszy św.

 9. Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzemesznie przystąpił do realizacji pilotażowego projektu TELEOPIEKA. Usługa świadczona jest przez okres 12 miesięcy i polega na całodobowym przekazaniu informacji o potrzebie wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa poprzez kontakt z telecentrum za pomocą założonej opaski na rękę. Uczestnikiem projektu może być osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje samotnie. Osoby chętne do udziału w projekcie proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

 10. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć świece Caritas i poświęcone opłatki wigilijne. Cena świec: duże – 15 zł, małe – 7 zł. Opłatki za dobrowolną ofiarę.

 11. Po Mszy św. można odebrać nowy grafik róż Żywego Różańca i intencje na grudzień.

 12. Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem z przeznaczeniem na leczenie 2-letniej Olgi. Zebraliśmy 7474,43 zł w Trzemesznie i 363,50 zł w Trzemżalu.

 13. Dziś przy Domu Kultury odbywa się kiermasz pierników i ozdób świątecznych, z których dochód również przeznaczony będzie na leczenie Olgi. Zachęcamy do udziału.

 14. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 15. Po Mszy św. będzie można kupić książkę Wydawnictwa św. Pawła z Ewangelią i rozważaniem na każdy dzień 2022 r. Książkę zarekomenduje przedstawiciel Wydawnictwa.

 16. Przy wyjściu jest do nabycia „Przewodnik Katolicki”.

 17. Składka z przyszłego tygodnia przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

 18. W minionym tygodniu zmarli śp.: Wacław Samarzewski z Trzemżala i Marianna Rosińska z ul. Kościuszki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek..

1 NIEDZIELA ADWENTU

28.11.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Podczas Adwentu sprawowane są specjalne Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami. Zapraszamy na nie od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek o 06.15.

 2. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i z papierowymi sercami, na których będą wypisane wykonane dobre uczynki. Starsi również mogą przynosić lampiony lub świece.

 3. W piątek po porannych Roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie, które z powodu epidemii będzie serwowane na zewnątrz przed plebanią.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  1. modlitwa w intencji powołań we czwartek po Roratach;

  2. spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o godz. 17.00;

  3. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

  4. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny w sobotę o 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

  6. chorych odwiedzimy od godz. 08.30 (będzie to ostatnia wizyta u chorych przed Bożym Narodzeniem).

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

  1. dla dziecięcego zespołu muzycznego we wtorek po Roratach;

  2. dla oazy młodzieżowej w piątek po Roratach;

  3. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w Alumnacie;

  4. zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 13.00 w domku przy plebanii.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

 7. Zapraszamy do udziału w akcji paczka świąteczna, w ramach której przygotujemy paczki z długoterminowymi produktami spożywczymi, a także z in