Dzisiaj jest

piątek,
19 lipca 2019

(200. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
8308071

Wyszukiwanie

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.07.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

2. W okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

3. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

4. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

5. W minionym tygodniu zmarli: Stefan Lewandowski, Czesława Bauza i Henryk Szajda z Trzemeszna. Wieczny odpoczynek....

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.07.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

     2.   Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 lipca o godz. 20.00.

     3.   Przypominamy, że w okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

     4.   Witamy ks. Łukasza Jaworskiego, który decyzją Księdza Prymasa z dniem 1 lipca rozpoczął posługę w naszej parafii. Życzymy, aby przynosiła ona obfite owoce i dawała mu wiele radości.

     5.   Informujemy, że Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak, Prymas Polski, erygował Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. Jest ono propozycją formacyjną, kierowaną do wszystkich katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę; osób prowadzących katechezę dla narzeczonych; katechetów świeckich i duchownych w zakresie kształcenia dodatkowego. Do podjęcia i ukończenia formacji teologicznej, oferowanej przez Studium, są zobowiązane osoby przygotowujące się do podjęcia misji doradców życia rodzinnego oraz kandydaci do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Program studiów obejmuje dwa lata. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu, według planu podanego na początku roku formacyjnego. Studium przybliża wybrane zagadnienia z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej, pastoralnej, historii Kościoła, liturgiki, nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie, katolickiej nauki społecznej oraz kultury i sztuki chrześcijańskiej. Bliższe informacje na temat Studium podane są na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej (archidiecezja.pl) w zakładce - polecamy. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji formacyjnej.

     6.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

     7.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.   Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18.00.

2.   We środę, 3 lipca o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. w int. Ks. Proboszcza zamówiona przez Wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.

3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy.

4.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a.modlitwa w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

b.spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o 17.15;

c.dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d.nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

e.Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny. Po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

5.   W lipcu i sierpniu nie odwiedzamy chorych z okazji I soboty miesiąca. W nagłych przypadkach prosimy o indywidualne zgłaszanie wizyty u chorych.

6.   W okresie wakacji w piątki biuro parafialne jest nieczynne.

7.   Dnia 27 lipca wyrusza z Gniezna 60-ta, jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Promienista na Jasną Górę. Powrót 6 sierpnia. Zachęcamy do udziału. Warto zaplanować w wakacje także czas dla Pana Boga, poznać wspaniałych ludzi i przeżyć wiele radosnych chwil. Bliższe informacje i zapisy u księdza Przemka.

8.   Jutro opuści naszą parafię ks. Mariusz Byczyński, który został mianowany proboszczem w parafiach w Parkowie i Słomowie. Dziękujemy mu za roczną posługę w naszej wspólnocie i życzymy darów Ducha Świętego w sprawowaniu posługi proboszcza.

9.   Jutro rozpocznie posługę w naszej parafii ks. Łukasz Jaworski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Wita w Rogoźnie.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11. W minionym tygodniu zmarł śp. Zenon Cichowski z Bystrzycy. Polećmy go Bożemu

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

    1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

    2.   W Oktawie Bożego Ciała codzienna procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

    3.   We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, ustawionych na terenie przylegającym do bazyliki, po Mszy św. o godz. 18.00.

    4.   W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00, a po niej procesja Eucharystyczna przy bazylice do ołtarza, który będzie ustawiony przy wejściu do kościoła.

    5.   Pomimo wakacji zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów przez całą Oktawę oraz w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa.

    6.   W najbliższy piątek ze względu, na uroczystość, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    7.   W okresie wakacji w piątki biuro parafialne będzie nieczynne.

    8.   W sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 06.30, 07.00, 16.00 i 18.00.

    9.   Dla uczestników pielgrzymki na Maltę wyjazd na lotnisko w poniedziałek o godz. 03.45.

  10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  11.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Genowefa Winkiel z Trzemżala, Halina Kawka z Huty Trzemeszeńskiej, Józef Bosak z ul. 22 Stycznia, Andrzej Nowicki z ul. Żeromskiego, Róża Kajdan z ul. Kopernika i Roman Ryndak z Miat. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce po każdej Mszy św. odśpiewana zostanie suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny...” jako ekspiacja za świętokradztwa i profanacje. Do publicznego przebłagania wezwali biskupi obecni na ostatnim zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Jak przypomniano w oświadczeniu, w tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny. Stąd wezwanie biskupów. Pieśń błagalna „Święty Boże, Święty Mocny” jest śpiewana w wyjątkowych sytuacjach. Dzisiaj będzie ona formą wynagrodzenia Bogu za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

20.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

               1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i w Boże Ciało o godz. 18.00.

               2.   Dzisiaj Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja Eucharystyczna tradycyjną trasą.

               3.   W Oktawie Bożego Ciała codzienna procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

               4.   Na jutro Ks. Prymas udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

               5.   Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 8.30.

               6.   Dla uczestników pielgrzymki na Maltę wyjazd na lotnisko w poniedziałek o godz. 03.45.

               7.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

16.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i w Boże Ciało o godz. 18.00.

    2.   We czwartek, 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja Eucharystyczna tradycyjną trasą: ul. Św. Jana, pl. Kilińskiego, ul. Św. Jana z powrotem do bazyliki. Ołtarze będą w następujących miejscach: na Urzędzie Miejskim, dwa na pl. Kilińskiego i czwarty przy bazylice. Prosimy o udział w procesji dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci, które przystąpiły do I Komunii św., strażaków, poczty sztandarowe i osoby niosące baldachim.

    3.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.   próba sypania kwiatów na procesję Bożego Ciała w poniedziałek o 17.00 przy bazylice;

b.   spotkanie dla rodziców dzieci z kl. II w sprawie przygotowania do I Komunii św. w poniedziałek o godz. 18.45 w bazylice;

c.   Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

d.   spotkanie oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

    4.   Próba orkiestry przed procesją Bożego Ciała w poniedziałek i we środę o godz. 18.00 w Alumnacie. Osoby grające na instrumentach dętych prosimy o zasilenie orkiestry.

    5.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    6.   W tym tygodniu przypada zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla szkół podstawowych nr 1 i 2 we wtorek o godz. 12.00, a dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych we środę o godz. 08.00.

    7.   Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji i przypominamy, że czas wakacyjny nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.

    8.   Zapraszamy do oglądania wystawy architektury sakralnej przygotowanej przez uczniów klas VII Szkoły Podstawowej nr 1 z rodzicami. Wystawa jest umieszczona w nawie bocznej przy ołtarzu Najśw. Serca Pana Jezusa.

    9.   Wczoraj odbyła się w Inowrocławiu Parafiada, czyli zawody sportowe przedstawicieli parafii naszej Archidiecezji. Miło nam poinformować, że zawodnicy naszej parafii zdobyli I miejsce w klasyfikacji generalnej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, których było ponad 100 oraz tym, którzy pomogli w zorganizowaniu naszej reprezentacji, a zwłaszcza ks. Arturowi i nauczycielom wychowania fizycznego.

  10.   Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 8.30.

  11.   Dnia 27 lipca wyrusza z Gniezna 60-ta, jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Promienista na Jasną Górę. Powrót 6 sierpnia. Zachęcamy do udziału. Warto zaplanować w wakacje także czas dla Pana Boga, poznać wspaniałych ludzi i przeżyć wiele radosnych chwil. Bliższe informacje i zapisy u księdza Przemka. 

  12.   Dekretem Ks. Prymasa z dniem 1 lipca ks. Mariusz Byczyński został mianowany proboszczem parafii w Parkowie i Słomowie koło Rogoźna. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 10.00 pożegnamy ks. Mariusza.

  13.   W piątek zakończył praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Jakub Siutkowski, którego pożegnamy także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00.

  14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  15.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9588 zł.

  16.  W minionym tygodniu zmarła śp. Oliwia Rodak. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

09.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.   Dzisiaj (w niedzielę) nasz dziecięcy zespół „Aniołki” zaprasza na krótki koncert podsumowujący roczną działalność, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

    2.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie oprócz czwartku po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

    3.   Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Jutro rozpocznie się Okres Zwykły w liturgii.

    4.   Jutro (w poniedziałek) przypada Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

    5.   We czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 20.00.

    6.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII według grafiku ze strony parafii;

b.  dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

c.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

d.  dla Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i Rodziny Radia Maryja Msza św. z konferencją w piątek o 14.15 w kaplicy.

    7.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    8.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

    9.   Informujemy, że tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie tradycyjną trasą od bazyliki na plac Kilińskiego i z powrotem do bazyliki. Ołtarze będą w następujących miejscach: na Urzędzie Miejskim, dwa na pl. Kilińskiego i przy bazylice.

  10.   Osoby zapisane na pielgrzymkę do Lichenia prosimy o wpłatę 15 zł.

  11.   Dnia 27 lipca wyrusza z Gniezna 60-ta, jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Promienista na Jasną Górę. Powrót 6 sierpnia. Zachęcamy do udziału. Warto zaplanować w wakacje także czas dla Pana Boga, poznać wspaniałych ludzi i przeżyć wiele radosnych chwil. Bliższe informacje i zapisy u księdza Przemka. 

  12.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  13.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 561 zł.

  14.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. W tym roku zebrane pieniądze będą przeznaczone na wkład własny w prowadzoną od dwóch miesięcy inwestycję dofinansowaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: remont elewacji północnej bazyliki. Planowany jest także remont dwóch krucht wejściowych.

  15.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Włodzimierz Henkel z ul. Śniadeckich, Zofia Pisuła z pl. Kilińskiego i Marianna Patrzałek z ul. Wiosny Ludów. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

02.06.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

            1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

            2.   W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

a.    modlitwa w intencji powołań we czwartek w czasie nabożeństwa czerwcowego;

b.    spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych o 17.15;

c.     dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d.    Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

            3.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.    dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w bazylice;

b.    dla rodziców ministrantów wyjeżdżających nad morze we wtorek o godz. 18.45 w kaplicy św. Faustyny;

c.     dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.15 w domku przy plebanii;

d.    dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po nabożeństwie.

            4.   W tym tygodniu nie będzie spotkania młodzieżowej wspólnoty Exodus.

            5.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

            6.   Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca liturgiczny Okres Zmartwychwstania Pańskiego.

            7.   Od poniedziałku do piątku w czasie nabożeństwa czerwcowego nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

           8.   W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji zapraszamy na czuwanie z modlitwą o dary Ducha Św. w sobotę o godz. 20.00.

           9.   Ks. Mateusz Śróda, który był u nas na praktyce duszpasterskiej, a przed tygodniem otrzymał święcenia kapłańskie, w przyszłą niedzielę odprawi uroczystą Mszę św., po której udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zapraszamy na godz. 11.30.

       10.   W przyszłą niedzielę nasz dziecięcy zespół „Aniołki” zaprasza na krótki koncert podsumowujący roczną działalność, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

       11.   Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii św. w Okresie Wielkanocnym.

       12.   Wyjazd do opery w sobotę o godz. 16.45 spod bazyliki.

       13.   Jest organizowana pielgrzymka do Lichenia, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca. Koszt 15 zł. Zapisy po Mszy św.

       14.   Dnia 27 lipca wyrusza z Gniezna 60-ta, jubileuszowa Piesza Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę. Powrót 6 sierpnia. Zachęcamy do udziału. Warto zaplanować w wakacje także czas dla Pana Boga, poznać wspaniałych ludzi i przeżyć wiele radosnych chwil. Bliższe informacje i zapisy u księdza Przemka. 

       15.   Intencje Żywego Różańca na czerwiec można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

       16.   Rozpoczyna się nabór do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, w którym kształcą się przyszli kapłani. Informacje na stronie internetowej Seminarium i u ks. Proboszcza.

       17.   Ks. Prymas zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę w związku z rozpoczęciem nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 6-7 października br.

       18.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

       19.   Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na wotum narodu – Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

       20.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

       21.   Przy wyjściu jest rozdawana bezpłatnie gazeta informująca o Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Gnieźnie 8 czerwca.

       22.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Roman Słowik z ul. Mickiewicza i Zofia Ciosk z Trzemżala. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.

    2.   W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:

a.  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

b.  chorych odwiedzimy od godz. 08.30.

    3.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a. dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b. dla uczestników pielgrzymki na Maltę w poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii;

c. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

d. dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

e. dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

    4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    5.   Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku w czasie nabożeństwa majowego i czerwcowego nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada 9 czerwca.

    6.   Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii św. w Okresie Wielkanocnym.

    7.   Jest organizowany wyjazd na tegoroczne Lednickie Spotkanie Młodych w najbliższą sobotę, 1 czerwca. Zgłoszenia u ks. Artura.

    8.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

    9.   Przy wyjściu jest rozdawana bezpłatnie gazeta informująca o Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Gnieźnie 8 czerwca.

 10.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Jerzy Pawlak z Miat, Helena Roguszewska z ul. 22 Stycznia i Andrzej Perliński z ul. Św. Ducha. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

19.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.   Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.

   2.   Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium narodzenia i chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich w poniedziałek o godz. 07.30 spod bazyliki. Jest kilka wolnych miejsc. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce także inne osoby. Koszt: 65 zł z obiadem.

   3.   W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a. dla klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

b. dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c. dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

d. dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

   4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.   W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Gnieźnie przyjmie święcenia kapłańskie diakon Mateusz Śróda, który przed rokiem odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Otoczmy go naszą modlitwą, by był dobrym kapłanem.

   6.   Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii św. w Okresie Wielkanocnym.

   7.   Jest organizowany wyjazd na tegoroczne Lednickie Spotkanie Młodych w sobotę, 1 czerwca. Zgłoszenia u ks. Artura.

   8.   Osoby zapisane na wyjazd do opery 8 czerwca na „Straszny dwór” prosimy o wpłatę należności do najbliższej soboty.

   9.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9545 zł.

 10.   Bóg zapłać rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania i dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. za ofiarowanie do bazyliki stylowego klęcznika, który będzie używany podczas uroczystości.

 11.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 12.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Irena Kilińska z ul. Chrobrego i Bernard Kolczyński z ul. Piastowskiej.

         Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

12.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

     1.  Dzisiaj dzieci z klasy III przystępują do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Módlmy się w intencji dzieci, aby umiłowały Pana Jezusa obecnego w Eucharystii.

     2.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny w dni powszednie od wtorku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.

     3.  W poniedziałek, 13 maja przypada wspomnienie M.B. Fatimskiej:

a.  Msza św. dla starszych i chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia w poniedziałek o godz. 10.00;

b.  Nabożeństwo fatimskie w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 20.00.

Zapraszamy zarówno na Mszę św. dla chorych, jak i na nabożeństwo fatimskie. Prosimy pomóc w dotarciu starszym i chorym na Mszę św.

     4.  W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.  dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

c.  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

d.  dla Stowarzyszenia Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja i Wspólnoty Intronizacji NSPJ Msza św. z konferencją o Duchu Św. w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

e.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

f.   dla ministrantów w sobotę o 11.00 w kaplicy św. Faustyny.

     5.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     6.  Od najbliższej środy w biurze parafialnym będzie można zamówić intencje mszalne na 2020 r. We środę i czwartek nie będzie można zamawiać Mszy świętych telefonicznie.

     7.  Msza św. w intencji osób, które pielgrzymowały na Roztocze odbędzie się we czwartek o godz. 18.00.

     8.  Obchody rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klas IV odbędą się 19 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00.

     9.  Spotkanie organizacyjne w sprawie rocznicy we czwartek o godz. 16.30.

   10.  Spowiedź dla dzieci przed rocznicą I Komunii w piątek o 16.30.

   11.  Jest organizowany wyjazd na tegoroczne Lednickie Spotkanie Młodych w sobotę, 1 czerwca. Zgłoszenia u ks. Artura.

   12.  Osoby zapisane na wyjazd do opery 8 czerwca na „Straszny dwór” prosimy o wpłatę należności.

   13.  Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

   14.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie.

   15.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  16.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Janina Koszalska z ul. Kalinowej, Elżbieta Maria Szymańska z ul. Chrobrego i Ireneusz Grzegorski z Lubinia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu:Wieczny odpoczynek…

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny we wszystkie dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

2.  W najbliższym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.  dla oazy młodzieżowej we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii;

c.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

3.  W przyszłą niedzielę, 12 maja dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy, aby na tę Mszę św. przyszli tylko ci, którzy są zaproszeni na uroczystość pierwszokomunijną. Módlmy się w intencji dzieci i rodziców o jak najlepsze przygotowanie się do dnia przyjęcia przez dzieci Jezusa do serca.

4.  Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę o godz. 09.00.

5.  Obchody rocznicy I Komunii św. dla dzieci z klas IV odbędą się 19 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00.

6.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

7.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

8.  W minionym tygodniu zmarły śp.: Maria Liberkowska i Maria Świderska z Trzemeszna. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

03.05.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny we wszystkie dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

2. Jutro I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

3. Jutro odwiedziny u chorych od godz. 08.30.

4. 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, Patrona strażaków. Z tej okazji strażacy trzemeszeńscy zapraszają na Mszę św. w ich intencji, która odbędzie się jutro (w sobotę) o godz. 15.00.

5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we wtorek o godz. 16.00 w kaplicy św. Faustyny.

2. We wtorek będziemy obchodzić liturgiczną Uroczystość św. Wojciecha, która ze względu na Oktawę Zmartwychwstania jest w tym roku przeniesiona z 23 na 30 kwietnia.

3. We środę, 1 maja przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Msza odpustowa w Trzemżalu o godz. 11.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny we wszystkie dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

 a) modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas nabożeństwa majowego;

 b) nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek w łączności z nabożeństwem majowym;

 c) Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

 d) spowiedź dla dzieci i młodzieży we czwartek o godz. 17.15;

 e) chorych nawiedzimy w sobotę od godz. 8.30 (będzie zmieniona kolejność odwiedzin)

6. W piątek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski oraz 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte jak w niedzielę. Msza św. o godz. 15.00 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy do udziału poczty sztandarowe i wszystkich Parafian.

7. Wyjazd na pielgrzymkę na Roztocze we czwartek o godz. 03.45 spod bazyliki.

8. W tym tygodniu biuro parafialne czynne tylko w poniedziałek i czwartek.

9. Informujemy, że na prośbę Gminy Trzemeszno, parafia udostępniła bezpłatnie mieszkanie w Alumnacie rodzinie, która straciła dom w wyniku pożaru. Jest to rozwiązanie tymczasowe na czas budowy nowego domu.

    10. Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07.2019 r. Szczegóły po Mszy św.

    11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. 

    12. W ostatnim czasie zmarły śp.: Barbara Chwalik z Wymysłowa i Irena Walczak z Trzemeszna. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

22.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

     1.         Do najbliższej niedzieli, w którą przypada święto Miłosierdzia Bożego, trwa Oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Chrystusa na osiem dni, które w liturgii są obchodzone jak Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszy św.

     2.         Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50, za wyjątkiem piątku.

     3.         W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

     4.         W czasie Oktawy Wielkanocy nie ma postu w piątek.

     5.         W najbliższy czwartek Ks. Bp Krzysztof Wętkowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 17.15. Prosimy przynieść z sobą dzienniczki bierzmowanych.

     6.         Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach do Gniezna na odpust św. Wojciecha:

a.     piesza przeznaczona dla młodzieży wyruszy w piątek, 27 kwietnia, powrót w niedzielę autobusem, zgłoszenia u ks. Artura;

b.     autokarowa w niedzielę, 28 kwietnia: wyjazd o 8.30, powrót około 13.00, koszt 10 zł., zapisy po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

     7.         W ostatnim tygodniu zmarł śp. Jerzy Zamiar z Trzemeszna. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały darzył wszelkimi potrzebnymi łaskami. Niech Jego miłość objawiona na krzyżu przepełnia nasze serca; ona jest większa niż wszelkie zło i cierpienie, ona potrafi przemienić szarą codzienność w radosne uwielbienie Miłosiernego Boga i pragnienie, by dzielić się Jego miłością z innymi.

 

      1)      Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Triduum Paschalnego poprzez pomoc w sprzątaniu bazyliki, wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, przygotowanie liturgii oraz złożenie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza; Bóg zapłać służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu, młodzieży i strażakom. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego.

      2)     Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę.

      3)     Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50.

      4)     W najbliższy czwartek Ks. Bp Krzysztof Wętkowski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godz. 17.15.

      5)     Zapraszamy młodzież na pieszą pielgrzymkę z Trzemeszna do Gniezna na spotkanie młodych z okazji uroczystości ku czci św. Wojciecha, które odbędzie się w dniach: 26 – 28 kwietnia. Zapisy do 23 kwietnia u ks. Artura. Spotkanie organizacyjne 24 kwietnia o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

      6)     Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę autokarową do Gniezna na odpust św. Wojciecha, który odbędzie się w niedzielę, 28 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.30, powrót ok. 13.00.

      7)     W myśl kanonu 1043 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że Jakub Siutkowski, alumn Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, odbywający praktykę pastoralną w naszej parafii, ma otrzymać święcenia diakonatu w Katedrze Gnieźnieńskiej dnia 5 maja 2019 r. Kto by wiedział o przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż klerykowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, aby modlili się gorąco za mających przyjąć święcenia oraz o to, by Dobry Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.

       8)    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.

WIELKI PIĄTEK

19.04.2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1)  Dzisiaj adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 poprowadzi ją młodzież. Znajdźmy trochę czasu, by dzisiejszego wieczoru przyjść do kościoła i uwielbić Chrystusa, który za nas oddał życie na krzyżu.

2)  Dzisiaj będzie jeszcze okazja do spowiedzi od godz. 21.30 do 23.00. W jednym konfesjonale będzie Misjonarz Miłosierdzia.

3)  Jutro Wielka Sobota – dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim, która w naszym kościele będzie trwała od godz. 8.00 do 20.45. Od rana przy wejściu do bazyliki będzie wystawione naczynie z wodą święconą, którą można zabrać do domu. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę. Na Wigilii Paschalnej i Rezurekcji zgromadzimy się w kościele o godz. 21.00, by świętować radosną noc Zmartwychwstania Chrystusa. Jest to główna uroczystość świąt Zmartwychwstania i najważniejsza liturgia całego roku. Nasze świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece. Kto uczestniczy w nocnej liturgii, nie musi przychodzić na Mszę św. ponownie w ciągu dnia.

4)  W pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

5)  Dzisiaj rozpoczęliśmy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego polegającą na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, o co prosił Jezus św. siostrę Faustynę. Nowenna w naszej parafii jutro po poświęceniu potraw o godz. 15.00, a w Święta Wielkanocne o godz. 14.45.

6)  Zapraszamy młodzież na pieszą pielgrzymkę z Trzemeszna do Gniezna na spotkanie młodych z okazji uroczystości ku czci św. Wojciecha, które odbędzie się w dniach: 26 – 28 kwietnia. Zapisy do 23 kwietnia u ks. Artura. Spotkanie organizacyjne 24 kwietnia o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

7)  Organizujemy wyjazd autobusem na odpust św. Wojciecha w niedzielę, 28 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.30, powrót około 13.00. Zapisy po liturgii..

      8)  Dzisiaj po liturgii przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego” z książeczką zawierającą Ewangelię i rozważanie na każdy dzień maja.

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

14.04.2019 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1.   Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Drogi Krzyżowej ulicami Trzemeszna.

  2.   Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Nasze obchody dekanalne będą miały miejsce dzisiaj w Trzemżalu. Zapraszamy młodzież do udziału. Wyjazd autobusem o 15.45 sprzed bazyliki.

  3.   Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

  4.   W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 06.30, 07.00 i 18.00.

  5.   Próba zespołu dziecięcego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii.

  6.   Spotkanie Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny.

  7.   Pierwsza spowiedź dzieci komunijnych w poniedziałek o 16.30. Dzieci przyjdą z rodzicami.

  8.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania według grafiku na stronie parafii.

  9.   Wielki Poniedziałek jest obchodzony jako Dzień Trzeźwości. O godz. 18.00 Msza św. o trzeźwość narodu zamówiona przez Trzemeszeński Klub Abstynencki.

10.   Zbiórka ministrantów i lektorów we czwartek o godz. 15.00 w bazylice.

11.   Próba chóru parafialnego w środę o godz. 19.00 w bazylice.

12.   W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.

·        Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszym kościele rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.

·        Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. Adoracja dla Członków Koła Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań o 09.30, dla dzieci z kl. III o 10.30. Czuwanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 14.00 – obowiązkowe dla tych, którzy nie brali udziału w Niedzieli Palmowej w Trzemżalu. Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 15.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi młodzież (zapraszamy na nią młodzież i dorosłych). W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.

·        Wielka Sobota to dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Braci strażaków prosimy o straż przy Grobie Pańskim. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę; po domach od 09.00. Święconka na wioskach według tradycyjnego planu: jeden ksiądz: Kozłówko, Rudki, Wymysłowo, Miaty; drugi ksiądz: Zieleń, Bieślin, Ostrowite (część należąca do parafii trzemeszeńskiej), Popielewo; trzeci ksiądz: Cytrynowo, Bystrzyca, Lubiń, Niewolno, Kierzkowo, Pasieka i Huta. Samochody z Kozłówka, Zielenia i Cytrynowa prosimy podstawić pod plebanię o godz. 08.45. Mieszkańcy kolejnych wsi będą przejmować księdza, aby trafił we właściwe miejsca. Miejsca święconki na wioskach prosimy zgłaszać u sołtysów, a w mieście – dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.

·        Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o godz. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Nasze świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.

13.   Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję pod nazwą: „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz odpowiedzialności za dobro wspólnoty Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek, który jest świętem kapłanów, a udział w niej jest zaproszeniem do podjęcia miesięcznej modlitwy za tych, których Chrystus wybrał do pełnienia kapłańskiej posługi, aby byli kapłanami według Serca Bożego i dobrze wypełniali swoje powołanie.

14.   Składka zbierana w Wielki Piątek w czasie adoracji krzyża będzie przeznaczona na chrześcijan w Ziemi Świętej, a składka z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Nocy – na potrzeby naszej parafii.

15.   W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

16.   W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i środę.

17.   Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 21.30 – 23.00.

18.   Jest jedno wolne miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

19.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8585 zł.

20.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07.04.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 b)    Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 20.00

 2. W tym roku nie będzie Misterium Męki Pańskiej, lecz Droga Krzyżowa ulicami miasta, w czasie której młodzież przedstawi sceny z Męki Pańskiej. Początek w najbliższy piątek, 12 kwietnia o godz. 20.00 w bazylice. Trasa Drogi Krzyżowej poprowadzi z bazyliki ulicami Św. Jana, Św. Ducha, Dąbrowskiego, Placem Św. Wojciecha, ul. Św. Jana z powrotem do bazyliki. Zachęcamy do udziału.

 3. W najbliższy piątek nie będzie Drogi Krzyżowej bezpośrednio po Mszy św.

 4. Spowiedź wielkanocna z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 kwietnia w godz.: 10.00 – 12.00; 15.00 – 16.30; 17.15 – 19.00. Prosimy zaplanować spowiedź na ten dzień, gdyż później nie będzie możliwości.

 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a)  dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o 18.45;

 b)  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 c)  dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d)  zbiórka lektorów we czwartek po wieczornej Mszy św.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 7. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm, które będzie można nabyć od ministrantów w sobotę w czasie spowiedzi i w niedzielę przed Mszą św. za dobrowolną ofiarę. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na wycieczkę Liturgicznej Służby Ołtarza.

 8. Młodzież zapraszamy do udziału w dekanalnym Święcie Młodych w Trzemżalu w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia. Wyjazd po Gorzkich Żalach, powrót ok. 19.00. Prosimy zabrać ze sobą palmy. Zapisy u ks. Artura.

 9. W minionym tygodniu została usunięta skarbonka przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej, ponieważ został zwolniony z aresztu trzemeszeński złodziej i już próbował zniszczyć nową skarbonkę. Prośby i podziękowania na nowennę do M.B. Nieustającej Pomocy prosimy składać u p. Kościelnego lub w biurze parafialnym.

10. Wyjazd do Bydgoszczy na operę „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

11. Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07.2019 r. Szczegóły po Mszy św.

12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.

14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Maria Grzelak, Artur Mysłowiecki i Bernard Dubert z Trzemeszna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)    Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych po Mszy św. o 18.00

 b)    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

 a)    modlitwa w intencji powołań we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

 b)    nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

 c)     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, dla młodzieży w piątek o godz. 17.00;

 d)    dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

 e)     chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 08.30 (będzie to ostatnia wizyta u chorych przed świętami Zmartwychwstania: chorych i starszych, których nie odwiedzamy co miesiąc prosimy zgłaszać po Mszy św. lub w biurze parafialnym).

  3. Spowiedź wielkanocna z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się 13 kwietnia.

  4. W tym roku nie będzie Misterium Męki Pańskiej, lecz 12 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta, w czasie której młodzież przedstawi sceny z Męki Pańskiej. Osoby, które chciałyby pomóc w tym przedsięwzięciu, prosimy o kontakt z ks. Przemkiem.

  5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a)    dla kandydatów do bierzmowania z klas VII według grafiku ze strony parafii;

 b)    dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 c)     dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 e)     próba chóru parafialnego w piątek po Drodze Krzyżowej (ok. godz. 19.30) w Alumnacie;

 f)      zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.30 w bazylice.

  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  7. Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich w Kalwarii Pakoskiej w piątek, 5 kwietnia. Wyjazd do Pakości o godz. 08.00, powrót około 13.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św. Osoby zapisane prosimy o podanie nr. Pesel.

  8. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej są proszone o wpłatę 30 zł. Wyjazd w przyszłą niedzielę, 7 kwietnia o godz. 11.30 sprzed Alumnatu, powrót około 19.00.

  9. Młodzież zapraszamy do udziału w dekanalnym Święcie Młodych w Trzemżalu w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia. Wyjazd po Gorzkich Żalach, powrót ok. 19.00. Zapisy po Mszy św.

10. W tym tygodniu w piątek i sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.

11.  W minionym tygodniu na ścianie północnej bazyliki zostało ustawione rusztowanie. Remont elewacji rozpocznie się po podpisaniu umowy o dotację z Ministerstwem Kultury.

12.  Wyjazd do Bydgoszczy na operę „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki odbędzie się w sobotę, 8 czerwca. Bilety z dojazdem: normalne po 110 i 100 zł, ulgowe po 70 i 65 zł. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny

13.  Intencje Żywego Różańca na kwiecień można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

14.  Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07.2019 r. Szczegóły po Mszy św.

15.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

16.  Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zebraliśmy 2341 zł.

17.  Dzisiaj (w niedzielę) przed bazyliką odbywa się kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

18.  Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

19.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Marek Pałuczak z Wymysłowa i Lechosław Kłysz z Trzemeszna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)  Droga Krzyżowa w piątek

·    dla dzieci o godz. 16.30

·    dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2.W poniedziałek, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Życia poświęconym dziękczynieniu Panu Bogu za dar życia oraz modlitwie w intencji dzieci poczętych i ich rodziców. Na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy na najbliższe dziewięć miesięcy pragną podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli codzienną modlitwę w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone i jego rodziców. Na tę Mszę św. prosimy przynieść świece.

 3.W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a) dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII według grafiku ze strony parafii;

 b) dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 c) dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d) dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 e) próba chóru parafialnego w piątek po Drodze Krzyżowej (około godz. 19.00) w Alumnacie;

  f)  zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w domku przy plebanii.

 4.Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5.Osoby pragnące zwiedzić podziemia bazyliki zapraszamy w sobotę o godz. 09.30. Przypominamy, że do podziemi prowadzą schody drabiniaste, dlatego trzeba włożyć odpowiednią odzież. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie powinny decydować się na zejście do podziemi.

 6.Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich w Kalwarii Pakoskiej w piątek, 5 kwietnia. Wyjazd do Pakości o godz. 08.00, powrót około 13.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św.

 7.Parafialny Zespół Caritas prosi o odbiór żywności w poniedziałek w godz. 10.00 – 12.00 i w piątek w godz. 11.00 – 14.00.

 8.Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07.2019 r. Szczegóły po Mszy św.

 9.Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10.Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na misje. Zebraliśmy 969 zł.

11.Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki są zbierane do skarbonki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

12.W przyszłą niedzielę przed bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

13.W minionym tygodniu zmarli śp.: Krystyna Krerowicz, Elżbieta Krause i Ryszard Bigoszewski z Trzemeszna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a) Droga Krzyżowa w piątek

·  dla dzieci o godz. 16.30

·  dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2.W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a) dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 b) dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 c) dla wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 d) próba chóru parafialnego w piątek po Drodze Krzyżowej (około godz. 19.00) w Alumnacie;

 e) zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w domku przy plebanii.

 3.Spotkanie dla osób zapisanych na majową pielgrzymkę na Roztocze odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.45 w Alumnacie, a dla osób zapisanych na przyszłoroczną pielgrzymkę do Meksyku w poniedziałek o godz. 19.15. W czasie tych spotkań będzie możliwość dokonywania wpłat.

 4.Czuwanie wprowadzające w podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny.

 5.Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6.Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie zapraszają uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który będzie miał miejsce w najbliższy wtorek, 19 marca w godz. 17.00 – 19.00. Społeczność szkolna zaprasza na spotkanie z uczniami i nauczycielami oraz do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 i bazą dydaktyczną. Początek spotkania w auli szkolnej we wtorek o godz. 17.00.

 7.Osoby pragnące zwiedzić podziemia bazyliki zapraszamy w sobotę o godz. 09.30. Przypominamy, że do podziemi prowadzą schody drabiniaste, dlatego trzeba włożyć odpowiednią odzież. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie powinny decydować się na zejście do podziemi.

 8.Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy razem z tegorocznymi maturzystami w najbliższą sobotę, 23 marca. Wyjazd o godz. 04.45. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 60 zł. Zapisy po Mszy św.

 9.Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich w Kalwarii Pakoskiej w piątek, 5 kwietnia. Wyjazd do Pakości o godz. 08.00, powrót około 13.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św.

10.Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11.Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9555 zł.

12.Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbonki ofiarę na misje.

13.Za tydzień będą zbierane do skarbonki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

14.W minionym tygodniu zmarli śp.: Bogumiła Bukowska i Zofia Sobczyńska z Trzemeszna, Stanisława Szałkowska z Rudek i Bogdan Wierzbiński z Trzemżala. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)  Droga Krzyżowa w piątek

·         dla dzieci o godz. 16.30

·         dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

  2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a)  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 b)  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

 c)  dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d)  dla wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 e)  zbiórka ministrantów w sobotę o 16.00 w bazylice;

 f)   próba chóru parafialnego w piatek po Drodze Krzyżowej (okołóo godz. 19.00) w Alumnacie.

  3. Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca będzie sprawowana we środę o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w kaplicy św. Faustyny.

  4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5. Osoby pragnące zwiedzić podziemia bazyliki zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 i 10.30. Należy wziąć pod uwagę, że do podziemi prowadzą schody drabiniaste, dlatego trzeba włożyć odpowiednią odzież. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie powinny decydować się na zejście do podziemi. W kolejne soboty też będzie taka możliwość.

  6. Klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie w czasie Wielkiego Postu będą przygotowywali cykl rozważań wielkopostnych pt. DROGA. Filmiki będą ukazywały rożne postacie, które Jezus spotyka podczas drogi na Golgotę. Pokazanie ich dylematów i wewnętrznych rozterek pomoże w odkrywaniu wskazówek dla naszego życia. Szczegóły i film promujący dostępne są na seminaryjnym Facebooku oraz stronie internetowej: www.archidiecezja.pl.

  7. Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy razem z tegorocznymi maturzystami w sobotę, 23 marca. Wyjazd o godz. 04.45. Koszt 60 zł. Zapisy po Mszy św.

  8. Spotkanie dla osób zapisanych na majową pielgrzymkę na Roztocze odbędzie się 18 marca o godz. 18.45, a dla osób zapisanych na przyszłoroczną pielgrzymkę do Meksyku 18 marca o godz. 19.15. W czasie tych spotkań będzie możliwość dokonywania wpłat.

  9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Kwaśniewski, Anna Michalak i Bożena Żelazo z Trzemeszna, Mieczysław Bodda z Kierzkowa, Kazimiera Michalak z Zielenia oraz Izabela Kaptur z Lubinia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.

  2.  W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.

  3.  Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. Przemysław Tyblewski, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu i duszpasterz akademicki. Nauki rekolekcyjne w środę w czasie wszystkich Mszy świętych, a w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.

  4.  Rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędą się w środę, czwartek i piątek o godz. 08.30.

  5.  Przypominamy, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

  6.  W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

     a)    Droga Krzyżowa w piątek

·         dla dzieci o godz. 16.30

·         dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

     b)    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

  7.  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania po Mszy św. o 18.00.

  8.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

     a)   dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

     b)   dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o 17.15 w bazylice;

     c)   dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice;

     e)  dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum według grafiku na stronie parafii;

     f)   dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

     g)  dla wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

     h)  zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00.

  9.  W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne.

10.  Intencje Żywego Różańca są do odbioru po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

11.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

12.  Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy razem z tegorocznymi maturzystami w sobotę, 23 marca. Wyjazd o godz. 04.45. Koszt 60 zł. Zapisy po Mszy św.

13.  Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w przyszłym roku. Bliższe informacje po Mszy św.

14.  W ramach ubiegłorocznego programu renowacji bazyliki został wydany folder z nowymi zdjęciami. Można go otrzymać przy wyjściu za dobrowolną ofiarę.

15.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

16.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

17.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Janina Żuk z Trzemżala, Maciej Krerowicz z Trzemeszna, Piotr Kutkowski z Popielewa oraz siostra Daria – Służebniczka, która kiedyś pracowała w naszej parafii. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla młodzieży z klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

c.      dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we środę o 16.30 w kaplicy św. Faustyny

d.     dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

e.      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

f.       dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.30.

     2.         Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i Rodzina Radia Maryja zapraszają na Mszę św. połączoną z krótką konferencją o odkrywaniu Osoby i owoców Ducha Św., która odbędzie się w piątek o godz. 14.15 w kaplicy św. Faustyny.

     3.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     4.         W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a.     spowiedź dla dzieci w piątek o 15.00, dla młodzieży w piątek o 17.00;

b.     dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

c.      nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

d.     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

e.     chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

     5.         Spotkanie dla dzieci z klas III odbędzie się w poniedziałek, 4 marca o godz. 17.15.

     6.         Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     7.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

     8.         Informujemy, że na wniosek o dofinansowywanie prac zaplanowanych na ten rok, parafia otrzymała informację o zarezerwowaniu na ten cel 200 tys. zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     9.         Po Mszy św. można ucałować relikwie św. Maksymiliana Kolbe i od ojców franciszkanów nabyć Cudowny Medalik.

10.    W minionym tygodniu zmarły śp.: Halina Konieczka i Iwona Szajda. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.  dla rodziców młodzieży z kl. VIII oraz III gimnazjum, która przystąpi do sakramentu bierzmowania w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00;

c.  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

d.  dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

e.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

  2.    Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.    Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

  4.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

  5.    Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9864 zł.

  6.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Zofia Łuczyszyn, Grażyna Ślimak i Czesław Bednarkiewicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII według grafiku ze strony internetowej parafii;

c.      dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

     2.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     3.         11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorych. W naszej parafii tradycyjnie Mszę św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia zorganizujemy 13 maja – we wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej.

     4.         Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     5.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

     6.         Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

     7.         W minionym tygodniu zmarła śp. Anna Kosmacz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli księży w swoich domach za życzliwość, zainteresowanie sprawami parafii i za złożone ofiary. Sprawozdanie roczne będzie miało miejsce za dwa tygodnie.

     2.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum według grafiku ze strony internetowej parafii;

c.      dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

d.     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

     3.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.   Wyjazd do opery w sobotę o godz. 16.45. 

     5.         Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     6.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

     7.         Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

     8.         W minionym tygodniu zmarli śp.: Tadeusz Gąsior, Barbara Stopczyńska, Teresa Niewiadomska, Edward Idzikowski i Henryk Krerowicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

c.      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

d.     dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.45.

     2.         W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a.     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.00;

b.     dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

c.      nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

d.     Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się w sobotę po Mszy św. o godz. 07.00 i potrwa do 08.30;

e.     chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

     3.         W sobotę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte tego dnia będą sprawowane o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo świec, które przyniesiemy do kościoła.

     4.         Poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci przyjdą z rodzicami i przyniosą ze sobą świece od chrztu.

     5.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     6.         Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzone zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też sprawdzać kolejność odwiedzanych mieszkań. Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

     7.         Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     8.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

     9.         Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom pochodzącym z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

10.         2 lutego odbędzie się zbiórka do skarbonek na pomoc zakonom klauzurowym.

11.    W minionym tygodniu zmarła śp. Marianna Głowska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  W piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

  2.  Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też sprawdzać kolejność odwiedzanych mieszkań. Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

  3.  Osoby zapisane na wyjazd do opery 9 lutego są proszone o wpłatę 65 zł (taka sama cena dla biletów normalnych i ulgowych).

  4.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

  5.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

  6.  Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem podczas Mszy świętych z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8993 zł.

  7.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł.

  8.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Bożena Dutkiewicz i Wanda Łukowska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpocznie się Okres Zwykły w liturgii. Tradycyjnie jednak do Święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego, będziemy śpiewać kolędy i w kościele będzie żłóbek.

     2.         W piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

     3.         Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

     4.         Osoby zapisane na wyjazd do opery 9 lutego są proszone o wpłatę 65 zł (taka sama cena dla biletów normalnych i ulgowych).

     5.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

     6.         Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

     7.         Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł.

     8.         Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii i przypominamy, że czas wolny od zajęć szkolnych nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

     9.         W minionym tygodniu zmarli śp.: Eugeniusz Życzyński, Janina Markowicz i Czesław Jędruchniewicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.11.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.  Dzisiaj odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się w bazylice jasełką w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po jasełce Orszak ruszy z bazyliki koło Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Placem Kosmowskiego dotrze do żywej szopki przed bazyliką, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i pasterzy. Wszystkie dzieci prosimy o to, by na Mszę św. o godz. 10.00 i na Orszak Trzech Króli przyszły przebrane: chłopcy za pasterzy, a dziewczynki za anioły.

     2.  Spotkanie opłatkowe wspólnot działających przy naszej parafii odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

     3.  Próba zespołu dziecięcego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

     4.  Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego zaprasza na Mszę św. w intencji profesorów i wychowanków szkoły, która odbędzie się w bazylice w piątek, 11 stycznia o godz. 16.30, a następnie na tradycyjne spotkanie opłatkowe w auli szkolnej o godzinie 17.15.

     5.  Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy na poszczególnych trasach oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań.

     6.  Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

     7.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

     8.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

     9.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Urszula Soszyńska, Edmund Kmieciak i Stanisław Kajdan. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZTSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Nowy Rok obfitował w Boże błogosławieństwo, opiekę Świętej Bożej Rodzicielki i ludzką życzliwość. Niech Duch Święty, napełnia nas mocą, abyśmy nie ulegali obawom i lękowi, lecz z nadzieją w sercu pokonywali wszelkie przeciwności.

 

    1.     W niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszy św. będzie można zabrać do domu za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

    2.     W Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawią w bazylice jasełka. Po przedstawieniu wyruszy z bazyliki Orszak Trzech Króli, który przejdzie wokół Placu Kosmowskiego i zakończy się pokłonem Trzech Króli, pasterzy i aniołów przed Żłóbkiem ustawionym przy dzwonnicy, do którego na ten dzień powrócą żywe postacie św. Rodziny i żywe zwierzęta. Wszystkie dzieci prosimy, aby na Orszak Trzech Króli przebrały się: dziewczynki za anioły, chłopcy za pasterzy.

    3.     W najbliższą niedzielę z powodu Orszaku Trzech Króli Msza św. rozpoczynająca się zwykle o 11.30 będzie opóźniona o pół godziny i rozpocznie się o 12.00.

    4.     Przypominamy, że spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Towarzystwa św. Wojciecha, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

    5.     Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Komu nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

    6.     Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio z przeznaczeniem na spłatę remontów przeprowadzonych ostatnio w Bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to zrobić osobiście bądź przelewem na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Jeśli ktoś chciałby uczynić to podczas kolędy, prosimy, aby ofiara na ten cel była oddzielona od ofiary kolędowej.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

30.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.  Jutro ostatni dzień roku. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. i nabożeństwo, w czasie którego podziękujemy Panu Bogu za mijający rok i poprosimy o Jego błogosławieństwo w Nowym Roku.

     2. We wtorek, 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień, w którym katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. z Uroczystości w poniedziałek o godz. 18.00 i we wtorek według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

     3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca

a.  nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, a ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

b.  spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych o godz. 17.00;

c.  dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d.  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.

     4.  W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na Mszach św. w sobotę i niedzielę odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszy św. będzie można nabyć od ministrantów za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na letni wyjazd służby liturgicznej.

     5.  W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się w bazylice jasełką w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po jasełce Orszak ruszy z bazyliki koło Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Placem Kosmowskiego dotrze do żywej szopki przed bazyliką, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i pasterzy. Wszystkie dzieci prosimy o to, by na Mszę św. o godz. 10.00 i na Orszak Trzech Króli przyszły przebrane: chłopcy za pasterzy, a dziewczynki za anioły.

     6.  Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia o godz. 16.00.

     7.  W styczniu nie będzie odwiedzin chorych.

     8.  Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy na poszczególnych trasach oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań.

     9. Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów (nie ma potrzeby przywożenia księży do Rudek oraz do bloków w Niewolnie).

   10. Dzisiaj gościmy przedstawiciela wydawnictwa Edycja św. Pawła, który po Mszy św. będzie rozprowadzał książki z Ewangelią i rozważaniami na każdy dzień 2019 roku.

   11. Są 2 miejsca wolne na parafialną wycieczkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24 czerwca – 1 lipca 2019 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

26.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.  Dziękujemy Parafianinowi, który wypożyczył zwierzęta do żywej szopki. Dzisiaj popołudniu zwierzęta będą zabrane i ponownie pojawią się w szopce 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).

     2.  Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów: młodzieżowego zespołu Voce di Dio oraz dziecięcego Aniołki, który odbędzie się w bazylice dzisiaj o godz. 16.00.

     3.  Do 1 stycznia trwa Oktawa Narodzenia Pańskiego. Z tej racji w najbliższy piątek nie będzie obowiązywał post.

     4.  Jutro rozpoczynamy kolędę. Jej plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy na poszczególnych trasach oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów.

     5.  Wizyta duszpasterska, czyli kolęda służy bezpośrednim kontaktom parafian z duszpasterzami. Prosimy o dzielenie się spostrzeżeniami z życia naszej parafii. Będziemy też wdzięczni za konstruktywne propozycje. Z okazji kolędy tradycyjnie są składane ofiary przeznaczane na różne potrzeby parafii i częściowo na utrzymanie księży. W ubiegłym roku wielu Parafian składało oddzielną dodatkową ofiarę przeznaczoną w całości na wkład własny w remont dotowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace dotowane zostały rozliczone. Wkład własny wyniósł 460 tys. zł; z dodatkowych ofiar wpłynęło 147 tys. zł; dotacja z budżetu Gminy wyniosła 180 tys. zł; z innych wpływów parafii dołożono 133 tys. zł. Jak już informowaliśmy, przy okazji przeprowadzanych remontów w bazylice, wykonano także prace dodatkowe: renowację przedłużenia prezbiterium do przestrzeni pod kopułą, prace konstrukcyjne na latarni ponad kopułą i renowację ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt prac dodatkowych wyniósł (bez kosztów renowacji obrazu, które pokrył ofiarodawca) 245 tys. zł., z czego parafia zapłaciła do dnia dzisiejszego 155 tys. zł. Pozostało do zapłacenia 90 tys. zł. Oddzielnym kosztem była renowacja posadzki i zakup maszyny do konserwacji podłogi (26.800 zł). W związku z tym, że parafia jeszcze nie spłaciła kosztów wykonanych prac dodatkowych, prosimy nadal o składanie dodatkowych ofiar na ten cel. Można je przekazywać na kolędzie w oddzielnej kopercie, w biurze parafialnym lub przelewem na konto parafii z tytułem wpłaty „na remont”. Z góry serdecznie dziękujemy.

  6.   Nadal są wolne 4 miejsca na parafialną wycieczkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24 czerwca – 1 lipca 2019 r. Zainteresowanych prosimy o kotakt.

  7.    Przy wyjściu można nabyć kalendarz, który jest cegiełką na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej w Bydgoszczy prowadzonego przez Zakon św. Łazarza. Centrum walczy o życie – o godne warunki dla ciężarnej mamy, u której wykryto poważną wadę letalną płodu, o fachową opiekę lekarzy, psychologów i kapelanów, o przyjęcie na świat nieuleczalnie chorego dziecka i jego właściwe pożegnanie. Cena kalendarza 50 zł.

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

25.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy doświadczania miłości Boga objawionej w Zbawicielu, który przyszedł na świat, aby zaprosić każdego człowieka do prawdziwego szczęścia. Obyśmy potrafili korzystać z tego zaproszenia i w zjednoczeniu z Chrystusem poczuli przedsmak nieba.

 

  1.     Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej Uroczystości.

  2.     Zapraszamy do odwiedzenia żywej szopki przed bazyliką. Aktorzy w rolach Świętej Rodziny i żywe zwierzęta będą w szopce przed i po wszystkich Mszach świętych w pierwszy dzień świąt oraz 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli.

  3.     W Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

  4.     Jutro Święto św. Szczepana i drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego.

  5.     W drugi dzień świąt zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów: młodzieżowego zespołu Voce di Dio oraz dziecięcego Aniołki. Początek o godz. 16.00.

  6.     Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, plan kolędy będzie wywieszony w gablocie przy wyjściu z bazyliki.

  7.     Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów.

  8.     Msze święte od czwartku do soboty będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

  9.     W niedzielę, 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas wszystkich Mszy św. małżeństwa sakramentalne będą miały możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

10.     W niedzielę będziemy gościć przedstawiciela wydawnictwa Edycja św. Pawła, który będzie rozprowadzał książki z Ewangelią i rozważaniami na każdy dzień 2019 roku.

11.     Zwolniły się 4 miejsca na parafialną wycieczkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24 czerwca – 1 lipca 2019 r. Zainteresowanych prosimy o kotakt.

12.    Przy wyjściu można nabyć kalendarz, który jest cegiełką na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej w Bydgoszczy prowadzonego przez Zakon św. Łazarza. Centrum walczy o życie – o godne warunki dla ciężarnej mamy, u której wykryto poważną wadę letalną płodu, o fachową opiekę lekarzy, psychologów i kapelanów, o przyjęcie na świat nieuleczalnie chorego dziecka i jego właściwe pożegnanie. Cena kalendarza 50 zł.

4 NIEDZIELA ADWENTU

23.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Betlejemskie światło pokoju przyniosą do bazyliki harcerze dzisiaj (w niedzielę) podczas Mszy św. o godz. 10.00. W celu zabrania ognia do domu, by zapłonął na wigilijnym stole, należy przyjść do kościoła ze zniczem.

  2.  W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o to, by wieczerza wigilijna w naszych rodzinach miała chrześcijański charakter. Dlatego, zanim złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem, niech głowa rodziny odczyta z Pisma św. fragment drugiego rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza opowiadający o narodzeniu Pana Jezusa.

  3.  Uroczysta Pasterka o północy.

  4.  W I święto Bożego Narodzenia (we wtorek) Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

  5.  W II dzień świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

  6.  Nasze parafialne zespoły muzyczne: dziecięcy i młodzieżowy zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się w bazylice w drugi dzień świąt o godz. 16.00.

  7.  Kolędę rozpoczniemy 27 grudnia. Jej plan zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Prosimy zwrócić uwagę na godzinę rozpoczęcia kolędy na danej trasie i na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Krótko przed kolędą prosimy sprawdzić, czy termin nie uległ zmianie. Jeśli komuś z ważnej przyczyny nie odpowiada termin kolędy, można umówić się indywidualnie na inny czas.

  8.  Spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot parafialnych odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

  9.  Informujemy, że obraz Matki Boskiej Częstochowskiej po renowacji powrócił na swoje miejsce.

10.  W sobotę, 9 lutego organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na spektakl złożony z dwóch oper: Rycerskość wieśniacza i Pajace. Koszt z dojazdem: 65 zł. Zapisy po Mszy św.

11.  Zwolniły się dwa miejsca na parafialną wycieczkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy św. do kaplicy św. Faustyny.

12.  Przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę oraz kartki świąteczne z naszą bazyliką w opracowaniu graficznym naszej parafianki.

13.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Dzisiaj podwójny numer świąteczno-noworoczny w cenie 10 zł z dodatkiem z dodatkiem zawierającym ewangelię i rozważanie na każdy dzień stycznia.

14.  Przy wyjściu można nabyć kalendarz, który jest cegiełką na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej w Bydgoszczy prowadzonego przez Zakon św. Łazarza. Centrum walczy o życie – o godne warunki dla ciężarnej mamy, u której wykryto poważną wadę letalną płodu, o fachową opiekę lekarzy, psychologów i kapelanów, o przyjęcie na świat nieuleczalnie chorego dziecka i jego właściwe pożegnanie. Cena kalendarza 50 zł.

15.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Dorota Kosmatka, Zofia Banasik, Sławomir Giza, Krystyna Kempińska, Irena Górna, Andrzej Pawłowski, Maria Tylman i Maria Rutkowska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ADWENTU

15.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Dzieci, młodzież i starszych zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które są sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30, a w piątek o 06.15. Po porannych roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domku przy plebanii.

   2.       W czasie Adwentu od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

   3.       Wieczorne Msze św. w piątek i sobotę bez zmian – o godz. 18.00.

   4.       Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.       Próby dziecięcego zespołu muzycznego odbędą się w poniedziałek po Roratach w domku przy plebanii i w sobotę o godz. 10.00 w bazylice.

   6.       Próba chóru parafialnego odbędzie się w piątek o godz. 18.30 w bazylice.

   7.       Chorych z adwentową spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy w najbliższą sobotę, 22 grudnia. Prosimy zgłaszać chorych i starszych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

   8.       Betlejemskie światło pokoju przyniosą do bazyliki harcerze w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00. Celem zabrania ognia do domu, by zapłonął na wigilijnym stole, należy przyjść do kościoła ze zniczem.

   9.       Pasterka w Trzemesznie będzie sprawowana o północy, a w Trzemżalu o godz. 22.00.

10.      Kolędę rozpoczniemy 27 grudnia. Jej plan zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Jeśli komuś z ważnej przyczyny nie odpowiada termin kolędy, można umówić się indywidualnie na inny czas. Jeśli w planie kolędy są jakieś błędy lub nieścisłości, prosimy o zgłoszenie.

11.      Spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot parafialnych odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00.

12.      W sobotę, 9 lutego organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na spektakl złożony z dwóch oper: Rycerskość wieśniacza i Pajace. Koszt z dojazdem: 65 zł. Zapisy po Mszy św.

13.      Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie  poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Jest to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć człowiek, który chce podzielić się miłością, przyjąć do własnej rodziny dziecko, które z różnych powodów nie może wychowywać się w swojej rodzinie, ofiarować mu serce, troskę, radość, podarować święta, ciepłą atmosferę, pokój i bezpieczeństwo. Osoby zainteresowane są zaproszone do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie ul. Papieża Jana Pawła II 9/10.

14.      Straż Pożarna ostrzega przed zwiększonym ryzykiem zatrucia czadem i prosi o zwrócenie uwagi na stan systemów grzewczych w naszych domach. Bóle i zawroty głowy, duszność senność, osłabienie, przyśpieszona akcja serca to objawy mogące wskazywać na zatrucie tlenkiem węgla, który jest gazem bezwonnym. W takiej sytuacji należy przewietrzyć mieszkanie i wezwać pomoc.

15.      Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9111 zł.

16.      Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół na Wschodzie. Na ten cel zebraliśmy 1403 zł.

17.      Po Mszy św. przy zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na dzieci wymagające wsparcia.

18.      Przy zakrystii można też nabyć poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę oraz kartki świąteczne z naszą bazyliką w opracowaniu graficznym naszej parafianki.

19.      Przy wyjściu z bazyliki od ministrantów i lektorów można nabyć sianko pod obrus wigilijny. Ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. Będzie to wyraz naszego podziękowania za całoroczną gorliwą służbę lektorską i ministrancką przy ołtarzu.

20.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

21.      Przy wyjściu można nabyć kalendarz, który jest cegiełką na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej w Bydgoszczy prowadzonej przez Zakon św. Łazarza. Centrum walczy o życie – o godne warunki dla ciężarnej mamy, u której wykryto poważną wadę letalną płodu, o fachową opiekę lekarzy, psychologów i kapelanów, o przyjęcie na świat nieuleczalnie chorego dziecka i jego właściwe pożegnanie. Cena kalendarza 50 zł.

22.      Dzisiaj przy bazylice można kupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach.

2 NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Dzieci, młodzież i starszych zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które w tym tygodniu będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30 (pół godziny później niż zwykle), a w piątek o 06.15. Po porannych roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domku przy plebanii.

   2.       W czasie Adwentu od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

   3.       Wieczorne Msze św. w piątek i sobotę bez zmian – o godz. 18.00.

   4.       Spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych księży odbędzie się w najbliższą sobotę w godz.: 10.00 – 12.00; 15.00 – 16.30; 17.15 – 19.00.

   5.       Dla tych, którzy nie mogą przyjść w sobotę, dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek w godz. 18.45 – 20.00.

   6.       Prosimy zarezerwować czas i nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

   7.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek po Roratach w domku przy plebanii;

b)     dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

c)      próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.30 w Alumnacie;

d)     oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)     dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

f)       dla lektorów we wtorek po Roratach w domku przy plebanii;

g)     dla ministrantów we środę po Roratach w kaplicy św. Faustyny.

   8.       Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i Rodzina radia Maryja zapraszają na Mszę św. z konferencją o darach Ducha Św. w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17.45.

   9.       Chorych z adwentową spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy 22 grudnia. Prosimy zgłaszać chorych i starszych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

10.      Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii.

11.      Bóg zapłać za ofiary przekazane ostatnio na spłatę tegorocznych remontów w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel.

12.      Intencje Żywego Różańca na grudzień można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

13.      Po Mszy św. przy zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na dzieci wymagające wsparcia.

14.      Przy zakrystii można też nabyć poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę oraz kartki świąteczne z naszą bazyliką w opracowaniu graficznym naszej parafianki.

15.      Organizujemy akcję „Paczka świąteczna”, by z okazji świąt Bożego Narodzenia wspomóc ludzi starszych, samotnych i chorych o niskich dochody, a także rodziny z osobami niepełnosprawnymi i inne, które wymagają wsparcia. Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można wylosować kartkę z numerem i anonimową informacją o osobach, dla których będzie przeznaczona paczka. Prosimy wkładać do paczek produkty spożywcze, które nie zepsują się do świąt i mogą kilka dni leżeć poza lodówką. Poza żywnością można włożyć także inne artykuły. Na paczce prosimy umieścić czytelny numer i przynieść ją na plebanię do dnia 14 grudnia, a św. Mikołaj dostarczy ją do adresata. Zachęcamy do tej inicjatywy. Pozostało do wylosowania jeszcze kilka paczek.

16.      W najbliższy piątek i w sobotę w czasie spowiedzi parafialnej oraz za tydzień po każdej Mszy Świętej niedzielnej ministranci i lektorzy będą rozprowadzać sianko pod obrus wigilijny. Ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. Będzie to wyraz naszego podziękowania za całoroczną gorliwą służbę lektorską i ministrancką przy ołtarzu.

17.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

18.      Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Radzieckiego.

19.      Za tydzień przy bazylice odbędzie się sprzedaż ozdób świątecznych wykonanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach.

20.      W minionym tygodniu zmarły śp.: Sabina Choniej i Anna Domachowska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

1 NIEDZIELA ADWENTU

02.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.      W okresie Adwentu zapraszamy na Msze święte ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które w naszej bazylice będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek o 06.15. Po porannych roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domku przy plebanii.

   2.      Na roraty zapraszamy dzieci, młodzież i starszych. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami i papierowymi sercami z wypisanymi dokonanymi dobrymi uczynkami.

   3.      W czasie Adwentu od poniedziałku do czwartku nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

   4.      Wieczorne Msze św. w piątek i sobotę bez zmian – o godz. 18.00.

   5.      W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 07.00, 11.00 i 16.00. Msza o godz. 11.00 w intencji harcerzy z okazji 100. Rocznicy powstania harcerstwa w Trzemesznie. Msza św. o 18.00 będzie Mszą niedzielną.

   6.      Poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych w sobotę podczas Mszy św. o 16.00.

   7.      W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w bazylice;

b)     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek po Roratach w domku przy plebanii;

c)     dla Wspólnoty Duchowej Adopcji we wtorek o 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

d)     próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w Alumnacie;

e)     oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)      dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

g)    dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum według grafiku ze strony parafii.

   8.      W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

a)    modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas Mszy roratniej;

b)    nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c)     spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych o 17.00;

d)    dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

   9.      Adwentowa spowiedź w naszej parafii odbędzie się w sobotę, 15 grudnia.

10.      Chorych z adwentową spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy 22 grudnia. Prosimy zgłaszać chorych i starszych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

11.      Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc rodzinie z Wydartowa,  która ucierpiała na skutek pożaru domu. W Trzemesznie zebraliśmy na ten cel 9.500 zł, a w Trzemżalu 470 zł. Pieniądze zostały wpłacone na specjalne konto utworzone na ten cel przez Gminę Trzemeszno.

12.      Bóg zapłać za ofiary przekazane ostatnio na spłatę tegorocznych remontów w bazylice.

13.      Po Mszy św. przy zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na dzieci wymagające wsparcia (duże świece w cenie 13 zł, małe – 7 zł).

14.      Przy zakrystii można też nabyć poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę.

15.      Wzorem lat ubiegłych organizujemy akcję „Paczka świąteczna”. W ten sposób w okresie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia pragniemy wspomóc ludzi starszych, samotnych i chorych, którzy mają niskie dochody, a także rodziny z osobami niepełnosprawnymi i inne, które wymagają wsparcia. Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można wylosować kartkę z numerem i anonimową informacją o osobach, dla których będzie przeznaczona paczka. Prosimy wkładać do paczek produkty spożywcze, które nie zepsują się do świąt i mogą kilka dni leżeć poza lodówką. Poza żywnością można włożyć także inne artykuły. Na paczce prosimy umieścić czytelny numer i przynieść ją na plebanię do dnia 14 grudnia, a św. Mikołaj dostarczy ją do adresata.

16.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

17.      Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

18.      W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

25.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b)   dla osób zapisanych na majową pielgrzymkę do Sandomierza i Kazimierza Dolnego we środę o godz. 18.45 w Alumnacie;

c)   dla osób zapisanych na pielgrzymkę na Maltę we środę o godz. 19.30 w Alumnacie;

d)   oazowe dla młodzieży wyjątkowo w piątek o 19.00 w kaplicy św. Faustyny;

e)   dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

f)    dla ministrantów i lektorów w sobotę o 11.30 w kaplicy św. Faustyny;

g)   dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

  2.  W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:

a)   Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

b)   chorych odwiedzimy od godz. 08.30.

  3.  Adwentowa spowiedź i Komunia chorych będzie miała miejsce 22 grudnia.

  4.  W przyszłą niedzielę rozpocznie się nowy rok liturgiczny oraz Adwent, który jest okresem oczekiwania na Boże Narodzenie i przypomina nam, że całe nasze życie jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

  5.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryków z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie z ich ojcem duchownym. Klerycy opowiedzą o powołaniu do kapłaństwa i o życiu w seminarium, a po Mszach św. będzie można nabyć od nich płytę z nagraniem pieśni w wykonaniu scholi i inne wydawnictwa.

  6.  Do tradycji niedziel powołaniowych należy goszczenie kleryków na obiedzie u rodzin w parafii. Rodziny, które chciałyby przyjąć kleryków na obiad prosimy o zgłoszenie dziś po Mszy św.

  7.  W dniach: od 30 listopada do 2 grudnia w Gnieźnie odbędą się rekolekcje przeznaczone są dla osób, które straciły swoje dzieci, niezależnie od wieku czy okoliczności. Będzie w nich czas na wspólną modlitwę, refleksję nad problemem utraty i żałoby, wzajemne słuchanie. Będzie szansa na rozmowę z księdzem, psychologiem, a nade wszystko z osobami, które przeszły podobną drogę. Bliższe informacje na stronie: www.cef.gniezno.pl

  8.  Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc rodzinie z Wydartowa,  która ucierpiała na skutek pożaru domu.

  9.  Bóg zapłać za ofiary przekazane ostatnio na spłatę tegorocznych remontów w bazylice.

10.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

11.  W minionym tygodniu zmarł śp. Bogdan Grosz. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

   1.   Dzisiaj rozpoczyna praktykę duszpasterską w naszej parafii kleryk Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, Jakub Siutkowski. Będzie u nas spędzał soboty i niedziele. Życzymy mu, aby ten czas był owocny w jego przygotowaniu do święceń.

   2.  W najbliższy piątek, 23 listopada w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Tego dnia zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 11.00, po której w kaplicy św. Faustyny będzie wystawiony Najśw. Sakrament i adoracja potrwa do godz. 17.45. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

   3.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)          dla Stowarzyszenia M. B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)         dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)          oazowe dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00;

d)         dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

   4.  Przyszła niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym i będzie obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. o 11.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie Aktu Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

   5.  W dniach: od 30 listopada do 02 grudnia w Gnieźnie odbędą się rekolekcje przeznaczone są dla osób, które straciły swoje dzieci, niezależnie od wieku czy okoliczności. Będzie w nich czas na wspólną modlitwę, refleksję nad problemem utraty i żałoby, wzajemne słuchanie. Będzie szansa na rozmowę z księdzem, psychologiem, a nade wszystko z osobami, które przeszły podobną drogę. Bliższe informacje na stronie: www.cef.gniezno.pl

   6.  W kolejną niedzielę, tj. 25 listopada, będzie można dobrowolną ofiarą wspomóc pogorzelców z Wydartowa, 8 osobową rodzinę,  która ucierpiała na skutek pożaru domu. Potrzebne im pieniądze będziemy zbierać po każdej mszy do puszek przed bazyliką.

   7.  Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9787 zł.

   8.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny. 

   9. W minionym tygodniu zmarli śp.: Ludwika Woś, Irena Kmieciak, Henryk Piekarski, Jan Roszak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1.  Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 100. Rocznicy Niepodległości dzisiaj o 11.30; po Mszy uroczystość patriotyczna na cmentarzu.

  2.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według grafiku ze strony parafii;

b)   oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00.

  3.  Biuro Parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.

  4.  W tym tygodniu nie będzie spotkania wspólnoty „Exodus”.

  5.  Modlitwa z wymieniankami za zmarłych kapłanów we czwartek po Mszy św. o 18.00.

  6.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja do godz. 17.45.

  7.  Jutro (w poniedziałek) wyjazd do Ziemi Świętej: o godz. 07.45 pakowanie bagażu do autobusu, o 08.00 – Msza św., po Mszy – wyjazd na lotnisko.

  8.  Przypominamy, że należy opłacić miejsce na cmentarzu po 20 latach od ostatniej opłaty.

  9.  W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św.

10.  Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. planowana jest pielgrzymka do Meksyku. Bliższe informacje po Mszy św.

11.  Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

12.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

13.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Benigna Kaźmierska, Piotr Woś i Franciszek Kronowiecki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych, która odbędzie się na naszym cmentarzu parafialnym w niedzielę (dzisiaj) o godz. 20.00. Gromadzimy się przy bramie głównej z zapalonymi zniczami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych.

   2.       Różaniec z wymieniankami za zmarłych w bazylice codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00. We czwartek wymienianki za zmarłych kapłanów.

   3.       Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym do 21 listopada, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane od poniedziałku, można oddać w zakrystii jeszcze tylko dziś. Wymienianki za zmarłych kapłanów prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

   4.       Od 1 do 8 listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

   5.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b)       dla Żywego Różańca w kaplicy św. Faustyny we środę po wieczornej Mszy św. zamówionej przez wspólnotę Żywego Różańca za śp. Halinę Kotowską;

c)        oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00;

d)       dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

   6.       Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja do 17.45.

   7.       W ramach listopadowego spotkania dla kandydatów do bierzmowania, młodzież z klas VIII SP i III gimnazjum weźmie udział w Święcie Młodych w Mogilnie i Dąbrówce Kościelnej w najbliższą sobotę, 10 listopada. Wyjazd o godz. 9 spod bazyliki. Karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony parafii w zakładce dla bierzmowanych lub w zakrystii i dostarczyć najpóźniej do środy. Koszt 5 zł od osoby.

   8.       W przyszłą niedzielę będziemy świętowali 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.30, a po niej uroczystość patriotyczna na cmentarzu.

   9.       W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych będziemy gościli zespół muzyczny Czeremszyna z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszach św. będzie można nabyć płyty zespołu, z których dochód przeznaczany jest na pomoc sierotom na Ukrainie.

10.       Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i spektakl pt. Nie gniewaj się, Polsko w najbliższy piątek o godz. 17.00. W czasie spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie chorej Oliwii Rodak.

11.       Przypominamy, że należy opłacić miejsce na cmentarzu po 20 latach od ostatniej opłaty.

12.       Wyjazd do opery dzisiaj o godz. 15.45.

13.       W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św.

14.       Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. planowana jest pielgrzymka do Meksyku. Bliższe informacje po Mszy św.

15.       Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

16.       Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Pakistanie. Zebraliśmy 1646 zł.

17.       Bóg zapłać za ofiary zbierane przed cmentarzem na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Zebraliśmy na ten cel 904 zł.

18.       Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z rozważaniami na listopad.

19.       Po Mszy św. przy chrzcielnicy od o. Jacka - oblata będzie można nabyć kalendarz misyjny.

20.       Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

21.       W minionym tygodniu zmarli śp.: Dariusz Kapela, Barbara Hanczewska, Jan Meller i Elżbieta Czenszak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe:

a) dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 17.15;

b) dla starszych w niedzielę o 18.00, w poniedziałek i wtorek po Mszy św., a we środę o godz. 17.30.

  2.   Spotkanie dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w domku przy plebanii.

  3.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII według grafiku ze strony parafii.

  4.   Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po wieczornej Mszy św.

  5.   We czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w środę o 18.00 będzie pierwszą Mszą z Uroczystości. We czwartek Msze święte w bazylice o godz. 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy z bazyliki procesja na cmentarz parafialny, gdzie o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św.

  6.   We środę, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Noc świętych, która będzie naszym dziękczynieniem za świętych i błogosławionych. Początek o g. 19.00 w bazylice. Dzieci przyjdą przebrane za świętych. Spotkanie zakończy się poczęstunkiem i balem świętych w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Prosimy, aby na Bal Wszystkich Świętych dostarczyć placki. Można je przynosić do domku przy plebanii od g. 17.00.

  7.   W piątek Dzień Zaduszny. Msze święte w bazylice o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

  8.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  9.   W Dzień Zaduszny (w piątek) zapraszamy na Zaduszki Muzyczne, przygotowane przez parafialny młodzieżowy zespół muzyczny (Voce di Dio), w czasie których będziemy modlić się za Parafian zmarłych w ciągu ostatniego roku, od Dnia Zadusznego 2017r. Początek o godz. 19.00.

10.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

a) w intencji powołań kapłańskich będziemy modlić się we czwartek na wszystkich Mszach św.

b) nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

c) spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.00;

d) Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

e) z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę od godz. 08.30.

11.   Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo 7 listopada po wieczornej Mszy św.

12.   W ramach listopadowego spotkania dla kandydatów do bierzmowania, młodzież z klas VIII SP i III gimnazjum weźmie udział w Święcie Młodych w Mogilnie i Dąbrówce Kościelnej. Karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony parafii w zakładce dla bierzmowanych lub w zakrystii i dostarczyć do 4 listopada. Koszt 5 zł od osoby.

13.   W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane od 5 listopada, można zabrać przy wyjściu z bazyliki i wypełnione oddać w zakrystii lub biurze parafialnym. Wymienianki za zmarłych kapłanów prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

14.   Przypominamy, że należy opłacić miejsce na cmentarzu po 20 latach od ostatniej opłaty.

15.   Wyjazd do opery w przyszłą niedzielę o godz. 15.45. Z powodu zaistniałej pomyłki prosimy o dopłacenie do biletu normalnego 10 zł, a do ulgowego 5 zł.

16.   W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św.

17.   Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. planowana jest pielgrzymka do Meksyku. Program i inne informacje dostępne są po Mszy św. i w biurze parafialnym.

18.   Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

19.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z rozważaniami na listopad.

20.   Komunikat Burmistrza Trzemeszna: W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, celem usprawnienia komunikacji w rejonie cmentarza wprowadza się następujące rozwiązania: w dniach od 30 października do 3 listopada br. obowiązuje zmiana organizacji ruchu na drodze dojazdowej do cmentarza, to jest od wjazdu z Pl. Kosmowskiego do cmentarza (Aleja Ks. Marcelego Kowalskiego), będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z wyjazdem ulicą Wiosny Ludów. Zostaną utworzone dodatkowe miejsca parkingowe:

a)     teren boiska Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
w Trzemesznie,

b)    teren warsztatów szkolnych przy ul. Wyszyńskiego,

c)     nadal obowiązującym jest parking przy cmentarzu.

Dodatkowe parkingi otwarte będą w dniu 1 listopada w godz. 7.00 – 17.00.

21.   Dzisiaj w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Pakistanie.

22.   Za tydzień ojcowie oblaci będą rozprowadzać kalendarze misyjne.

23.   W minionym tygodniu zmarli śp. Zenon Roszak i Krystyna Szukalska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)   dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

b)   dla młodzieży i starszych od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

  2.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według grafiku ze strony parafii;

b)   dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w domku przy plebanii;

c)   dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej we wtorek o godz. 19.00 na plebanii;

d)   oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w kaplicy św. Faustyny;

e)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

  3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.   W Uroczystość Wszystkich Świętych procesja z bazyliki na cmentarz wyruszy o godz. 12.00. O godz. 12.30 na cmentarzu będzie sprawowana Msza św.

  5.   W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane w początkach listopada, można zabrać przy wyjściu z bazyliki i wypełnione oddać w zakrystii lub biurze parafialnym. Wymienianki za zmarłych kapłanów prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

  6.   Artystyczny Zespół Świerszcze zaprasza na Koncert Jesienny, który odbędzie się w sobotę 27 października o godz. 19.00 w Hali OSiR przy ul. Piastowskiej.

  7.   Fundacja Zbigniewa Noskowskiego zaprasza na koncert w ramach Festiwalu Muzyczne Przestrzenie, który odbędzie się w Gnieźnie w kościele o. Franciszkanów w sobotę 27 października o godz. 19.00. W programie utwory m.in. Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara. Z orkiestrą wystąpi Janusz Wawrowski, który zagra na skrzypcach Stradivariusa oraz Bogumiła Dziel-Wwarowska – sopran.

  8.   Osoby zapisane na pielgrzymkę na Jasną Górę proszone są o uregulowanie wpłat i podanie numeru PESEL potrzebnego do ubezpieczenia. Wyjazd w sobotę o godz. 05.30 spod bazyliki, powrót około północy.

  9.   W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

10.   Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. planowana jest pielgrzymka do Meksyku. Program i inne informacje dostępne są po Mszy św. i w biurze parafialnym.

11.   Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

12.   Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.315 zł.

13.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z okazji Dnia Papieskiego na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami zdolną młodzież z ubogich rodzin. Zebraliśmy na ten cel 2.262 zł.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

15.   Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na chrześcijan prześladowanych w Pakistanie.

16.   W minionym tygodniu zmarła śp. Anna Szczepankiewicz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji w naszej parafii odbędzie się Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, zarówno przed urodzeniem, jak i po urodzeniu, niezależnie od tego czy było to małe dziecko czy osoba dorosła. Zapraszamy do bazyliki w poniedziałek 15 października o godz. 18.00..

  2.  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)    dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

b)    dla młodzieży i starszych od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

  3.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w domku przy plebanii;

b)    dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

c)    oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)    dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o 16.30 w bazylice;

e)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

f)     dla ministrantów i lektorów w sobotę o 11.30.

  4.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.  W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane w początkach listopada, można zabrać przy wyjściu z bazyliki i wypełnione oddać w zakrystii lub biurze parafialnym.

  6.  Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 27 października. Wyjazd o godz. 05.30, powrót około północy. Koszt 60 zł. Bliższe informacje u Ks. Artura. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

  7.  Organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę komiczną pt. Awantura w Recco. Wyjazd w niedzielę, 4 listopada. Koszt z dojazdem: dla osób z biletem normalnym 95 zł, dla osób z biletem ulgowym 60 zł. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

  8.  W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

  9.  Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

10.  Ks. Piotr z Ukrainy dziękuje za ofiary złożone przed tygodniem na prowadzony przez niego dom opieki dla seniorów. Zebrana kwota wyniosła 11 tys. zł i 5 tys hrywny.

11.  Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

12.  Dzisiaj, z okazji Dnia Papieskiego, przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami zdolną młodzież z ubogich rodzin.

13.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.       Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)       dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

b)      dla młodzieży i starszych od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

    2.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum według grafiku ze strony parafii;

b)      dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w domku przy plebanii;

c)       dla Wspólnoty Duchowej Adopcji we wtorek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

d)      dla uczestników listopadowej pielgrzymki do Ziemi Świętej we wtorek o 19.00 w Alumnacie;

e)      oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)       dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

g)     dla Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

h)     dla ministrantów i lektorów w sobotę o 11.30.

    3.       Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    4.       Intencje Żywego Różańca na październik są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

    5.       Msza św. w intencji pielgrzymów do Ostrowitego odbędzie się jutro o godz. 18.00.

    6.       Na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie zapraszamy w sobotę, 13 października o godz. 20.00.

    7.       Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu, która będzie przygotowaniem na Uroczystość Chrystusa Króla. Adoracja będzie mieć miejsce w kaplicy św. Faustyny w sobotę po różańcu do godz. 20.00 oraz w niedzielę 14 października w godz. 07.45 – 14.45.

    8.       W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane w początkach listopada, można zabrać przy wyjściu z bazyliki i wypełnione oddać w zakrystii lub biurze parafialnym.

    9.       Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 27 października. Wyjazd o godz. 05.30, powrót około północy. Koszt 60 zł. Bliższe informacje u Ks. Artura. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

10.       Organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę komiczną pt. Awantura w Recco skomponowaną przez Macieja Małeckiego z librettem Wojciecha Młynarskiego. Wyjazd w niedzielę, 4 listopada. Koszt z dojazdem: dla osób z biletem normalnym 95 zł, dla osób z biletem ulgowym 60 zł. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

11.       W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

12.       Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

13.       Dzisiaj po Mszy św. przed bazyliką ks. Piotr z Ukrainy będzie zbierał ofiary na prowadzony przez siebie dom opieki dla seniorów.

14.       Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

15.       W przyszłą niedzielę przypada kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami zdolną młodzież z ubogich rodzin.

16.       Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

17.       W minionym tygodniu zmarli śp.: Urszula Ostrowska, Franciszek Oszust, Janina Szajda i Marianna Adamczyk. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1. Do ubiegłotygodniowych podziękowań za pomoc w organizacji VIII Parafialnego Festynu Rodzinnego dołączamy wyrazy wdzięczności dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za wypożyczenie stołów i krzeseł.

    2. Całkowity dochód z festynu wyniósł 13.800 zł. Kwota ta będzie przeznaczona na pomoc seniorom będącym w trudnej sytuacji finansowej.

    3. W poniedziałek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)   dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

b)   dla młodzieży i starszych od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

    4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)   nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o 18.00 w łączności z różańcem;

b)   nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c)    Msza św ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)    spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.00;

e)    wizyta z posługą sakramentalną u chorych w sobotę od godz. 08.30.

    5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    dla rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. we środę o godz. 19.00 w bazylice;

b)    dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)    oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

e)    dla ministrantów i lektorów w sobotę o 11.30.

    6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    7. Organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę komiczną pt. Awantura w Recco skomponowaną przez Macieja Małeckiego z librettem Wojciecha Młynarskiego. Dzień: niedziela, 4 listopada. Koszt z dojazdem: dla osób z biletem normalnym 95 zł, dla osób z biletem ulgowym 60 zł. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

    8. W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

   9. Jutro rozpocznie się remont ołtarza Matki Boskiej Częstochowskiej i przestrzeni wokół ołtarza. Jest to dodatkowa inwestycja, której nie dotyczą tegoroczne dotacje. Koszt wyniesie 58.200 zł. Ta cena nie obejmuje renowacji obrazu, która została wyceniona na 9.800 zł. Ze względu na brak funduszy, renowacja obrazu nie jest przewidziana, chyba, że znaleźliby się sponsorzy.

 10.  Na czas remontu ołtarza obraz Matki Bożej jest umieszczony przy figurze św. Antoniego.

 11.  Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

 12.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy polskiego księdza, który założył i prowadzi na Ukrainie dom opieki dla seniorów. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na to dzieło.

 13.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię i rozważanie na każdy dzień października. Zachęcamy do lektury.

 14.  W minionym tygodniu zmarł śp. Mirosław Kowalski. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować VIII Parafialny Festyn Rodzinny. Bóg zapłać dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych za udostępnienie boiska oraz wypożyczenie stołów i krzeseł, restauracji Czeremcha za grochówkę i wypożyczenie stołów piknikowych, piekarniom Plantrem i Piekuś za chleby, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 za wypożyczenie sprzętu do popcornu i waty cukrowej, dyrekcji i nauczycielkom przedszkoli, panom prowadzącym konkursy sportowe, paniom z Caritasu i tym, którzy je wspomagali za przygotowanie i przeprowadzenie loterii fantowej, katechetkom, parafianom, którzy zajęli się zakupami, transportem potrzebnego sprzętu i załatwieniem sceny, trzemeszeńskim zakładom oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za wypożyczenie i ustawienie namiotów, wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie stoisk gastronomicznych i je obsługiwali, tym, którzy dostarczyli ciasto i inne produkty, pielęgniarkom, Stowarzyszeniu Pod Żaglami, dzieciom i młodzieży, zespołom muzycznym i tanecznym, dyrekcjom przedsiębiorstw i parafianom indywidualnym za przekazane ofiary, tym, którzy ofiarowali i dostarczyli fanty, strażakom, firmie Remondis za ustawienie pojemników, wszystkim, którzy przybyli na festyn i wsparli szlachetny cel, jakim jest pomoc seniorom. Zebraliśmy kwotę około 13 tys. zł (szczegółową wysokość kwoty podamy za tydzień po ostatecznym rozliczeniu kosztów). Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi!

2.     W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)      dla kandydatów do bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami we środę o godz. 18.45 w bazylice;

b)     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)      oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

4.   Spotkanie młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki odbędzie się w sobotę, 29 września we Wrześni. Organizujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii. Wyjazd w sobotę o godz. 11.15. Bliższe informacje i zapisy u ks. Artura.

5.   Dzień skupienia dla Żywego Różańca w Gnieźnie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym (budynek Seminarium) w najbliższą sobotę w godz. 10.00 – 15.00. Zachęcamy do udziału.

6.   Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę, 29 września. Wyjazd o godz. 07.00, powrót około 18.00. Koszt: 30 zł od osoby dorosłej i 15 zł od dziecka w wieku szkolnym. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny lub we wtorek w godz. 10.00 – 12.00 w Alumnacie.

7.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

8.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Teresa Łukomska, Damian Lewandowski i Edward Chmielewski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się dzisiaj na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jak zwykle zapewniamy szereg atrakcji dla całych rodzin. Będzie loteria fantowa, w której wylosowana zostanie główna nagroda w postaci talonu na udział dwóch osób w parafialnej wycieczce na Roztocze, do Kazimierza Dolnego i Sandomierza, która odbędzie się w weekend majowy w 2019 roku. Odbędzie się licytacja roweru. Będzie można kupić kiełbasę z grilla, grochówkę, chleb ze smalcem, ciasto, popcorn, watę cukrową i napoje; Ukraińcy będą serwować barszcz ukraiński i pierożki pielmieni. Będą konkursy sportowe, zabawy dla dzieci i dmuchańce. Wystąpią zespoły muzyczne i taneczne. Początek o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy!

  2.   Prosimy o przyniesienie na festyn ciasta w podpisanych blachach.

  3.   Festyn będzie połączony z naszymi dożynkami parafialnymi. Msza dziękczynna za plony i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników odbędzie się dzisiaj o godz. 14.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

  4.   W tym tygodniu kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Mateusz Śróda. Dziękujemy mu za gorliwą posługę i życzymy światła Ducha Świętego na ostatni rok formacji seminaryjnej.

  5.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla kandydatów do bierzmowania z klas VII według grafiku znajdującego się na stronie parafii;

b)   dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)   dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

d)   oazowe dla młodzieży od klasy VII wzyż we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  6.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  7.   Panie w wieku 50 – 69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne, a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy, mogą skorzystać z badania w najbliższy wtorek. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie 17 września przy Urzędzie Miasta, ul. Dąbrowskiego 2.

  8.   Spotkanie młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki odbędzie się w sobotę, 29 września we Wrześni. Organizujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii. Informacje i zapisy u ks. Artura.

  9.   Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę, 29 września. Wyjazd o godz. 07.00, powrót około 18.00. Koszt: 30 zł od osoby dorosłej i 15 zł od dziecka w wieku szkolnym. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny lub we wtorek w godz. 10.00 – 12.00 w Alumnacie.

10.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.191 zł.

11.   Zaproszenie do udziału w Zjeździe Gnieźnieńskim.

12.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

13.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Bogumiła Fajfer i Marcin Gąsiorowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy we czwartek, 13 września o godz. 20.00.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   W piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św., a w sobotę Wspomnienie M.B. Bolesnej.

  4.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII według grafiku znajdującego się na stronie parafii (prosimy przynieść dzienniczki);

b)  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)  dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00;

d)  oazowe dla młodzieży od klasy VII wzyż we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii (zaprasza ks. Artur);

e)  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii (zaprasza ks. Przemek).

  5.   Zarówno do służby ministranckiej, jak i na spotkania młodzieży zapraszamy również nowe osoby.

  6.   Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się za tydzień, w niedzielę 16 września. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii. Prosimy o zaangażowanie, ponieważ na dzień dzisiejszy mamy niewiele fantów. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą przekazaną osobiście lub na konto parafii. Zwracamy się też z serdeczną prośbą o upieczenie i dostarczenie ciast, które będą sprzedawane na festynie. Ciasto w podpisanych blachach prosimy przynosić na boisko Zespołu Szkół w niedzielę od godz. 11.00.

  7.   Festyn będzie połączony z naszymi dożynkami parafialnymi. Msza dziękczynna za plony i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników odbędzie się w niedzielę, 16 września o godz. 14.30. Delegacje z wieńcami ustawią się przed bazyliką. nie będzie Mszy o godz. 15.00

  8.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

  9.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

11.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Henryk Kowalczyk i Iwona Skrzypczak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Dzisiaj obchodzimy odpust ku czci św. Augustyna. Zapraszamy na uroczystą Mszę odpustową o godz. 12.00. Uroczystość odpustową zakończy procesja Eucharystyczna przy bazylice. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

   2.       Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. w intencji uczniów i nauczycieli wszystkich trzemeszeńskich szkół jutro (w poniedziałek) o godz. 08.00.

   3.       W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

a)       nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich;

b)       spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.15.

c)   dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d)        Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

   4.      Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.      Po wakacjach wznawiamy spotkania duszpasterskie:

a)    dla kandydatów do bierzmowania z klas III według grafiku znajdującego się na stronie parafii (prosimy przynieść dzienniczki);

b)    dla ministrantów ze szkół podstawowych we środę na Mszy św. o godz. 18.00; po Mszy spotkanie (z poczęstunkiem) w Alumnacie;

c)     spotkanie całej Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00 (obecność obowiązkowa, ponieważ będą ustalane nowe dyżury)

d)    spotkanie oazowe dla młodzieży od klasy VII wzyż we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii (zaprasza ks. Artur);

e)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii (zaprasza ks. Przemek).

   6.      Zarówno do służby ministranckiej, jak i na spotkania młodzieży zapraszamy również nowe osoby.

   7.      Informacja o spotkaniach dziecięcego zespołu muzycznego będzie podana za tydzień.

   8.      Piesza pielgrzymka na odpust do Ostrowitego wyruszy w przyszłą niedzielę o godz. 08.00 spod dzwonnicy. Powrót we własnym zakresie. Zapraszamy do udziału.

   9.      Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 16 września. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii. Prosimy o zaangażowanie, ponieważ na dzień dzisiejszy mamy niewiele fantów. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą przekazaną osobiście lub na konto parafii.

10.     Festyn będzie połączony z naszymi dożynkami parafialnymi. Msza dziękczynna za plony i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników odbędzie się w niedzielę, 16 września o godz. 14.30.

11.     Studium Muzyki Kościelnej w Gnieźnie rozpoczyna kolejny rok działalności. Szkoła ta kształci przyszłych organistów. Edukacja trwa 4 lata, a zajęcia odbywają się w soboty. Do 15 września odbywają się zapisy na pierwszy rok nauki. Bliższe informacje u Ks. Proboszcza.

12.     Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.     Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

14.     Intencje Żywego Różańca można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

15.     Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

16.     W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Nawrocki. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

   1. Witamy w naszej parafii Ks. Mariusza Byczyńskiego, który został mianowany wikariuszem w Trzemesznie i Trzemżalu z dniem 20 sierpnia. Życzymy Ks. Mariuszowi, aby dzięki współpracy z łaską Bożą jego posługa w naszej wspólnocie parafialnej przynosiła bogate owoce i dawała wiele radości.

   2.  Dzisiaj w naszej parafii rozpoczyna praktykę duszpasterską Ks. diakon Mateusz Śróda. Życzymy, by Pan Bóg mu błogosławił i by czas spędzony w naszej parafii przyczynił się do jak najlepszego przygotowania do święceń prezbiteratu.

   3.  28 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, który od wieków jest czczony w naszej parafii. Msza odpustowa ku czci św. Augustyna odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 września o godz. 12.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. kan. Tadeusz Putz, proboszcz parafii pw. Bł. Michała Kozala w Bydgoszczy.

   4.  Po Mszy św. odpustowej procesja przy bazylice; prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów.

   5.  Poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistów w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00.

   6.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   7.  W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

   8.  Biuro parafialne we wszystkie piątki sierpnia jest nieczynne.

   9.  W najbliższą sobotę, 1 września odbędzie się „Lednica Seniora” – spotkanie na Polach Lednickich organizowane dla starszych na wzór czerwcowego spotkania młodzieży. Tych, którzy pragną uwielbić Pana Boga wspólnym śpiewem i modlitwą zapraszamy do udziału. Wyjazd 1 września o godz. 9.00, powrót około 19.00. Koszt 20 zł. Zapisy jeszcze tylko dzisiaj.

10.   Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się tydzień później, niż był planowany tzn. w niedzielę 16 września. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą przekazaną osobiście lub na konto parafii.

11.   Festyn będzie połączony z parafialnymi dożynkami. Msza dziękczynna za plony i z prośbą o błogosławieństwo dla rolników będzie sprawowana 16 września o godz. 14.00.

12.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

14.   Ze smutkiem i żalem informujemy, że dnia 24. sierpnia zmarła Halina Kotowska, mama ks. Proboszcza. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w czwartek, o godzinie 11.00, na cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej w Bydgoszczy. Za zmarłą Halinę będziemy modlić się modlitwą różańcową jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

15.   W minionym tygodniu zmarł śp. Tadeusz Jerzak. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.  

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Dzisiaj żegnamy Ks. Łukasza Staniszewskiego, który od roku posługiwał w naszej parafii, a od jutra obejmuje probostwo w parafiach w Lubostroniu i Jabłówku. Dziękujemy Ks. Łukaszowi za jego pełną oddania pracę w naszej wspólnocie i życzymy wiele łask Bożych w dalszej posłudze duszpasterskiej.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   Biuro parafialne we wszystkie piątki sierpnia jest nieczynne.

  4.   Punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.

  5.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość M.B. Częstochowskiej.

  6.   W sobotę 1 września odbędzie się „Lednica Seniora” – spotkanie na Polach Lednickich organizowane dla starszych na wzór czerwcowego spotkania młodzieży. Tych, którzy pragną uwielbić Pana Boga wspólnym śpiewem i modlitwą zapraszamy do udziału. Wyjazd 1 września o godz. 9.00, powrót około 19.00. Koszt 20 zł. Zapisy do 26 sierpnia po Mszy św. i w biurze parafialnym

  7.   Tegoroczny odpust ku czci św. Augustyna będziemy obchodzili w niedzielę, 2 września w czasie Mszy św. o godz. 12.00.

  8.   Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się tydzień później, niż był planowany tzn. w niedzielę 16 września. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą przekazaną osobiście lub na konto parafii.

  9.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.074 zł.

10.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

11.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

12.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Ryszard Marysiak i Dariusz Chudziński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  Dzisiaj obchodzimy nasz odpust parafialny. Uroczystą Mszę odpustową w intencji Parafian będzie sprawował o godz. 12.00 ks. Andrzej Szczepaniak, proboszcz parafii w Janowcu Wlkp. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna, w czasie której prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów. Zachęcamy do udziału w naszym parafialnym odpuście.

   2.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   3.  W sobotę 1 września odbędzie się „Lednica Seniora” – spotkanie na Polach Lednickich organizowane dla starszych na wzór czerwcowego spotkania młodzieży. Tych, którzy pragną uwielbić Pana Boga wspólnym śpiewem i modlitwą zapraszamy do udziału. Wyjazd 1 września o godz. 9.00, powrót około 19.00. Koszt 20 zł. Zapisy do 26 sierpnia po Mszy św. i w biurze parafialnym.

   4.  Planowana we wrześniu pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie nie odbędzie się z powodu zbyt małej liczby chętnych.

   5.  Przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

     1.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy pomogli w ugoszczeniu pieszych pielgrzymów wędrujących z Kościerzyny na Jasną Górę. Bóg zapłać dyrekcji i pracownikom Domu Dziecka za udostępnienie miejsca na obiad, właścicielom Restauracji „Czeremcha” za ofiarowanie zupy, właścicielom piekarni „Plantrem” za chleby, Parafiankom, które wydawały posiłek, licznym Parafianom za ofiarowane pielgrzymom napoje i ciasto. Niech Pan Bóg wynagrodzi za okazane serce.

   2.  W poniedziałek, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godzinie 20.00.

   3.  We środę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana Świętem Matki Boskiej Zielnej. Jest to jedno z największych świąt maryjnych, które zobowiązuje nas do udziału we Mszy św. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy o 11.30, która będzie sprawowana pół godziny później. Po każdej Mszy św. tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.

   4.  W Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzimy nasz odpust parafialny. Uroczystą Mszę odpustową w intencji Parafian będzie sprawował o godz. 12.00 ks. Andrzej Szczepaniak, proboszcz parafii w Janowcu Wlkp. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna, w czasie której prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów. Zachęcamy do udziału w naszym parafialnym odpuście.

   5.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   6.  Biuro parafialne we wszystkie piątki sierpnia jest nieczynne.

   7.  Punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.

   8.  W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

   9.  Przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

10.   Decyzją Ks. Prymasa Wojciecha Polaka z dniem 20 sierpnia Ks. Łukasz Staniszewski obejmie urząd proboszcza w parafiach w Lubostroniu i Jabłówku. Gratulujemy Ks. Łukaszowi i życzymy, aby posługę proboszcza spełniał gorliwie i swoich nowych parafian prowadził na spotkanie z Jezusem. Ks. Łukasza pożegnamy w przyszłą niedzielę, 19 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 10.00.

11.   Na miejsce Ks. Łukasza został skierowany do naszej parafii jako wikariusz Ks. Mariusz Byczyński.

12.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

13.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

15.   W minionym tygodniu zmarła śp. Danuta Szablewska. Polećmy ją miłosierdziu Bozemu.

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    Dzisiaj będziemy gościć w Trzemesznie pieszych pielgrzymów wędrujących z Kościerzyny na Jasną Górę. Pątnicy w liczbie 240 osób przyjdą do Trzemeszna około godz. 12.30, nawiedzą bazylikę i zatrzymają się na obiedzie na terenie Domu Dziecka. Tradycyjnie prosimy o przyniesienie napojów i ciast dla pielgrzymów. Można je dostarczyć do Domu Dziecka w niedzielę od godz. 09.00.

  2.    W poniedziałek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

  3.    Dzisiaj (w niedzielę) piesi pielgrzymi naszej Archidiecezji docierają na Jasną Górę. Wśród nich, wraz z grupą promienistą z Gniezna, są też pielgrzymi z naszej parafii, którzy zanieśli do Maryi powierzone im intencje. Jutro wracają do Trzemeszna. We wtorek wraz z Ks. Przemkiem zapraszają po wieczornej Mszy św. wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w adoracji Najśw. Sakramentu prowadzonej w duchu pielgrzymkowym.

  4.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.    Biuro parafialne we wszystkie piątki sierpnia jest nieczynne.

  6.    Punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.

  7.    Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu przeprowadzi dla mieszkańców Gminy Trzemeszno bezpłatne badania w zakresie: profilaktyki i wykrywania nowotworów złośliwych dolnego przewodu pokarmowego dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia oraz profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu moczowo-płciowego mężczyzn od 50 roku życia. Spotkanie edukacyjne dotyczące tych badań w salce posiedzeń Urzędu Miejskiego przy ul. Dąbrowskiego we wtorek, 7 sierpnia o godz. 12.15.

  8.    W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

  9.    Przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

10.    Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

11.    Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy pomogli w organizacji półkolonii dla dzieci.

12.    Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

13.    Intencje Żywego Różańca na sierpień można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

14.    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

15.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Grzegorz Osowiec i Stanisław Matuszyński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)  nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

b)  nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o g. 18.00;

c)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)  spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.15.

   2.  Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca.

   3.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   4.  Zbiórka dla dzieci zapisanych na półkolonie w poniedziałek o godz. 09.00 przed bazyliką. Zajęcia w poniedziałek zakończą się o godz. 13.30. Prosimy, aby dzieci były zaopatrzone w nakrycie głowy i napój.

   5.  Jak co roku będziemy gościć w Trzemesznie pieszych pielgrzymów wędrujących z Kościerzyny na Jasną Górę. Pątnicy w liczbie około 300 osób przyjdą do Trzemeszna w przyszłą niedzielę, 5 sierpnia około godz. 12.30 i zatrzymają się na obiedzie na terenie Domu Dziecka. Tradycyjnie prosimy o przyniesienie napojów i ciast dla pielgrzymów. Można je dostarczyć do Domu Dziecka w niedzielę od godz. 09.00.

   6.  Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia jest nieczynne.

   7.  Punkt Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

   8.  W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

   9.  Przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

10.   Rada Miejska Trzemeszna podjęła uchwałę o przyznaniu dofinansowania w kwocie 180 tys. zł na wkład własny parafii w tegoroczne inwestycje w bazylice. Jest to odpowiedź na wniosek parafii do Burmistrza o przyznanie takiej kwoty w ramach puli przeznaczonej w budżecie gminy na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków. Będzie to znaczną pomocą w sfinansowaniu prac. Oprócz prac objętych dofinansowaniem unijnym i z gminy, prowadzone są prace dodatkowe. Ich całkowity koszt nie jest jeszcze obliczony, ale wyniesie na pewno ponad 200 tys. zł.

11.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

12.   Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji poświęcenia pojazdów przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel 1141 zł i 10 funtów brytyjskich.

13.   Z dniem 1 sierpnia kończy posługę w naszej parafii ks. Łukasz Lisiecki, który przebywał u nas jako rezydent od 1 lutego, a przechodzi do parafii pw. św. Floriana w Żninie. Dziękujemy ks. Łukaszowi za jego pracę w naszej parafii i życzymy obfitych łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej.

14.   Z dniem 1 lipca zmienił się status ks. dr. Przemysława Grzybowskiego. Nie jest już wikariuszem, ale rezydentem w naszej parafii. Ks. Przemek od września będzie pracował na pełnym etacie w instytucjach diecezjalnych (w Kurii i Trybunale Metropolitalnym). Poza godzinami pracy w Gnieźnie ks. Przemek zadeklarował pracę w naszej parafii w dotychczasowym wymiarze.

15.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

16.   W minionym tygodniu zmarł śp. Zdzisław Kawecki. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  We środę przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 18.00. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

   2.  We czwartek zapraszamy na czuwanie modlitewne pielgrzymów, którzy w piątek wyruszą pieszo na Jasną Górę oraz wszystkich, którzy pragną dołączyć do modlitwy pielgrzymów. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.30, a zakończy się Apelem Jasnogórskim.

   3.  Do czwartku włącznie można składać kartki z intencjami, w których będą modlić się piesi pielgrzymi w drodze na Jasną Górę.

   4.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.  Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia jest nieczynne.

   6.  Punkt Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

   7.  W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

   8.  Tradycyjnie przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

   9.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

10.  W minionym tygodniu zmarła śp. Maria Bogusiewicz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

2. W przyszłą niedzielę, 22 lipca przypada 5. rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Bronisława Michalskiego. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana o godz. 11.30.

3. Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia jest nieczynne.

4. Punkt Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

5.  Ks. Przemek zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa trzemeszeńska dołączy w tym roku do Promienistej Grupy Gnieźnieńskiej, która wyruszy z Gniezna 27 lipca i dotrze na Jasną Górę 5 sierpnia; 6 sierpnia powrót do domu. Bliższe informacje i zapisy u ks. Przemka.

6. Po Mszach świętych i w biurze parafialnym można składać kartki z intencjami, w których będą modlić się piesi pielgrzymi w drodze na Jasną Górę.

7. W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

8. Tradycyjnie przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9796 zł.

10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Wyjazd na pielgrzymkę na Ukrainę w nocy ze środy na czwartek o godz. 02.15 spod bazyliki.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   W piątek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00, które poprowadzi ks. Jacek Orlik, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gnieźnie – przewodnik Gnieźnieńskiej Promienistej Grupy Pielgrzymkowej.

  4.   Spotkanie dla uczestników pielgrzymki na Jasną Górę, którzy będą pielgrzymować z gnieźnieńską grupą promienistą odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny. Będzie na nim przewodnik grupy – Ks. Jacek Orlik.

  5.   Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia będzie nieczynne.

  6.   Punkt Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

  7.   Ks. Przemek zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W związku z podziałem Archidiecezji Gnieźnieńskiej na cztery rejony duszpasterskie, grupa trzemeszeńska dołączy w tym roku do Promienistej Grupy Gnieźnieńskiej, która wyruszy z Gniezna 27 lipca i dotrze na Jasną Górę 5 sierpnia; 6 sierpnia powrót do domu. Bliższe informacje i zapisy u ks. Przemka.

  8.   Po Mszach świętych i w biurze parafialnym można składać kartki z intencjami, w których będą modlić się piesi pielgrzymi w drodze na Jasną Górę.

  9.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

11.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na inwestycje w naszej parafii.

12.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na prace remontowe w bazylice. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie materialne. Można to uczynić składając ofiarę osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.   Zakończył się remont latarni ponad kopułą: została wzmocniona jej konstrukcja, odnowiono polichromię, przeprowadzono renowację piaskowca, z którego wykonane są ściany oraz wykonano remont żeliwnych okien wraz z wymianą oszklenia. Obecnie, jako praca dodatkowa, przeprowadzany jest remont ścian w przejściu przy prezbiterium oraz renowacja posadzki.

14.   Po remoncie, w tabernakulum w bazylice umieszczono z powrotem Najświętszy Sakrament.

15.   W minionym tygodniu zmarli śp: Sabina Gładych i Marian Cieluch. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

01.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.00 w Alumnacie.

  2.   Ministrantów i lektorów zapraszamy na ognisko we wtorek o godz. 19.00 w ogrodzie Alumnatu.

  3.   Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza Parafian z rodzinami do zwiedzania Klasztoru benedyktyńskiego (obecnie Kapucynów) w Mogilnie i wspólnej Mszy św. w kościele przyklasztornym. Wyjazd autokarem 3 lipca (wtorek) o godz. 16.00 spod bazyliki. Koszt: 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dzieci w wieku szkolnym. Zapisy wraz z wpłatą po Mszach świętych w kaplicy św. Faustyny lub we wtorek w godz. 10.00 – 12.00 w Alumnacie.

  4.   Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Stowarzyszenie Civitas Christiana i Rodzina Radia Maryja zapraszają na Mszę św. z konferencją o darach Ducha Św. w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny.

  5.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  6.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

a)     nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

b)     nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy o 18.00;

c)     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.30;

e)     dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

  7.   W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca. Nagłe przypadki prosimy zgłaszać telefonicznie lub w biurze parafialnym.

  8.   Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia będzie nieczynne.

  9.   Punkt Caritas w lipcu i sierpniu będzie nieczynny.

10.   Ks. Przemek zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W związku z podziałem Archidiecezji Gnieźnieńskiej na cztery rejony duszpasterskie, grupa trzemeszeńska dołączy w tym roku do Promienistej Grupy Gnieźnieńskiej, która wyruszy z Gniezna 27 lipca i dotrze na Jasną Górę 5 sierpnia; 6 sierpnia powrót do domu. Bliższe informacje i zapisy u ks. Przemka.

11.   Po Mszach świętych i w biurze parafialnym można składać kartki z intencjami, w których będą modlić się piesi pielgrzymi w drodze na Jasną Górę.

12.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

13.   Osoby, które uczestniczyły w kursie dla rodziców prosimy o odebranie książki.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

15.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na prace remontowe w bazylice. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie materialne. Można to uczynić składając ofiarę osobiście lub przelewem na konto parafii.

16.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

24.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

  2.    W piątek, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wspólnotę Kościoła i Ojca św. Msze święte będą sprawowane o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje post.

  3.    Msza św. zamówiona przez Żywy Różaniec w Uroczystość św. Piotra i Pawła odbędzie się o godz. 18.00. Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę 1 lipca o godz. 17.00 w Alumnacie.

  4.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.    Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny.

  6.    Msza św. dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Civitas Christiana i Rodziny Radia Maryja odbędzie się wyjątkowo w I piątek lipca.

  7.    Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza Parafian z rodzinami do zwiedzania Klasztoru benedyktyńskiego (obecnie Kapucynów) w Mogilnie i wspólnej Mszy św. w kościele przyklasztornym. Wyjazd autokarem 3 lipca (wtorek) o godz. 16.00 spod bazyliki. Koszt: 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dzieci w wieku szkolnym. Zapisy wraz z wpłatą po Mszach świętych w kaplicy św. Faustyny lub we wtorek w godz. 10.00 – 12.00 w Alumnacie.

  8.    Ks. Przemek zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W związku z podziałem Archidiecezji Gnieźnieńskiej na cztery rejony duszpasterskie, grupa trzemeszeńska dołączy w tym roku do Promienistej Grupy Gnieźnieńskiej, która wyruszy z Gniezna 27 lipca i dotrze na Jasną Górę 6 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Przemka.

  9.    W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

10.    Osoby, które uczestniczyły w kursie dla rodziców prosimy o odebranie książki.

11.    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię i rozważanie na każdy dzień lipca. Cena 6 zł. Zachęcamy do lektury.

12.    Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na prace remontowe w bazylice. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie materialne. Można to uczynić składając ofiarę osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Zbigniew Terliński i Stefania Dolata. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

  2.   Msze święte na zakończenie roku szkolnego będą sprawowane:

a)  dla Szkoły Podstawowej nr 1 we czwartek o godz. 09.30;

b)  dla pozostałych szkół w piątek o godz. 08.00.

  3.   Dzieciom i młodzieży przypominamy, że czas wakacji nie zwalnia z niedzielnej Mszy św. W czasie wakacji także należy być chrześcijaninem.

  4.   Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny.

  5.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  6.   Intencje mszalne na 2019 r. będzie mozna zamawiać od najbliższej środy w biurze parafialnym.

  7.   Prosimy, aby do Caritasu nie przynosić odzieży.

  8.   Wyjazd do opery w piątek o godz. 16.45 spod bazyliki (będą dwa autobusy – prosimy o sprawdzenie do którego autobusu należy wejść).

  9.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

11.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9.121 zł.

12.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone z przeznaczeniem na prace remontowe w bazylice. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie materialne. Można to uczynić składając ofiarę osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Józef Gabryszewski, Stanisław Bobrzyński i Roman Stęczniak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz środy, po Mszy św. wieczornej.

      Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w łączności z nowenną do M.B. Nieust. Pomocy i nabożeństwem czerwcowym we środę o godz. 20.00.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.          W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla rodziców dzieci z klasy II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św., we środę o godz. 18.45 w bazylice;

b)   oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

c)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)   zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

  4.   Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 07.30 spod bazyliki; osoby zapisane proszone są o wpłatę 20 zł do czwartku włącznie.

  5.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

  6.   Zbiórka elektrośmieci została przedłużona i będzie miała miejsce codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 15.00 – 17.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 1.

  7.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

  8.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 1095 zł.

  9.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

10.   Dobiega końca remont prezbiterium, a remont przęsła pomiędzy prezbiterium a nawą główną, który jest niedotowaną częścią inwestycji, jest bardzo zaawansowany. Trwają też prace remontowe na latarni ponad kopułą. Na wkład własny w tę inwestycję zebraliśmy dotąd z dodatkowych ofiar 100.285 zł. Aby pokryć koszty wkładu własnego i prac dodatkowych potrzeba jeszcze około 250 tys. zł. Dlatego nadal bardzo prosimy o wsparcie remontu bazyliki. Ofiary można przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

11.   W związku z nowymi zasadami dotyczącymi ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej (RODO), od 1 lipca na stronie internetowej parafii będą zamieszczane tylko te intencje mszalne, co do których zamawiający wyrazi taką wolę; dlatego prosimy, by osoby, które mają zamówioną intencję, a pragną, by była zamieszczona w Internecie, poinformowały o tym w biurze parafialnym. W związku z tymi samymi przepisami nie będą zamieszczane na stronie internetowej zapowiedzi przedślubne (będą jedynie wywieszane w gablocie).

12.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Edmund Hanczewski i Edmund Banaszkiewicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

  2.    Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne przy bazylice w dni powszednie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. We czwartek, a na zakończenie Oktawy, procesja do czterech ołtarzy.

  3.    W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 zakończy się procesją Eucharystyczną przy bazylice.

  4.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania podczas nabożeństwa czerwcowego.

  6.    W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w Alumnacie;

b)  dla Towarzystwa św. Wojciecha w poniedziałek po procesji;

c)  dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i II gimnazjum według grafiku ze strony parafii;

d)  oazowe dla młodzieży we czwartek po procesji w domku przy plebanii;

e)  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.30 w domku przy plebanii;

f)   wyjazd ministrantów i lektorów do Zakopanego w sobotę o 05.15 spod bazyliki.

  7.          W sobotę, 16 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Lichenia, Bieniszewa i Kawnic. Bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza.

  8.    Jeszcze przyjmujemy zapisy na lipcową pielgrzymkę na Ukrainę. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

  9.    W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa i Warszawy. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

10.    Osoby zapisane na wyjazd do opery dnia 22 czerwca na spektakl baletowy Romeo i Julia są proszone o wpłatę na bilety i przejazd do dnia 10 czerwca. W zależności od miejsca cena wynosi: dla biletów normalnych 105 i 95 zł, dla biletów ulgowych 65 i 60 zł.

11.    Zbiórka elektrośmieci i makulatury będzie miała miejsce w czwartek i piątek w godz. 15.00 – 17.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 1.

12.    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

13.    Dzisiaj przypada doroczny Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z bazyliki będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

14.    Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

15.    Bóg zapłać za złożone w ostatnim czasie ofiary na wkład własny w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Nadal prosimy o wsparcie remontu bazyliki. Ofiary można przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

16.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Jolanta Kolis, Roman Mykowski i Krystyna Pruszak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

31.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  1.   Dzisiaj Msze święte według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie.

  2.   Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00. Od jutra nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

  3.   Tradycyjnie świętowanie Bożego Ciała przedłużamy na czas Oktawy, która potrwa do przyszłego czwartku. W tych dniach procesje Eucharystyczne przy bazylice w dni powszednie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Zaprasamy!

  4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.   Wyjazd na lednickie spotkanie młodych w sobotę o godz. 08.30 z Pl. Kosmowskiego.

  6.   Osoby udające się na Lednicę oraz wszystkich Parafian zapraszamy na czuwanie modlitewne w piątek o godz. 19.30 w bazylice. Po czuwaniu krótkie spotkanie dla osób wyjeżdżających na Lednicę.

  7.   W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a)     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00

b)     spowiedź dla młodzieży w piątek o 17.40

c)     dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00

d)     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

e)     do chorych udamy się w sobotę od godz. 08.30.

  8.   Dzieci z klasy IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii św. w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 15.00.

  9.   Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

10.   W sobotę, 16 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Lichenia, Bieniszewa i Kawnic. Bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza.

11.   Jeszcze przyjmujemy zapisy na lipcową pielgrzymkę na Ukrainę. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza

12.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa i Warszawy. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

13.   Osoby zapisane na wyjazd do opery dnia 22 czerwca na spektakl baletowy Romeo i Julia są proszone o wpłatę na bilety i przejazd. W zależności od miejsca cena wynosi: dla biletów normalnych 105 i 95 zł, dla biletów ulgowych 65 i 60 zł.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Zachęcamy do lektury.

15.   W najbliższą niedzielę przypada doroczny Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z bazyliki będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

16.   Bóg zapłać za złożone w ostatnim czasie ofiary na wkład własny w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Nadal prosimy o wsparcie remontu bazyliki. Ofiary można przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

27.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i w Boże Ciało o godz. 18.00.

   2.  We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która przejdzie ul. Św. Jana, wokół Placu Kilińskiego i powróci do bazyliki. Ołtarze będą usytuowane: na budynku Urzędu Miasta, dwa kolejne na Pl. Kilińskiego, a czwarty przy bazylice. Prosimy o udział poczty sztandarowe, feretrony, strażaków, dzieci pierwszokomunijne w albach i dziewczynki sypiące kwiaty.

   3.  W Uroczystość Bożego Ciała jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św., którego nie zastąpi udział w samej procesji.

   4.  Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, by godnie przywitać Jezusa obecnego w Eucharystii pod postacią chleba.

   5.  Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00 przy bazylice.

   6.  Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy grają na instrumentach dętych, aby w Uroczystość Bożego Ciała zasilili orkiestrę. Próba odbędzie się we środę o godz. 18.00 w Alumnacie.

   7.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   8.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla zespołu dziecięcego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

b)   dla ministrantów i lektorów we środę po nabożeństwie majowym w bazylice;

c)   dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

   9.  Wyjazd na lednickie spotkanie młodych w sobotę o godz. 08.30 z Pl. Kosmowskiego.

 10.  Osoby udające się na Lednicę oraz wszystkich Parafian zapraszamy na czuwanie modlitewne w piątek o godz. 19.30 w bazylice. Po czuwaniu krótkie spotkanie dla osób wyjeżdżających na Lednicę.

 11.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a)   spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00

b)   spowiedź dla młodzieży w piątek o 17.40

c)   dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00

d)   Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

e)   do chorych udamy się w sobotę od godz. 08.30.

 12.  Dzieci z klasy IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 15.00.

 13.  W sobotę, 16 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Lichenia, Bieniszewa i Kawnic. Bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza.

 14.  W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę. Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie udział w spektaklu operowym „Aida” Giuseppe Verdiego w zabytkowej operze lwowskiej. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św.

 15.  W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa i Warszawy. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

 16.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię i rozważanie na każdy dzień lipca. Cena: 6 zł.

 17.  W przyszłą niedzielę przypada doroczny Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z bazyliki będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 18.  Nadal prosimy o dodatkowe ofiary na wkład własny w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Można je przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

 19.  W minionym tygodniu zmarły śp.: Krystyna Jagła z ul. Kościuszki i Krystyna Nowak z ul. 1 Maja. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni

Sonda