33 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla kandydatów do bierzmowania według grafiku z parafialnej strony internetowej;

b)     dla dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek o 17.00 w bazylice;

c)      dla rodziców dzieci z klas III z obu szkół we środę o godz. 18.40 w bazylice;

d)     dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 16.30 w domku przy plebanii;

e)      oaza dla młodzieży wyjątkowo w piątek o 19.00 w kaplicy św. Faustyny;

f)       dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  2.   Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w poniedziałek, 20 listopada w godz. 07.30 – 12.00 w kaplicy św. Faustyny.

  3.   Coroczna całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w naszej parafii przypada 23 listopada. Zapraszamy we czwartek do bazyliki na godz. 11.00 na Mszę św., po której nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w kaplicy św. Faustyny do godz. 17.45. Zachęcamy, by tego dnia znaleźć choć chwilę czasu na modlitwę przed Chrystusem obecnym pod postacią chleba.

  4.   W tym tygodniu Koronka do Miłosierdzia Bożego w dwa dni: czwartek i piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz uroczyste przyjęcie nowych ministrantów. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i ponowienie Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

  6.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.040 zł.

  7.   Na chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie zebraliśmy 952 zł.

  8.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na wkład własny w przyszłoroczne inwestycje z dofinansowaniem unijnym. Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą o składanie ofiar na ten cel.

  9.   Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny na 2018 r.

10.   Od przyszłej niedzieli będą do nabycia opłatki i świece Caritas.

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Modlitwa różańcową za zmarłych (tzw. „wymienianki”) jeszcze tylko w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

  2.   Wymienianki roczne można zamawiać w biurze parafialnym do 18 listopada.

  3.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla kandydatów do bierzmowania według grafiku z parafialnej strony internetowej;

b)    dla dzieci z klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2 w poniedziałek o godz. 17.15 w bazylice;

c)     dla Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we środę o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

d)     dla dziecięcego zespołu muzycznego wyjątkowo w sobotę o 10.00 w domku przy plebanii;

e)     oaza dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  4.   Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na zebranie połączone z prelekcją z cyklu „Nasi święci patronowie”. Spotkanie odbędzie się we czwartek, 16 listopada o godz. 16.30 w Alumnacie.

  5.   Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  6.   Młodzież zapraszamy do udziału w Święcie Młodych w Mogilnie połączonym z pielgrzymką do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce, które odbędzie się 18 listopada. Bliższe informacje i zgłoszenia u ks. Łukasza i ks. Przemka.

  7.   Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu przeprowadzi akcję nieodpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców Gminy Trzemeszno od 50. roku życia. Badania będą dotyczyć profilaktyki i wczesnego wykrywania raka jelita grubego i raka prostaty. Zapisy w Urzędzie Miejskim przy ul. 1 Maja.

  8.   Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów, który odbędzie się w piątek 17 listopada o godz. 17.00 w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Zgłoszenie i szczegóły w formularzu  zgłoszeniowym na stronie Archidiecezji. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie pracujący w czasie celebracji zobowiązani do ukończenia takiego kursu. 

  9.   Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. W Trzemesznie i Trzemżalu zebraliśmy łącznie około 440 podpisów.

10.   Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.

11.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ostatnim czasie z przeznaczeniem na wkład własny w przyszłoroczne inwestycje z dofinansowaniem unijnym. Dotąd zebraliśmy 6140 zł. Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą o składanie ofiar na ten cel.

12.   Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13.   Przy wyjściu można złożyć ofiarę na pomoc chrześcijanom prześladowanym na Bliskim Wschodzie.

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.11.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych (tzw. „wymienianki”) od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00.

  2.   Kartki na wymienianki jednorazowe są wyłożone przy wyjściu z bazyliki. Po wypełnieniu należy je oddać w biurze parafialnym lub w zakrystii do środy włącznie.

  3.   Wymienianki roczne można zamawiać w biurze parafialnym do 18 listopada.

  4.   Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w organizacji „Nocy świętych” i tym, którzy w niej uczestniczyli. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie.

  5.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)     dla kandydatów do bierzmowania według grafiku z parafialnej strony internetowej;

c)     dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

d)     dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

e)     oaza dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  6.   Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  7.   W sobotę, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny, która odbędzie się w bazylice o godz. 11.00. Po Mszy św. przejście na cmentarz i złożenie kwiatów na mogiłach poległych za wolność Ojczyzny.

  8.   11 listopada w naszej bazylice odbędzie się finałowy koncert w ramach III Festiwalu Chórów Lekarskich. Początek o godz. 19.00. Wystąpi 12 chórów i około 200 śpiewaków z towarzyszeniem orkiestry. Wykonają utwory religijne i patriotyczne. To niecodzienne wydarzenie organizuje pochodząca z Trzemeszna p. Justyna Chełmińska – lekarz i dyrygent. Serdecznie zapraszamy.

  9.   Młodzież zapraszamy do udziału w Święcie Młodych w Mogilnie połączonym z pielgrzymką do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Dąbrówce, które odbędzie się 18 listopada. Bliższe informacje i zgłoszenia u ks. Łukasza i ks. Przemka.

10.   Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów, który odbędzie się w piątek 17 listopada br. o godz. 17.00 w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Zgłoszenie i szczegóły w formularzu  zgłoszeniowym na stronie Archidiecezji. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie pracujący w czasie celebracji zobowiązani do ukończenia takiego kursu. 

11.   Dzisiaj po Mszy św. ostatnia szansa na złożenie podpisu pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest nr PESEL. Stolik, przy którym można złożyć podpis, jest ustawiony pod chórem. Zachęcamy do udziału w tej akcji wszystkich, którzy jeszcze nie złożyli podpisu. Chroniąc ludzkie życie od poczęcia do naturalnej śmierci wypełniamy elementarny obowiązek wypływający z piątego przykazania i z prawa naturalnego, a także realizujemy to, do czego często zachęcał nas św. Jan Paweł II i kolejni papieże.

12.   Po Mszy św. przy chrzcielnicy ks. prof. Bogdan Czyżewski będzie sprzedawał swoją nową książkę pt. Wierzę w Kościół święty.

13.   Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

14.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

15.   W minionym tygodniu zmarł śp.: Marek Patalas. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Msze święte w bazylice o 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 12.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Parafian i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Dzisiaj nie będzie Mszy o 15.00 i 18.30.
 2. Dzisiaj przy wejściu na cmentarz są zbierane ofiary do skarbonki przeznaczone na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 3. Jutro, we czwartek, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za zmarłych odbywających pokutę w czyśćcu. Msze św. o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W Dzień Zaduszny biuro parafialne będzie nieczynne.
 4. W sobotę, 4 listopada, po Mszy wieczornej zapraszamy na Zaduszki muzyczne, przygotowane przez parafialny zespół muzyczny, w czasie których będziemy modlić się za Parafian zmarłych w ciągu ostatniego roku, od Dnia Zadusznego 2016 r.
 5. Od 1 do 8 listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św. i modlitwa za zmarłych.
 6. Wymienianki jednorazowe prosimy przynosić do niedzieli 5 listopada. Będą czytane podczas różańca od poniedziałku 6 listopada po wieczornej Mszy św.; w czwartek 2 listopada wymienianki za zmarłych kapłanów (prosimy o wypisywanie zmarłych kapłanów na oddzielnych kartkach).
 7. Wymienianki roczne można zamawiać w biurze parafialnym do 19 listopada.
 8. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 1997 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.
 9. Przypominamy o istnieniu strony internetowej naszego cmentarza z mapą, wyszukiwarką grobów i zdjęciami mogił. W celu aktualizacji zdjęć, prosimy, aby dysponenci grobów, którzy chcieliby zmienić zdjęcie lub dodać zdjęcie nowego grobu, przekazywali je w formie elektronicznej na adres parafii znajdujący się na stronie internetowej parafii. W wyszukiwarce strony cmentarza jest możliwość zgłaszania błędów, o co również prosimy.
 10. Prosimy o korzystanie z pojemników na odpady segregowane, ustawionych na nowej części cmentarza.
 11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  1. nabożeństwo w intencji powołań połączone z modlitwą za zmarłych kapłanów w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;
  2. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;
  3. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;
  4. spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży w piątek o godz. 17.00
  5. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;
  6. chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.
 12. Spotkanie Żywego Różańca w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny.
 13. Rodzice, którzy przeżyli stratę dziecka są zaproszeni na rekolekcje, które odbędą się w dniach 10 – 12 listopada w Gnieźnie. Szczegóły na stronie parafii w Aktualnościach.
 14. Ksiądz Prymas a z nim Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wyrażają szczere podziękowanie za zebrane ofiary na pomoc poszkodowanym podczas sierpniowych nawałnic zarówno przez parafie jak i ofiarodawców indywidualnych. Zebrano 460.370,36 zł., dzięki którym można było wspomóc 203 najbardziej poszkodowane  rodziny z terenu naszej Archidiecezji. Pan Bóg niech wszystkim wynagrodzi!
 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz misyjny na 2018 r.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

29.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe:

a)  dla starszych w niedzielę o g. 18.00 , w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00, a we wtorek o g. 17.30;

b)  dla dzieci w poniedziałek o g. 17.15.

    2. We wtorek, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Noc świętych, która będzie naszym dziękczynieniem za świętych i błogosławionych. Początek o godz. 19.00 w bazylice. Spotkanie rozpocznie krótki koncert śpiewaków operowych z Bydgoszczy, potem weźmiemy udział w Orszaku świętych i odśpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych oraz Apel Jasnogórski. Dzieci prosimy, aby przyszły przebrane za świętych. Spotkanie zakończy się przed plebanią poczęstunkiem i balem świętych. Prosimy, aby na Bal Wszystkich Świętych dostarczyć placki. Można je przynosić w podpisanych blachach do domku przy plebanii od godz. 17.00.

    3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w bazylice o g. 7.00, 8.30 i 10.00. O 12.00 wyruszy z bazyliki procesja na cmentarz. O g. 12.30 odbędzie się Msza św. na cmentarzu. Tego dnia nie będzie Mszy świętych o 15.00 i 18.30. Msza św. we wtorek o 18.00 będzie z Uroczystości Wszystkich Świętych.

    4. W Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

    5. We czwartek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

    6. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsca na cmentarzu co 20 lat. W bieżącym roku dotyczy to grobów opłaconych w roku 1997.

    7. Prosimy o utrzymywanie porządku na cmentarzu i – w miarę możliwości – segregację odpadów.

    8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)  Modlitwa o powołania połączona z wymieniankami za zmarłych kapłanów we czwartek po Mszy św. o g. 18.00 (wymienianki za zmarłych kapłanów prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach);

b)  Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 7.00, a po niej adoracja do 8.30;

d)  Spowiedź dla dzieci w piątek o 15.00, dla młodzieży i starszych również w piątek o 17.00;

e)  Dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

f)   Odwiedziny chorych w sobotę od 8.30.

    9. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  oaza dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

b)  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  10. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  11. Na Zaduszki muzyczne zapraszamy w sobotę, 4 listopada o godz. 19.00.

  12. W związku z dniem Wszystkich Świętych, celem usprawnienia komunikacji w rejonie cmentarza w dniach od 30 października do 3 listopada będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu na drodze dojazdowej do cmentarza: od wjazdu z Pl. Kosmowskiego do cmentarza (Al. Ks. Marcelego Kowalskiego) będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z wyjazdem ulicą Wiosny Ludów. Zostaną utworzone dodatkowe miejsca parkingowe: na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz na terenie warsztatów szkolnych przy ul. Kard. Wyszyńskiego. Dodatkowe parkingi otwarte będą 1 listopada w godz.  7.00 – 17.00.Władze Miejskie apelują o przestrzeganie zasad komunikacji w rejonie cmentarza.

  13. Wymienianki roczne można zamawiać w biurze parafialnym do 19 listopada.

  14. Kartki na wymienianki jednorazowe są wyłożone przy wyjściu z bazyliki. Po wypełnieniu należy je oddać w biurze parafialnym lub w zakrystii.

  15. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką z rozważaniami na każdy dzień listopada.

  16. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach, to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny jest nr PESEL. Stolik, przy którym można złożyć podpis, jest ustawiony pod chórem. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

  17. Istnieje możliwość wyjazdu na Dni Opieki Matki Bożej do Wilna w dniach: 10 – 12 listopada. Bliższe informacje w gablocie.

  18. Misjonarz ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej po Mszy św. przy chrzcielnicy będzie rozprowadzał kalendarze misyjne, z których dochód przeznaczony jest na misje.

  19. Za tydzień będziemy gościć ks. prof. Bogdana Czyżewskiego, który wygłosi kazanie i będzie sprzedawał swoją nową książkę (kolejną z cyklu omawiającego wyznanie wiary) pt. Wierzę w Kościół święty.

  20. W minionym tygodniu zmarli śp.: Mariusz Pietrzak i Łucja Sroczyńska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Dzisiaj z okazji Wspomnienia Przeniesienia Relikwii św. Wojciecha oraz liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II zapraszamy na koncert w dziękczynieniu za dar tych świętych. Wystąpi artysta związany z bydgoską Opera Nova, Remigiusz Kuźmiński (tenor). Początek koncertu dzisiaj po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 19.30.

  2.   Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w tym tygodniu sprawowane będą według następującego porządku:

a) dla starszych: w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00

b) dla dzieci: w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.15

  3.   Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a) dla młodzieży z kl. II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku znajdującego się na stronie parafii;

b) dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 16.15 w domku przy plebanii;

c) oaza dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

d) dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  5. Wspólnoty: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, M.B. Patronki Dobrej Śmierci oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszają na Mszę św. w intencji księży: Łukasza, Przemysława i Artura z okazji ich imienin, która odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. i różańcu spotkanie przy kawie w Alumnacie.

 6.  Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Szkoła dla rodziców”, które poprowadzi psycholog z Gniezna. Jest to cykl pięciu spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi.Głównym celem tej inicjatywy jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. To małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. Pierwsze spotkanie odbędzie się we środę w domku przy plebanii o godz. 18.00. Osoby chętne do udziału w warsztatach prosimy o kontakt po Mszy św.

 7.  W najbliższą sobotę ks. Kan. Jerzy Mostowski, proboszcz parafii w Kamieńcu będzie sprawował w naszej bazylice Mszę św. dziękczynną z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich. We Mszy św. jubileuszowej weźmie udział i wygłosi homilię ks. bp Bogdan Wojtuś. Początek o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału.

  8.   Tegoroczne obchody Uroczystości Wszystkich Świętych rozpoczną się 1 listopada procesją z bazyliki na cmentarz o 12.00. Ok. 12.30 odbędzie się Msza św. na cmentarzu.

  9.   Przypominamy o obowiązku opłacania miejsca na cmentarzu co 20 lat. W bieżącym roku dotyczy to grobów opłaconych w roku 1997.

10.   Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed dwoma tygodniami z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9313 zł.

12.   Bóg zapłać ofiary złożone przed tygodniem na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku. Zebraliśmy na ten cel 1424 zł. Na stypendia dla zdolnej młodzieży zebraliśmy przed dwoma3tygodniami 2205 zł.

12.  Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach, to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się po Mszy św. zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18. rok życia. Potrzebny będzie nr PESEL. Zachęcamy do udziału w tej akcji.

13.   W przyszłym tygodniu będziemy gościć misjonarza ze zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, który wygłosi homilię i będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

14.  W minionym tygodniu zmarł śp. Henryk Rubacha. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w tym tygodniu sprawowane będą według następującego porządku:

      a)  dla starszych:

           ·  w niedzielę o godz. 18.00

           ·  w dni powszednie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00

      b)  dla dzieci:

           ·  w dni powszednie od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15

  2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

      a)  dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 16.15 w domku przy plebanii;

      b)  oaza dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

      c)  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  3. Wspólnota Intronizacji Najśw, Serca Pana Jezusa zaprasza na Mszę św. w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 14.30.

  4. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5. W przyszłą niedzielę, 22 października, z okazji Wspomnienia Przeniesienia Relikwii św. Wojciecha oraz liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II zapraszamy na koncert w dziękczynieniu za dar św. Wojciecha i św. Jana Pawła II. Wystąpią artyści związani z bydgoską Opera Nova: Daria Wójcik (sopran) i Remigiusz Kuźmiński (tenor). Początek koncertu w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 19.30.

  6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych w biurze parafialnym, do 19 listopada, można zamawiać wymienianki roczne na kolejny rok. Przy wyjściu z bazyliki można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe, które będą czytane w pierwszym tygodniu listopada. Kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych można oddawać po Mszach św. lub w biurze parafialnym.

  7. W dniach od 28 grudnia br. do 1. stycznia 2018 roku organizowane jest przez Wspólnotę z Taize Spotkanie Młodych. Tym razem odbędzie się ono w Bazylei. Zapisy i bliższe informacje u księdza Łukasza.

  8. Dnia 31 października będziemy przeżywali parafialną Noc Świętych. Młodzież, która chciałaby się zaangażować zapraszamy w piąek na godzinę 19.00 do domku przy plebanii.

  9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym na skutek trzęsienia ziemi w Meksyku.

11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jakub Walter, Danuta Popielska, Marian Łukomski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Nasz „najstarszy” zespół muzyczny zaprasza na koncert uwielbienia dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00.

  2.   Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w tym tygodniu sprawowane będą według następującego porządku:

a)         dla starszych:

·     w niedzielę o godz. 18.00

·     w dni powszednie od poniedziałku do czwartku oraz w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00

·     w piątek w łączności z nabożeństwem fatimskim o godz. 20.00

b)         dla dzieci:

·     w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 17.15

  3.   Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie kończące 100. rocznicę objawień, które odbędzie się w piątek, 13 października o godz. 20.00.

  4.   Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla młodzieży z kl. II i III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku znajdującego się na stronie parafii;

b)     dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 16.15 w domku przy plebanii;

c)      oaza dla młodzieży we czwartek o 19.00 w Alumnacie;

d)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  6.   Ks. Łukasz zaprasza wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowanie Nocy Świętych, jaka odbędzie się 31 października, aby przyszli na spotkanie w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  7.   Pielgrzymka naszej parafialnej Rodziny Radia Maryja i Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa do sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 października. W programie zwiedzanie kościoła oraz szkoły, udział we Mszy św. i Koronce do Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o godz. 09.30 spod bazyliki, powrót około 17.30. Zapraszamy także osoby nie będące w wymienionych wspólnotach. Zapisy po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

  8.   Artystyczny Zespół „Świerszcze” zaprasza na Koncert Jesienny, który odbędzie się w sobotę o godz. 18.00 w Hali OSiR-u.

  9.   Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

11.   Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki są zbierane ofiary do skarbonek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, z którego finansowane są stypendia dla zdolnych uczniów z rodzin o niskich dochodach.

12.   W przyszłą niedzielę przy wyjściu będą zbierane ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Odpowiedzmy na prośbę Maryi, by często odmawiać różaniec. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w tym tygodniu sprawowane będą według następującego porządku:

a)  dla starszych:

·     w niedzielę o godz. 18.00

·     w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 18.00

·     w sobotę po Mszy św. o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny

b)  dla dzieci:

·     w dni powszednie od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15

·     w piątek po Mszy św. o godz. 16.00

·     w sobotę o godz. 11.30.

  2.   W sobotę przypada wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia w czasie nabożeństwa różańcowego dla dzieci o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

  3.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00;

b)  dla rodziców młodzieży z klas VII i II gimnazjum we środę o godz. 19.00 w bazylice;

c)  dla młodzieży z kl. VII oraz II i III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku znajdującego się na stronie parafii (młodzież ze szkół poza Trzemesznem dołączy do wybranej przez siebie klasy);

d)  dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 16.15 w bazylice;

e)  oaza dla młodzieży we czwartek o 19.00 w Alumnacie;

f)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  4.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)  spowiedź:

·     dla młodzieży we czwartek o godz. 17.00;

·     dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

b)  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek w czasie Mszy św. wieczornej i nabożeństwa różańcowego;

c)  dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d)  nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek razem z różańcem;

e)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem nabożeństwo różańcowe i adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

f)   chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

  5.   Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  6.   Wyjazd do Gębic na dzień skupienia Żywego Różańca w sobotę o godz. 10.00 z Pl. Kosmowskiego.

  7.   Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  8.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

  9.   W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do skarbonek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, z którego finansowane są stypendia dla zdolnych uczniów z rodzin o niskich dochodach.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Jutro kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii kleryk Mateusz Śróda. Dziękujemy mu za wszelką pomoc w pracy duszpasterskiej i życzymy, aby otwierając się na dary Ducha Świętego, wzrastał w powołaniu.

  2.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)  dla rodziców dzieci z klas III we środę o godz. 18.45 w bazylice;

c)  dla młodzieży z kl. II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku znajdującego się na stronie parafii (młodzież ze szkół poza Trzemesznem dołączy do wybranej przez siebie klasy);

d)  dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

e)  oaza dla młodzieży we czwartek o 19.00 w Alumnacie (ks. Artur zaprasza młodzież od kl. VII wzwyż);

f)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii (ks. Łukasz i ks. Przemek zapraszają młodzież ponadgimnazjalną i starszą);

g)  dla ministrantów w sobotę o 10.00 w domku przy plebanii, dla lektorów w sobotę o 10.30 w domku przy plebanii;

h)  dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

  3.   Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.   Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.  Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówią cztery części różańca. Biskupi polscy proszą wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Prośba jest skierowana również do tych, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski, aby w tym samym czasie podjęli modlitwę różańcową. W naszym dekanacie tego dnia będzie zorganizowane spotkanie modlitewne dla Żywego Różańca w Gębicach w godz. 10.30 – 17.30. Z naszej parafii będzie zorganizowany wyjazd autobusem. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

  5.   Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Budapesztu i Esztergomu na Węgrzech w dniach 2 – 5 maja. Cena: 1290 zł + 50 euro od osoby. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

  6.   Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą modlitwy i rozważania na każdy dzień października.

  7.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Zbysław Woźniakowski, Zygfryd Szrama, Ryszard Chojecki, Janusz Raczyński, Marta Musiałowska, Janina Wójkowska i Stanisław Woźniak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.   Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji VII Parafialnego Festynu Rodzinnego, jaki odbył się przed tygodniem. Dziękujemy osobom, które zbierały i przekazały fanty oraz przygotowały i przeprowadziły loterię, trzemeszeńskim zespołom tanecznym i muzycznym za występy, parafianom, którzy przygotowali i obsługiwali stoiska gastronomiczne, właścicielom Restauracji Czeremcha za grochówkę, piknikowe stoły, ławy i parasole, dyrekcji OSiR i Zakładów Ziemniaczanych za ustawienie namiotów, parafianom, którzy dostarczyli ciasto, firmom i osobom prywatnym za złożone ofiary. Dziękujemy za współpracę nauczycielom z trzemeszeńskich szkół i przedszkoli, służbie medycznej, strażakom i harcerzom, członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej oraz naszej młodzieży. Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych dziękujemy za udostępnienie boiska oraz wypożyczenie stołów i krzeseł. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w festynie i w ten sposób przyczynili się do realizacji szczytnego celu, jaki nam przyświecał. Na leczenie ciężko chorych dzieci zebraliśmy rekordową kwotę 17.408 zł. Bóg zapłać wszystkim za okazanie serca.

   2.W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla młodzieży z kl. II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku znajdującego się na stronie parafii (młodzież ze szkół poza Trzemesznem dołączy do wybranej przez siebie klasy);

b)  dla dziecięcego zespołu muzycznego wyjątkowo w czwartek o 17.00 w domku przy plebanii;

c)  oaza dla młodzieży wyjątkowo w piątek o 19.00 w Alumnacie (ks. Artur zaprasza młodzież od kl. VII wzwyż);

d)  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii (ks. Łukasz i ks. Przemek zapraszają młodzież ponadgimnazjalną i starszą).

   3.Z okazji wspomnienia Patrona Młodzieży – św. Stanisława Kostki, przypadającego w poniedziałek, młodzież zapraszamy na Święto Młodych, które odbędzie się 23 września w Inowrocławiu. Tym razem świętujemy pod hasłem "MŁODZI JESTEŚCIE MOCNI". Zgłoszenia i bliższe informacje u ks. Łukasza i ks. Przemka. Wyjazd w sobotę o 09.00, powrót wieczorem.

   4.Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8.303 zł.

   6.W minionym tygodniu Ks. Proboszcz podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie inwestycji w bazylice z funduszy unijnych. Dotacja wyniesie 2.480.000 zł. Wkład własny parafii: 440.000 zł. Prace rozpoczną się w styczniu. W związku z tym stajemy przed ważnym zadaniem zebrania środków na wkład własny. Obecnie na koncie parafii jest zabezpieczona na ten cel kwota w wysokości 100.000 zł. Aby wywiązać się ze zobowiązań, musimy do końca roku 2018 rozliczyć inwestycję. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o składanie dodatkowych ofiar przeznaczonych na ten cel. Można to uczynić w formie przelewu na konto bankowe, którego numer znajduje się na stronie parafii lub w formie przekazania gotówki podczas składki lub po Mszy św. albo w biurze parafialnym. Prosimy, aby ofiarę włożyć do koperty z zaznaczeniem, że jest przeznaczona na inwestycję.

   7.Organizujemy pielgrzymkę do Budapesztu i Esztergomu na Węgrzech w dniach 2 – 5 maja. Cena: 1290 zł + 50 euro od osoby. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

   8.Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

   9.W minionym tygodniu zmarła śp.: Marianna Ciesielska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1. Dzisiaj będziemy przeżywali dziękczynienie za plony, czyli nasze parafialne dożynki, które odbędą się na Mszy św. o godz. 14.00. Delegacje z wieńcami zgromadzą się przed wejściem do bazyliki o godz. 13.50.

    2. Po Mszy dożynkowej, czyli o godz. 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych rozpocznie się VII Parafialny Festyn Rodzinny. Jak zwykle będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą zabawy, konkursy, występy trzemeszeńskich zespołów i zespołu muzycznego „Nazaret”. Będzie można kupić kiełbasę z grilla, grochówkę, chleb ze smalcem, ciasto, napoje, popcorn i watę cukrową. Będzie też loteria fantowa. Licytacja roweru o godz. 17.45. Występ zespołu „Nazaret” z Krakowa o godz. 18.00. Cały dochód z festynu przeznaczymy na leczenie dzieci chorych onkologicznie, a główną wygraną będzie udział w parafialnej pielgrzymce na Węgry w maju przyszłego roku. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

    3. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy we środę, 13 września o godz. 20.00.

    4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla uczniów klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszy św. w bazylice;

b)  dla klas II i III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania we wtorek o godz. 18.00 na Mszy św. w bazylice; młodzież z klas III przyniesie dzienniczki bierzmowanych;

c)  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

d)  dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o godz. 17.00 w Alumnacie (zapraszamy dzieci, które dotąd śpiewały w zespole oraz te, które chciałyby dołączyć do chórku);

e)  oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 również w Alumnacie (ks. Artur zaprasza młodzież od kl. VII wzwyż);

f)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o g. 19.00 w domku przy plebanii (ks. Łukasz i ks. Przemek zapraszają młodzież ponadgimnazjalną i starszą);

g)  dla lektorów w sobotę o godz. 10.00 w domku przy plebanii;

h)  dla ministrantów w sobotę o 10.45 w domku przy plebanii.

    5. Zapraszamy młodszych chłopców do służby ministranckiej, a młodzież do posługi lektora. Chętni zgłoszą się do ks. Artura.

    6. Z okazji wspomnienia Patrona Młodzieży – św. Stanisława Kostki, młodzież zapraszamy na Święto Młodych, które odbędzie się 23 września w Inowrocławiu. Tym razem świętujemy pod hasłem "MŁODZI JESTEŚCIE MOCNI". Zgłoszenia i bliższe informacje u ks. Łukasza i ks. Przemka. 

    7. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    8. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 Msza św. popołudniowa odbędzie się o godzinę wcześniej, a więc o 14.00.

    9. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

  10. Intencje Żywego Różańca na wrzesień są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

  11. Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  12. W minionym tygodniu zmarli śp.: Władysław Wiśniewski, Zbigniew Liberkowski i Aniela Kozińska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.       Uczniów trzemeszeńskich szkół, rodziców i nauczycieli zapraszamy na Mszę św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 08.00

    2.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o godz. 17.00 wyjątkowo w alumnacie (zapraszamy dzieci, które dotąd śpiewały w zespole oraz te, które chciałyby dołączyć do chórku);

b)    oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 również w Alumnacie (ks. Artur zaprasza młodzież od kl. VII wzwyż);

c)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o g. 19.00 w domku przy plebanii (ks. Łukasz i ks. Przemek zapraszają młodzież ponadgimnazjalną i starszą);

d)    dla lektorów w sobotę o godz. 10.00 w domku przy plebanii;

e)     dla ministrantów w sobotę o 10.45 w domku przy plebanii.

    3.       Zapraszamy młodszych chłopców do służby ministranckiej, a młodzież do posługi lektora. Chętni zgłoszą się do ks. Artura.

    4.       W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Nabożeństwo w intencji powołań po wieczornej Mszy św. Spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich po nabożeństwie.

    5.       W piątek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP. W tym roku będzie miało szczególny charakter, ponieważ z okazji setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, tego dnia w każdej parafii będzie miało miejsce ponowienie aktu oddania Matce Bożej. Msza św. z aktem oddania w piątek o godz. 18.00.

    6.       Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    7.       Piesza pielgrzymka do Ostrowitego wyruszy w przyszłą niedzielę o godz. 08.00 spod dzwonnicy. Zapraszamy do udziału. Powrót we własnym zakresie.

    8.       W przyszłą niedzielę, 10 września, będziemy przeżywali dziękczynienie za plony, czyli nasze parafialne dożynki, które odbędą się na Mszy św. o godz. 14.00. Delegacje z wieńcami zgromadzą się przed wejściem do bazyliki o godz. 13.50.

    9.       Po Mszy dożynkowej, czyli o godz. 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych rozpocznie się VII Parafialny Festyn Rodzinny. Jak zwykle będzie wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Będą zabawy, konkursy, występy trzemeszeńskich zespołów i zespołu muzycznego „Nazaret”. Będzie można kupić kiełbasę z grilla, grochówkę, chleb ze smalcem, ciasto, napoje, popcorn i watę cukrową. Będzie też loteria fantowa. Cały dochód z festynu przeznaczymy na leczenie dzieci chorych onkologicznie, a a główną wygraną będzie udział w parafialnej pielgrzymce na Węgry w maju przyszłego roku.

10.       Zwracamy się z serdeczną prośbą o przyniesienie w dniu festynu ciast, które będą sprzedawane na stoisku gastronomicznym. Prosimy o podpisanie blach. Ciasto można dostarczać na boisko od godz. 12.00.

11.       Jeszcze tylko do środy można przynosić fanty na loterię, która odbędzie się w czasie festynu parafialnego. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię.

12.       Na organizację festynu można też złożyć ofiarę pieniężną. Można to zrobić osobiście lub przekazując na konto bankowe, którego numer znajduje się na stronie parafii.

13.       Za tydzień (w dniu festynu) nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 Msza św. popołudniowa odbędzie się o godzinę wcześniej, a więc o 14.00.

14.       Rozpoczął się remont elewacji zewnętrznej bazyliki, na który parafia uzyskała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wys. 120 tys. zł.

15.       Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

16.       Intencje Żywego Różańca na wrzesień są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

17.       Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

18.       W minionym tygodniu zmarli śp.: Jadwiga Opaczewska i Maria Gołębiowska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Dzisiaj rozpoczyna miesięczną praktykę duszpasterską w naszej parafii kleryk Mateusz Śróda z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Życzymy mu, aby był to czas błogosławiony i owocny.

  2.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.

a)  spowiedź dla młodzieży we czwartek o godz. 17.15, a dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

b)  dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

c)  nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

d)  wizyta u chorych z sakramentami św. w sobotę od godz. 08.30.

e)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

  3.  Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.  Poświęcenie tornistrów i plecaków z przyborami szkolnymi dzieci rozpoczynających edukację szkolną odbędzie się w przyszłą niedzielę, 3 września w czasie Mszy św. o godz. 10.00.

  5.  Jak co roku w pierwszą sobotę września organizowana jest „Lednica Seniora” – spotkanie osób starszych na Polach Lednickich. Jest ono organizowane na wzór czerwcowego spotkania młodzieży. Ojcowie dominikanie zapraszają wszystkich, którzy pragną przeżyć radosne spotkanie oraz chwalić Pana Boga śpiewem i tańcem. Wyjazd w sobotę o godz. 10.30, powrót około 20.00. Zapisy dzisiaj po Mszy św. i w poniedziałek w biurze parafialnym w godz. 15.00 – 17.00.

  6.  Cały czas zwracamy się z prośbą o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się w czasie festynu parafialnego w dniu 10 września. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię. Przypominamy, że dochód z festynu będzie przeznaczony na leczenie dzieci chorych onkologicznie, a główną wygraną będzie udział w parafialnej pielgrzymce na Węgry w maju przyszłego roku.

  7.  Na organizację festynu można też złożyć ofiarę pieniężną. Można to zrobić osobiście lub przekazując na konto bankowe, którego numer znajduje się na stronie parafii.

  8.  Za dwa tygodnie, 10 września (w dniu festynu) Msza św. popołudniowa odbędzie się o godzinę wcześniej, a więc o godz. 14.00. Będzie to nasze parafialne dziękczynienie za plony.

  9.  Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc poszkodowanym w wyniku ostatnich nawałnic. Zebraliśmy 7994,80 zł do skarbonek przy wyjściu z bazyliki oraz 1727,40 zł podczas Mszy św. dożynkowej w Niewolnie.

10.  Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą modlitwy na każdy dzień września.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  2.   W sobotę, 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

  3.   W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia będziemy obchodzili odpust ku czci św. Augustyna. Uroczystą Mszę św. odpustową odprawi ks. kan. dr hab. Franciszek Jabłoński z Referatu Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Początek uroczystości o godz. 12.00. Po Mszy św. odbędzie się procesja Eucharystyczna, na którą zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

  4.   Zwracamy się z prośbą o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się w czasie festynu parafialnego w dniu 10 września.. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię.

  5.   Na organizację festynu można też złożyć ofiarę pieniężną. Można to zrobić osobiście lub przekazując na konto bankowe, którego numer znajduje się na stronie parafii.

  6.   Przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym w wyniku ostatnich nawałnic.

  7.   Przy wyjściu można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  8.   W minionym tygodniu zmarli: Eugeniusz Szymański i Bogdan Bąkiewicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Dzisiaj obchodzimy nasz odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. Dariusz Macioszek, proboszcz parafii w Dobrosołowie koło Kleczewa, który przed laty był wikariuszem w naszej parafii.

  2.   Po Mszy św. odpustowej odbędzie się procesja Eucharystyczna przy bazylice. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów na procesji. Zbiórka dziewczynek przy bazylice we wtorek o godz. 11.50.

  3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.   Zwracamy się z prośbą o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się w czasie festynu parafialnego w dniu 10 września.. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię.

  5.   Na organizację festynu można też złożyć ofiarę pieniężną. Można to zrobić osobiście lub przekazując na konto bankowe, którego numer znajduje się na stronie parafii.

  6.   Bóg zapłać za ofiary złożone w niedzielę na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9839 zł.

  7.   Składamy serdeczne Bóg zapłać Parafianinowi, który ufundował szopkę bożonarodzeniową dla naszej parafii. Szopka jeszcze dziś jest eksponowana w bocznej nawie.

  8.   Na prośbę Ks. Prymasa w najbliższą niedzielę będą zbierane ofiary do skarbonek na pomoc mieszkańcom naszej Archidiecezji poszkodowanym w wyniku ostatniej nawałnicy.

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Dzisiaj (w niedzielę), jak w każdy 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 20.00.

  2.   We wtorek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św.. Msze święte będą sprawowane o godz. 07.00, 08.30, 10.00, 12.00, 15.00 i 18.30. Tego dnia obchodzimy nasz odpust parafialny. Zapraszamy na sumę odpustową o godz. 12.00, którą odprawi i wygłosi homilię ks. Dariusz Macioszek, proboszcz parafii w Dobrosołowie koło Kleczewa, który przed laty był wikariuszem w naszej parafii.

  3.   Po Mszy św. odpustowej odbędzie się procesja Eucharystyczna przy bazylice. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów na procesji. Zbiórka dziewczynek przy bazylice we wtorek o godz. 11.50.

  4.   Poniedziałkowa Msza św. o godz. 18.00 będzie z Uroczystości Wniebowzięcia NMP.

  5.   W Uroczystość Wniebowzięcia NMP w czasie wszystkich Mszy św. odbędzie się tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.

  6.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  7.   Przypominamy, że we wszystkie piątki sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

  8.   Parafialny punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.

  9.   Nasz Parafialny Festyn Rodzinny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie dwojga dzieci chorych onkologicznie, odbędzie się w niedzielę, 10 września. Jak każdego roku, zwracamy się do Parafian z prośbą o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się w czasie festynu. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię. Tym razem główną nagrodą będzie przyszłoroczny wyjazd na parafialną pielgrzymkę na Węgry.

10.   Na organizację festynu można też złożyć ofiarę pieniężną. Można to zrobić osobiście lub przekazując na konto bankowe, którego numer znajduje się na stronie parafii.

11.   W bocznej nawie ustawiona jest szopka bożonarodzeniowa. Jest to ekspozycja związana z ofertą zakupu przez parafię. Koszt całej szopki wraz z figurami wynosi 11.500 zł. Zostanie zakupiona tylko wtedy, gdy znajdą się sponsorzy. Gotowość złożenia ofiary na zakup szopki prosimy zgłaszać po Mszy św.

12.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii.

14.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Kazimierz Figas i Irena Pietrzak z Trzemeszna oraz Bogdan Garstka z Trzemżala. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06.08.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dra Przemysława Grzybowskiego, który z dniem 1 sierpnia podejmuje obowiązki wikariusza w Trzemesznie oraz referenta prawa sakramentalnego w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Ks. Przemysław w czerwcu zakończył studia specjalistyczne z zakresu prawa kanonicznego na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W naszej parafii jest już znany, ponieważ spędzał u nas wakacje pomagając w posłudze duszpasterskiej. Życzymy mu błogosławionej posługi.

  2.   Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do ugoszczenia pieszych pielgrzymów z Kościerzyny.

  3.   Piesi pielgrzymi z naszej parafii, którzy wczoraj dotarli na Jasną Górę zapraszają na czuwanie modlitewne z Apelem Jasnogórskim w poniedziałek o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy składali intencje modlitewne na czas pielgrzymki.

  4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.   Przypominamy, że we wszystkie piątki sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

  6.   Parafialny punkt Caritas w sierpniu będzie nieczynny.

  7.   Nasz Parafialny Festyn Rodzinny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie dwojga dzieci chorych onkologicznie, odbędzie się w niedzielę, 10 września. Jak każdego roku, zwracamy się do Parafian z prośbą o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się w czasie festynu. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię. Tym razem główną nagrodą będzie przyszłoroczny wyjazd na parafialną pielgrzymkę na Węgry.

  8.   Po Mszy św. przy chrzcielnicy od misjonarzy Kombonianów będzie można nabyć dewocjonalia i wydawnictwa, z których dochód jest przeznaczony na misje.

  9.   W kaplicy św. Faustyny można odbierać intencje Żywego Różańca na sierpień.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Serdecznie prosimy o ofiarność, abyśmy zdołali zebrać 440 tys. zł na środki własne, które trzeba zapewnić, by wykorzystać dotację ze środków unijnych przyznaną przez Urząd Marszałkowski.

12.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Marianna Soszyńska, Roman Bultrowicz, Marek Szymański, Edmund Michalak i Stanisław Nowak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Z radością informujemy, że nasza parafia otrzymała decyzję Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego o dofinansowaniu prac w bazylice z Funduszy Unijnych. Przeznaczone zostaną na remont prezbiterium z renowacją polichromii i głównego ołtarza, na remont latarni nad kopułą, konserwację polichromii kopuły oraz na poszerzenie wejścia do podziemi, by można je było udostępnić do zwiedzania. Kwota dofinansowania wyniesie ponad 2.480.000 zł. Parafia będzie musiała zapewnić ponad 440.000 zł. środków własnych.

  2.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)  modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas Mszy św. o godz. 18.00;

b)  nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)  spowiedź dla młodzieży we czwartek o godz. 17.15;

e)  spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

f)   dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

  3.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 4. W najbliższą sobotę w południe przez Trzemeszno będą przechodzić piesi pielgrzymi, którzy idą z Kościerzyny na Jasną Górę. Tradycyjnie zatrzymają się w Domu Dziecka na obiad. Będzie to grupa licząca około 300 osób. W związku z tym serdecznie prosimy o przynoszenie do Domu Dziecka napojów i ciast dla pielgrzymów w sobotę od godz. 09.00.

  5.  Przypominamy, że we wszystkie piątki sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

  6.  Parafialny punkt Caritas w sierpniu będzie nieczynny.

  7.  Nasz Parafialny Festyn Rodzinny, z którego dochód będzie przeznaczony na leczenie dwojga dzieci chorych onkologicznie, odbędzie się w niedzielę, 10 września. Jak każdego roku, zwracamy się do Parafian z prośbą o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się w czasie festynu. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię. Tym razem główną nagrodą będzie przyszłoroczny wyjazd na parafialną pielgrzymkę na Węgry.

  8. Zwracamy się też z prośbą o składanie ofiar na organizację festynu parafialnego. Można je przekazywać na konto, którego numer podany jest na stronie parafii.

  9.  Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy składane z okazji poświęcenia pojazdów. Zebraliśmy na ten cel 674 zł.

10.  Misjonarza ze zgromadzenia Kombonianów, który po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na misje będziemy gościć w przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, a nie dziś (tak jak zapowiadaliśmy przed tygodniem).

11.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

12.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Elżbieta Liberkowska z ul. Działkowej oraz Henryk Sarnowski z ul. Osiedlowej. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj w Kamieńcu odbywa się doroczny odpust ku czci św. Jakuba. O godz. 12.00 Msza odpustowa, a po niej piknik rodzinny nad jeziorem na terenie parafialnym. Proboszcz z Kamieńca zaprasza do udziału.

2. We wtorek, 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, który jest czczony jako Patron kierowców. Tego dnia tradycyjnie zapraszamy właścicieli pojazdów na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się poświęcenie pojazdów. Przy tej okazji zbieramy ofiary przeznaczone na zakup środków transportu dla pracujących na misjach.

3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Promienistej z Inowrocławia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach: od 28 lipca do 5 sierpnia. Zapisy do środy u Ks. Łukasza.

5. Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

6. Parafialny punkt Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

7. Nasz Parafialny Festyn Rodzinny, z którego dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny odbędzie się w niedzielę, 10 września. Jak każdego roku, zwracamy się do Parafian z prośbą o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się w czasie festynu. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię.

8. Zwracamy się też z prośbą o składanie ofiar na organizację festynu parafialnego. Można je przekazywać na konto, którego numer podany jest na stronie parafii.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza ze zgromadzenia Kombonianów, który po Mszach świętych będzie zbierał ofiary na misje.

10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Zofia Majchrzak i Walenty Banasik. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.07.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Promienistej z Inowrocławia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach: od 28 lipca do 5 sierpnia. Zapisy u Ks. Łukasza.

  2.   Wyjazd na parafialną wycieczkę do Norwegii w nocy z poniedziałku na wtorek: o godz. 2.15 pakowanie bagażu do autobusu, następnie Msza św. w kaplicy św. Faustyny, a po niej wyjazd.

  3.   Msza św. i spotkanie Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we środę o godz. 14.00 w kaplicy św. Faustyny.

  4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.   Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne będzie nieczynne.

  6.   Parafialny punkt Caritas w lipcu i sierpniu będzie nieczynny. W tym czasie prosimy nie przynosić garderoby.

  7.   Tradycyjnie z okazji dożynek parafialnych odbędzie się Parafialny Festyn Rodzinny, z którego dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W tym roku będzie zorganizowany w niedzielę , 10 września. Jak każdego roku, zwracamy się do Parafian z prośbą o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się w czasie festynu. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię.

  8.   Zwracamy się też z prośbą o składanie ofiar na organizację festynu parafialnego. Można je przekazywać na konto, którego numer podany jest na stronie parafii.

  9.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8552 zł.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Stefania Mietlicka i Jan Boguszyński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.07.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Łukasza Staniszewskiego, który z dniem 1 lipca został mianowany przez Ks. Prymasa wikariuszem w naszej parafii, a przybywa do nas z Kruszwicy. Życzymy, aby dobrze się wśród nas czuł i by jego posługa duszpasterska w Trzemesznie przynosiła bogate owoce.

   2. Ks. Łukasz zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce promienistej z Inowrocławia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach: od 28 lipca do 5 sierpnia. Spotkanie informacyjne we wtorek o godz. 18.45 w domku przy plebanii.

   3. We czwartek, 13 lipca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 20.00.

   4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5. Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne będzie nieczynne.

   6. Parafialny punkt Caritas w lipcu i sierpniu będzie nieczynny. W tym czasie prosimy nie przynosić garderoby.

   7. Tradycyjnie z okazji dożynek parafialnych odbędzie się Parafialny Festyn Rodzinny, z którego dochód będzie przeznaczony na cel charytatywny. W tym roku będzie zorganizowany w niedzielę, 10 września. Jak każdego roku, zwracamy się do Parafian z prośbą o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się w czasie festynu. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły sportowe, biurowe, gospodarstwa domowego, sprzęt elektroniczny itp. Fanty można przynosić na plebanię.

   8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

   9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Zdzisław Czerniak i Krzysztof Kaźmierski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.07.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Witamy w naszej wspólnocie parafialnej Ks. Artura Bartkowiaka, który z dniem 1 lipca został mianowany przez Ks. Prymasa wikariuszem w naszej parafii, a przybywa do nas z Inowrocławia. Życzymy, aby dobrze się wśród nas czuł i by jego posługa duszpasterska w Trzemesznie przynosiła bogate owoce.

  2.  Za tydzień poznamy kolejnego nowego wikariusza, Ks. Łukasza Staniszewskiego, który obecnie przebywa na urlopie.

  3.  We wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne będzie nieczynne.

  4.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.  W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

a)   spowiedź dla młodzieży we czwartek o godz. 17.00;

b)   spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

c)   dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d)   Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

  6.  Bardzo prosimy, aby nie wprowadzać na cmentarz parafialny psów. Jest to miejsce święte i nie godzi się, by było jednocześnie miejscem spacerów ze zwierzętami, które tam załatwiają potrzeby fizjologiczne.

  7.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

  8.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  9.  W minionym tygodniu zmarła śp. Marianna Socha. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.06.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1.  Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.

  2.  We czwartek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji wspólnoty Kościoła i Ojca św., który jest następcą św. Piotra. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

  3.  We czwartek i sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.

  4.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.  W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.

  6.  W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych z okazji I soboty miesiąca. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt.

  7.  Spotkanie Żywego Różańca w piątek w Alumnacie po Mszy św. o godz. 18.00.

  8.  Stowarzyszenie Civitas Christiana organizuje zwiedzanie katedry gnieźnieńskiej wraz z podziemiami oraz kościoła św. Jana w Gnieźnie. Wyjazd autokarem 27 czerwca o godz. 13.30 spod bazyliki. Koszt udziału: 10 zł (przejazd bezpłatny).

  9.  Msza św. w intencji pieszych pielgrzymów do Ostrowitego będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 07.00.

10.  Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży WIOSŁO organizują wyjazd na tygodniowy pobyt w Taizé we Francji. To świetna propozycja na wakacje czy urlop. Przyjazd do Taizé, to zaproszenie do szukania komunii z Bogiem poprzez wspólną modlitwę, śpiew, ciszę i osobistą refleksję. Pobyt w Taizé może pomóc w odejściu na pewien czas od swojej codzienności, aby spotkać się z różnymi osobami i rozważyć swoje zaangażowanie w Kościele i społeczeństwie. Jednym z uczestników wyjazdu będzie Ksiądz Prymas Abp Wojciech Polak.
Wyjazd 8 lipca z Gniezna, powrót 17 lipca. Całkowity koszt dla osób do 30. roku życia 300 zł + 45 euro - transport, ubezpieczenie, pobyt w Taizé (dla starszych wyższa cena).
Szczegółowe informacje na www.ddmgniezno.pl   lub u ks. Wojciecha Orzechowskiego – Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży (tel. i adres e-mail dostępne w zakrystii).

11.  W miniony piątek uroczyście pożegnaliśmy Księży Wikariuszy: Radosława, Krzysztofa i Grzegorza, którzy od 1 lipca przejdą do pracy w nowych parafiach. Wszystkim księżom za ich posługę sakramentalną, duszpasterską i katechetyczną, za życzliwość, gorliwość i gotowość do służby składamy serdeczne Bóg zapłać.

12.  Następcami odchodzących Księży Wikariuszy będą: Ks. Łukasz Staniszewski, który obecnie pracuje w Kruszwicy, Ks. dr Przemysław Grzybowski, który właśnie ukończył w Rzymie studia z zakresu prawa kanonicznego oraz Ks. Artur Bartkowiak pracujący dotąd w Inowrocławiu.

13.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

14.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Eugeniusz Lewandowski i Maria Markowicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.06.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała – czas oddawania szczególnej czci Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy na codzienne procesje: w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00

  2.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.

  3.   We czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po Mszy wieczornej odbędzie się procesja do czterech ołtarzy ustawionych na terenie przykościelnym.

  4.   Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 08.00.

  5.   W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. procesja do ołtarza przy bazylice. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  6.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  7.   Jak już informowaliśmy, z dniem 1 lipca nastąpi zmiana wszystkich księży Wikariuszy. Ks. Radek przejdzie do parafii pw. św. Jakuba w Miłosławiu, Ks. Grzegorz – do parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie, a Ks. Krzysztof – do parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. W związku z tym, że Ks. Krzysztof po zakończeniu roku szkolnego wyjeżdża na wycieczkę z ministrantami, pożegnanie księży będzie miało miejsce w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, tzn. w najbliższy piątek na Mszy św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana z podziękowaniem Panu Bogu za posługę Księży w naszej parafii.

  8.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    dla Wspólnoty Duchowej Adopcji w poniedziałek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)    dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 17.00 w domku przy plebanii;

c)    dla rodziców ministrantów i lektorów wyjeżdżających na wycieczkę we środę o godz. 20.00 w Alumnacie;

d)    w ramach przygotowania do bierzmowania dla kl. 2d i 2e we czwartek o 15.00 w bazylice;

e)    oaza dla młodzieży we czwartek po procesji.

  9.   Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu we wtorek, 20 czerwca w godz. 07.30 – 12.00.

10.   Stowarzyszenie Civitas Christiana organizuje zwiedzanie katedry gnieźnieńskiej wraz z podziemiami oraz kościoła św. Jana w Gnieźnie. Wyjazd autokarem 27 czerwca o godz. 13.30 spod bazyliki. Koszt udziału: 10 zł (przejazd bezpłatny).

11.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8806 zł.

12.   Na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy przed dwoma tygodniami 565 zł.

13.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

14.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Wojciech Chwiałkowski, Anna Wełnogórska i Janusz Muchar. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

11.06.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym zapraszamy we wtorek, 13 czerwca o godz. 20.00.

  2.   W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana świętem Bożego Ciała. Msze święte o godz. 07.00, 08.30 10.00, 15.00 i 18.30. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii: Św. Jana, Św. Ducha, Langiewicza, Kopernika, Prusa, Mickiewicza z powrotem do bazyliki. Niosąc Chrystusa pomiędzy naszymi domami, prosimy, by nam błogosławił oraz wyznajemy w ten sposób, że chcemy Go ciągle zapraszać do naszego codziennego życia.

  3.   Prosimy o udekorowanie trasy procesji. Będzie to wyrazem naszej wiary i czci dla Chrystusa.

  4.   W Uroczystość Bożego Ciała mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św., którego nie zastępuje udział w samej procesji.

  5.   Tegorocznym uroczystościom Bożego Ciała będzie przewodniczył ks. Hubert Staszak, który przed dwoma tygodniami przyjął święcenia kapłańskie, a wcześniej odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Po procesji Ksiądz Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

  6.   Prosimy o udział w procesji poczty sztandarowe, strażaków, dziewczęta sypiące kwiaty i dzieci pierwszokomunijne w albach.

  7.   Próba sypania kwiatów we środę o 17.15 przed bazyliką.

  8.   We środę Msza św. o godz. 18.00 będzie Mszą z Uroczystości Bożego Ciała.

  9.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedzielę i w Boże Ciało o godz. 18.00, a w dni powszednie oprócz wtorku po Mszy wieczornej.

10.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

11.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we środę o 14.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)    dla dzieci z zespołu muzycznego we środę o 16.45 w domku przy plebanii;

c)    próba orkiestry przed procesją Bożego Ciała w środę o 18.00 w Alumnacie;

d)    próba chóru we środę o 19.00 w bazylice;

e)    dla młodzieży kończącej I klasę gimnazjum w sprawie przygotowania do bierzmowania w piątek o godz. 19.00 w bazylice;

12.   Wyjazd do Pragi w piątek o godz. 03.00 z Placu Kosmowskiego.

13.   Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o 08.30 z Placu Kosmowskiego.

14.   Młodzież z kl. II gimnazjum odbierze dzienniczki kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę.

15.   Z dniem 1 lipca nastąpi zmiana wszystkich księży Wikariuszy. Bliższe informacje na ten temat zostaną podane w przyszłą niedzielę.

16.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

17.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

18.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Andrzej Piec i Łucja Misch. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

04.06.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.  Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Jutro w liturgii rozpocznie się Okres Zwykły.

  2.  W Uroczystość Trójcy Świętej przypadającą w następną niedzielę, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jeśli ktoś jeszcze nie dopełnił obowiązku wynikającego z przykazań kościelnych, zachęcamy do uczynienia tego w najbliższych dniach. Okazja do spowiedzi istnieje przed każdą Mszą św.

  3.  Jutro (w poniedziałek) przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

  4.  Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy wieczornej.

  5.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  6.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla uczestników parafialnej wycieczki do Norwegii w poniedziałek o 19.00 w Alumnacie;

b)    dla rodziców dzieci z klas II szkół podstawowych w sprawie przygotowania do I Komunii św. we środę o godz. 18.45 w bazylice;

c)     dla dzieci z zespołu muzycznego w piątek o 17.00 w domku przy plebanii;

d)    próba orkiestry przed procesją Bożego Ciała w piątek o 18.00 w Alumnacie;

e)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

  7.  Członkowie Żywego Różańca będą mogli wziąć kartki z intencjami na czerwiec w poniedziałek po każdej Mszy św. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 czerwca.

  8.  Zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu AGD, RTV, komputerowego, świetlówek, kabli, akumulatorów, baterii itp.) odbędzie się w tym tygodniu od środy do piątku w godz. 14.30 – 17.30 na boisku Szkoły Podstawowej nr 1.

  9.  Wyjazd do opery w sobotę o godz. 16.45.

10.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

11.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

12.  Przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum narodu za odzyskaną wolność.

13.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Lech Witkowski i Danuta Hartwich. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

28.05.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.   Wczoraj w katedrze gnieźnieńskiej zostało wyświęconych czterech nowych kapłanów. Wśród nich ks. Hubert Staszak, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Pamiętajmy o nowych kapłanach w naszych modlitwach. Prośmy też o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Ks. Hubert będzie przewodniczył tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii.

  2.   Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe: w niedzielę o godz. 18.00; w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.

  3.   Od czwartku po wieczornej Mszy św. nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  4.   Przez cały tydzień w łączności z nabożeństwem majowym i czerwcowym będzie odprawiana nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

  5.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)     modlitwa w intencji powołań we czwartek na nabożeństwie czerwcowym;

b)     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny;

c)     spowiedź dla dzieci w piątek o 15.00, dla młodzieży i starszych w piątek od 17.15;

d)     dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

e)     do chorych udamy się w sobotę od 08.30.

  6.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  7.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)     dla dzieci z zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

c)     dla osób udających się na spotkanie na Lednicy we czwartek o godz. 18.45 w Alumnacie;

d)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)     próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w Alumnacie.

  8. Intencje mszalne na rok 2018 będą przyjmowane w biurze parafialnym w godzinach urzędowania od najbliższej środy (we środę nie będzie możliwości telefonicznej rezerwacji Mszy św., lecz tylko osobiście).

  9.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

10.   Msza św. w Rocznicę I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

11.  Jutro pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich. Zbiórka przed bazyliką o godz. 07.50. Dzieci zabiorą z sobą albę, książeczkę i różaniec.

12.   Zwolniły się dwa miejsca na parafialną wycieczkę do Norwegii w dniach 18 – 26 lipca. Bliższe informacje u po Mszy św.

13.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z kolejną książeczką modlitw na każdy dzień.

14.  W minionym tygodniu zmarli śp. Zdzisław Fojutowski, Jadwiga Bejenka, Salomea Kapela, Halina Pałuczak, Kazimiera Liberkowska i Andrzej Nadolski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

21.05.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

a)     w niedziele o godz. 18.00,

b)     w dni powszednie po Mszy św. wieczornej;

c)      w najbliższą środę nabożeństwo majowe z nowenną odbędzie się wyjątkowo rano po Mszy św. o godz. 07.00.

  2.    Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach na wioskach.

  3.    W najbliższą środę, 24 maja młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. o godz. 17.00.

  4.    Próby przed bierzmowaniem odbędą się: w poniedziałek o godz. 19.00 i we wtorek o godz. 16.30 (uwaga: we wtorek nastąpiła zmiana godziny).

  5.    Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin we wtorek o godz. 19.00.

  6.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  7.    W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

b)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

c)     dla kandydatów do bierzmowania z klas II ze szkół poza Trzemesznem w sobotę o 14.00 w Alumnacie (nastąpiła zmiana godziny);

d)    dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 14.30 w kaplicy św. Faustyny.

    8.        W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

    9.        Od najbliższego piątku w łączności z nabożeństwem majowym nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10.        Stowarzyszenie „Civitas Christiana” organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę, 27 maja. Koszt 50 zł. Wyjazd o godz. 04.30, powrót ok. 22.00. Zapisy u p. Kościelnego lub w biurze parafialnym.

11.        Parafian grających na instrumentach dętych zapraszamy, by dołączyli do orkiestry grającej na procesji Bożego Ciała. Prosimy o kontakt w tej sprawie z p. Organistą.

12.        Osoby pragnące wziąć udział w kolejnym spotkaniu młodych na Lednicy, które odbędzie się 3 czerwca, proszone są o zgłoszenie się do ks. Krzysztofa.

13.        Osoby zapisane na wyjazd do opery na 10 czerwca proszone są o wpłaty: bilety normalne – 90 zł, ulgowe – 55 zł (jest to cena wraz z dojazdem).

14.        Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9910 zł.

15.        Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

16.        W minionym tygodniu zmarła śp. Marta Cieślak. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.05.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

a)         dzisiaj razem z dziećmi pierwszokomunijnymi o godz. 15.45 i 17.00;

b)         w dni powszednie po Mszy św. wieczornej;

c)          w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 i 18.00;

d)     zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach na wioskach.

  2.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla osób wyjeżdżających do Pragi we środę o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny (będzie można zapłacić za wycieczkę);

b)    próba dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o 19.00 w bazylice;

c)     oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

d)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  4.  Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w sobotę, 20 maja w godz. 07.30 – 10.30.

  5.  W przyszłą niedzielę dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby na tę Mszę świętą przyszli tylko goście zaproszeni na uroczystość pierwszokomunijną.

  6.  Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 09.00. Dzieci przyjdą na spowiedź z książeczkami.

  7.  Stowarzyszenie „Civitas Christiana” organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę, 27 maja. Koszt 50 zł. Wyjazd o godz. 04.30, powrót ok. 22.00. Zapisy u p. Kościelnego lub w biurze parafialnym.

  8.  Parafian grających na instrumentach dętych zapraszamy, by dołączyli do orkiestry grającej na procesji Bożego Ciała. Prosimy o kontakt w tej sprawie z p. Organistą.

  9.  Osoby pragnące wziąć udział w kolejnym spotkaniu młodych na Lednicy, które odbędzie się 3 czerwca, proszone są o zgłoszenie się do ks. Krzysztofa.

10.  Osoby zapisane na wyjazd do opery na 10 czerwca proszone są o wpłaty: bilety normalne – 90 zł, ulgowe – 55 zł (jest to cena wraz z dojazdem).

11.  W tym roku planowana jest inna trasa procesji Bożego Ciała. Przejdzie ona ulicami: Św. Jana, Św. Ducha, fragmentem Dąbrowskiego, Langiewicza, Kopernika, Prusa, Mickiewicza z powrotem do bazyliki.

12.  Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

13.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

14.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Dawid Borowczyk i Stanisław Tomaszewski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

07.05.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Dzisiaj w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim oprowadzanie po bazylice o godz. 16.00.

  2.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach na wioskach.

  3.  W piątek, 12 maja odbędzie się Msza św. dla chorych i starszych Parafian z sakramentem namaszczenia. Zapraszamy na godz. 11.00. Prosimy, aby krewni i sąsiedzi pomogli chorym i starszym dotrzeć do kościoła.

  4.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.  Msza św. w intencji strażaków w sobotę 13 maja o godz. 18.00

  6.  W sobotę, 13 maja przypada setna rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem majowym w sobotę o godz. 20.00.

  7.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek o godz. 18.30;

b)    dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 17.00 w domku przy plebanii;

c)     oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

d)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

    8.       W przyszłą niedzielę dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpią do I Komunii św. w dwóch grupach: na Mszach św. o godz. 09.45 i 11.30. Prosimy, aby na te Msze święte przyszli tylko goście zaproszeni na uroczystość pierwszokomunijną.

    9.       Spowiedź dla dzieci z klas III a, b, c i ich rodzin w sobotę o godz. 08.30; dla dzieci z klas: d, e, f również w sobotę o godz. 10.30. Dzieci przyjdą na spowiedź z książeczkami.

10.      W tym roku planowana jest inna trasa procesji Bożego Ciała. Przejdzie ona ulicami: Św. Jana, Św. Ducha, fragmentem Dąbrowskiego, Langiewicza, Kopernika, Prusa, Mickiewicza z powrotem do bazyliki.

11.      Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

12.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

30.04.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1.  W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc, w którym oddajemy szczególną cześć Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach na wioskach.

  2.  We środę, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane tak jak w niedzielę. Jest to również Narodowe Święto Konstytucji. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 15.00.

  3.  Zachęcamy, aby 2 i 3 maja wywiesić flagi państwowe.

  4.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)     modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek w czasie nabożeństwa majowego;

b)     nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek w łączności z nabożeństwem majowym;

c)      spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i starszej w czwartek o godz. 17.00;

d)     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

e)      dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

f)       Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

g)     chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30.

  5.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  6.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

b)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

c)     dla rodziców ministrantów i lektorów w piątek o godz. 20.00 w Alumnacie;

d)    dla Żywego Różańca 3 maja po Mszy św. o godz. 15.00.

  7.  Klasy drugie gimnazjum mają zmieniony grafik spotkań przygotowawczych do bierzmowania. Prosimy sprawdzić na stronie parafii.

  8.  Informujemy, że Msza św. z okazji rocznicy I Komunii św. odbędzie się 4 czerwca o godz. 10.00.

  9.  Organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę Wolfganga Amadeusza Mozarta Wesele Figara w sobotę, 10 czerwca. Zapisy po Mszy św.

10.  Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli zdjęcia do dekoracji Grobu Pańskiego. Zdjęcia niewykorzystane można odbierać u p. Kościelnego.

11.  Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc cierpiącym z powodu wojny w Syrii. Zebraliśmy 3446,89 zł.

12.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

23.04.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  2.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)    dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00 w domku przy plebanii;

c)     oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

d)    dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

e)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 18.30 w domku przy plebanii;

f)      dla chóru parafialnego w piątek o godz. 18.45 na plebanii;

g)     dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w Alumnacie.

  3.  Pierwsza spowiedź dla dzieci ze szkoły nr 2 odbędzie się we czwartek o godz. 17.00. Dzieci przyjdą z rodzicami.       

  4.  Wyjazd na wycieczkę do Wiednia w sobotę o 04.45 spod bazyliki.

  5.   Organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę Wolfganga Amadeusza Mozarta Wesele Figara w sobotę, 10 czerwca. Zapisy po Mszy św.

  6.  Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli zdjęcia do dekoracji Grobu Pańskiego. Zdjęcia niewykorzystane można odbierać u p. kościelnego.

  7.   Dziękujemy za ofiarowanie artykułów spożywczych do przygotowania paczek na święta Wielkanocne dla Parafian potrzebujących pomocy. Parafialny Zespół Caritas przygotował i rozdał 70 paczek.

  8.  Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc cierpiącym z powodu wojny w Syrii. Ta zbiórka jest inicjatywą papieża Franciszka.

  9.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z kolejną książeczką modlitw na każdy dzień.

10.   W minionym tygodniu zmarła śp. Maria Różańska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

17.04.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Do najbliższej niedzieli, w którą przypada święto Miłosierdzia Bożego, trwa Oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Chrystusa na osiem dni, które w liturgii są obchodzone jak Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszy św.
 2. Msze święte w dni powszednie o 06.30, 07.00 i 18.00; rano – w kaplicy św. Faustyny, a wieczorem – w bazylice.
 3. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50, za wyjątkiem piątku.
 4. W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.
 5. W czasie Oktawy Wielkanocy nie ma postu w piątek.
 6. Dzieci ze szkoły nr 1 przygotowujące się do I Komunii św. po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania jutro (we wtorek): klasy A,B,C o godz. 16.30; klasy D,E,F o godz. 18.30.
 7. Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu we czwartek 20 kwietnia w godz. 07.30 – 12.00 w kaplicy św. Faustyny.
 8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach do Gniezna na odpust św. Wojciecha:

a)     piesza wyruszy w piątek o godz. 16.00, powrót w niedzielę autobusem, zapisy jeszcze tylko dzisiaj;

b)    autokarowa w przyszłą niedzielę: wyjazd o 8.30, powrót około 13.00, koszt 5 zł., zapisy do środy.

 1. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 17.00 w domku przy plebanii;

b)    oaza dla młodzieży w czwartek o 19.00 w Alumnacie;

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w Niedzielę Palmową na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9779 zł.
 2. W przyszłym tygodniu, w Święto Miłosierdzia Bożego, przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do skarbonki na pomoc ofiarom wojny w Syrii.
 3. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.
 4. W ostatnim czasie zmarli śp.: Eugeniusz Woźniak, Tadeusz Mierzejewski, Leokadia Pietrzak i Marian Rutkowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16.04.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały darzył wszelkimi potrzebnymi łaskami. Niech Jego miłość objawiona na krzyżu przepełnia nasze serca; ona jest większa niż wszelkie zło i cierpienie, ona potrafi przemienić szarą codzienność w radosne uwielbienie Miłosiernego Boga i pragnienie, by iść i głosić innym to, czego sami doświadczyliśmy.

 

          1)  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Triduum Paschalnego poprzez pomoc w sprzątaniu bazyliki, wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, przygotowanie liturgii oraz złożenie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza; Bóg zapłać służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu, młodzieży i strażakom. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego.

          2)  Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę.

          3)  Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50.

          4)  Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową do Gniezna na odpust św. Wojciecha, który odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.30, powrót ok. 13.00. W tym roku odpust jest połączony z obchodami 600 – lecia prymasostwa.

          5)  W myśl kanonu 1043 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że Hubert Staszak, diakon Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, odbywający praktykę pastoralną w naszej parafii, ma otrzymać święcenia kapłańskie w Katedrze Gnieźnieńskiej dnia 27 maja 2017 r. Kto by wiedział o przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż diakonowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, aby modlili się gorąco za mających przyjąć święcenia oraz o to, by Dobry Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

          6) Ks. Diakon Hubert dzisiaj kończy praktykę w naszej parafii. Dziękujemy mu za gorliwość i gotowość do pomocy w różnych sytuacjach życia parafialnego. Życzymy, aby był kapłanem według Serca Bożego. Jako kapłan, ks. Hubert przyjedzie do nas, by przewodniczyć obchodom Bożego Ciała.

          7)  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.

WIELKI PIĄTEK

14.04.2017 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1)    Dzisiaj adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 poprowadzi ją młodzież. Znajdźmy trochę czasu, by dzisiejszego wieczoru przyjść do kościoła i uwielbić Chrystusa, który za nas oddał życie na krzyżu.

2)    Dekoracja Grobu Pańskiego nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego Idźcie i głoście. Doświadczywszy Bożej miłości, mamy potrzebę dzielenia się nią z innymi. Boża łaska sprawia, że w naszym głoszeniu Dobrej Nowiny potrafimy przezwyciężać wszelkie trudności i burzyć mury. Nasze fotografie umieszczone na krzyżu przypominają, że zadanie głoszenia Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego dotyczy każdego z nas

3)    Dzisiaj będzie jeszcze okazja do spowiedzi od godz. 21.30 do 23.00.

4)    Jutro Wielka Sobota – dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim, która w naszym kościele będzie trwała od godz. 8.00 do 20.45. Od rana przy wejściu do bazyliki będzie wystawione naczynie z wodą święconą, którą można zabrać do domu. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę. Na Wigilii Paschalnej i Rezurekcji zgromadzimy się w kościele o godz. 21.00, by świętować radosną noc Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to główna uroczystość świąt Zmartwychwstania i najważniejsza liturgia całego roku. Nasze świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece. Kto uczestniczy w nocnej liturgii, nie musi przychodzić na Mszę św. ponownie w ciągu dnia.

5)    W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

6)    Dzisiaj rozpoczęliśmy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego polegającą na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, o co prosił Jezus św. siostrę Faustynę. Nowenna w naszej parafii jutro po poświęceniu potraw o godz. 15.00, a w Święta Wielkanocne o godz. 14.45.

7)    Dzisiaj po liturgii przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

09.04.2017 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1.   Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Misterium Męki Pańskiej i tym, którzy wsparli to wydarzenie swoimi ofiarami.

  2.   Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

  3.   W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 06.30, 07.00 i 18.00. Wieczorne Msze w bazylice.

  4.   Wielki Poniedziałek jest obchodzony jako Dzień Trzeźwości. O godz. 18.00 Msza św. w bazylice o trzeźwość narodu zamówiona przez Trzemeszeński Klub Abstynencki.

  5.   Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek po Mszy sw. o godz. 18.00.

  6.   Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek o godz. 15.15.

  7.   Próba chóru parafialnego w środę o godz. 19.00 w bazylice.

  8.   W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.

·        Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszym kościele rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.

·        Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. Adoracja dla Członków Koła Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań o 09.30, dla dzieci z kl. III o 10.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 15.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi młodzież (zapraszamy na nią młodzież i dorosłych). W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.

·        Wielka Sobota to dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Braci strażaków prosimy o straż przy Grobie Pańskim. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę; po domach od 09.00. Święconka na wioskach według tradycyjnego planu: jeden ksiądz: Kozłówko, Rudki, Wymysłowo, Miaty; drugi ksiądz: Zieleń, Bieślin, Ostrowite (część należąca do parafii trzemeszeńskiej), Popielewo; trzeci ksiądz: Cytrynowo, Bystrzyca, Lubiń, Niewolno, Kierzkowo, Pasieka i Huta. Samochody z Kozłówka, Zielenia i Cytrynowa prosimy podstawić pod plebanię o godz. 08.45. Mieszkańcy kolejnych wsi będą przejmować księdza, aby trafił we właściwe miejsca. Miejsca święconki na wioskach prosimy zgłaszać u sołtysów, a w mieście – dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.

·        Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o godz. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której będzie udzielony sakrament chrztu św. i wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Nasze świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.

  9.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii.

10.   Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na pomoc rodzinie z Mijanowa, która straciła dach na domu. Zebraliśmy: w Trzemesznie 2303 zł oraz w Trzemżalu 389,50 i 1 euro.

11.   Składka zbierana w Wielki Piątek w czasie adoracji krzyża będzie przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, a z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Nocy – na potrzeby naszej parafii.

12.   W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

13.   W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i środę.

14.   Dodatkowa okazja do spowiedź w Wielki Piątek w godz. 21.30 – 23.00.

15.   Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową do Gniezna na odpust św. Wojciecha, który odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.30, powrót ok. 13.00.

16. Młodzież zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Gniezna na odpust św. Wojciecha. Początek w piątek, 21 kwietnia o godz. 16.00. Powrót w niedzielę autokarem. W Gnieżnie zaplanowane są koncerty, warszty i udział w uroczystości odpustowej. Zpisy do 17 kwietnia.

16.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

17.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Jerzy Matacz i Józef Kania. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

02.04.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)    Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00; po nabożeństwie Msza św.

 b)    Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30.

  2. W tym tygodniu nie będzie Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św.

  3. W piątek zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez ks. Radka i naszą młodzież przy pomocy grupy Parafian. Rozpoczęcie o godz. 19.30 w bazylice.

  4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla Żywego Różańca dzisiaj o godz. 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)    dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we środę o 14.00 w kaplicy św. Faustyny;

c)     dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po wieczornej Mszy św.;

d)    próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w Alumnacie;

e)     dla ministrantów i lektorów w piątek o godz. 15.30 w Alumnacie.

  6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piatek miesiąca:

a)     Nabożeństwo w int. powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o g. 18.00;

b)     Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa w piątek po Mszy św. godz. 18.00.

  7. Z powodu spowiedzi w parafiach dekanatu, w czwartek i piątek w Trzemesznie nie będzie okazji do spowiedzi.

  8. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w najbliższą sobotę 8 kwietnia w godz.: 10.00 – 12.00; 15.00 – 16.30; 17.15 – 19.00. Bardzo prosimy o skorzystanie z tej możliwości, ponieważ w Wielkim Tygodniu księża nie będą w stanie wyspowiadać wielu osób.

 9. Za tydzień Niedziela Palmowa. W czasie wszystkich Mszy świętych poświęcenie palm. Przed Mszą o godz. 10.00 poświęcenie palm odbędzie się przed bazyliką, a potem procesyjne wejście do kościoła.

10. Palmy, które przygotowali ministranci, w sobotę i niedzielę będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę przy wejściu do bazyliki. Dochód zasili kasę ministrancką.

11. Nadal prosimy Parafian o przynoszenie swoich zdjęć do wykorzystania w dekoracji tegorocznego Grobu Pańskiego. Bardzo prosimy o aktualne zdjęcia; prosimy nie przynosić bardzo starych fotografii.

12. Jeszcze do środy można przynosić artykuły spożywcze przeznaczone do przygotowania przez Parafialny Zespół Caritas paczek na święta Wielkanocne dla Parafian potrzebujących pomocy, zwłaszcza dla osób starszych i samotnych o najniższych dochodach. Na chwilę obecną potrzeba więcej słodyczy. Prosimy nie przynosić już kaszy i makaronu.

13. Organizujemy wyjazd autokarem na odpust św. Wojciecha do Gniezna w niedzielę 23 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.30, powrót około 13.00. Zachęcamy do udziału. W tym roku odpust ma szczególny wymiar, ponieważ połączony jest z obchodami 600-lecia prymasostwa. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza. Zebraliśmy 2111 zł.

15. Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc rodzinie z Mijanowa, która w minionym tygodniu na skutek wichury, straciła dach na budynku mieszkalnym.

16. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

17. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

18. Dzisiaj w godz. 08.30 – 12.30 przed bazyliką odbywa się kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych, na który zaprasza Warsztat Terapii Zajęciowej z Bielic.

19. W minionym tygodniu zmarli śp. Zofia Świątek, Włodzimierz Dulęba, Piotr Lubiński, Krystyna Stefanowska i Henryk Węgrzyn. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.   W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)  Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00; po nabożeństwie Msza św.

 b)  Droga Krzyżowa w piątek

·   dla dzieci o godz. 16.30

·   dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

   2.   We wtorek, 28 marca Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na spotkanie poświęcone św. Bratu Albertowi. W tym roku obchodzimy setną rocznicę śmierci tego niezwykłego Świętego artysty i powstańca, który poświęcił życie opiece nad ubogimi.. W czasie spotkania, które odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, wysłuchamy konferencji o św. Bracie Albercie, którą wygłosi ks. Jan Korygacz, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta w Różannie, obejrzymy film o św. Albercie i oddamy cześć Jego relikwiom. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzyma poświęcony chleb św. Brata Alberta. Serdecznie zapraszamy.

   3.   Msze święte wieczorne w dni powszednie, oprócz środy i piątku, są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

   4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla uczestników wycieczki do Wiednia we środę o godz. 18.45 w Alumnacie;

b)  oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

c)  dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

d)  dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piatek o godz. 16.00 w bazylice;

e)  dla dzieci z zespołu muzycznego w piątek po Drodze Krzyżowej w Alumnacie;

f)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

g)  próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 (po Drodze Krzyżowej) w Alumnacie;

h)  dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w kaplicy św. Faustyny.

   6.   W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:

a)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.

b)  Chorych nawiedzimy w sobotę od godz. 08.30. Będzie to wielkanocna spowiedź i Komunia dla chorych i starszych. Tych, których nie odwiedzamy każdego miesiąca prosimy zgłosić po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

   7.   Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się tradycyjnie w sobotę przed Niedzielą Palmową, tzn. 8 kwietnia.

   8.   Nadal prosimy Parafian o przynoszenie swoich zdjęć do wykorzystania w dekoracji tegorocznego Grobu Pańskiego. Chodzi o zdjęcia wykonane przy różnych okazjach. Ważne, aby były na nich widoczne twarze, ale nie muszą to być zdjęcia legitymacyjne! Nie chodzi również o bardzo stare zdjęcia. Będą użyte wyłącznie do dekoracji w Grobie Pańskim. Na razie mamy bardzo mało zdjęć. Liczymy na to, że do końca marca będzie odpowiednia ilość (potrzeba ich bardzo dużo).

   9.   Parafialny Zespół Caritas przygotowuje paczki na święta Wielkanocne dla Parafian potrzebujących pomocy, zwłaszcza dla osób starszych i samotnych o najniższych dochodach. Prosimy o przynoszenie do końca marca artykułów spożywczych, z których będą przygotowane paczki świąteczne. Prosimy składać je do kosza ustawionego przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Niech to będzie nasz wielkopostny czyn miłosierdzia wobec bliźnich.

 10.   Organizatorzy ogólnopolskiej akcji „Warto być zdrowym” zapraszają na bezpłatne spotkanie dotyczące leczenia stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób. Spotkanie odbędzie się we wtorek 28 marca o godz. 12.00 w Alumnacie. Zaproszenia na spotkanie są wyłożone przy wyjściu.

 11.   Serdecznie dziękujemy p. Jerzemu Czarnemu za uporządkowanie i wyrównanie nowej części cmentarza.

 12.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na organizację Misterium Męki Pańskiej. Młodzież zebrała 1993,60 zł. Już dziś zapraszamy na Misterium, które odbędzie się w piątek, 7 kwietnia o 19.30.

 13.   Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można złożyć do skarbonki ofiarę na kwiaty do wystroju Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza.

 14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 15.   W przyszłą niedzielę w godz. 08.30 – 12.30 przed bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych, na który zaprasza Warsztat Terapii Zajęciowej z Bielic.

 16.   W minionym tygodniu zmarli śp. Roman Bultrowicz i Wiesław Matuszewski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.      Msze święte wieczorne w dni powszednie, oprócz środy i piątku, są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

     2.      Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     3.      W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)     Droga Krzyżowa w piątek

·      dla dzieci o godz. 16.30

·      dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)    Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

     4.      W tym tygodniu przypadają dwa święta:

a)       w poniedziałek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; zapraszamy na Msze święte o godz. 06.30, 07.00 i 18.00 sprawowane w kaplicy św. Faustyny;

b)      w sobotę, 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Świętości Życia; Uroczysta Msza św. z obrzędem podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego w bazylice o godz. 11.00.

     5.      Wieczorna Msza w sobotę będzie Mszą niedzielną.

     6.      Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Faustyny w poniedziałek w godz. 07.30 – 12.00.

     7.      W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)      dzień skupienia przygotowujący do podjęcia duchowej adopcji w poniedziałek od godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)      dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00 w Alumnacie;

c)      oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

d)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)      próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 (po Drodze Krzyżowej) w Alumnacie;

f)       zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00 w Alumnacie.

     8.      Parafia pw. św. Brata Alberta w Różannie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową: 40-kilometrową nocną wędrówkę w milczeniu i samotności, która rozpocznie się Mszą św. w Różannie 7 kwietnia o godz. 21.00. Trasa poprowadzi do Lichenia. Koszt udziału: 10 zł. Zapisy na stronie www.edk.org.pl po wybraniu trasy Św. Brata Alberta w Różannie.

     9.      Serdecznie prosimy Parafian o przynoszenie swoich zdjęć do wykorzystania w dekoracji tegorocznego Grobu Pańskiego. Chodzi o zdjęcia wykonane przy różnych okazjach. Ważne, aby były na nich widoczne twarze. Zdjęcia będą użyte wyłącznie do dekoracji w Grobie Pańskim. Na razie mamy bardzo mało zdjęć. Liczymy na to, że do końca marca będzie odpowiednia ilość (potrzeba ich bardzo dużo).

 10.      Parafialny Zespół Caritas przygotuje paczki na święta Wielkanocne dla Parafian potrzebujących pomocy, zwłaszcza dla osób starszych i samotnych o najniższych dochodach. Prosimy o przynoszenie do końca marca artykułów spożywczych, z których będą przygotowane paczki świąteczne. Prosimy składać je do kosza ustawionego przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Niech to będzie nasz wielkopostny czyn miłosierdzia wobec bliźnich.

 11.      Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8197 zł.

 12.      Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na misje. Zebraliśmy 972 zł.

 13.      Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki młodzież zbiera ofiary do skarbonek na organizację Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się 7 kwietnia.

 14.      W przyszłym tygodniu przy wyjściu z bazyliki będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 15.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 16.      W minionym tygodniu zmarł śp. Kazimierz Tylman. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1. Msze święte wieczorne w dni powszednie, oprócz środy i piątku, są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

    2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    3. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)     Droga Krzyżowa w piątek

·      dla dzieci o godz. 16.30

·      dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.

    4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00 w Alumnacie;

b)    dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

c)     oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

d)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)     próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 (po Drodze Krzyżowej) w Alumnacie.

    5.        W tym tygodniu od poniedziałku do środy będą odbywać się rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych według planu podanego w szkołach.

    6. Ks. Radek zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 18 marca. Wyjazd o godz. 04.30, powrót około 22.00; koszt: 50 zł. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.

    7. Parafia pw. św. Brata Alberta w Różannie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową: 40-kilometrową nocną wędrówkę w milczeniu i samotności, która rozpocznie się Mszą św. w Różannie 8 kwietnia o godz. 21.00. Trasa poprowadzi do Lichenia. Koszt udziału: 10 zł. Zapisy na stronie www.edk.org.pl po wybraniu trasy Św. Brata Alberta w Różannie.

    8. Dzieło Biblijne Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod przewodnictwem ks. prof. Pawła Podeszwy w dniach: 17 – 24 października br. Bliższe informacje na stronie Archidiecezji i u ks. Proboszcza.

    9. Serdecznie prosimy Parafian o przyniesienie swoich zdjęć do wykorzystania w dekoracji tegorocznego Grobu Pańskiego. Mogą to być zdjęcia legitymacyjne lub wykonane przy różnych okazjach; ważne jest jednak, by były na nich widoczne twarze. Zdjęcia będą użyte wyłącznie do dekoracji w Grobie Pańskim.

  10. Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci zaprasza w tym tygodniu na cykl spotkań, które odbędą się w Domu Kultury. Szczegóły na plakatach.

  11. Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie przypominają o obowiązku umieszczania na frotowej ścianie posesji tabliczki z numerem domu i utrzymywania jej w należytym stanie. Brak numeru posesji stanowi znaczne utrudnienie w dotarciu służb ratowniczych czy porządkowych. W marcu policjanci prowadzą działania informacyjne, a w kwietniu za brak oznaczenia posesji będą wystawiać mandaty. W trosce o nasze bezpieczeństwo zadbajmy o to, by informacja o numerze była zamieszczona na budynku.

  12. Przepisy liturgiczne zabraniają ustawiania kwiatów na ołtarzach w okresie Wielkiego Postu. Jest to wyraz pokuty. Dlatego w Wielkim Poście prosimy nie przynosić kwiatów.

  13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii.

  14. Dzisiaj przypada Dzień Solidarności z Misjonarzami. Z tej okazji przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę przeznaczoną na pomoc misjonarzom.

  15. W przyszłą niedzielę młodzież będzie zbierać ofiary do skarbonek na organizację Misterium Męki Pańskiej.

  16. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  17. W minionym tygodniu zmarli śp.: Edmund Szabla i Stanisław Majchrzak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

05.03.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Msze święte wieczorne w dni powszednie, oprócz środy i piątku, są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)     Droga Krzyżowa w piątek

·      dla dzieci o godz. 16.30

·      dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.

  4.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla Żywego Różańca dzisiaj o 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)    oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

c)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00;

  5.   W tym tygodniu od poniedziałku do środy w bazylice będą odbywać się rekolekcje szkolne dla młodzieży według następującego planu:

a)  kl. III gimnazjum oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych o godz. 08.00;

b)  kl. I i II gimnazjum o godz. 09.45.

  6.   W marcu z powodu rekolekcji nie odbędą się spotkania dla klas II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania.

  7.   Zgodnie z nowymi zasadami przygotowania do sakramentu małżeństwa w Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w naszej parafii odbędzie się katechizacja przedślubna dla narzeczonych, którzy w ciągu najbliższego roku będą zawierali sakramentalne małżeństwo. Spotkania będą odbywać się w kolejne niedziele Wielkiego Postu od dnia dzisiejszego do 9 kwietnia o godz. 16.30 w Alumnacie.

  8.   Ks. Radek zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 18 marca. Wyjazd o godz. 04.30, powrót około 22.00; koszt: 50 zł. Zapisy po Mszy św. lub w biurze parafialnym do 12 marca.

  9.   Dzieło Biblijne Archidiecezji Gnieźnieńskiej organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod przewodnictwem ks. prof. Pawła Podeszwy w dniach: 17 – 24 października br. Bliższe informacje na stronie Archidiecezji i u ks. Proboszcza.

10.   Zwracamy się z prośbą do Parafian o przyniesienie swoich zdjęć do wykorzystania w dekoracji tegorocznego Grobu Pańskiego. Mogą to być zdjęcia legitymacyjne lub wykonane przy różnych okazjach; ważne jest jednak, by były na nich widoczne twarze. Zdjęcia będą użyte wyłącznie do dekoracji w Grobie Pańskim.

11.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

12.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Sylwester Półtoranos, Jan Dalewski, Eufemia Piekarska, Jadwiga Nowak i Maria Wojciechowska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.02.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.

 2.W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.

 3.Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. dr Sylwester Warzyński, wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy. Nauki rekolekcyjne w środę w czasie wszystkich Mszy świętych, a w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.

 4.Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej odbędą się w dniach: 6 – 8 marca, a dla dzieci ze szkół podstawowych: 13 – 15 marca.

 5.Przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

 6.W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)      Droga Krzyżowa w piątek

·         dla dzieci o godz. 16.30

·         dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)      Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.

 7.W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a)      dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

 b)      dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 (prosimy o obecność na Mszy św. i na spotkaniu zaraz po Mszy św.);

 c)      dla przygotowujących się do bierzmowania według planu zamieszczonego na stronie parafii;

 d)     oaza dla młodzieży w czwartek o 19.00;

 e)      dla młodzieży ze wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 f)       dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 w kaplicy św. Faustyny.

 8.W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

 a)      Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

 b)      Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

 c)      Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i starszej w czwartek o godz. 17.00;

 d)     Spowiedź dla dzieci ze szkół podstawowych w piątek o 15.00;

 e)      Dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

 f)       Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

 g)      chorych nawiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30.

 9.Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

10.Katechizacja przedmałżeńska dla tych, którzy dotąd jej nie ukończyli, a planują w ciągu najbliższego roku zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 5 marca o godz. 16.30 w Alumnacie. Prosimy wziąć z sobą długopisy.

11.Duszpasterstwo rolników zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Środowisk Rolniczych Rejonu Gnieźnieńskiego Archidiecezji. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 4 marca w parafii Matki Zbawiciela w Gnieźnie, przy ulicy Ks. Ludwiczaka na Dalkach.W ramach spotkania część modlitewna z Mszą Świętą i okazją do spowiedzi oraz część formacyjna. Poprowadzi ją dr inż. Gabriel Janowski. Temat wystąpienia: „WPW – witalizacja polskiej wsi i PQF – polska jakość żywności”.Początek spotkania o godz. 10.00, zakończenie około godz. 12.30 i wspólny posiłek.

12.W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11.30 wystąpi męski chór „Moniuszko” ze Żnina. Po Mszy św. odbędzie się krótki koncert chóru.

13.Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

14.W minionym tygodniu zmarło 4-letnie dziecko: śp. Nikodem. Wierzymy, że już cieszy się szczęściem nieba. Pomódlmy się o pociechę dla jego rodziców: Zdrowaś Maryjo…

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1. Msze święte wieczorne w dni powszednie, oprócz środy, są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

    2. Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w poniedziałek w godz. 07.30 – 12.00.

    3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    Msza św. dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)    oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

c)     Ks. Radek zaprasza wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację Misterium Męki Pańskiej w piątek na godz. 19.00 do domku przy plebanii.

    5. W przyszłą niedzielę, 26 lutego, rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz Narodowy Kongres Trzeźwości pod hasłem: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Z tej okazji Ks. Prymas zachęca nas do modlitwy o trzeźwość i do świadectwa życia w trzeźwości, a także do podejmowania abstynencji w intencji trzeźwości.

    6. Zgodnie z nowymi zasadami przygotowania do sakramentu małżeństwa w Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w naszej parafii odbędzie się katechizacja przedślubna dla narzeczonych, którzy w ciągu najbliższego roku będą zawierali sakramentalne małżeństwo. Spotkania będą odbywać się w kolejne niedziele Wielkiego Postu od 5 marca do 9 kwietnia o godz. 16.30 w Alumnacie. Prosimy narzeczonych o zaplanowanie czasu na udział w katechezie.

    7. W minionym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru wniosków o dofinansowanie prac. Wniosek naszej parafii został rozpatrzony pozytywnie i przyznano nam dotację w wysokości 120 tys. zł na dalszą część remontu elewacji zewnętrznej bazyliki.

    8. Nadal czekamy na wyniki naboru wniosków do Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego z funduszy unijnych.

    9. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 7349 zł.

  10. W ubiegłotygodniowej zbiórce Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci zebrało kwotę 3202,71 zł, z czego  2393,11 zł zebrano w Trzemesznie. Udało się także zgromadzić kilkadziesiąt obfitych paczek zabawek oraz słodyczy. Trzemeszeńscy Patrioci pragną podziękować wszystkim, którzy wykazali się wielkim sercem, wspomagając małych pacjentów z oddziałów dziecięcych.

  11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.02.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Msze święte wieczorne w dni powszednie, oprócz środy, są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

  2.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)    oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

c)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)    dla rodziców ministrantów i lektorów w piątek o 20.00 w Alumnacie;

e)    dla dzieci z zespołu muzycznego w sobotę o 9.00 w domku przy plebanii.

   4.  Młodzież z klas II i III gimnazjum prosimy o sprawdzenie na stronie internetowej parafii nowego grafiku spotkań w ramach przygotowania do bierzmowania.

  5.  Dzisiaj Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci  prowadzi zbiórkę na rzecz małych pacjentów z  Oddziału Dziecięcego szpitala w Gnieźnie oraz Oddziału V Hematologiczno-Onkologicznego dzieci starszych należącego do Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Po każdej Mszy świętej, przy bramie głównej członkowie stowarzyszenia zbierać będą pieniądze oraz artykuły takie jak: zabawki, słodycze, gry planszowe, książki dla dzieci. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.

   6.  Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

   7.  Przy wyjściu z bazyliki jest wywieszone ogłoszenie na temat bezpłatnych kursów zawodowych odbywających się w Gnieźnie.

   8.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

   9.  W minionym tygodniu zmarli śp. Lech Stankowski i Ewa Polanowska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.02.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1.    Msze święte wieczorne w dni powszednie, oprócz środy, są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.

 2.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 3.    Spotkanie dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny.

 4.    Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 5.    W przyszłą niedzielę, wzorem ubiegłych lat, Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci  będzie prowadzić zbiórkę na rzecz małych pacjentów z  Oddziału Dziecięcego szpitala w Gnieźnie oraz Oddziału V Hematologiczno-Onkologicznego dzieci starszych należącego do Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Po każdej Mszy świętej, przy bramie głównej członkowie stowarzyszenia zbierać będą pieniądze oraz artykuły takie jak: zabawki, słodycze, gry planszowe, książki dla dzieci. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.

 6.    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 7.    W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Bartkowiak. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii i przypominamy o tym, że ferie i wyjazdy nie zwalniają z obowiązku udziału w niedzielnej Eucharystii.

    2. Msze święte wieczorne w poniedziałek i wtorek będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny, a w środę, czwartek i piątek w bazylice.

    3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    4. Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli kapłana w swoim domu, szczególnie tym, którzy byli zainteresowani życiem naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

    5. We czwartek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. z obrzędem poświęcenia świec o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie świec dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci ze świecami ustawią się w nawie bocznej tak jak na roratach. Na tę Mszę św. zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

    6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

a)  Modlitwa w intencji powołań w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 (zapraszamy członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, dla których będzie krótkie spotkanie po Mszy św.);

b)  Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c)  Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.15;

d)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

e)  Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

    7. Spotkanie dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

    8. W minionym tygodniu zostały wymienione główne drzwi wejściowe bazyliki. Są wykonane z prasowanego drewna dębowego. Ich koszt wyniósł 39.000 zł.

    9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 10.  W minionym tygodniu zmarł śp. Konrad Kociszewski. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Msze św. wieczorne w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny, a w środę w bazylice.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   Wyjazd do opery dzisiaj o godz. 15.45.

  4.   Rozpoczynamy ostatni tydzień kolędy, której plan jest zamieszczony na stronie parafii i przy wejściu do bazyliki.

  5.   Plan kolędy może ulec zmianie. Dlatego prosimy sprawdzić go ponownie bezpośrednio przed wyznaczonym terminem. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

  6.   Prosimy sprawdzać na planie kolędy kolejność odwiedzanych domów i mieszkań (często jest ona inna niż w poprzednich latach).

  7.   Podczas kolędy w czasie popołudniowych dyżurów biura parafialnego nie będzie możliwości załatwienia spraw związanych z chrztem, ślubem i zaświadczeniami dla chrzestnych. W tych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św.

  8.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc dla misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Zebraliśmy 1175 zł.

  9.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10.   Przedstawiciel Wydawnictwa Edycja św. Pawła pragnie teraz przedstawić terminarz na 2017 r. z rozważaniami Ewangelii na każdy dzień.

11.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Bogumił Koczorowski z Trzemeszna, Antoni Chwalik z Wymysłowa oraz Rozalia Sobecka z Trzemżala. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Msze św. wieczorne w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny, a w środę w bazylice.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   Wyjazd do opery w przyszłą niedzielę o godz. 15.45.

  4.   Trwa kolęda, której plan jest zamieszczony na stronie parafii i przy wejściu do bazyliki.

  5.   Plan kolędy może ulec zmianie. Dlatego prosimy sprawdzić go ponownie bezpośrednio przed wyznaczonym terminem. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

  6.   Prosimy sprawdzać na planie kolędy kolejność odwiedzanych domów i mieszkań (często jest ona inna niż w poprzednich latach).

  7.   W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.

  8.   Podczas kolędy w czasie popołudniowych dyżurów biura parafialnego nie będzie możliwości załatwienia spraw związanych z chrztem, ślubem i zaświadczeniami dla chrzestnych. W tych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św.

  9.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 7569 zł.

10.   Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki na pomoc dla misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

11.   W związku ze składaniem wniosku do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie prac z Regionalnego Programu Operacyjnego, prosimy chętne osoby o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest potrzebna do opracowania wniosku. Planowane prace dotyczą renowacji prezbiterium wraz z ołtarzem głównym oraz poszerzenia wejścia do podziemi w celu udostępniania ich do zwiedzania. Ankietę można wypełnić po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny. Z góry dziękujemy.

12.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Wiesław Durczak i Jerzy Pawlak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Jutro rozpocznie się w liturgii Okres Zwykły. Tradycyjnie do 2 lutego pozostanie w kościele żłóbek i będziemy śpiewać kolędy.

  2.   Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wystawią w bazylice jasełka.

  3.   Msze św. wieczorne w poniedziałek, wtorek i czwartek będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny, a w środę i piątek w bazylice.

  4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 16.15.

  5.   Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie serdecznie zaprasza w piątek, 13 stycznia na spotkanie opłatkowe.  O godzinie 16.15 w kaplicy św. Faustyny odbędzie się Msza w intencji profesorów i wychowanków szkoły, a o godzinie 15.00 rozpocznie się spotkanie w auli szkolnej.

  6.   Trwa kolęda, której plan jest zamieszczony na stronie parafii i przy wejściu do bazyliki.

  7.   Plan kolędy może ulec zmianie. Dlatego prosimy sprawdzić go ponownie bezpośrednio przed wyznaczonym terminem. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

  8.   Prosimy o transport dla księży kolędujących na trasach: Lubiń cz. I i cz. II oraz Cytrynowo i Bystrzyca.

  9.   Podczas kolędy w czasie popołudniowych dyżurów biura parafialnego nie będzie możliwości załatwienia spraw związanych z chrztem, ślubem i zaświadczeniami dla chrzestnych. W tych sprawach prosimy o kontakt po Mszy św.

10.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii.

11.   W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do skarbonek na pomoc dla misjonarzy pochodzących z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

12.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13.   W minionym tygodniu zmarł śp. Zbigniew Dądela. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI (NOWY ROK)

01.01.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego Nowego Roku. Niech obfituje w potrzebne łaski od Boga i w ludzką życzliwość. Święta Boża Rodzicielka Maryja niech wyprasza wszystkim moc Ducha Świętego w codziennych wyborach między dobrem a złem oraz we wszystkich życiowych zmaganiach i przeciwnościach. Niech nasza radość ze spotkania z Jezusem będzie dla wszystkich świadectwem Bożej miłości.

 

    1.   Dzisiaj (1 stycznia) zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd, które odbędzie się około godz. 15.50 (zaraz po Mszy św.) w bazylice. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w Adwencie uczestniczyły w Roratach (będą niespodzianki). Dzieci, które jeszcze nie oddały plansz z wyklejankami, mają dzisiaj ostatnią szansę.

  2.  Trwa kolęda, której plan jest zamieszczony na stronie parafii i przy wejściu do bazyliki.

  3.  Plan kolędy może ulec zmianie. Dlatego prosimy sprawdzić go ponownie bezpośrednio przed wyznaczonym terminem. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

  4.  Mieszkańców Niewolna prosimy o przywiezienie księży na kolędę, aby wszędzie trafili.

  5.  W dni powszednie, oprócz środy, Msze wieczorne o godz. 18.00 będą się odbywać w kaplicy św. Faustyny. W środę nowenna i Msza św. w bazylice.

  6.  W piątek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. będą sprawowane tak jak w niedzielę, z wyjątkiem Mszy południowej, która z powodu Orszaku Trzech Króli będzie opóźniona i rozpocznie się o godz. 12.15.

  7.  Po Mszy św. o godz. 10.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wystawią w bazylice jasełka. Po przedstawieniu, w Orszaku Trzech Króli pójdziemy przed Dom Kultury, gdzie odbędzie się koncert kolęd naszych dzieci oraz młodzieżowego chóru „Kantata”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

  8.  6 stycznia w czasie wszystkich Mszy świętych odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła przygotowanych przez ministrantów. Po Mszach świętych będzie można je nabyć za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na letni wyjazd służby liturgicznej.

  9.  Msza w czwartek o godz. 18.00 będzie z Uroczystości. Po Mszy św. nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

10.  Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. W spotkaniu weźmie udział Ks. biskup Krzysztof Wętkowski. Serdecznie zapraszamy.

11.   Ze względu na Uroczystość w piątek wyjątkowo nie będzie Koronki i adoracji.

12.   W pierwszą sobotę stycznia Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w kaplicy św. Faustyny o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

13.   W styczniu nie będzie odwiedzin chorych (nagłe przypadki prosimy zgłaszać).

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

15.   Bóg zapłać za ofiary złożone w drugie święto z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym w pożarze domu. Zebraliśmy w Trzemesznie 6.634 zł, a w Trzemżalu 344 zł. Rodzina z Kozłówka dziękuje wszystkim za dar serca.

16.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

17.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Stefan Nawrocki i Stanisław Bielaś. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

26.12.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd naszych parafialnych zespołów. Koncert rozpocznie się w bazylice o godz. 16.00.

  2.  W środę, 28 grudnia rozpoczniemy kolędę, której plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i przy wejściu do bazyliki. Prosimy o zapoznanie się z nim, ponieważ nie będzie podawany w niedzielnych ogłoszeniach.

  3.  Plan kolędy może ulec zmianie. Dlatego prosimy sprawdzić go ponownie bezpośrednio przed wyznaczonym terminem. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

  4.  Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księży na kolędę, aby wszędzie trafili. Nie będzie potrzebny transport do bloków w Rudkach oraz do bloków 28 – 31 w Miatach.

  5.  W piątek w oktawie Bożego Narodzenia nie obowiązuje post.

  6.  W sobotę ostatni dzień roku. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo, w którym podziękujemy Bogu za miniony czas i poprosimy o Jego błogosławieństwo w Nowym Roku.

  7.  W niedzielę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 07.00, pozostałe Msze święte jak w każdą niedzielę.

  8.  Dzieciom, które uczestniczyły w Roratach przypominamy, aby przynosiły plansze z naklejkami, a 1 stycznia zapraszamy je na śpiewanie kolęd na godz. 16.00.

  9.  Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki będzie można złożyć ofiarę do skarbonki przeznaczoną na wsparcie rodziny z Kozłówka, która ucierpiała na skutek pożaru domu.

10.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11.  W minionym tygodniu zmarła śp. Kazimiera Lewandowska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Jezus rodził się każdego dnia w sercach, napełniając je radością i pokojem. Umocnieni Jego łaską i przepełnieni radością płynącą ze spotkania ze Zbawicielem, dzielmy się nią z innymi.

 

 1.  Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół i liturgię na dzisiejszą Uroczystość. Dziękujemy zwłaszcza naszej młodzieży i strażakom.

 2.  Dzisiaj (w pierwsze święto) nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

 3.  W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.

 4.  W drugie święto zapraszamy na koncert kolęd naszych parafialnych zespołów. Koncert rozpocznie się w bazylice o godz. 16.00.

 6.  W środę, 28 grudnia rozpoczniemy kolędę, której plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i przy wejściu do bazyliki. Prosimy o zapoznanie się z nim, ponieważ nie będzie podawany w niedzielnych ogłoszeniach.

 8.  Jutro po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do skarbonki przeznaczoną na wsparcie rodziny z Kozłówka, która ucierpiała na skutek pożaru domu.

 9.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

4 NIEDZIELA ADWENTU

18.12.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

     1.            Zapraszamy na ostatnie Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00.

     2.            W czwartek po Roratach będzie można zabrać do domu ogień betlejemski, który przyniosą harcerze. W tym celu należy przynieść do kościoła znicz.

     3.            Biuro parafialne w piątek i sobotę będzie nieczynne.

     4.            Próba chóru parafialnego w czwartek o godz. 18.00 w Alumnacie.

     5.            Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, 07.00 i 17.00.

     6.            W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko rano o godz. 06.30 i 07.00 w kaplicy św. Faustyny. Wieczornej Mszy św. nie będzie.

     7.            Wieczorem w gronie bliskich zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie zapomnijmy, aby rozpocząć ją od przeczytania fragmentu 2 rozdziału Ewangelii św. Łukasza opisującego narodzenie Pana Jezusa.

     8.            Uroczysta Pasterka w bazylice o północy, w Trzemżalu o godz. 22.00.

     9.            W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

10.            W drugi dzień świąt zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów o godz. 16.00.

11.            Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. W minionym tygodniu zmieniono plan kolędy dla ulic: Tumskiej, Wodnej i Górnej. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, plan kolędy jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z bazyliki.

12.            Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla Parafian potrzebujących wsparcia. Było ich 143. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten gest chrześcijańskiego miłosierdzia.

13.            Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00.

14.            Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8154 zł.

15.            Przed drzwiami do zakrystii można nabywać poświęcone opłatki i sianko na stół wigilijny przygotowane przez ministrantów.

16.            Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

17.            W minionym tygodniu zmarła śp. Janina Skrzypczak. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ADWENTU

11.12.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.      W czasie Adwentu sprawowana jest specjalna Msza wotywna ku czci Matki Bożej, zwana Roratami. W tym tygodniu Roraty będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 oraz w piątek o godz. 06.15. Zapraszamy dzieci z lampionami oraz młodzież i dorosłych.

    2.      W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. we wtorek o godz. 18.00 w bazylice;

b)     dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w środę o 14.00 w kaplicy św. Faustyny

c)      dla ministrantów i lektorów w piątek o 18.00;

d)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)      dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 09.00 w domku przy plebanii.

    3.      Próby chóru parafialnego w tym tygodniu nie będzie.

    4.      Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 16.45.

    5.      W czasie Adwentu w Trzemesznie będą odbywają się dni skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które z powodu przeszkody kanonicznej spowodowanej poprzednim związkiem małżeńskim nie mogą zawrzeć małżeństwa sakramentalnego. Odbędzie się jeszcze jedno spotkanie: w przyszłą niedzielę, 18 grudnia o godz. 19.15 w kaplicy św. Faustyny.

    6.      Spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 grudnia w godz.: 10.00 – 12.00, 15.00 – 16.30 oraz 17.15 – 19.00. Bardzo prosimy o zarezerwowanie czasu na ten dzień, ponieważ innej możliwości przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania przed świętami nie będzie.

    7.      W łączności ze spowiedzią odbędą się nabożeństwa pokutne z rachunkiem sumienia. Zapraszamy na nie w sobotę o godz. 09.50 i 14.50.

    8.      Są jeszcze wolne miejsca na parafialną wycieczkę do Wiednia, która odbędzie się w dniach: od 29 kwietnia do 2 maja.

    9.      Po Mszy św. przy wejściu do zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód będzie przeznaczony na dzieci potrzebujące wsparcia (mała świeca: 6 zł, duża: 12 zł) oraz za dobrowolną ofiarę poświęcone opłatki wigilijne, a także przygotowane przez ministrantów sianko na stół wigilijny.

10.    Wzorem lat ubiegłych organizujemy akcję „Paczka świąteczna”. W tym roku chcemy wspomóc przede wszystkim ludzi starszych, samotnych i chorych, którzy mają niskie dochody, a także rodzinom z osobami niepełnosprawnymi i tym, które pomimo pomocy państwa, wymagają wsparcia. W kaplicy św. Faustyny można wylosować serce, na którym jest numer oraz informacja o ilości osób, które wspieramy. Do paczki prosimy wkładać produkty spożywcze, które nie zepsują się do świąt i mogą kilka dni leżeć poza lodówką. Poza żywnością można włożyć także inne artykuły. Na paczce prosimy umieścić czytelny numer. Paczki rosimy oddawać do dnia 14 grudnia, a św. Mikołaj dostarczy je do adresatów.

11.    Na spotkaniu połączonych Parafialnych Rad: Ekonomicznej i Duszpasterskiej zostało przegłosowane pozostawienie dotychczasowej godziny sprawowania Pasterki. Zatem odbędzie się ona o północy.

12.    Pasterka w Trzemżalu będzie sprawowana o godz. 22.00.

13.    Na stronie internetowej parafii znajduje się plan kolędy. Może on jednak ulec zmianie. Dlatego prosimy sprawdzić termin kolędy również bezpośrednio przed wcześniej zapowiedzianym.

14.    Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

15.    Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 1177 zł.

16.    Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

17.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Julian Michalski i Bolesław Szydlarski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

2 NIEDZIELA ADWENTU

04.12.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.             W czasie Adwentu sprawowana jest specjalna Msza wotywna ku czci Matki Bożej, zwana Roratami. W tym tygodniu Roraty będą odprawiane od poniedziałku do środy o godz. 17.00 oraz w piątek o godz. 06.15. Zapraszamy dzieci z lampionami oraz młodzież i dorosłych. Niech to będzie wyraz naszego duchowego przygotowania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Chrystusem w wieczności.

     2.             We czwartek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Prosimy, aby dzieci przyszły z rodzicami.

     3.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)         dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)        dla młodzieży oazowej w czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

c)         dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)        dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii (kl. II b ma zmianę godziny);

e)         próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.00 w Alumnacie.

     4.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 16.45.

     5.             W czasie Adwentu w Trzemesznie będą odbywać się dni skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które z powodu przeszkody kanonicznej spowodowanej poprzednim związkiem małżeńskim nie mogą zawrzeć małżeństwa sakramentalnego. Spotkania odbędą się w następujących terminach: 4 grudnia (II niedziela Adwentu), godz. 19.15, 10 grudnia (sobota przed III niedzielą Adwentu), godz. 19.00, 18 grudnia (IV niedziela Adwentu), godz. 19.15. Miejsce: kaplica pw. św. Faustyny (wejście z bazyliki przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej). Spotkania poprowadzi ks. Mariusz Koronowski, proboszcz par. pw. Dobrego Pasterza w Orchowie.

     6.             Z adwentową posługą do chorych udamy się w sobotę, 10 grudnia od godz. 08.30. Prosimy zgłaszać chorych, których nie odwiedzamy każdego miesiąca.

     7.             Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się 17 grudnia.

     8.             Wyjazd do Bydgoszczy na balet „Dziadek do orzechów” dzisiaj o godz. 14.45.

     9.             Są jeszcze wolne miejsca na parafialną wycieczkę do Wiednia, która odbędzie się w dniach: od 29 kwietnia do 2 maja.

 10.             W ubiegłym miesiącu w kaplicy św. Faustyny na ścianie ołtarzowej zostały wstawione nowe drewniane okna z witrażami przedstawiającymi herby: piastowski, Trzemeszna, zakonu kanoników regularnych laterańskich oraz Poraj – herb rodu, z którego pochodził św. Wojciech. Kto chciałby zobaczyć witraże, można po Mszy św. wejść do kaplicy.

 11.             Po Mszy św. przy wejściu do zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód będzie przeznaczony na dzieci potrzebujące wsparcia (mała świeca: 6 zł, duża: 12 zł) oraz za dobrowolną ofiarę poświęcone opłatki wigilijne, a także przygotowane przez ministrantów sianko na stół wigilijny.

 12.             Wzorem lat ubiegłych organizujemy akcję „Paczka świąteczna”. W tym roku chcemy pomóc przede wszystkim ludziom starszym, samotnym i chorym, którzy mają niskie dochody, a także rodzinom z osobami niepełnosprawnymi i tym, które pomimo pomocy państwa wymagają wsparcia. Jak co roku w kaplicy św. Faustyny można wylosować serce, na którym jest numer oraz informacja o ilości osób, które wspieramy. Do paczki prosimy wkładać produkty spożywcze, które nie zepsują się do świąt i mogą kilka dni leżeć poza lodówką. Poza żywnością można włożyć także inne artykuły. Na paczce prosimy umieścić czytelny numer. Prosimy, aby paczki oddawać do dnia 14 grudnia, a św. Mikołaj dostarczy je do adresatów.

 13.             Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można nabyć za dobrowolną ofiarę płytę parafialnego zespołu muzycznego, z której dochód będzie przeznaczony na rehabilitację byłego perkusisty zespołu, Mariusza.

 14.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz misyjny.

 15.             Przy wyjściu można złożyć do skarbonki ofiarę na pomoc Kościołowi na Wschodzie w krajach byłego Związku Radzieckiego.

 16.             Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

1 NIEDZIELA ADWENTU

27.11.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.           W czasie Adwentu sprawowana jest specjalna Msza wotywna ku czci Matki Bożej, zwana Roratami. W naszej parafii Roraty będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 oraz w piątek o godz. 06.15. Zapraszamy dzieci z lampionami oraz młodzież i dorosłych. Niech to będzie wyraz naszego duchowego przygotowania na święta Bożego Narodzenia i na spotkanie z Chrystusem w wieczności.

    2.           Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek o 17.00.

    3.           W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)            modlitwa w intencji powołań kapłańskich w czwartek podczas Mszy roratniej;

b)           nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 17.00;

c)        Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)       spowiedź:

·          dla młodzieży w czwartek o godz. 16.15

·          dla dzieci w piątek o godz. 16.00

e)        ze względu na zbliżające się święta, odwiedziny chorych odbędą się tydzień później, tzn. 10 grudnia.

    4.           W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla młodzieży oazowej w czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

b)       dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

c)        dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 10.00 w Alumnacie;

d)       dla ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00 w domku przy plebanii;

e)        dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

f)         próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.00 w Alumnacie.

    5.            Wyjazd na balet "Dziadek do orzechów" w przyszłą niedzielę o godz. 14.45 (spektakl rozpoczyna się o 17.00)

 6.    Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

    7.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 16.45.

    8.             W czasie Adwentu w Trzemesznie będą odbywać się dni skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które z powodu przeszkody kanonicznej  spowodowanej poprzednim związkiem małżeńskim nie mogą zawrzeć małżeństwa sakramentalnego. Spotkania odbędą się w następujących terminach: 4 grudnia  (II niedziela Adwentu), godz. 19.15, 10 grudnia (sobota przed III niedzielą Adwentu), godz. 19.00, 18 grudnia (IV niedziela Adwentu), godz. 19.15. Miejsce:  kaplica pw. św. Faustyny (wejście z bazyliki przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej). Spotkania poprowadzi ks. Mariusz Koronowski, proboszcz par. pw. Dobrego  Pasterza w Orchowie.

    9.             Są jeszcze wolne miejsca na parafialną wycieczkę do Wiednia, która odbędzie się w dniach: od 29 kwietnia do 2 maja. Spotkanie dla osób, które zapisały się na  ten wyjazd odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada o godz. 18.30 w Alumnacie.

10.            W minionym tygodniu nad głównym wejściem do bazyliki została umieszczona tablica wykonana z piaskowca, na której widnieje herb papieski oraz napis w  języku łacińskim informujący o tym, że nasz kościół został obdarzony godnością bazyliki mniejszej 29 października 1969 roku. Umieszczenie takiej tablicy jest  jednym z przywilejów związanych z godnością bazyliki mniejszej.

11.            Po Mszy św. przy wejściu do zakrystii można nabyć świece na stół wigilijny, z których dochód będzie przeznaczony na dzieci potrzebujące wsparcia (mała świeca:  6 zł, duża: 12 zł oraz za dobrowolną ofiarę opłatki wigilijne.

12.            Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można nabyć za dobrowolną ofiarę płytę parafialnego zespołu muzycznego, z której dochód będzie przeznaczony na  rehabilitację byłego perkusisty zespołu, Mariusza.

13.            Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz misyjny.

14.            W przyszłym tygodniu będą zbierane do skarbonki ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

15.   W minionym tygodniu zmarli śp. Izydor Stablewski i Kazimierz Świątek. Polecamy ich Miłosierdziu Bożemu.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

20.11.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 uroczysty akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

    2.             W najbliższą środę przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Dodatkowa Msza św. o godz. 11.00 w bazylice, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Faustyny i adoracja do godz. 17.45. O godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy, by tego dnia znaleźć choć chwilę czasu na uwielbienie Jezusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

    3.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)        dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)       dla młodzieży oazowej w czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

c)       dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

d)       dla wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)        dla dziecięcego zespołu muzycznego w sobotę o 10.00 w Alumnacie;

f)         dla ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00 w domku przy plebanii;

g)       dla młodzieży z kl. III szkół ponadgimnazjalnych w sobotę o 11.00 w Alumnacie;

h)       dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii.

    4.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    5.             W przyszłą niedzielę, 27 listopada przypada I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok kościelny i liturgiczny.

    6.             Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 1996 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.

    7.             Są jeszcze wolne miejsca na parafialną wycieczkę do Wiednia, która odbędzie się w dniach: od 29 kwietnia do 2 maja. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

    8.             Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można nabyć za dobrowolną ofiarę płytę parafialnego zespołu muzycznego, z której dochód będzie przeznaczony na rehabilitację byłego perkusisty zespołu, Mariusza.

    9.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz misyjny.

10.             Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8709 zł.

11.             W minionym tygodniu zmarli śp.: Wioletta Połatyńska i Henryk Grzegorski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

33 NIEDZIELA ZWYKŁĄ

13.11.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 kończymy Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

    2.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla uczestników wyjazdu do Krakowa na uroczystość przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana w poniedziałek o godz. 18.40 w kaplicy św. Faustyny;

b)       dla kandydatów na ministrantów i ich rodziców w poniedziałek o godz. 19.30 w kaplicy św. Faustyny;

c)        dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 16.30 w Alumnacie;

d)       dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w czwartek o 14.00 w kaplicy św. Faustyny;

e)        dla wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)         dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

g)       dla młodzieży oazowej w tym tygodniu spotkania nie będzie.

    3.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    4.             Wyjazd do Krakowa w piątek, 18 listopada o godz. 15.00.

    5.             W przyszłą niedzielę, 20 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste przyjęcie Chrystusa jako Króla i Pana.

    6.             W przyszłą niedzielę poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00.

    7.             Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów, który odbędzie się w sobotę 19 listopada w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Zgłoszenia i szczegóły na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej w zakładce: zapowiedzi wydarzeń.Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie działający w czasie celebracji zobowiązani do ukończenia kursu, czego potwierdzeniem będzie otrzymanie pisemnego upoważnienia. 

    8.             Wymienianki roczne można zamawiać w biurze parafialnym do 19 listopada.

    9.             Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 1996 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.

10.             W dniach: od 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się parafialna wycieczka do Wiednia. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

11.             Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można nabyć za dobrowolną ofiarę płytę parafialnego zespołu muzycznego, z której dochód będzie przeznaczony na rehabilitację byłego perkusisty zespołu, Mariusza.

12.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz misyjny.

13.             Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na pomoc dla prześladowanych chrześcijan. Zebraliśmy 832 zł.

14.      Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.

15.             W minionym tygodniu zmarli śp.: Jadwiga Gallus, Teresa Kuś, Maria Marchlewicz, Jacek Dziel i Irena Durczak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.11.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             W środę o 17.00 Msza św. poprzedzona nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy.

    2.             Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać do 20 listopada.

    3.             W przyszłą niedzielę, 20 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste przyjęcie Chrystusa jako Króla i Pana.

    4.             W przyszłą niedzielę poświęcenie książeczek dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czasie Mszy św. o godz. 10.00.

    5.             Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie wraz z Komisją Liturgiczną zapraszają na kolejny kurs dla operatorów kamer video i fotografów, który odbędzie się w sobotę 19 listopada w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Zgłoszenia i szczegóły na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej w zakładce: zapowiedzi wydarzeń.Przypominamy, że fotografowie i operatorzy kamer na stałe lub okazjonalnie działający w czasie celebracji zobowiązani do ukończenia kursu, czego potwierdzeniem będzie otrzymanie pisemnego upoważnienia. 

    6.             W dniach: 29 kwietnia – 2 maja odbędzie się parafialna wycieczka z Trzemeszna do Wiednia. Szczegóły i zapisy po Mszy św. w zakrystii.

    7.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

    8.             Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla prześladowanych chrześcijan. Zebraliśmy 159,30 zł.

    9.             Intencje mszalne na najbliższy tydzień:

·         Środa, 16.11, godz. 17.00: + Władysław Witkowski – od córki Krystyny z rodz.

·         Sobota, 19.11, godz. 16.30: + Florian Menclewicz (2 rocz. śmierci)

·         Niedziela, 20.11, godz. 10.00: + Czesław Słowiński

32 NIEDZIELA ZWYKŁĄ

06.11.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z adoracją Najśw. Sakramentu dzisiaj w godz. 17.30 – 18.30. W czasie adoracji Misjonarz Miłosierdzia będzie do dyspozycji w konfesjonale.

    2.             Przypominamy, że do 8 listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św. i modlitwa za zmarłych.

    3.             Różaniec z wymieniankami jednorazowymi za zmarłych od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy św.

    4.             Wymienianki roczne można zamawiać w biurze parafialnym do 19 listopada.

    5.             Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 1996 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.

    6.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)        dla Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)       dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 16.30 w Alumnacie;

c)       dla młodzieży oazowej w czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

d)       dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

e)        dla wspólnoty Exodus w tym tygodniu spotkania nie będzie;

    7.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    8.             W piątek, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Zachęcamy do wywieszenia flag państwowych. Na ten dzień Ks. Prymas udzielił dyspensy od piątkowego postu.

    9.             Organizujemy wyjazd do Krakowa – Łagiewnik na uroczyste przyjęcie Chrystusa jako Króla i Pana, które odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego 19 listopada. Wyjazd w piątek, 18 listopada o godz. 15.00, udział w Apelu Jasnogórskim i nocleg w Częstochowie, następnego dnia przejazd do Krakowa i udział w uroczystości. Powrót do Trzemeszna w sobotę po północy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy po Mszy św. lub w biurze parafialnym. Osoby zapisane prosimy o wpłatę 150 zł do 12 listopada.

10.             Osoby zapisane na wyjazd do opery bydgoskiej na przedstawienie baletowe Dziadek do orzechów na 4 grudnia, proszone są o wpłatę należności do 20 listopada.

11.             W dniach: od 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się parafialna wycieczka do Wiednia. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

12.             Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można nabyć za dobrowolną ofiarę płytę parafialnego zespołu muzycznego, z której dochód będzie przeznaczony na rehabilitację byłego perkusisty zespołu, Mariusza.

13.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz misyjny.

14.             Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki na pomoc dla prześladowanych chrześcijan.

15.             Przy wyjściu są rozdawane obrazki z modlitwą do Jezusa naszego Króla i Pana. Odmawiając ją w naszych domach przygotujemy się duchowo do Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa.

16.             Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

17.             W minionym tygodniu zmarli śp.: Wojciech Kraska i Ryszard Wróblewski z Trzemeszna oraz Czesława Gwiazda z Trzemżala. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

Komunikat Kurii Metropolitalnej

Powoli dobiega końca czas łaski związany z ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Rokiem Miłosierdzia, jak również z przypadającą w tym roku 1050. rocznicą chrztu Polski. Przeżywając te wydarzenia każdy z nas mógł spojrzeć na swój własny chrzest nie tyle jako na fakt, który kiedyś miał miejsce, lecz jako na dar, darmo otrzymany, i zadanie, które wymaga od nas codziennej realizacji, chociażby przez spełnianie uczynków miłosierdzia co do duszy i do ciała.

Papież Franciszek zakończy obchody Roku Jubileuszowego zamykając symbolicznie Bramę Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra na Watykanie w dniu 20 listopada br. Tydzień wcześniej, tj. 13 listopada zostaną zamknięte Bramy Miłosierdzia we wszystkich diecezjach świata. Bramę Miłosierdzia w Katedrze Gnieźnieńskiej zamknie Prymas Polski, Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, po Mszy św. sprawowanej o godz. 12.00. W tym samym dniu zostaną zamknięte Bramy Miłosierdzia na terenie naszej Archidiecezji, a więc w Trzemesznie, w Inowrocławiu, w Kruszwicy, w Markowicach, w Pakości, w Wągrowcu, w Chodzieży, w Biechowie oraz w Kawnicach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w tych uroczystościach. Niech udział ten będzie wyrazem wiary i wdzięczności za łaskę Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Wydarzeniem zaś, które jak klamra, symbolicznie połączy  zakończenie obchodów Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski będzie Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, który zostanie dokonany w dniu 19 listopada br. w Łagiewnikach. Akt ten ponowimy w naszych kościołach parafialnych w dniu 20 listopada. Pomocą w duchowym przygotowaniu do powyższych wydarzeń niech będzie nasz udział w nowennie i odmawiana codziennie Modlitwa do Jezusa, naszego Króla i Pana.

Bogatsi o wydarzenia czasu, który mija, dziękujmy Panu Bogu za łaski, których nam udzielił i jednocześnie prośmy o dar wiary, abyśmy w naszej codzienności potrafili odkrywać wolę Bożą i ją wypełniać.

Bp Krzysztof Wętkowski

Wikariusz Generalny Archidiecezji Gnieźnieńskiej

 

W naszej bazylice zamknięcie Bramy Miłosierdzia nastąpi w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.            Dzisiaj Msze święte w bazylice o 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 12.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Parafian i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Dzisiaj nie będzie Mszy o 15.00 i 18.30.

     2.            Dzisiaj przy wejściu na cmentarz są zbierane ofiary do skarbonki przeznaczone na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

     3.            Jutro, w środę, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za zmarłych odbywających pokutę w czyśćcu. Msze św. o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W Dzień Zaduszny biuro parafialne będzie nieczynne.

     4.            Jutro, 2 listopada, po Mszy wieczornej zapraszamy na Zaduszki muzyczne, przygotowane przez parafialny zespół muzyczny, w czasie których będziemy modlić się za Parafian zmarłych w ciągu ostatniego roku, od Dnia Zadusznego 2015 r. Po koncercie będzie można nabyć nową płytę zespołu. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację byłego perkusisty zespołu, Mariusza.

     5.            Od 1 do 8 listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św. i modlitwa za zmarłych.

     6.            Wymienianki jednorazowe będą czytane podczas różańca od czwartku po wieczornej Mszy św.; w czwartek wymienianki za zmarłych kapłanów (prosimy o wypisywanie zmarłych kapłanów na oddzielnych kartkach).

     7.            Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym do 19 listopada.

     8.            Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 1996 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.

     9.            W tym roku powstała strona internetowa naszego cmentarza z mapą, wyszukiwarką grobów i zdjęciami mogił. W celu aktualizacji zdjęć, prosimy, aby dysponenci grobów, którzy chcieliby zmienić zdjęcie lub dodać zdjęcie nowego grobu, przekazywali je w formie elektronicznej. W wyszukiwarce jest możliwość zgłaszania błędów, o co również prosimy.

 10.            W ostatnim czasie na cmentarzu wyłożono kostką brukową ganek od kontenera do furtki przy ul. Kard. Wyszyńskiego.

 11.            Prosimy o korzystanie z pojemników na odpady segregowane, ustawionych na nowej części cmentarza.

 12.            W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a.      nabożeństwo w intencji powołań połączone z modlitwą za zmarłych kapłanów w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

b.     nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c.     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d.     spowiedź dla młodzieży w czwartek o godz. 17.00, a dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

e.      dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

f.       chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

 13.            Spotkanie Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 17.00 w kaplicy św. Faustyny.

 14.            W najbliższą niedzielę będziemy gościć Misjonarza Miłosierdzia – ks. Wojciecha Rzeszowskiego, ostatniego rektora seminarium duchownego w Gnieźnie. Chcemy cały Dzień Pański przeżyć, jako „niedzielę miłosierdzia”. Wolą papieża Franciszka było, by w czasie trwania Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia wybrani i pobłogosławieni przez niego kapłani stali się znakiem „matczynej troski Kościoła o Lud Boży” oraz świadkami Boga miłosiernego. Misjonarze Miłosierdzia realizują to zadanie przez głoszenie słowa Bożego, a zwłaszcza posługę spowiedzi. Ich szczególnym przywilejem jest władza przebaczania wszelkich grzechów, także tych najcięższych - zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, które związane są z karami kościelnymi. Misjonarze mają władzę nie tylko rozgrzeszania, ale i uwalniania od tychże kar. Ks. Wojciech - Misjonarz Miłosierdzia cały dzień będzie się z nami modlił, głosił słowo Boże i służył w konfesjonale. Okazja do tego będzie podczas każdej liturgii niedzielnej oraz w czasie specjalnych nabożeństw - w sobotę od godz. 20 do 21 oraz w niedzielę od godz.17.30 do 18.30. Odprawimy wówczas nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i przeżywać będziemy adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.Posługa Misjonarza jest szansą i zaproszeniem dla osób, które być może od dawna noszą w sobie jakieś poważne brzemię winy lub wiele lat nie były u spowiedzi, by otworzyły się na dar Bożego Miłosierdzia i pojednały z Bogiem. Zachęcamy, by skorzystać z tego jubileuszowego czasu łaski.

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

30.10.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa różańcowe:

a)       dla starszych w niedzielę o 18.00, a w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00;

b)       dla dzieci w poniedziałek o godz. 17.00 (15 minut wcześniej niż zwykle)

    2.             Jutro (w poniedziałek) zapraszamy na Noc Świętych.

a)       dzieci przyjdą na różaniec na godz. 17.00 w przebraniu za konkretnych świętych (będą niespodzianki);

b)       na godz. 19.30 (po wieczornej Mszy św. i różańcu) zapraszamy wszystkich starszych i młodszych Parafian do auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych na przygotowane przez naszą młodzież przedstawienie teatralne pt. Brat naszego Boga zrealizowane na podstawie dramatu o św. Bracie Albercie napisanego przez Karola Wojtyłę.

    3.             We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w bazylice o g. 07.00, 08.30 i 10.00. Msza w poniedziałek o 18.00 będzie również z Uroczystości Wszystkich Świętych. O 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 12.30 rozpocznie się Msza św. w intencji Parafian i wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Na cmentarzu będą też odprawione intencje mszalne przyjęte wcześniej na godz. 11.30. Nie będzie Mszy o 15.00 i 18.30. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik jest zobowiązany do udziału we Mszy św.

    4.             31 października i 1 listopada przy wejściu na cmentarz będą zbierane ofiary do skarbonki przeznaczone na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.

    5.             2 listopada, w Dzień Zaduszny, zapraszamy na Zaduszki muzyczne z modlitwą za zmarłych w wykonaniu naszego parafialnego zespołu. Po spotkaniu będzie można nabyć nową płytę zespołu, z której dochód będzie przeznaczony na rehabilitację byłego perkusisty zespołu, Mariusza.

    6.            W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)       Nabożeństwo w intencji powołań oraz za zmarłych kapłanów w czwartek po Mszy św. o 18.00 (prosimy przynosić na oddzielnych kartkach wymienianki za kapłanów);

b)       Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c)        Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)       Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i starszej w czwartek o godz. 17.00;

e)        Spowiedź dla dzieci w piątek o 15.00;

f)         Chorych odwiedzimy w sobotę od 09.00.

    7.            W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 17.00 w Alumnacie

b)       dla młodzieży oazowej w czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

c)        dla wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

    8.            Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    9.            W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne na kolejny rok. Przy wyjściu z bazyliki można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe, które będą czytane w pierwszym tygodniu listopada. Kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych można oddawać po Mszach św. lub w biurze parafialnym.

10.           Wyjazd do opery dzisiaj o 15.45 (godzinę wcześniej niż zwykle).

11.             W najbliższą niedzielę 6 listopada br. będziemy gościć Misjonarza Miłosierdzia – ks. Wojciecha Rzeszowskiego, ostatniego rektora seminarium duchownego w Gnieźnie. Korzystając z obecności misjonarza chcemy cały Dzień Pański przeżyć, jako „niedzielę miłosierdzia”. Wolą papieża Franciszka było, by w czasie trwania Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia wybrani i pobłogosławieni przez niego kapłani stali się znakiem „matczynej troski Kościoła o Lud Boży” oraz świadkami Boga miłosiernego. Misjonarze Miłosierdzia realizują to zadanie przez głoszenie słowa Bożego, a zwłaszcza posługę spowiedzi. Ich szczególnym przywilejem jest władza przebaczania wszelkich grzechów, także tych najcięższych - zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej, które związane są z karami kościelnymi. Misjonarze mają władzę nie tylko rozgrzeszania, ale i uwalniania od tychże kar. Ks. Wojciech - Misjonarz Miłosierdzia cały dzień będzie się z nami modlił, głosił słowo Boże i służył w konfesjonale. Okazja do tego będzie podczas każdej liturgii niedzielnej oraz w czasie specjalnych nabożeństw - w sobotę od godz. 20 do 21 oraz w niedzielę od godz.17.30 do 18.30. Odprawimy wówczas nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i przeżywać będziemy adorację Najświętszego Sakramentu, podczas której będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Posługa Misjonarza jest szansą i zaproszeniem dla osób, które być może od dawna noszą w sobie jakieś poważne brzemię winy lub wiele lat nie były u spowiedzi, by otworzyły się na dar Bożego Miłosierdzia i pojednały z Bogiem. Zachęcamy, by skorzystać z tego jubileuszowego czasu łaski.

12.             Organizujemy wyjazd do Krakowa – Łagiewnik na uroczyste przyjęcie Chrystusa jako Króla i Pana, które odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego 19 listopada. Wyjazd w piątek, 18 listopada o godz. 15.00, udział w Apelu Jasnogórskim i nocleg w Częstochowie, następnego dnia przejazd do Krakowa i udział w uroczystości. Powrót do Trzemeszna w sobotę po północy. Koszt: 150 zł. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

13.             W dniach: od 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się parafialna wycieczka do Wiednia. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

14.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz misyjny na 2017 r.

15.             Przy wyjściu są rozdawane obrazki z modlitwą do Jezusa naszego Króla i Pana. Odmawiając ją w naszych domach przygotujemy się duchowo do Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa.

16.             W minionym tygodniu zmarli śp.: Genowefa Brzostowska i Paweł Gładziszewski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)       dla starszych w niedzielę o 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o g. 18.00;

b)       dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.

    2.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla dzieci z klas III Szkoły nr 2 we wtorek o godz. 16.30 w bazylice;

b)       dla młodzieży oazowej w czwartek o godz. 19.00 w Alumnacie;

c)        dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w czwartek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

d)       dla wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

e)        dla wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)         dla ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00 w Alumnacie;

g)       dla młodzieży z kl. III szkół ponadgimnazjalnych w sobotę o 11.00 w Alumnacie;

h)       dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii.

    3.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    4.             Już dziś zapraszamy do świętowania Nocy Świętych. Z tej okazji prosimy wszystkie dzieci o przygotowanie przebrania za któregoś ze świętych. W tym przebraniu dzieci przyjdą na różaniec 31 października. Tego samego dnia w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się spektakl Brat naszego Boga według dramatu Karola Wojtyły opowiadający o św. Bracie Albercie. Spektakl przygotowała młodzież pod kierunkiem ks. Radka. Początek 31 października o godz. 19.15.

    5.             Informujemy, że w tym roku będzie zmieniona godzina procesji i Mszy św. na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia nie będzie Mszy św. w bazylice o godz. 11.30. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz, gdzie około godz. 12.30 rozpocznie się Msza św. Nie będzie Mszy św. w godzinach popołudniowych i wieczornych.

    6.             W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych w biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne na kolejny rok. Przy wyjściu z bazyliki można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe, które będą czytane w pierwszym tygodniu listopada. Kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych można oddawać po Mszach św. lub w biurze parafialnym.

    7.             Wyjazd do opery 30 października o 15.45 (godzinę wcześniej niż zwykle).

    8.             Organizujemy wyjazd do Krakowa – Łagiewnik na uroczyste przyjęcie Chrystusa jako Króla i Pana, które odbędzie się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego 19 listopada. Wyjazd w piątek, 18 listopada o godz. 15.00, udział w Apelu Jasnogórskim i nocleg w Częstochowie, następnego dnia przejazd do Krakowa i udział w uroczystości. Powrót do Trzemeszna w sobotę po północy. Koszt: 150 zł. Zapisy po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

    9.             W dniach: od 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się parafialna wycieczka do Wiednia. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

10.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o bazylice.

11.             W minionym tygodniu zmarli śp.: Teresa Wiśniewska, Stanisław Daca i Kazimierz Tycki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)        dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00;

b)       dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.

    2.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)        dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 16.30 w bazylice;

b)       dla dzieci z klas III d, e, f Szkoły nr 1 w piątek o godz. 16.30 w bazylice;

c)       dla wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)       dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii.

    3.             Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu, która odbędzie się w czwartek, 20 października w godz. 7.30 – 12.00 w kaplicy św. Faustyny.

    4.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    5.             Informujemy, że w tym roku będzie zmieniona godzina procesji i Mszy św. na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia nie będzie Mszy św. w bazylice o godz. 11.30. O godz. 12.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz, gdzie około godz. 12.30 rozpocznie się Msza św. Nie będzie Mszy św. w godzinach popołudniowych i wieczornych.

    6.             W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych w biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne na kolejny rok. Przy wyjściu z bazyliki można wziąć kartkę na wymienianki jednorazowe, które będą czytane w pierwszym tygodniu listopada. Kartki z wypisanymi imionami i nazwiskami zmarłych można oddawać po Mszach św. lub w biurze parafialnym.

    7.             W dniach: od 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się parafialna wycieczka do Wiednia. Bliższe informacje można uzyskać po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

    8.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o bazylice.

    9.             Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8765 zł.

10.             Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia finansującą edukację zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Zebraliśmy 1674 zł.

11.             W minionym tygodniu zmarły śp.: Waleria Wiśniewska i Agnieszka Kośmicka. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.10.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na koncert ewangelizacyjny, który odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wspólnie chwalić Pana Boga, a szczególnie rodziny, które gościły Czechów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży. Będzie to okazją do podziękowania za udzielenie gościny pielgrzymom.

    2.             Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)       dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz czwartku, po Mszy św. o godz. 18.00;

b)       dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15.

    3.             We czwartek, 13 października zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które będzie połączone z różańcem i rozpocznie się o godz. 20.00.

    4.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 16.30 w bazylice;

b)       dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

c)        dla dzieci z klas III a, b, c Szkoły nr 1 w piątek o godz. 16.30 w bazylice;

d)       dla wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)        dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w Alumnacie;

f)         dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii.

    5.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    6.             W sobotę, 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. W czasie porannych Mszy świętych o godz. 06.30 i 07.00 będziemy modlić się za rodziców, którzy utracili dziecko.

    7.             Na sobotę, 15 października wszyscy, którym zależy na dobru naszej Ojczyzny są zaproszeni na Jasną Górę do udziału w Wielkiej Pokucie – modlitwie wynagradzającej Bogu za grzechy osobiste i popełniane współcześnie w naszej Ojczyźnie. Spotkanie modlitewne poprowadzą włoscy charyzmatycy, ojcowie Antonello i Henrique, którzy żyją wśród najuboższych w brazylijskich fawelach. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autobusem. Wyjazd o 05.00, powrót około północy. Koszt: 60 zł. Zapisy jeszcze tylko dzisiaj po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny. Osoby zapisane proszone są o wpłatę 60 zł i podanie nr. Pesel do środy włącznie. Pielgrzymi proszeni są o zabranie ciepłej odzieży, ponieważ Msza św. będzie sprawowana na dworze, na Wałach Jasnogórskich.

    8.             W dniach: od 29 kwietnia do 2 maja odbędzie się parafialna wycieczka do Wiednia. Bliższe informacje można uzyskać po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

    9.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

10.             Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

11.             Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę przeznaczoną na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia finansującą edukację zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

12.             W minionym tygodniu zmarła śp. Aleksandra Wrzeszczyńska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.10.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.             Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)        dla starszych w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00;

b)       dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15, a w piątek po Mszy św. o 16.00.

     2.             W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

a)        Modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek w czasie nabożeństwa różańcowego: zapraszamy zwłaszcza członków Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich;

b)       Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00;

c)        Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o godz. 16.40;

d)       Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

e)        Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

     3.             W piątek przypada wspomnienie M.B. Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

     4.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)        dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00;

b)       dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19.00 w bazylice;

c)        dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00 w bazylice;

d)       oaza dla młodzieży w czwartek o 19.00 w Alumnacie; ks. Krzysztof zaprasza chętnych od I klasy gimnazjum wzwyż;

e)        dla wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii; ks. Radek zaprasza chętnych od III klasy gimnazjum wzwyż;

f)         dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00 w Alumnacie;

g)        dla młodzieży z kl. III szkół ponadgimnazjalnych w ramach katechezy przedmałżeńskiej w sobotę o godz. 11.00 w Alumnacie;

h)       dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii.

     5.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

     6.             W przyszłą niedzielę, 9 października, będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski, który jest dziękczynieniem Bogu za św. Jana Pawła II oraz dniem modlitwy za obecnego papieża Franciszka. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 i na koncert ewangelizacyjny, który odbędzie się po tej Mszy św. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wspólnie chwalić Pana Boga, a szczególnie rodziny, które gościły Czechów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży. Będzie to okazją do podziękowania za udzielenie gościny pielgrzymom.

     7.             Na sobotę, 15 października wszyscy, którym zależy na dobru naszej Ojczyzny są zaproszeni na Jasną Górę do udziału w Wielkiej Pokucie – modlitwie wynagradzającej Bogu za grzechy osobiste i popełniane współcześnie w naszej Ojczyźnie. Spotkanie modlitewne poprowadzą włoscy charyzmatycy, ojcowie Antonello i Henrique, którzy żyją wśród najuboższych w brazylijskich fawelach. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autobusem. Wyjazd o 05.00, powrót około północy. Zapisy po Mszy św. lub do piątku 8 października w biurze parafialnym.

     8.             Po Mszy św. przy chrzcielnicy od o. Oblata będzie można nabyć kalendarze misyjne na 2017 r. Ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na działalność misyjną Misjonarzy Oblatów.

     9.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

10.             Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

11.             W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia finansującą edukację zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

12.      W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Wrzeszczyński i Anna Wiśniewska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca:

a)         Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

b)         z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę od godz. 08.30 (uwaga: przed miesiącem chorzy otrzymali błędną informację o dniu odwiedzin w październiku).

    2.             W sobotę rozpocznie się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 18.00.

    3.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)       dla rodziców młodzieży z II klasy gimnazjum w sprawie przygotowania do bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.30 w bazylice;

c)        dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00 w Alumnacie; zapraszamy nowe osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu, by śpiewem chwalić Boga;

d)       oaza dla młodzieży w czwartek o 19.00 w Alumnacie; ks. Krzysztof zaprasza chętnych od I klasy gimnazjum wzwyż;

e)        dla wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii; ks. Radek zaprasza chętnych od III klasy gimnazjum wzwyż.

f)         dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 14.30 w kaplicy św. Faustyny;

g)   dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00;

h)       dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii.

    4.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    5.             Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc cierpiącym z powodu trzęsienia ziemi we Włoszech. Zebraliśmy 1093 zł.

    6.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

    7.             W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili słowo Boże i podzielą się sprawami związanymi z pracą misyjną. Po każdej Mszy św. będą rozprowadzać kalendarze misyjne na 2017 r. Ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na działalność misyjną Misjonarzy Oblatów.

    8.             W minionym tygodniu zmarli śp.: Dorota Kurowska i Justyn Krause. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji naszego festynu parafialnego: osobom prywatnym i firmom, które złożyły ofiary pieniężne i podarowały fanty, osobom, które przygotowały losy i wydawały fanty oraz tym, którzy przygotowali stanowiska gastronomiczne, medyczne, malowania twarzy i je obsługiwali, panom prowadzącym zabawy sportowe, dziecięcym zespołom tanecznym, Restauracji Czeremcha za grochówkę i stoły piknikowe, Piekarni Plantrem za chleby, OSiR-owi i Firmie Cembrit za namioty, parafianom, którzy upiekli ciasto, młodzieży za przygotowanie boiska i sprzątanie, a także wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej zabawie. Wszystkim Bóg zapłać!

    2.             Dochód z festynu wyniósł 7700 zł. W całości zostanie przeznaczony na przyszłoroczny wypoczynek dzieci wymagających wsparcia.

    3.             Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu we wtorek, 20 września w godz. 07.30 – 12.00 w kaplicy św. Faustyny.

    4.      Dzisiaj kończy wakacyjną praktykę duszpasterską w naszej parafii ks. diakon Hubert Staszak. Dziękujemy mu za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy światła i mocy Ducha Św. w przygotowaniu do święceń kapłańskich.

  5.     W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)        dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00 w Alumnacie; zapraszamy nowe osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu, by śpiewem chwalić Boga;

b)       oaza dla młodzieży w czwartek o 19.00 w Alumnacie; ks. Krzysztof zaprasza chętnych od I klasy gimnazjum wzwyż;

c)       dla wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii; ks. Radek zaprasza chętnych od III klasy gimnazjum wzwyż.

d)       dla ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00 w Alumnacie;

e)        dla młodzieży z klas III szkół ponadgimnazjalnych w ramach katechezy przedmałżeńskiej w sobotę o godz. 11.00 w Alumnacie.

    6.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    7.             Od I Niedzieli Adwentu, tzn. od 27 listopada decyzją Ks. Prymasa zostają wprowadzone nowe zasady przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. Przygotowanie bliższe będzie dotyczyło narzeczonych, którzy powinni zgłosić się do biura parafialnego przynajmniej pół roku przed planowanym ślubem i w tym czasie będą zobowiązani do uczestnictwa w katechizacji przedmałżeńskiej dla narzeczonych organizowanej we wszystkich dekanatach. Terminarz tych katechez będzie dostępny w biurze parafialnym.

    8.             Ci, którzy ukończyli katechizację przedmałżeńską w szkole ponadgimnazjalnej nie będą musieli po raz drugi uczestniczyć w tej katechezie, lecz tylko w weekendowym spotkaniu dla narzeczonych.

    9.             W związku z nowymi zasadami przygotowania do małżeństwa zostaje zawieszona parafialna katecheza przedmałżeńska dla uczniów klas I i II szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie klas III, którzy uczęszczali na spotkania przez ostatnie dwa lata, będą mogli ukończyć tę katechezę do końca listopada. Uczniów klas I i II zachęcamy, aby w miejsce katechezy przedmałżeńskiej uczestniczyli w spotkaniach młodzieżowej wspólnoty Exodus.

10.            Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8785 zł.

11.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

12.      Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc cierpiącym z powodu trzęsienia ziemi we Włoszech.

13.             W minionym tygodniu zmarła śp. Zofia Szulczewska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Dożynki parafialne odbędą się dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Delegacje z wieńcami i chlebami prosimy o ustawienie się przed wejściem do bazyliki.

    2.             Dzisiaj na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się nasz kolejny festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia. Tradycyjnie będzie wiele atrakcji dla całych rodzin. Oprócz wspólnych zabaw i loterii będzie możliwość zakupu kiełbasy z grilla, grochówki, ciasta i napojów. W tym roku główną nagrodą będzie voucher na pielgrzymkę do Wiednia, która odbędzie się w weekend majowy. Festyn rozpocznie się o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

    3.             We wtorek, 13 września kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00. Zapraszamy do udziału.

    4.             W środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msza odpustowa w Kruchowie o 18.00

    5.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla Stowarzyszenia Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci w czwartek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)       dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o godz. 17.00 w Alumnacie; zapraszamy nowe osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu, by śpiewem chwalić Pana Boga;

c)        oaza dla młodzieży w czwartek o 19.00 w Alumnacie; ks. Krzysztof zaprasza chętnych od I klasy gimnazjum wzwyż;

d)       dla ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00 w Alumnacie;

    6.             W tym tygodniu nie będzie spotkania dla młodzieżowej wspólnoty Exodus, ponieważ młodzież jedzie do Gniezna na obchody święta św. Stanisława Kostki. Zapraszamy do udziału w tym święcie młodzieży w sobotę 17 września. Koszt wyjazdu to 15 zł. Zapisy u ks. Radka do poniedziałku. 

    7.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    8.             W trakcie spotkania młodych w Gnieźnie 17 września, podczas Mszy świętej sprawowanej w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 10.00, ks. Prymas będzie chciał podziękować wszystkim zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy więc do udziału w tej Mszy św. rodziny, które gościły pielgrzymów.

    9.             Wyjazd na operę Carmen do Bydgoszczy w sobotę o 16.45 z Pl. Kosmowskiego.

10.             Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

11.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.09.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00;

b)       dla rodziców młodzieży z kl. III gimnazjum w środę o godz. 18.45 w bazylice;

c)        dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o godz. 17.00 w Alumnacie; zapraszamy nowe osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu, by śpiewem chwalić Pana Boga;

d)       oaza dla młodzieży w czwartek o 19.00 w Alumnacie; ks. Krzysztof zaprasza chętnych od I klasy gimnazjum wzwyż;

e)        dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii (ks. Radek zaprasza nowe osoby od III klasy gimnazjum wzwyż chętne do udziału w spotkaniach młodzieży);

    2.             W czwartek, 8 września przypada Święto Narodzenia NMP, zwane Świętem Matki Boskiej Siewnej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

    3.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    4.             Wyjazd na pielgrzymkę ministrantów i lektorów do Gniezna w sobotę o godz. 08.45 z pl. Kosmowskiego.

    5.             11 września na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędzie się nasz kolejny festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia. Jeszcze do środy można przynosić przedmioty na fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły biurowe, dekoracyjne, gospodarstwa domowego itp. Można też składać ofiary na organizację festynu gotówką lub przelewem na konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie parafii w zakładce „Kontakt”. Na festynie tradycyjnie będzie wiele atrakcji. W tym roku główną nagrodą będzie voucher na pielgrzymkę do Wiednia, która odbędzie się w weekend majowy. Festyn rozpocznie się o godz. 16.00.

    6.             Tradycyjnie zwracamy się z serdeczną prośbą o dostarczenia ciasta na festyn. Prosimy je przynosić na boisko liceum w przyszłą niedzielę od godz. 11.00. Prosimy podpisywać blachy od ciasta.

    7.             Dożynki parafialne odbędą się 11 września w czasie Mszy św. o godz. 15.00. Delegacje z wieńcami i chlebami prosimy o ustawienie się przed wejściem do bazyliki.

    8.             17 września br. odbędzie się coroczne spotkanie młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Tym razem uroczystości organizowane są w Gnieźnie, które będą również okazją do dziękczynienia za minione Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do udziału. Koszt wyjazdu to 15 zł. Zapisy u ks. Radka do 12 września. 

    9.             W trakcie spotkania młodych w Gnieźnie 17 września, podczas Mszy świętej sprawowanej w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 10.00, ks. Prymas będzie chciał podziękować wszystkim zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów, którzy przybyli na Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy więc do udziału w tej Mszy św. rodziny, które gościły pielgrzymów.

10.             Osoby zapisane na operę Carmen są proszone o wpłatę należności za bilet i dojazd.

11.             Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

12.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

13.             W minionym tygodniu zmarła śp. Urszula Konopa. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.08.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             W czwartek, 1 września o godz. 08.00 odbędzie się Msza św. dla uczniów wszystkich szkół, rodziców i nauczycieli o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.

    2.             W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)         Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne w czwartek po Mszy św. o 18.00;

b)         Dodatkowa Msza św. w piątek wyjątkowo o 15.30;

c)          Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

d)     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

e)          Spowiedź:

·                     dla młodzieży w czwartek o godz. 17.15

·                     dla dzieci w piątek o godz. 15.00

·                     dla starszych w piątek o godz. 17.45

f)           chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30.

    3.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    4.             W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00;

b)         dla ministrantów i lektorów w piątek o 17.00 w Alumnacie;

c)      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 (zapraszamy nowe osoby chętne do udziału w spotkaniach młodzieży);

d)         dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

    5.             W sobotę, 3 września odbędzie się kolejne spotkanie Lednica Seniora, na które zaproszeni są dorośli, którzy pragną wspólnie radośnie chwalić Boga. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to spotkanie. Koszt uczestnictwa z dojazdem: 30 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 10.00, powrót około 19.00. Zapisy do środy. Zapraszamy do udziału.

    6.             Odpust w Ostrowitem Prymasowskim odbędzie się w przyszłą niedzielę, 4 września. Tradycyjnie zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Mszę odpustową ku czci Narodzenia NMP. Wyjście spod dzwonnicy o godz. 08.15.

    7.             11 września odbędzie się nasz kolejny festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia. Bardzo prosimy o przynoszenie przedmiotów na fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły biurowe, dekoracyjne, gospodarstwa domowego itp. Można też składać ofiary na organizację festynu gotówką lub przelewem na konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie parafii w zakładce „Kontakt”.

    8.             Dożynki parafialne odbędą się 11 września w czasie Mszy św. o godz. 15.00.

    9.             Dzisiaj rozpoczyna praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Hubert Staszak, alumn VI roku Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Witamy go w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy owocnej posługi.

10.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

11.             W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Giza. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             W piątek, 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.

    2.             W sobotę, 27 sierpnia, będziemy świętować nasz parafialny odpust ku czci św. Augustyna. Mszę odpustową o godz. 18.00 będzie sprawował ks. Janusz Konysz, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy do udziału.

    3.             Po sobotniej Mszy odpustowej procesja eucharystyczna przy bazylice. Zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatów oraz poczty sztandarowe i panów do niesienia baldachimu. 

    4.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    5.             Przypominamy, że biuro parafialne jest nieczynne we wszystkie piątki sierpnia.

    6.             11 września odbędzie się nasz kolejny festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia. Bardzo prosimy o przynoszenie przedmiotów na fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły biurowe, dekoracyjne, gospodarstwa domowego itp. Można też składać ofiary na organizację festynu gotówką lub przelewem na konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie parafii w zakładce „Kontakt”.

    7.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

    8.             Bóg zapałać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8241 zł.

    9.             W minionym tygodniu zmarł śp.: Józef Marciniak. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.08.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Jutro, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jedno z największych świąt Maryjnych i zarazem dzień naszego parafialnego odpustu. Tego dnia katolik jest zobowiązany do udziału we Mszy św. Msze święte będą sprawowane tak jak w niedzielę z jednym wyjątkiem: suma odpustowa odbędzie się o godz. 12.00 i będzie jej przewodniczył ks. Kan. Ryszard Figiel, długoletni dyrektor i dyrygent Chóru Prymasowskiego oraz wykładowca śpiewu i muzyki kościelnej w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Serdecznie zapraszamy do udziału.

    2.             Po sumie odpustowej procesja eucharystyczna przy bazylice. Zapraszamy dziewczęta do sypania kwiatów oraz poczty sztandarowe i panów do niesienia baldachimu. 

    3.             W Uroczystość Wniebowzięcia NMP na wszystkich Mszach świętych odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów.

    4.             Intencje mszalne zamówione z okazji Uroczystości Bożego Ciała za mieszkańców osiedla bloków oraz za zmarłych z tego osiedla będą sprawowane w czasie sumy odpustowej 15 sierpnia.

    5.             Zbiórka osób udających się na pielgrzymkę do Grecji we czwartek o godz. 09.00 na Placu Kosmowskiego. Po zapakowaniu bagażu do autobusu, Msza św. w bazylice.

    6.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    7.             Informujemy, że została uruchomiona strona internetowa naszego cmentarza. Można na nią wejść klikając na link znajdujący się na stronie parafii w dziale: „Polecamy strony”. Jeśli na stronie cmentarza są jakieś nieścisłości, prosimy o zgłaszanie ich po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

    8.             Biuro parafialne jest nieczynne we wszystkie piątki sierpnia.

    9.             11 września odbędzie się nasz kolejny festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia. Bardzo prosimy o przynoszenie przedmiotów na fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły biurowe, dekoracyjne, gospodarstwa domowego itp. Można też składać ofiary na organizację festynu gotówką lub przelewem na konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie parafii w zakładce „Kontakt”.

10.             Dożynki parafialne odbędą się w łączności z festynem parafialnym 11 września.

11.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

12.             Bóg zapałać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.

13.             W minionym tygodniu zmarły śp.: Domicela Pawlaczyk i Marianna Kwiatkowska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.08.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ugoszczenia pieszych pielgrzymów idących z Kościerzyny na Jasną Górę. Bóg zapłać dyrekcji i pracownikom Domu Dziecka, Restauracji „Czeremcha”, Piekarni Plant-Rem, paniom obsługującym pątników i wszystkim, którzy dostarczyli napoje i ciasto.

    2.             Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny.

    3.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    4.             Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia o godz. 20.00.

    5.             Nasz odpust parafialny odbędzie się 15 sierpnia w czasie Mszy św. o godz. 12.00.

    6.             Biuro parafialne jest nieczynne we wszystkie piątki sierpnia.

    7.             11 września odbędzie się nasz kolejny festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia. Bardzo prosimy o przynoszenie przedmiotów na fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły biurowe, dekoracyjne, gospodarstwa domowego itp. Można też składać ofiary na organizację festynu gotówką lub przelewem na konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie parafii w zakładce „Kontakt”.

    8.             Dożynki parafialne odbędą się w łączności z festynem parafialnym 11 września.

    9.             Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

10.             Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

11.             W minionym tygodniu zmarli śp.: Mieczysław Rusiecki, Maria Bożena Zielińska, Irena Fojutowska i Łukasz Borowicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Składamy serdeczne podziękowania rodzinom, które udzieliły gościny pielgrzymom z Czech, udającym się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Bóg zapłać także naszej młodzieży, która od dwóch lat pod opieką ks. Radka przygotowywała się do przyjęcia gości i do przeżycia Światowych Dni Młodzieży. Dzisiaj wszyscy przeżywają spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie.

    2.             Zbiórka uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę we wtorek o godz. 08.00 przed bazyliką.

    3.             Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

    4.             Biuro parafialne jest nieczynne we wszystkie piątki lipca i sierpnia.

    5.             Jeszcze tylko dzisiaj można przynosić spisane na kartkach intencje, które piesi pielgrzymi będą omadlać w drodze na Jasną Górę i zaniosą przed tron Jasnogórskiej Pani. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc w organizacji pielgrzymki.

    6.             W najbliższy piątek, jak co roku, przyjdą do nas piesi pielgrzymi – uczestnicy pielgrzymki z Kościerzyny na Jasną Górę. Jak zwykle podejmiemy ich obiadem na terenie trzemeszeńskiego Domu Dziecka. Pielgrzymi przybędą około godz. 12.30 do bazyliki, skąd udadzą się na obiad. Serdecznie prosimy o dostarczenie do Domu Dziecka napojów i ciasta dla pielgrzymów w piątek od godz. 09.00.

    7.             W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)         Spowiedź

·                     dla młodzieży w czwartek o godz. 17.00

·                     dla dzieci w piątek o godz. 15.00

·                     dla starszych codziennie 15 minut przed Mszą św.

b)         Nabożeństwo w intencji powołań w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

c)          Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d)         Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 18.00;

e)      Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

    8.             Przypominamy, że w czasie wakacji nie odwiedzamy chorych w I sobotę miesiąca. Jest możliwość przyniesienia Komunii św. przez świeckiego szafarza w niedzielę około godz. 10.00. Zgłoszenia po Mszy św. w kaplicy lub w tygodniu w biurze parafialnym.

    9.             Spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań w czwartek po Mszy o godz. 18.00.

10.             Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

11.             11 września odbędzie się nasz kolejny festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia. Bardzo prosimy o przynoszenie przedmiotów na fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły dekoracyjne, gospodarstwa domowego itp. Można też składać ofiary na organizację festynu gotówką lub przelewem na konto parafialne, którego numer znajduje się na stronie parafii w zakładce „Kontakt”.

12.             Informujemy, że w tym roku piętnaścioro dzieci z rodzin wymagających wsparcia były na wycieczce w Karkonoszach i czeskiej Pradze. Wyjazd był w 100 procentach sfinansowany ze środków zebranych w czasie ubiegłorocznego festynu.

13.             Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz folder o  bazylice.

14.             W minionym tygodniu zmarli śp.: Eugeniusz Zaidlewicz i Wiktor Rosołek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.07.2016 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.             Od środy w naszej parafii gościmy pielgrzymów z Czech, którzy udają się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. Dzisiaj młodzież z Czech uczestniczy w odpuście w Kamieńcu. O godz. 13.00 Msza św., a po niej piknik rodzinny na terenie przykościelnym. Zapraszamy do udziału. Wieczorem pielgrzymi z Czech odjadą do Krakowa.

    2.             W poniedziałek, 25