Dzisiaj jest

środa,
27 marca 2019

(86. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
7659509

Wyszukiwanie

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)  Droga Krzyżowa w piątek

·    dla dzieci o godz. 16.30

·    dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2.W poniedziałek, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Dniem Życia poświęconym dziękczynieniu Panu Bogu za dar życia oraz modlitwie w intencji dzieci poczętych i ich rodziców. Na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, którzy na najbliższe dziewięć miesięcy pragną podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli codzienną modlitwę w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone i jego rodziców. Na tę Mszę św. prosimy przynieść świece.

 3.W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a) dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII według grafiku ze strony parafii;

 b) dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 c) dla oazy młodzieżowej we wtorek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d) dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 e) próba chóru parafialnego w piątek po Drodze Krzyżowej (około godz. 19.00) w Alumnacie;

  f)  zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w domku przy plebanii.

 4.Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 5.Osoby pragnące zwiedzić podziemia bazyliki zapraszamy w sobotę o godz. 09.30. Przypominamy, że do podziemi prowadzą schody drabiniaste, dlatego trzeba włożyć odpowiednią odzież. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie powinny decydować się na zejście do podziemi.

 6.Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich w Kalwarii Pakoskiej w piątek, 5 kwietnia. Wyjazd do Pakości o godz. 08.00, powrót około 13.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św.

 7.Parafialny Zespół Caritas prosi o odbiór żywności w poniedziałek w godz. 10.00 – 12.00 i w piątek w godz. 11.00 – 14.00.

 8.Zwolniło się jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24.06 – 01.07.2019 r. Szczegóły po Mszy św.

 9.Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10.Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na misje. Zebraliśmy 969 zł.

11.Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki są zbierane do skarbonki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

12.W przyszłą niedzielę przed bazyliką odbędzie się kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach.

13.W minionym tygodniu zmarli śp.: Krystyna Krerowicz, Elżbieta Krause i Ryszard Bigoszewski z Trzemeszna. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1.W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a) Droga Krzyżowa w piątek

·  dla dzieci o godz. 16.30

·  dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b) Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 2.W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a) dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 b) dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 c) dla wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 d) próba chóru parafialnego w piątek po Drodze Krzyżowej (około godz. 19.00) w Alumnacie;

 e) zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00 w domku przy plebanii.

 3.Spotkanie dla osób zapisanych na majową pielgrzymkę na Roztocze odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.45 w Alumnacie, a dla osób zapisanych na przyszłoroczną pielgrzymkę do Meksyku w poniedziałek o godz. 19.15. W czasie tych spotkań będzie możliwość dokonywania wpłat.

 4.Czuwanie wprowadzające w podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędzie się we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w kaplicy św. Faustyny.

 5.Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 6.Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie zapraszają uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, który będzie miał miejsce w najbliższy wtorek, 19 marca w godz. 17.00 – 19.00. Społeczność szkolna zaprasza na spotkanie z uczniami i nauczycielami oraz do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 i bazą dydaktyczną. Początek spotkania w auli szkolnej we wtorek o godz. 17.00.

 7.Osoby pragnące zwiedzić podziemia bazyliki zapraszamy w sobotę o godz. 09.30. Przypominamy, że do podziemi prowadzą schody drabiniaste, dlatego trzeba włożyć odpowiednią odzież. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie powinny decydować się na zejście do podziemi.

 8.Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy razem z tegorocznymi maturzystami w najbliższą sobotę, 23 marca. Wyjazd o godz. 04.45. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 60 zł. Zapisy po Mszy św.

 9.Zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich w Kalwarii Pakoskiej w piątek, 5 kwietnia. Wyjazd do Pakości o godz. 08.00, powrót około 13.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św.

10.Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11.Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9555 zł.

12.Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć do skarbonki ofiarę na misje.

13.Za tydzień będą zbierane do skarbonki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

14.W minionym tygodniu zmarli śp.: Bogumiła Bukowska i Zofia Sobczyńska z Trzemeszna, Stanisława Szałkowska z Rudek i Bogdan Wierzbiński z Trzemżala. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)  Droga Krzyżowa w piątek

·         dla dzieci o godz. 16.30

·         dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

  2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a)  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

 b)  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

 c)  dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 d)  dla wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

 e)  zbiórka ministrantów w sobotę o 16.00 w bazylice;

 f)   próba chóru parafialnego w piatek po Drodze Krzyżowej (okołóo godz. 19.00) w Alumnacie.

  3. Msza św. w intencji zmarłych członków Żywego Różańca będzie sprawowana we środę o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w kaplicy św. Faustyny.

  4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5. Osoby pragnące zwiedzić podziemia bazyliki zapraszamy w sobotę o godz. 10.00 i 10.30. Należy wziąć pod uwagę, że do podziemi prowadzą schody drabiniaste, dlatego trzeba włożyć odpowiednią odzież. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, nie powinny decydować się na zejście do podziemi. W kolejne soboty też będzie taka możliwość.

  6. Klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie w czasie Wielkiego Postu będą przygotowywali cykl rozważań wielkopostnych pt. DROGA. Filmiki będą ukazywały rożne postacie, które Jezus spotyka podczas drogi na Golgotę. Pokazanie ich dylematów i wewnętrznych rozterek pomoże w odkrywaniu wskazówek dla naszego życia. Szczegóły i film promujący dostępne są na seminaryjnym Facebooku oraz stronie internetowej: www.archidiecezja.pl.

  7. Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy razem z tegorocznymi maturzystami w sobotę, 23 marca. Wyjazd o godz. 04.45. Koszt 60 zł. Zapisy po Mszy św.

  8. Spotkanie dla osób zapisanych na majową pielgrzymkę na Roztocze odbędzie się 18 marca o godz. 18.45, a dla osób zapisanych na przyszłoroczną pielgrzymkę do Meksyku 18 marca o godz. 19.15. W czasie tych spotkań będzie możliwość dokonywania wpłat.

  9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Kwaśniewski, Anna Michalak i Bożena Żelazo z Trzemeszna, Mieczysław Bodda z Kierzkowa, Kazimiera Michalak z Zielenia oraz Izabela Kaptur z Lubinia. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.

  2.  W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.

  3.  Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. Przemysław Tyblewski, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego w Poznaniu i duszpasterz akademicki. Nauki rekolekcyjne w środę w czasie wszystkich Mszy świętych, a w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.

  4.  Rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odbędą się w środę, czwartek i piątek o godz. 08.30.

  5.  Przypominamy, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

  6.  W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

     a)    Droga Krzyżowa w piątek

·         dla dzieci o godz. 16.30

·         dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

     b)    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

  7.  W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania po Mszy św. o 18.00.

  8.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

     a)   dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 17.00 w domku przy plebanii;

     b)   dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w poniedziałek o 17.15 w bazylice;

     c)   dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice;

     e)  dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum według grafiku na stronie parafii;

     f)   dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

     g)  dla wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

     h)  zbiórka ministrantów w sobotę o 10.00.

  9.  W Środę Popielcową biuro parafialne będzie nieczynne.

10.  Intencje Żywego Różańca są do odbioru po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

11.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

12.  Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę do Częstochowy razem z tegorocznymi maturzystami w sobotę, 23 marca. Wyjazd o godz. 04.45. Koszt 60 zł. Zapisy po Mszy św.

13.  Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w przyszłym roku. Bliższe informacje po Mszy św.

14.  W ramach ubiegłorocznego programu renowacji bazyliki został wydany folder z nowymi zdjęciami. Można go otrzymać przy wyjściu za dobrowolną ofiarę.

15.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

16.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

17.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Janina Żuk z Trzemżala, Maciej Krerowicz z Trzemeszna, Piotr Kutkowski z Popielewa oraz siostra Daria – Służebniczka, która kiedyś pracowała w naszej parafii. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla młodzieży z klas VII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

c.      dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego we środę o 16.30 w kaplicy św. Faustyny

d.     dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

e.      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

f.       dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.30.

     2.         Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i Rodzina Radia Maryja zapraszają na Mszę św. połączoną z krótką konferencją o odkrywaniu Osoby i owoców Ducha Św., która odbędzie się w piątek o godz. 14.15 w kaplicy św. Faustyny.

     3.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     4.         W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a.     spowiedź dla dzieci w piątek o 15.00, dla młodzieży w piątek o 17.00;

b.     dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

c.      nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

d.     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

e.     chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

     5.         Spotkanie dla dzieci z klas III odbędzie się w poniedziałek, 4 marca o godz. 17.15.

     6.         Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     7.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

     8.         Informujemy, że na wniosek o dofinansowywanie prac zaplanowanych na ten rok, parafia otrzymała informację o zarezerwowaniu na ten cel 200 tys. zł ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     9.         Po Mszy św. można ucałować relikwie św. Maksymiliana Kolbe i od ojców franciszkanów nabyć Cudowny Medalik.

10.    W minionym tygodniu zmarły śp.: Halina Konieczka i Iwona Szajda. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.  dla rodziców młodzieży z kl. VIII oraz III gimnazjum, która przystąpi do sakramentu bierzmowania w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00;

c.  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

d.  dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

e.  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

  2.    Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.    Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

  4.    Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

  5.    Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9864 zł.

  6.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Zofia Łuczyszyn, Grażyna Ślimak i Czesław Bednarkiewicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII według grafiku ze strony internetowej parafii;

c.      dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

     2.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     3.         11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorych. W naszej parafii tradycyjnie Mszę św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia zorganizujemy 13 maja – we wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej.

     4.         Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     5.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

     6.         Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

     7.         W minionym tygodniu zmarła śp. Anna Kosmacz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.02.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjęli księży w swoich domach za życzliwość, zainteresowanie sprawami parafii i za złożone ofiary. Sprawozdanie roczne będzie miało miejsce za dwa tygodnie.

     2.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i III gimnazjum według grafiku ze strony internetowej parafii;

c.      dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

d.     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

     3.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.   Wyjazd do opery w sobotę o godz. 16.45. 

     5.         Jest jedno miejsce na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     6.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście lub przelewem na konto parafii.

     7.         Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

     8.         W minionym tygodniu zmarli śp.: Tadeusz Gąsior, Barbara Stopczyńska, Teresa Niewiadomska, Edward Idzikowski i Henryk Krerowicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b.     dla oazy młodzieżowej we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

c.      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

d.     dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.45.

     2.         W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a.     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.00;

b.     dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

c.      nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

d.     Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się w sobotę po Mszy św. o godz. 07.00 i potrwa do 08.30;

e.     chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

     3.         W sobotę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte tego dnia będą sprawowane o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo świec, które przyniesiemy do kościoła.

     4.         Poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w sobotę podczas Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci przyjdą z rodzicami i przyniosą ze sobą świece od chrztu.

     5.         Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po nabożeństwie adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

     6.         Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzone zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też sprawdzać kolejność odwiedzanych mieszkań. Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

     7.         Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca bieżącego roku. Są też wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

     8.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

     9.         Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom pochodzącym z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

10.         2 lutego odbędzie się zbiórka do skarbonek na pomoc zakonom klauzurowym.

11.    W minionym tygodniu zmarła śp. Marianna Głowska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  W piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

  2.  Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też sprawdzać kolejność odwiedzanych mieszkań. Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

  3.  Osoby zapisane na wyjazd do opery 9 lutego są proszone o wpłatę 65 zł (taka sama cena dla biletów normalnych i ulgowych).

  4.  Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Meksyku, która odbędzie się w czasie ferii zimowych w 2020 roku. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

  5.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

  6.  Bóg zapłać za ofiary składane przed tygodniem podczas Mszy świętych z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8993 zł.

  7.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł.

  8.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Bożena Dutkiewicz i Wanda Łukowska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

13.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.         Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpocznie się Okres Zwykły w liturgii. Tradycyjnie jednak do Święta Ofiarowania Pańskiego, które przypada 2 lutego, będziemy śpiewać kolędy i w kościele będzie żłóbek.

     2.         W piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy.

     3.         Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.

     4.         Osoby zapisane na wyjazd do opery 9 lutego są proszone o wpłatę 65 zł (taka sama cena dla biletów normalnych i ulgowych).

     5.         Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

     6.         Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

     7.         Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego” w cenie 6 zł.

     8.         Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii i przypominamy, że czas wolny od zajęć szkolnych nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

     9.         W minionym tygodniu zmarli śp.: Eugeniusz Życzyński, Janina Markowicz i Czesław Jędruchniewicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.11.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.  Dzisiaj odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się w bazylice jasełką w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po jasełce Orszak ruszy z bazyliki koło Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Placem Kosmowskiego dotrze do żywej szopki przed bazyliką, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i pasterzy. Wszystkie dzieci prosimy o to, by na Mszę św. o godz. 10.00 i na Orszak Trzech Króli przyszły przebrane: chłopcy za pasterzy, a dziewczynki za anioły.

     2.  Spotkanie opłatkowe wspólnot działających przy naszej parafii odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

     3.  Próba zespołu dziecięcego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii.

     4.  Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Michała Kosmowskiego zaprasza na Mszę św. w intencji profesorów i wychowanków szkoły, która odbędzie się w bazylice w piątek, 11 stycznia o godz. 16.30, a następnie na tradycyjne spotkanie opłatkowe w auli szkolnej o godzinie 17.15.

     5.  Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy na poszczególnych trasach oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań.

     6.  Komu z ważnych przyczyn nie odpowiada wyznaczony termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

     7.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w minionym tygodniu ofiary na spłatę remontu w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel. Można je składać osobiście, przelewem na konto lub na kolędzie w oddzielnej kopercie.

     8.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

     9.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Urszula Soszyńska, Edmund Kmieciak i Stanisław Kajdan. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZTSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Nowy Rok obfitował w Boże błogosławieństwo, opiekę Świętej Bożej Rodzicielki i ludzką życzliwość. Niech Duch Święty, napełnia nas mocą, abyśmy nie ulegali obawom i lękowi, lecz z nadzieją w sercu pokonywali wszelkie przeciwności.

 

    1.     W niedzielę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Podczas wszystkich Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszy św. będzie można zabrać do domu za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

    2.     W Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawią w bazylice jasełka. Po przedstawieniu wyruszy z bazyliki Orszak Trzech Króli, który przejdzie wokół Placu Kosmowskiego i zakończy się pokłonem Trzech Króli, pasterzy i aniołów przed Żłóbkiem ustawionym przy dzwonnicy, do którego na ten dzień powrócą żywe postacie św. Rodziny i żywe zwierzęta. Wszystkie dzieci prosimy, aby na Orszak Trzech Króli przebrały się: dziewczynki za anioły, chłopcy za pasterzy.

    3.     W najbliższą niedzielę z powodu Orszaku Trzech Króli Msza św. rozpoczynająca się zwykle o 11.30 będzie opóźniona o pół godziny i rozpocznie się o 12.00.

    4.     Przypominamy, że spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Towarzystwa św. Wojciecha, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

    5.     Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Komu nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

    6.     Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio z przeznaczeniem na spłatę remontów przeprowadzonych ostatnio w Bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to zrobić osobiście bądź przelewem na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Jeśli ktoś chciałby uczynić to podczas kolędy, prosimy, aby ofiara na ten cel była oddzielona od ofiary kolędowej.

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

30.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.  Jutro ostatni dzień roku. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. i nabożeństwo, w czasie którego podziękujemy Panu Bogu za mijający rok i poprosimy o Jego błogosławieństwo w Nowym Roku.

     2. We wtorek, 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień, w którym katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze św. z Uroczystości w poniedziałek o godz. 18.00 i we wtorek według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

     3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca

a.  nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, a ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

b.  spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych o godz. 17.00;

c.  dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d.  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.

     4.  W przyszłą niedzielę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Na Mszach św. w sobotę i niedzielę odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła, które po Mszy św. będzie można nabyć od ministrantów za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na letni wyjazd służby liturgicznej.

     5.  W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się w bazylice jasełką w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Po jasełce Orszak ruszy z bazyliki koło Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych i Placem Kosmowskiego dotrze do żywej szopki przed bazyliką, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i pasterzy. Wszystkie dzieci prosimy o to, by na Mszę św. o godz. 10.00 i na Orszak Trzech Króli przyszły przebrane: chłopcy za pasterzy, a dziewczynki za anioły.

     6.  Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Żywego Różańca, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja, Parafialnego Zespołu Caritas, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, Parafialnych Rad Ekonomicznej i Duszpasterskiej, Wspólnoty Biblijnej oraz uczestników Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia o godz. 16.00.

     7.  W styczniu nie będzie odwiedzin chorych.

     8.  Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy na poszczególnych trasach oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań.

     9. Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów (nie ma potrzeby przywożenia księży do Rudek oraz do bloków w Niewolnie).

   10. Dzisiaj gościmy przedstawiciela wydawnictwa Edycja św. Pawła, który po Mszy św. będzie rozprowadzał książki z Ewangelią i rozważaniami na każdy dzień 2019 roku.

   11. Są 2 miejsca wolne na parafialną wycieczkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24 czerwca – 1 lipca 2019 r. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

26.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

     1.  Dziękujemy Parafianinowi, który wypożyczył zwierzęta do żywej szopki. Dzisiaj popołudniu zwierzęta będą zabrane i ponownie pojawią się w szopce 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).

     2.  Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów: młodzieżowego zespołu Voce di Dio oraz dziecięcego Aniołki, który odbędzie się w bazylice dzisiaj o godz. 16.00.

     3.  Do 1 stycznia trwa Oktawa Narodzenia Pańskiego. Z tej racji w najbliższy piątek nie będzie obowiązywał post.

     4.  Jutro rozpoczynamy kolędę. Jej plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy na poszczególnych trasach oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów.

     5.  Wizyta duszpasterska, czyli kolęda służy bezpośrednim kontaktom parafian z duszpasterzami. Prosimy o dzielenie się spostrzeżeniami z życia naszej parafii. Będziemy też wdzięczni za konstruktywne propozycje. Z okazji kolędy tradycyjnie są składane ofiary przeznaczane na różne potrzeby parafii i częściowo na utrzymanie księży. W ubiegłym roku wielu Parafian składało oddzielną dodatkową ofiarę przeznaczoną w całości na wkład własny w remont dotowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace dotowane zostały rozliczone. Wkład własny wyniósł 460 tys. zł; z dodatkowych ofiar wpłynęło 147 tys. zł; dotacja z budżetu Gminy wyniosła 180 tys. zł; z innych wpływów parafii dołożono 133 tys. zł. Jak już informowaliśmy, przy okazji przeprowadzanych remontów w bazylice, wykonano także prace dodatkowe: renowację przedłużenia prezbiterium do przestrzeni pod kopułą, prace konstrukcyjne na latarni ponad kopułą i renowację ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej. Koszt prac dodatkowych wyniósł (bez kosztów renowacji obrazu, które pokrył ofiarodawca) 245 tys. zł., z czego parafia zapłaciła do dnia dzisiejszego 155 tys. zł. Pozostało do zapłacenia 90 tys. zł. Oddzielnym kosztem była renowacja posadzki i zakup maszyny do konserwacji podłogi (26.800 zł). W związku z tym, że parafia jeszcze nie spłaciła kosztów wykonanych prac dodatkowych, prosimy nadal o składanie dodatkowych ofiar na ten cel. Można je przekazywać na kolędzie w oddzielnej kopercie, w biurze parafialnym lub przelewem na konto parafii z tytułem wpłaty „na remont”. Z góry serdecznie dziękujemy.

  6.   Nadal są wolne 4 miejsca na parafialną wycieczkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24 czerwca – 1 lipca 2019 r. Zainteresowanych prosimy o kotakt.

  7.    Przy wyjściu można nabyć kalendarz, który jest cegiełką na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej w Bydgoszczy prowadzonego przez Zakon św. Łazarza. Centrum walczy o życie – o godne warunki dla ciężarnej mamy, u której wykryto poważną wadę letalną płodu, o fachową opiekę lekarzy, psychologów i kapelanów, o przyjęcie na świat nieuleczalnie chorego dziecka i jego właściwe pożegnanie. Cena kalendarza 50 zł.

 

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

25.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy doświadczania miłości Boga objawionej w Zbawicielu, który przyszedł na świat, aby zaprosić każdego człowieka do prawdziwego szczęścia. Obyśmy potrafili korzystać z tego zaproszenia i w zjednoczeniu z Chrystusem poczuli przedsmak nieba.

 

  1.     Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej Uroczystości.

  2.     Zapraszamy do odwiedzenia żywej szopki przed bazyliką. Aktorzy w rolach Świętej Rodziny i żywe zwierzęta będą w szopce przed i po wszystkich Mszach świętych w pierwszy dzień świąt oraz 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli.

  3.     W Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

  4.     Jutro Święto św. Szczepana i drugi dzień świąt. Msze święte według porządku niedzielnego.

  5.     W drugi dzień świąt zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów: młodzieżowego zespołu Voce di Dio oraz dziecięcego Aniołki. Początek o godz. 16.00.

  6.     Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni oraz na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, plan kolędy będzie wywieszony w gablocie przy wyjściu z bazyliki.

  7.     Mieszkańców wiosek prosimy o przywiezienie księdza na kolędę, aby trafił do wszystkich domów.

  8.     Msze święte od czwartku do soboty będą sprawowane o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

  9.     W niedzielę, 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. Podczas wszystkich Mszy św. małżeństwa sakramentalne będą miały możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

10.     W niedzielę będziemy gościć przedstawiciela wydawnictwa Edycja św. Pawła, który będzie rozprowadzał książki z Ewangelią i rozważaniami na każdy dzień 2019 roku.

11.     Zwolniły się 4 miejsca na parafialną wycieczkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: 24 czerwca – 1 lipca 2019 r. Zainteresowanych prosimy o kotakt.

12.    Przy wyjściu można nabyć kalendarz, który jest cegiełką na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej w Bydgoszczy prowadzonego przez Zakon św. Łazarza. Centrum walczy o życie – o godne warunki dla ciężarnej mamy, u której wykryto poważną wadę letalną płodu, o fachową opiekę lekarzy, psychologów i kapelanów, o przyjęcie na świat nieuleczalnie chorego dziecka i jego właściwe pożegnanie. Cena kalendarza 50 zł.

4 NIEDZIELA ADWENTU

23.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Betlejemskie światło pokoju przyniosą do bazyliki harcerze dzisiaj (w niedzielę) podczas Mszy św. o godz. 10.00. W celu zabrania ognia do domu, by zapłonął na wigilijnym stole, należy przyjść do kościoła ze zniczem.

  2.  W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Zatroszczmy się o to, by wieczerza wigilijna w naszych rodzinach miała chrześcijański charakter. Dlatego, zanim złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem, niech głowa rodziny odczyta z Pisma św. fragment drugiego rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza opowiadający o narodzeniu Pana Jezusa.

  3.  Uroczysta Pasterka o północy.

  4.  W I święto Bożego Narodzenia (we wtorek) Msze św. według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.

  5.  W II dzień świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

  6.  Nasze parafialne zespoły muzyczne: dziecięcy i młodzieżowy zapraszają na koncert kolęd, który odbędzie się w bazylice w drugi dzień świąt o godz. 16.00.

  7.  Kolędę rozpoczniemy 27 grudnia. Jej plan zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Prosimy zwrócić uwagę na godzinę rozpoczęcia kolędy na danej trasie i na kolejność odwiedzanych domów i mieszkań. Krótko przed kolędą prosimy sprawdzić, czy termin nie uległ zmianie. Jeśli komuś z ważnej przyczyny nie odpowiada termin kolędy, można umówić się indywidualnie na inny czas.

  8.  Spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot parafialnych odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

  9.  Informujemy, że obraz Matki Boskiej Częstochowskiej po renowacji powrócił na swoje miejsce.

10.  W sobotę, 9 lutego organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na spektakl złożony z dwóch oper: Rycerskość wieśniacza i Pajace. Koszt z dojazdem: 65 zł. Zapisy po Mszy św.

11.  Zwolniły się dwa miejsca na parafialną wycieczkę na Maltę, która odbędzie się w dniach: od 24 czerwca do 1 lipca. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy św. do kaplicy św. Faustyny.

12.  Przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę oraz kartki świąteczne z naszą bazyliką w opracowaniu graficznym naszej parafianki.

13.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Dzisiaj podwójny numer świąteczno-noworoczny w cenie 10 zł z dodatkiem z dodatkiem zawierającym ewangelię i rozważanie na każdy dzień stycznia.

14.  Przy wyjściu można nabyć kalendarz, który jest cegiełką na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej w Bydgoszczy prowadzonego przez Zakon św. Łazarza. Centrum walczy o życie – o godne warunki dla ciężarnej mamy, u której wykryto poważną wadę letalną płodu, o fachową opiekę lekarzy, psychologów i kapelanów, o przyjęcie na świat nieuleczalnie chorego dziecka i jego właściwe pożegnanie. Cena kalendarza 50 zł.

15.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Dorota Kosmatka, Zofia Banasik, Sławomir Giza, Krystyna Kempińska, Irena Górna, Andrzej Pawłowski, Maria Tylman i Maria Rutkowska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA ADWENTU

15.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Dzieci, młodzież i starszych zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które są sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30, a w piątek o 06.15. Po porannych roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domku przy plebanii.

   2.       W czasie Adwentu od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

   3.       Wieczorne Msze św. w piątek i sobotę bez zmian – o godz. 18.00.

   4.       Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.       Próby dziecięcego zespołu muzycznego odbędą się w poniedziałek po Roratach w domku przy plebanii i w sobotę o godz. 10.00 w bazylice.

   6.       Próba chóru parafialnego odbędzie się w piątek o godz. 18.30 w bazylice.

   7.       Chorych z adwentową spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy w najbliższą sobotę, 22 grudnia. Prosimy zgłaszać chorych i starszych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

   8.       Betlejemskie światło pokoju przyniosą do bazyliki harcerze w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00. Celem zabrania ognia do domu, by zapłonął na wigilijnym stole, należy przyjść do kościoła ze zniczem.

   9.       Pasterka w Trzemesznie będzie sprawowana o północy, a w Trzemżalu o godz. 22.00.

10.      Kolędę rozpoczniemy 27 grudnia. Jej plan zamieszczony jest na stronie internetowej parafii. Jeśli komuś z ważnej przyczyny nie odpowiada termin kolędy, można umówić się indywidualnie na inny czas. Jeśli w planie kolędy są jakieś błędy lub nieścisłości, prosimy o zgłoszenie.

11.      Spotkanie opłatkowe wszystkich wspólnot parafialnych odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00.

12.      W sobotę, 9 lutego organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na spektakl złożony z dwóch oper: Rycerskość wieśniacza i Pajace. Koszt z dojazdem: 65 zł. Zapisy po Mszy św.

13.      Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie  poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Jest to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć człowiek, który chce podzielić się miłością, przyjąć do własnej rodziny dziecko, które z różnych powodów nie może wychowywać się w swojej rodzinie, ofiarować mu serce, troskę, radość, podarować święta, ciepłą atmosferę, pokój i bezpieczeństwo. Osoby zainteresowane są zaproszone do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie ul. Papieża Jana Pawła II 9/10.

14.      Straż Pożarna ostrzega przed zwiększonym ryzykiem zatrucia czadem i prosi o zwrócenie uwagi na stan systemów grzewczych w naszych domach. Bóle i zawroty głowy, duszność senność, osłabienie, przyśpieszona akcja serca to objawy mogące wskazywać na zatrucie tlenkiem węgla, który jest gazem bezwonnym. W takiej sytuacji należy przewietrzyć mieszkanie i wezwać pomoc.

15.      Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9111 zł.

16.      Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół na Wschodzie. Na ten cel zebraliśmy 1403 zł.

17.      Po Mszy św. przy zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na dzieci wymagające wsparcia.

18.      Przy zakrystii można też nabyć poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę oraz kartki świąteczne z naszą bazyliką w opracowaniu graficznym naszej parafianki.

19.      Przy wyjściu z bazyliki od ministrantów i lektorów można nabyć sianko pod obrus wigilijny. Ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. Będzie to wyraz naszego podziękowania za całoroczną gorliwą służbę lektorską i ministrancką przy ołtarzu.

20.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

21.      Przy wyjściu można nabyć kalendarz, który jest cegiełką na utrzymanie Centrum Opieki Perinatalnej w Bydgoszczy prowadzonej przez Zakon św. Łazarza. Centrum walczy o życie – o godne warunki dla ciężarnej mamy, u której wykryto poważną wadę letalną płodu, o fachową opiekę lekarzy, psychologów i kapelanów, o przyjęcie na świat nieuleczalnie chorego dziecka i jego właściwe pożegnanie. Cena kalendarza 50 zł.

22.      Dzisiaj przy bazylice można kupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach.

2 NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Dzieci, młodzież i starszych zapraszamy na adwentowe Msze św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które w tym tygodniu będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30 (pół godziny później niż zwykle), a w piątek o 06.15. Po porannych roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domku przy plebanii.

   2.       W czasie Adwentu od poniedziałku do czwartku nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

   3.       Wieczorne Msze św. w piątek i sobotę bez zmian – o godz. 18.00.

   4.       Spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych księży odbędzie się w najbliższą sobotę w godz.: 10.00 – 12.00; 15.00 – 16.30; 17.15 – 19.00.

   5.       Dla tych, którzy nie mogą przyjść w sobotę, dodatkowa okazja do spowiedzi będzie w piątek w godz. 18.45 – 20.00.

   6.       Prosimy zarezerwować czas i nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.

   7.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek po Roratach w domku przy plebanii;

b)     dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

c)      próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.30 w Alumnacie;

d)     oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)     dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

f)       dla lektorów we wtorek po Roratach w domku przy plebanii;

g)     dla ministrantów we środę po Roratach w kaplicy św. Faustyny.

   8.       Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i Rodzina radia Maryja zapraszają na Mszę św. z konferencją o darach Ducha Św. w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 17.45.

   9.       Chorych z adwentową spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy 22 grudnia. Prosimy zgłaszać chorych i starszych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

10.      Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii.

11.      Bóg zapłać za ofiary przekazane ostatnio na spłatę tegorocznych remontów w bazylice. Nadal prosimy o ofiary na ten cel.

12.      Intencje Żywego Różańca na grudzień można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

13.      Po Mszy św. przy zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na dzieci wymagające wsparcia.

14.      Przy zakrystii można też nabyć poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę oraz kartki świąteczne z naszą bazyliką w opracowaniu graficznym naszej parafianki.

15.      Organizujemy akcję „Paczka świąteczna”, by z okazji świąt Bożego Narodzenia wspomóc ludzi starszych, samotnych i chorych o niskich dochody, a także rodziny z osobami niepełnosprawnymi i inne, które wymagają wsparcia. Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można wylosować kartkę z numerem i anonimową informacją o osobach, dla których będzie przeznaczona paczka. Prosimy wkładać do paczek produkty spożywcze, które nie zepsują się do świąt i mogą kilka dni leżeć poza lodówką. Poza żywnością można włożyć także inne artykuły. Na paczce prosimy umieścić czytelny numer i przynieść ją na plebanię do dnia 14 grudnia, a św. Mikołaj dostarczy ją do adresata. Zachęcamy do tej inicjatywy. Pozostało do wylosowania jeszcze kilka paczek.

16.      W najbliższy piątek i w sobotę w czasie spowiedzi parafialnej oraz za tydzień po każdej Mszy Świętej niedzielnej ministranci i lektorzy będą rozprowadzać sianko pod obrus wigilijny. Ofiary zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza. Będzie to wyraz naszego podziękowania za całoroczną gorliwą służbę lektorską i ministrancką przy ołtarzu.

17.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

18.      Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Radzieckiego.

19.      Za tydzień przy bazylice odbędzie się sprzedaż ozdób świątecznych wykonanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bielicach.

20.      W minionym tygodniu zmarły śp.: Sabina Choniej i Anna Domachowska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

1 NIEDZIELA ADWENTU

02.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.      W okresie Adwentu zapraszamy na Msze święte ku czci Najśw. Maryi Panny, zwane Roratami, które w naszej bazylice będą sprawowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek o 06.15. Po porannych roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domku przy plebanii.

   2.      Na roraty zapraszamy dzieci, młodzież i starszych. Dzieci prosimy o przychodzenie z lampionami i papierowymi sercami z wypisanymi dokonanymi dobrymi uczynkami.

   3.      W czasie Adwentu od poniedziałku do czwartku nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

   4.      Wieczorne Msze św. w piątek i sobotę bez zmian – o godz. 18.00.

   5.      W sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 07.00, 11.00 i 16.00. Msza o godz. 11.00 w intencji harcerzy z okazji 100. Rocznicy powstania harcerstwa w Trzemesznie. Msza św. o 18.00 będzie Mszą niedzielną.

   6.      Poświęcenie medalików dzieci pierwszokomunijnych w sobotę podczas Mszy św. o 16.00.

   7.      W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w bazylice;

b)     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek po Roratach w domku przy plebanii;

c)     dla Wspólnoty Duchowej Adopcji we wtorek o 16.00 w kaplicy św. Faustyny;

d)     próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.00 w Alumnacie;

e)     oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)      dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

g)    dla kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum według grafiku ze strony parafii.

   8.      W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

a)    modlitwa w intencji powołań we czwartek podczas Mszy roratniej;

b)    nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c)     spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych o 17.00;

d)    dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

   9.      Adwentowa spowiedź w naszej parafii odbędzie się w sobotę, 15 grudnia.

10.      Chorych z adwentową spowiedzią i Komunią św. odwiedzimy 22 grudnia. Prosimy zgłaszać chorych i starszych, których nie odwiedzamy co miesiąc.

11.      Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc rodzinie z Wydartowa,  która ucierpiała na skutek pożaru domu. W Trzemesznie zebraliśmy na ten cel 9.500 zł, a w Trzemżalu 470 zł. Pieniądze zostały wpłacone na specjalne konto utworzone na ten cel przez Gminę Trzemeszno.

12.      Bóg zapłać za ofiary przekazane ostatnio na spłatę tegorocznych remontów w bazylice.

13.      Po Mszy św. przy zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na dzieci wymagające wsparcia (duże świece w cenie 13 zł, małe – 7 zł).

14.      Przy zakrystii można też nabyć poświęcone opłatki za dobrowolną ofiarę.

15.      Wzorem lat ubiegłych organizujemy akcję „Paczka świąteczna”. W ten sposób w okresie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia pragniemy wspomóc ludzi starszych, samotnych i chorych, którzy mają niskie dochody, a także rodziny z osobami niepełnosprawnymi i inne, które wymagają wsparcia. Po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny można wylosować kartkę z numerem i anonimową informacją o osobach, dla których będzie przeznaczona paczka. Prosimy wkładać do paczek produkty spożywcze, które nie zepsują się do świąt i mogą kilka dni leżeć poza lodówką. Poza żywnością można włożyć także inne artykuły. Na paczce prosimy umieścić czytelny numer i przynieść ją na plebanię do dnia 14 grudnia, a św. Mikołaj dostarczy ją do adresata.

16.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

17.      Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

18.      W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

25.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b)   dla osób zapisanych na majową pielgrzymkę do Sandomierza i Kazimierza Dolnego we środę o godz. 18.45 w Alumnacie;

c)   dla osób zapisanych na pielgrzymkę na Maltę we środę o godz. 19.30 w Alumnacie;

d)   oazowe dla młodzieży wyjątkowo w piątek o 19.00 w kaplicy św. Faustyny;

e)   dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

f)    dla ministrantów i lektorów w sobotę o 11.30 w kaplicy św. Faustyny;

g)   dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

  2.  W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca:

a)   Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

b)   chorych odwiedzimy od godz. 08.30.

  3.  Adwentowa spowiedź i Komunia chorych będzie miała miejsce 22 grudnia.

  4.  W przyszłą niedzielę rozpocznie się nowy rok liturgiczny oraz Adwent, który jest okresem oczekiwania na Boże Narodzenie i przypomina nam, że całe nasze życie jest oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

  5.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryków z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie z ich ojcem duchownym. Klerycy opowiedzą o powołaniu do kapłaństwa i o życiu w seminarium, a po Mszach św. będzie można nabyć od nich płytę z nagraniem pieśni w wykonaniu scholi i inne wydawnictwa.

  6.  Do tradycji niedziel powołaniowych należy goszczenie kleryków na obiedzie u rodzin w parafii. Rodziny, które chciałyby przyjąć kleryków na obiad prosimy o zgłoszenie dziś po Mszy św.

  7.  W dniach: od 30 listopada do 2 grudnia w Gnieźnie odbędą się rekolekcje przeznaczone są dla osób, które straciły swoje dzieci, niezależnie od wieku czy okoliczności. Będzie w nich czas na wspólną modlitwę, refleksję nad problemem utraty i żałoby, wzajemne słuchanie. Będzie szansa na rozmowę z księdzem, psychologiem, a nade wszystko z osobami, które przeszły podobną drogę. Bliższe informacje na stronie: www.cef.gniezno.pl

  8.  Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc rodzinie z Wydartowa,  która ucierpiała na skutek pożaru domu.

  9.  Bóg zapłać za ofiary przekazane ostatnio na spłatę tegorocznych remontów w bazylice.

10.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

11.  W minionym tygodniu zmarł śp. Bogdan Grosz. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

   1.   Dzisiaj rozpoczyna praktykę duszpasterską w naszej parafii kleryk Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, Jakub Siutkowski. Będzie u nas spędzał soboty i niedziele. Życzymy mu, aby ten czas był owocny w jego przygotowaniu do święceń.

   2.  W najbliższy piątek, 23 listopada w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Tego dnia zapraszamy do bazyliki na Mszę św. o godz. 11.00, po której w kaplicy św. Faustyny będzie wystawiony Najśw. Sakrament i adoracja potrwa do godz. 17.45. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego

   3.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)          dla Stowarzyszenia M. B. Patronki Dobrej Śmierci w poniedziałek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)         dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)          oazowe dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00;

d)         dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

   4.  Przyszła niedziela jest ostatnią w roku liturgicznym i będzie obchodzona jako Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. o 11.30 – wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówienie Aktu Oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

   5.  W dniach: od 30 listopada do 02 grudnia w Gnieźnie odbędą się rekolekcje przeznaczone są dla osób, które straciły swoje dzieci, niezależnie od wieku czy okoliczności. Będzie w nich czas na wspólną modlitwę, refleksję nad problemem utraty i żałoby, wzajemne słuchanie. Będzie szansa na rozmowę z księdzem, psychologiem, a nade wszystko z osobami, które przeszły podobną drogę. Bliższe informacje na stronie: www.cef.gniezno.pl

   6.  W kolejną niedzielę, tj. 25 listopada, będzie można dobrowolną ofiarą wspomóc pogorzelców z Wydartowa, 8 osobową rodzinę,  która ucierpiała na skutek pożaru domu. Potrzebne im pieniądze będziemy zbierać po każdej mszy do puszek przed bazyliką.

   7.  Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9787 zł.

   8.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny. 

   9. W minionym tygodniu zmarli śp.: Ludwika Woś, Irena Kmieciak, Henryk Piekarski, Jan Roszak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1.  Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 100. Rocznicy Niepodległości dzisiaj o 11.30; po Mszy uroczystość patriotyczna na cmentarzu.

  2.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według grafiku ze strony parafii;

b)   oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00.

  3.  Biuro Parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.

  4.  W tym tygodniu nie będzie spotkania wspólnoty „Exodus”.

  5.  Modlitwa z wymieniankami za zmarłych kapłanów we czwartek po Mszy św. o 18.00.

  6.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja do godz. 17.45.

  7.  Jutro (w poniedziałek) wyjazd do Ziemi Świętej: o godz. 07.45 pakowanie bagażu do autobusu, o 08.00 – Msza św., po Mszy – wyjazd na lotnisko.

  8.  Przypominamy, że należy opłacić miejsce na cmentarzu po 20 latach od ostatniej opłaty.

  9.  W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św.

10.  Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. planowana jest pielgrzymka do Meksyku. Bliższe informacje po Mszy św.

11.  Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

12.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i kalendarz misyjny.

13.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Benigna Kaźmierska, Piotr Woś i Franciszek Kronowiecki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

31 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych, która odbędzie się na naszym cmentarzu parafialnym w niedzielę (dzisiaj) o godz. 20.00. Gromadzimy się przy bramie głównej z zapalonymi zniczami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych.

   2.       Różaniec z wymieniankami za zmarłych w bazylice codziennie od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz. 18.00. We czwartek wymienianki za zmarłych kapłanów.

   3.       Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym do 21 listopada, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane od poniedziałku, można oddać w zakrystii jeszcze tylko dziś. Wymienianki za zmarłych kapłanów prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

   4.       Od 1 do 8 listopada każdego dnia można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych.

   5.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

b)       dla Żywego Różańca w kaplicy św. Faustyny we środę po wieczornej Mszy św. zamówionej przez wspólnotę Żywego Różańca za śp. Halinę Kotowską;

c)        oaza dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00;

d)       dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

   6.       Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o g. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja do 17.45.

   7.       W ramach listopadowego spotkania dla kandydatów do bierzmowania, młodzież z klas VIII SP i III gimnazjum weźmie udział w Święcie Młodych w Mogilnie i Dąbrówce Kościelnej w najbliższą sobotę, 10 listopada. Wyjazd o godz. 9 spod bazyliki. Karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony parafii w zakładce dla bierzmowanych lub w zakrystii i dostarczyć najpóźniej do środy. Koszt 5 zł od osoby.

   8.       W przyszłą niedzielę będziemy świętowali 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.30, a po niej uroczystość patriotyczna na cmentarzu.

   9.       W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach świętych będziemy gościli zespół muzyczny Czeremszyna z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszach św. będzie można nabyć płyty zespołu, z których dochód przeznaczany jest na pomoc sierotom na Ukrainie.

10.       Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i spektakl pt. Nie gniewaj się, Polsko w najbliższy piątek o godz. 17.00. W czasie spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie chorej Oliwii Rodak.

11.       Przypominamy, że należy opłacić miejsce na cmentarzu po 20 latach od ostatniej opłaty.

12.       Wyjazd do opery dzisiaj o godz. 15.45.

13.       W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św.

14.       Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. planowana jest pielgrzymka do Meksyku. Bliższe informacje po Mszy św.

15.       Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

16.       Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Pakistanie. Zebraliśmy 1646 zł.

17.       Bóg zapłać za ofiary zbierane przed cmentarzem na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Zebraliśmy na ten cel 904 zł.

18.       Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z rozważaniami na listopad.

19.       Po Mszy św. przy chrzcielnicy od o. Jacka - oblata będzie można nabyć kalendarz misyjny.

20.       Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

21.       W minionym tygodniu zmarli śp.: Dariusz Kapela, Barbara Hanczewska, Jan Meller i Elżbieta Czenszak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe:

a) dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 17.15;

b) dla starszych w niedzielę o 18.00, w poniedziałek i wtorek po Mszy św., a we środę o godz. 17.30.

  2.   Spotkanie dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w domku przy plebanii.

  3.   Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII według grafiku ze strony parafii.

  4.   Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po wieczornej Mszy św.

  5.   We czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w środę o 18.00 będzie pierwszą Mszą z Uroczystości. We czwartek Msze święte w bazylice o godz. 07.00, 08.30 i 10.00. O godz. 12.00 wyruszy z bazyliki procesja na cmentarz parafialny, gdzie o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św.

  6.   We środę, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na Noc świętych, która będzie naszym dziękczynieniem za świętych i błogosławionych. Początek o g. 19.00 w bazylice. Dzieci przyjdą przebrane za świętych. Spotkanie zakończy się poczęstunkiem i balem świętych w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Prosimy, aby na Bal Wszystkich Świętych dostarczyć placki. Można je przynosić do domku przy plebanii od g. 17.00.

  7.   W piątek Dzień Zaduszny. Msze święte w bazylice o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

  8.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  9.   W Dzień Zaduszny (w piątek) zapraszamy na Zaduszki Muzyczne, przygotowane przez parafialny młodzieżowy zespół muzyczny (Voce di Dio), w czasie których będziemy modlić się za Parafian zmarłych w ciągu ostatniego roku, od Dnia Zadusznego 2017r. Początek o godz. 19.00.

10.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

a) w intencji powołań kapłańskich będziemy modlić się we czwartek na wszystkich Mszach św.

b) nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

c) spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.00;

d) Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

e) z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę od godz. 08.30.

11.   Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo 7 listopada po wieczornej Mszy św.

12.   W ramach listopadowego spotkania dla kandydatów do bierzmowania, młodzież z klas VIII SP i III gimnazjum weźmie udział w Święcie Młodych w Mogilnie i Dąbrówce Kościelnej. Karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony parafii w zakładce dla bierzmowanych lub w zakrystii i dostarczyć do 4 listopada. Koszt 5 zł od osoby.

13.   W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane od 5 listopada, można zabrać przy wyjściu z bazyliki i wypełnione oddać w zakrystii lub biurze parafialnym. Wymienianki za zmarłych kapłanów prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

14.   Przypominamy, że należy opłacić miejsce na cmentarzu po 20 latach od ostatniej opłaty.

15.   Wyjazd do opery w przyszłą niedzielę o godz. 15.45. Z powodu zaistniałej pomyłki prosimy o dopłacenie do biletu normalnego 10 zł, a do ulgowego 5 zł.

16.   W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św.

17.   Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. planowana jest pielgrzymka do Meksyku. Program i inne informacje dostępne są po Mszy św. i w biurze parafialnym.

18.   Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

19.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z rozważaniami na listopad.

20.   Komunikat Burmistrza Trzemeszna: W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, celem usprawnienia komunikacji w rejonie cmentarza wprowadza się następujące rozwiązania: w dniach od 30 października do 3 listopada br. obowiązuje zmiana organizacji ruchu na drodze dojazdowej do cmentarza, to jest od wjazdu z Pl. Kosmowskiego do cmentarza (Aleja Ks. Marcelego Kowalskiego), będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy z wyjazdem ulicą Wiosny Ludów. Zostaną utworzone dodatkowe miejsca parkingowe:

a)     teren boiska Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
w Trzemesznie,

b)    teren warsztatów szkolnych przy ul. Wyszyńskiego,

c)     nadal obowiązującym jest parking przy cmentarzu.

Dodatkowe parkingi otwarte będą w dniu 1 listopada w godz. 7.00 – 17.00.

21.   Dzisiaj w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc chrześcijanom prześladowanym w Pakistanie.

22.   Za tydzień ojcowie oblaci będą rozprowadzać kalendarze misyjne.

23.   W minionym tygodniu zmarli śp. Zenon Roszak i Krystyna Szukalska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)   dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

b)   dla młodzieży i starszych od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

  2.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII według grafiku ze strony parafii;

b)   dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w domku przy plebanii;

c)   dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej we wtorek o godz. 19.00 na plebanii;

d)   oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w kaplicy św. Faustyny;

e)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

  3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.   W Uroczystość Wszystkich Świętych procesja z bazyliki na cmentarz wyruszy o godz. 12.00. O godz. 12.30 na cmentarzu będzie sprawowana Msza św.

  5.   W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane w początkach listopada, można zabrać przy wyjściu z bazyliki i wypełnione oddać w zakrystii lub biurze parafialnym. Wymienianki za zmarłych kapłanów prosimy wypisywać na oddzielnych kartkach.

  6.   Artystyczny Zespół Świerszcze zaprasza na Koncert Jesienny, który odbędzie się w sobotę 27 października o godz. 19.00 w Hali OSiR przy ul. Piastowskiej.

  7.   Fundacja Zbigniewa Noskowskiego zaprasza na koncert w ramach Festiwalu Muzyczne Przestrzenie, który odbędzie się w Gnieźnie w kościele o. Franciszkanów w sobotę 27 października o godz. 19.00. W programie utwory m.in. Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara. Z orkiestrą wystąpi Janusz Wawrowski, który zagra na skrzypcach Stradivariusa oraz Bogumiła Dziel-Wwarowska – sopran.

  8.   Osoby zapisane na pielgrzymkę na Jasną Górę proszone są o uregulowanie wpłat i podanie numeru PESEL potrzebnego do ubezpieczenia. Wyjazd w sobotę o godz. 05.30 spod bazyliki, powrót około północy.

  9.   W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

10.   Na przełomie stycznia i lutego 2020 r. planowana jest pielgrzymka do Meksyku. Program i inne informacje dostępne są po Mszy św. i w biurze parafialnym.

11.   Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

12.   Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.315 zł.

13.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z okazji Dnia Papieskiego na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami zdolną młodzież z ubogich rodzin. Zebraliśmy na ten cel 2.262 zł.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

15.   Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na chrześcijan prześladowanych w Pakistanie.

16.   W minionym tygodniu zmarła śp. Anna Szczepankiewicz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji w naszej parafii odbędzie się Msza św. w intencji rodziców, którzy utracili dziecko, zarówno przed urodzeniem, jak i po urodzeniu, niezależnie od tego czy było to małe dziecko czy osoba dorosła. Zapraszamy do bazyliki w poniedziałek 15 października o godz. 18.00..

  2.  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)    dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

b)    dla młodzieży i starszych od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

  3.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w domku przy plebanii;

b)    dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

c)    oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)    dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o 16.30 w bazylice;

e)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

f)     dla ministrantów i lektorów w sobotę o 11.30.

  4.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.  W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane w początkach listopada, można zabrać przy wyjściu z bazyliki i wypełnione oddać w zakrystii lub biurze parafialnym.

  6.  Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 27 października. Wyjazd o godz. 05.30, powrót około północy. Koszt 60 zł. Bliższe informacje u Ks. Artura. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

  7.  Organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę komiczną pt. Awantura w Recco. Wyjazd w niedzielę, 4 listopada. Koszt z dojazdem: dla osób z biletem normalnym 95 zł, dla osób z biletem ulgowym 60 zł. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

  8.  W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

  9.  Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

10.  Ks. Piotr z Ukrainy dziękuje za ofiary złożone przed tygodniem na prowadzony przez niego dom opieki dla seniorów. Zebrana kwota wyniosła 11 tys. zł i 5 tys hrywny.

11.  Bóg zapłać za ofiary złożone dziś z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

12.  Dzisiaj, z okazji Dnia Papieskiego, przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami zdolną młodzież z ubogich rodzin.

13.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.       Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)       dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

b)      dla młodzieży i starszych od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

    2.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjum według grafiku ze strony parafii;

b)      dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 16.45 w domku przy plebanii;

c)       dla Wspólnoty Duchowej Adopcji we wtorek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

d)      dla uczestników listopadowej pielgrzymki do Ziemi Świętej we wtorek o 19.00 w Alumnacie;

e)      oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)       dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

g)     dla Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

h)     dla ministrantów i lektorów w sobotę o 11.30.

    3.       Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    4.       Intencje Żywego Różańca na październik są do odbioru w kaplicy św. Faustyny.

    5.       Msza św. w intencji pielgrzymów do Ostrowitego odbędzie się jutro o godz. 18.00.

    6.       Na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie zapraszamy w sobotę, 13 października o godz. 20.00.

    7.       Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu, która będzie przygotowaniem na Uroczystość Chrystusa Króla. Adoracja będzie mieć miejsce w kaplicy św. Faustyny w sobotę po różańcu do godz. 20.00 oraz w niedzielę 14 października w godz. 07.45 – 14.45.

    8.       W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki roczne za zmarłych, a kartki na wymienianki jednorazowe, czytane w początkach listopada, można zabrać przy wyjściu z bazyliki i wypełnione oddać w zakrystii lub biurze parafialnym.

    9.       Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 27 października. Wyjazd o godz. 05.30, powrót około północy. Koszt 60 zł. Bliższe informacje u Ks. Artura. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

10.       Organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę komiczną pt. Awantura w Recco skomponowaną przez Macieja Małeckiego z librettem Wojciecha Młynarskiego. Wyjazd w niedzielę, 4 listopada. Koszt z dojazdem: dla osób z biletem normalnym 95 zł, dla osób z biletem ulgowym 60 zł. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

11.       W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

12.       Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

13.       Dzisiaj po Mszy św. przed bazyliką ks. Piotr z Ukrainy będzie zbierał ofiary na prowadzony przez siebie dom opieki dla seniorów.

14.       Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

15.       W przyszłą niedzielę przypada kolejny Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami zdolną młodzież z ubogich rodzin.

16.       Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

17.       W minionym tygodniu zmarli śp.: Urszula Ostrowska, Franciszek Oszust, Janina Szajda i Marianna Adamczyk. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

30.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1. Do ubiegłotygodniowych podziękowań za pomoc w organizacji VIII Parafialnego Festynu Rodzinnego dołączamy wyrazy wdzięczności dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za wypożyczenie stołów i krzeseł.

    2. Całkowity dochód z festynu wyniósł 13.800 zł. Kwota ta będzie przeznaczona na pomoc seniorom będącym w trudnej sytuacji finansowej.

    3. W poniedziałek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

a)   dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;

b)   dla młodzieży i starszych od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

    4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)   nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o 18.00 w łączności z różańcem;

b)   nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

c)    Msza św ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)    spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.00;

e)    wizyta z posługą sakramentalną u chorych w sobotę od godz. 08.30.

    5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    dla rodziców dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii św. we środę o godz. 19.00 w bazylice;

b)    dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)    oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

e)    dla ministrantów i lektorów w sobotę o 11.30.

    6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    7. Organizujemy wyjazd do Bydgoszczy na operę komiczną pt. Awantura w Recco skomponowaną przez Macieja Małeckiego z librettem Wojciecha Młynarskiego. Dzień: niedziela, 4 listopada. Koszt z dojazdem: dla osób z biletem normalnym 95 zł, dla osób z biletem ulgowym 60 zł. Zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

    8. W dniach: 2 – 5 maja 2019 r. organizujemy parafialną wycieczkę na Roztocze i Lubelszczyznę ze zwiedzaniem m.in. Puław, Kazimierza Dolnego i Sandomierza. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

   9. Jutro rozpocznie się remont ołtarza Matki Boskiej Częstochowskiej i przestrzeni wokół ołtarza. Jest to dodatkowa inwestycja, której nie dotyczą tegoroczne dotacje. Koszt wyniesie 58.200 zł. Ta cena nie obejmuje renowacji obrazu, która została wyceniona na 9.800 zł. Ze względu na brak funduszy, renowacja obrazu nie jest przewidziana, chyba, że znaleźliby się sponsorzy.

 10.  Na czas remontu ołtarza obraz Matki Bożej jest umieszczony przy figurze św. Antoniego.

 11.  Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na remont w bazylice. Nadal zwracamy się z prośbą o ofiary na ten cel.

 12.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy polskiego księdza, który założył i prowadzi na Ukrainie dom opieki dla seniorów. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary na to dzieło.

 13.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię i rozważanie na każdy dzień października. Zachęcamy do lektury.

 14.  W minionym tygodniu zmarł śp. Mirosław Kowalski. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować VIII Parafialny Festyn Rodzinny. Bóg zapłać dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych za udostępnienie boiska oraz wypożyczenie stołów i krzeseł, restauracji Czeremcha za grochówkę i wypożyczenie stołów piknikowych, piekarniom Plantrem i Piekuś za chleby, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 za wypożyczenie sprzętu do popcornu i waty cukrowej, dyrekcji i nauczycielkom przedszkoli, panom prowadzącym konkursy sportowe, paniom z Caritasu i tym, którzy je wspomagali za przygotowanie i przeprowadzenie loterii fantowej, katechetkom, parafianom, którzy zajęli się zakupami, transportem potrzebnego sprzętu i załatwieniem sceny, trzemeszeńskim zakładom oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za wypożyczenie i ustawienie namiotów, wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie stoisk gastronomicznych i je obsługiwali, tym, którzy dostarczyli ciasto i inne produkty, pielęgniarkom, Stowarzyszeniu Pod Żaglami, dzieciom i młodzieży, zespołom muzycznym i tanecznym, dyrekcjom przedsiębiorstw i parafianom indywidualnym za przekazane ofiary, tym, którzy ofiarowali i dostarczyli fanty, strażakom, firmie Remondis za ustawienie pojemników, wszystkim, którzy przybyli na festyn i wsparli szlachetny cel, jakim jest pomoc seniorom. Zebraliśmy kwotę około 13 tys. zł (szczegółową wysokość kwoty podamy za tydzień po ostatecznym rozliczeniu kosztów). Niech Pan Bóg wszystkim wynagrodzi!

2.     W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)      dla kandydatów do bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami we środę o godz. 18.45 w bazylice;

b)     dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)      oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

4.   Spotkanie młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki odbędzie się w sobotę, 29 września we Wrześni. Organizujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii. Wyjazd w sobotę o godz. 11.15. Bliższe informacje i zapisy u ks. Artura.

5.   Dzień skupienia dla Żywego Różańca w Gnieźnie w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym (budynek Seminarium) w najbliższą sobotę w godz. 10.00 – 15.00. Zachęcamy do udziału.

6.   Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę, 29 września. Wyjazd o godz. 07.00, powrót około 18.00. Koszt: 30 zł od osoby dorosłej i 15 zł od dziecka w wieku szkolnym. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny lub we wtorek w godz. 10.00 – 12.00 w Alumnacie.

7.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

8.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Teresa Łukomska, Damian Lewandowski i Edward Chmielewski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się dzisiaj na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jak zwykle zapewniamy szereg atrakcji dla całych rodzin. Będzie loteria fantowa, w której wylosowana zostanie główna nagroda w postaci talonu na udział dwóch osób w parafialnej wycieczce na Roztocze, do Kazimierza Dolnego i Sandomierza, która odbędzie się w weekend majowy w 2019 roku. Odbędzie się licytacja roweru. Będzie można kupić kiełbasę z grilla, grochówkę, chleb ze smalcem, ciasto, popcorn, watę cukrową i napoje; Ukraińcy będą serwować barszcz ukraiński i pierożki pielmieni. Będą konkursy sportowe, zabawy dla dzieci i dmuchańce. Wystąpią zespoły muzyczne i taneczne. Początek o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy!

  2.   Prosimy o przyniesienie na festyn ciasta w podpisanych blachach.

  3.   Festyn będzie połączony z naszymi dożynkami parafialnymi. Msza dziękczynna za plony i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników odbędzie się dzisiaj o godz. 14.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.

  4.   W tym tygodniu kończy praktykę duszpasterską w naszej parafii diakon Mateusz Śróda. Dziękujemy mu za gorliwą posługę i życzymy światła Ducha Świętego na ostatni rok formacji seminaryjnej.

  5.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla kandydatów do bierzmowania z klas VII według grafiku znajdującego się na stronie parafii;

b)   dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)   dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

d)   oazowe dla młodzieży od klasy VII wzyż we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

e)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

  6.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  7.   Panie w wieku 50 – 69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne, a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy, mogą skorzystać z badania w najbliższy wtorek. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie 17 września przy Urzędzie Miasta, ul. Dąbrowskiego 2.

  8.   Spotkanie młodzieży z okazji święta św. Stanisława Kostki odbędzie się w sobotę, 29 września we Wrześni. Organizujemy wyjazd młodzieży z naszej parafii. Informacje i zapisy u ks. Artura.

  9.   Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się w sobotę, 29 września. Wyjazd o godz. 07.00, powrót około 18.00. Koszt: 30 zł od osoby dorosłej i 15 zł od dziecka w wieku szkolnym. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny lub we wtorek w godz. 10.00 – 12.00 w Alumnacie.

10.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.191 zł.

11.   Zaproszenie do udziału w Zjeździe Gnieźnieńskim.

12.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

13.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Bogumiła Fajfer i Marcin Gąsiorowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy we czwartek, 13 września o godz. 20.00.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   W piątek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św., a w sobotę Wspomnienie M.B. Bolesnej.

  4.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII według grafiku znajdującego się na stronie parafii (prosimy przynieść dzienniczki);

b)  dla dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)  dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00;

d)  oazowe dla młodzieży od klasy VII wzyż we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii (zaprasza ks. Artur);

e)  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii (zaprasza ks. Przemek).

  5.   Zarówno do służby ministranckiej, jak i na spotkania młodzieży zapraszamy również nowe osoby.

  6.   Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się za tydzień, w niedzielę 16 września. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii. Prosimy o zaangażowanie, ponieważ na dzień dzisiejszy mamy niewiele fantów. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą przekazaną osobiście lub na konto parafii. Zwracamy się też z serdeczną prośbą o upieczenie i dostarczenie ciast, które będą sprzedawane na festynie. Ciasto w podpisanych blachach prosimy przynosić na boisko Zespołu Szkół w niedzielę od godz. 11.00.

  7.   Festyn będzie połączony z naszymi dożynkami parafialnymi. Msza dziękczynna za plony i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników odbędzie się w niedzielę, 16 września o godz. 14.30. Delegacje z wieńcami ustawią się przed bazyliką. nie będzie Mszy o godz. 15.00

  8.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

  9.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

11.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Henryk Kowalczyk i Iwona Skrzypczak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.09.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Dzisiaj obchodzimy odpust ku czci św. Augustyna. Zapraszamy na uroczystą Mszę odpustową o godz. 12.00. Uroczystość odpustową zakończy procesja Eucharystyczna przy bazylice. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.

   2.       Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. Msza św. w intencji uczniów i nauczycieli wszystkich trzemeszeńskich szkół jutro (w poniedziałek) o godz. 08.00.

   3.       W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca.

a)       nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Po nabożeństwie spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich;

b)       spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.15.

c)   dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

d)        Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

   4.      Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.      Po wakacjach wznawiamy spotkania duszpasterskie:

a)    dla kandydatów do bierzmowania z klas III według grafiku znajdującego się na stronie parafii (prosimy przynieść dzienniczki);

b)    dla ministrantów ze szkół podstawowych we środę na Mszy św. o godz. 18.00; po Mszy spotkanie (z poczęstunkiem) w Alumnacie;

c)     spotkanie całej Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 10.00 (obecność obowiązkowa, ponieważ będą ustalane nowe dyżury)

d)    spotkanie oazowe dla młodzieży od klasy VII wzyż we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii (zaprasza ks. Artur);

e)    dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii (zaprasza ks. Przemek).

   6.      Zarówno do służby ministranckiej, jak i na spotkania młodzieży zapraszamy również nowe osoby.

   7.      Informacja o spotkaniach dziecięcego zespołu muzycznego będzie podana za tydzień.

   8.      Piesza pielgrzymka na odpust do Ostrowitego wyruszy w przyszłą niedzielę o godz. 08.00 spod dzwonnicy. Powrót we własnym zakresie. Zapraszamy do udziału.

   9.      Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 16 września. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii. Prosimy o zaangażowanie, ponieważ na dzień dzisiejszy mamy niewiele fantów. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą przekazaną osobiście lub na konto parafii.

10.     Festyn będzie połączony z naszymi dożynkami parafialnymi. Msza dziękczynna za plony i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rolników odbędzie się w niedzielę, 16 września o godz. 14.30.

11.     Studium Muzyki Kościelnej w Gnieźnie rozpoczyna kolejny rok działalności. Szkoła ta kształci przyszłych organistów. Edukacja trwa 4 lata, a zajęcia odbywają się w soboty. Do 15 września odbywają się zapisy na pierwszy rok nauki. Bliższe informacje u Ks. Proboszcza.

12.     Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.     Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

14.     Intencje Żywego Różańca można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

15.     Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

16.     W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Nawrocki. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

   1. Witamy w naszej parafii Ks. Mariusza Byczyńskiego, który został mianowany wikariuszem w Trzemesznie i Trzemżalu z dniem 20 sierpnia. Życzymy Ks. Mariuszowi, aby dzięki współpracy z łaską Bożą jego posługa w naszej wspólnocie parafialnej przynosiła bogate owoce i dawała wiele radości.

   2.  Dzisiaj w naszej parafii rozpoczyna praktykę duszpasterską Ks. diakon Mateusz Śróda. Życzymy, by Pan Bóg mu błogosławił i by czas spędzony w naszej parafii przyczynił się do jak najlepszego przygotowania do święceń prezbiteratu.

   3.  28 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, który od wieków jest czczony w naszej parafii. Msza odpustowa ku czci św. Augustyna odbędzie się w przyszłą niedzielę, 2 września o godz. 12.00. Uroczystości będzie przewodniczył ks. kan. Tadeusz Putz, proboszcz parafii pw. Bł. Michała Kozala w Bydgoszczy.

   4.  Po Mszy św. odpustowej procesja przy bazylice; prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów.

   5.  Poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistów w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00.

   6.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   7.  W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.

   8.  Biuro parafialne we wszystkie piątki sierpnia jest nieczynne.

   9.  W najbliższą sobotę, 1 września odbędzie się „Lednica Seniora” – spotkanie na Polach Lednickich organizowane dla starszych na wzór czerwcowego spotkania młodzieży. Tych, którzy pragną uwielbić Pana Boga wspólnym śpiewem i modlitwą zapraszamy do udziału. Wyjazd 1 września o godz. 9.00, powrót około 19.00. Koszt 20 zł. Zapisy jeszcze tylko dzisiaj.

10.   Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się tydzień później, niż był planowany tzn. w niedzielę 16 września. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą przekazaną osobiście lub na konto parafii.

11.   Festyn będzie połączony z parafialnymi dożynkami. Msza dziękczynna za plony i z prośbą o błogosławieństwo dla rolników będzie sprawowana 16 września o godz. 14.00.

12.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

14.   Ze smutkiem i żalem informujemy, że dnia 24. sierpnia zmarła Halina Kotowska, mama ks. Proboszcza. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w czwartek, o godzinie 11.00, na cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej w Bydgoszczy. Za zmarłą Halinę będziemy modlić się modlitwą różańcową jutro, w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

15.   W minionym tygodniu zmarł śp. Tadeusz Jerzak. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.  

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Dzisiaj żegnamy Ks. Łukasza Staniszewskiego, który od roku posługiwał w naszej parafii, a od jutra obejmuje probostwo w parafiach w Lubostroniu i Jabłówku. Dziękujemy Ks. Łukaszowi za jego pełną oddania pracę w naszej wspólnocie i życzymy wiele łask Bożych w dalszej posłudze duszpasterskiej.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   Biuro parafialne we wszystkie piątki sierpnia jest nieczynne.

  4.   Punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.

  5.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość M.B. Częstochowskiej.

  6.   W sobotę 1 września odbędzie się „Lednica Seniora” – spotkanie na Polach Lednickich organizowane dla starszych na wzór czerwcowego spotkania młodzieży. Tych, którzy pragną uwielbić Pana Boga wspólnym śpiewem i modlitwą zapraszamy do udziału. Wyjazd 1 września o godz. 9.00, powrót około 19.00. Koszt 20 zł. Zapisy do 26 sierpnia po Mszy św. i w biurze parafialnym

  7.   Tegoroczny odpust ku czci św. Augustyna będziemy obchodzili w niedzielę, 2 września w czasie Mszy św. o godz. 12.00.

  8.   Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się tydzień później, niż był planowany tzn. w niedzielę 16 września. W tym roku dochód z imprezy przeznaczymy na pomoc seniorom. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii. Można też wesprzeć organizację festynu ofiarą przekazaną osobiście lub na konto parafii.

  9.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.074 zł.

10.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

11.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

12.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Ryszard Marysiak i Dariusz Chudziński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  Dzisiaj obchodzimy nasz odpust parafialny. Uroczystą Mszę odpustową w intencji Parafian będzie sprawował o godz. 12.00 ks. Andrzej Szczepaniak, proboszcz parafii w Janowcu Wlkp. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna, w czasie której prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów. Zachęcamy do udziału w naszym parafialnym odpuście.

   2.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   3.  W sobotę 1 września odbędzie się „Lednica Seniora” – spotkanie na Polach Lednickich organizowane dla starszych na wzór czerwcowego spotkania młodzieży. Tych, którzy pragną uwielbić Pana Boga wspólnym śpiewem i modlitwą zapraszamy do udziału. Wyjazd 1 września o godz. 9.00, powrót około 19.00. Koszt 20 zł. Zapisy do 26 sierpnia po Mszy św. i w biurze parafialnym.

   4.  Planowana we wrześniu pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie nie odbędzie się z powodu zbyt małej liczby chętnych.

   5.  Przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

     1.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy pomogli w ugoszczeniu pieszych pielgrzymów wędrujących z Kościerzyny na Jasną Górę. Bóg zapłać dyrekcji i pracownikom Domu Dziecka za udostępnienie miejsca na obiad, właścicielom Restauracji „Czeremcha” za ofiarowanie zupy, właścicielom piekarni „Plantrem” za chleby, Parafiankom, które wydawały posiłek, licznym Parafianom za ofiarowane pielgrzymom napoje i ciasto. Niech Pan Bóg wynagrodzi za okazane serce.

   2.  W poniedziałek, 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godzinie 20.00.

   3.  We środę, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana Świętem Matki Boskiej Zielnej. Jest to jedno z największych świąt maryjnych, które zobowiązuje nas do udziału we Mszy św. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy o 11.30, która będzie sprawowana pół godziny później. Po każdej Mszy św. tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.

   4.  W Uroczystość Wniebowzięcia NMP obchodzimy nasz odpust parafialny. Uroczystą Mszę odpustową w intencji Parafian będzie sprawował o godz. 12.00 ks. Andrzej Szczepaniak, proboszcz parafii w Janowcu Wlkp. Po Mszy św. procesja Eucharystyczna, w czasie której prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów. Zachęcamy do udziału w naszym parafialnym odpuście.

   5.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   6.  Biuro parafialne we wszystkie piątki sierpnia jest nieczynne.

   7.  Punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.

   8.  W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

   9.  Przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

10.   Decyzją Ks. Prymasa Wojciecha Polaka z dniem 20 sierpnia Ks. Łukasz Staniszewski obejmie urząd proboszcza w parafiach w Lubostroniu i Jabłówku. Gratulujemy Ks. Łukaszowi i życzymy, aby posługę proboszcza spełniał gorliwie i swoich nowych parafian prowadził na spotkanie z Jezusem. Ks. Łukasza pożegnamy w przyszłą niedzielę, 19 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 10.00.

11.   Na miejsce Ks. Łukasza został skierowany do naszej parafii jako wikariusz Ks. Mariusz Byczyński.

12.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

13.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

15.   W minionym tygodniu zmarła śp. Danuta Szablewska. Polećmy ją miłosierdziu Bozemu.

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    Dzisiaj będziemy gościć w Trzemesznie pieszych pielgrzymów wędrujących z Kościerzyny na Jasną Górę. Pątnicy w liczbie 240 osób przyjdą do Trzemeszna około godz. 12.30, nawiedzą bazylikę i zatrzymają się na obiedzie na terenie Domu Dziecka. Tradycyjnie prosimy o przyniesienie napojów i ciast dla pielgrzymów. Można je dostarczyć do Domu Dziecka w niedzielę od godz. 09.00.

  2.    W poniedziałek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

  3.    Dzisiaj (w niedzielę) piesi pielgrzymi naszej Archidiecezji docierają na Jasną Górę. Wśród nich, wraz z grupą promienistą z Gniezna, są też pielgrzymi z naszej parafii, którzy zanieśli do Maryi powierzone im intencje. Jutro wracają do Trzemeszna. We wtorek wraz z Ks. Przemkiem zapraszają po wieczornej Mszy św. wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w adoracji Najśw. Sakramentu prowadzonej w duchu pielgrzymkowym.

  4.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.    Biuro parafialne we wszystkie piątki sierpnia jest nieczynne.

  6.    Punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.

  7.    Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu przeprowadzi dla mieszkańców Gminy Trzemeszno bezpłatne badania w zakresie: profilaktyki i wykrywania nowotworów złośliwych dolnego przewodu pokarmowego dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia oraz profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu moczowo-płciowego mężczyzn od 50 roku życia. Spotkanie edukacyjne dotyczące tych badań w salce posiedzeń Urzędu Miejskiego przy ul. Dąbrowskiego we wtorek, 7 sierpnia o godz. 12.15.

  8.    W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

  9.    Przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

10.    Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

11.    Bóg zapłać wszystkim Parafianom, którzy pomogli w organizacji półkolonii dla dzieci.

12.    Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

13.    Intencje Żywego Różańca na sierpień można odebrać w kaplicy św. Faustyny.

14.    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

15.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Grzegorz Osowiec i Stanisław Matuszyński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

29.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)  nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

b)  nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o g. 18.00;

c)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)  spowiedź w piątek: dla dzieci o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych o 17.15.

   2.  Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca.

   3.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   4.  Zbiórka dla dzieci zapisanych na półkolonie w poniedziałek o godz. 09.00 przed bazyliką. Zajęcia w poniedziałek zakończą się o godz. 13.30. Prosimy, aby dzieci były zaopatrzone w nakrycie głowy i napój.

   5.  Jak co roku będziemy gościć w Trzemesznie pieszych pielgrzymów wędrujących z Kościerzyny na Jasną Górę. Pątnicy w liczbie około 300 osób przyjdą do Trzemeszna w przyszłą niedzielę, 5 sierpnia około godz. 12.30 i zatrzymają się na obiedzie na terenie Domu Dziecka. Tradycyjnie prosimy o przyniesienie napojów i ciast dla pielgrzymów. Można je dostarczyć do Domu Dziecka w niedzielę od godz. 09.00.

   6.  Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia jest nieczynne.

   7.  Punkt Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

   8.  W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

   9.  Przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

10.   Rada Miejska Trzemeszna podjęła uchwałę o przyznaniu dofinansowania w kwocie 180 tys. zł na wkład własny parafii w tegoroczne inwestycje w bazylice. Jest to odpowiedź na wniosek parafii do Burmistrza o przyznanie takiej kwoty w ramach puli przeznaczonej w budżecie gminy na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków. Będzie to znaczną pomocą w sfinansowaniu prac. Oprócz prac objętych dofinansowaniem unijnym i z gminy, prowadzone są prace dodatkowe. Ich całkowity koszt nie jest jeszcze obliczony, ale wyniesie na pewno ponad 200 tys. zł.

11.   Bóg zapłać za ofiary przekazane w minionym tygodniu na prace remontowe w bazylice. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to uczynić osobiście lub przelewem na konto parafii.

12.   Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji poświęcenia pojazdów przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy na ten cel 1141 zł i 10 funtów brytyjskich.

13.   Z dniem 1 sierpnia kończy posługę w naszej parafii ks. Łukasz Lisiecki, który przebywał u nas jako rezydent od 1 lutego, a przechodzi do parafii pw. św. Floriana w Żninie. Dziękujemy ks. Łukaszowi za jego pracę w naszej parafii i życzymy obfitych łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej.

14.   Z dniem 1 lipca zmienił się status ks. dr. Przemysława Grzybowskiego. Nie jest już wikariuszem, ale rezydentem w naszej parafii. Ks. Przemek od września będzie pracował na pełnym etacie w instytucjach diecezjalnych (w Kurii i Trybunale Metropolitalnym). Poza godzinami pracy w Gnieźnie ks. Przemek zadeklarował pracę w naszej parafii w dotychczasowym wymiarze.

15.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

16.   W minionym tygodniu zmarł śp. Zdzisław Kawecki. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  We środę przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 18.00. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

   2.  We czwartek zapraszamy na czuwanie modlitewne pielgrzymów, którzy w piątek wyruszą pieszo na Jasną Górę oraz wszystkich, którzy pragną dołączyć do modlitwy pielgrzymów. Czuwanie rozpocznie się o godz. 20.30, a zakończy się Apelem Jasnogórskim.

   3.  Do czwartku włącznie można składać kartki z intencjami, w których będą modlić się piesi pielgrzymi w drodze na Jasną Górę.

   4.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.  Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia jest nieczynne.

   6.  Punkt Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

   7.  W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u Ks. Łukasza.

   8.  Tradycyjnie przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

   9.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

10.  W minionym tygodniu zmarła śp. Maria Bogusiewicz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

2. W przyszłą niedzielę, 22 lipca przypada 5. rocznica śmierci śp. Ks. Prałata Bronisława Michalskiego. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana o godz. 11.30.

3. Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia jest nieczynne.

4. Punkt Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

5.  Ks. Przemek zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Grupa trzemeszeńska dołączy w tym roku do Promienistej Grupy Gnieźnieńskiej, która wyruszy z Gniezna 27 lipca i dotrze na Jasną Górę 5 sierpnia; 6 sierpnia powrót do domu. Bliższe informacje i zapisy u ks. Przemka.

6. Po Mszach świętych i w biurze parafialnym można składać kartki z intencjami, w których będą modlić się piesi pielgrzymi w drodze na Jasną Górę.

7. W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

8. Tradycyjnie przygotowujemy Parafialny Festyn Rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 9 września. Jednym z punktów programu będzie loteria fantowa. Już dziś prosimy o przynoszenie przedmiotów, które będą wykorzystane jako fanty i nagrody. Mogą to być nowe książki, zabawki, artykuły wyposażenia wnętrz i gospodarstwa domowego, artykuły dekoracyjne itp. Można je przynosić do biura parafialnego lub po Mszy św. do zakrystii.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9796 zł.

10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

08.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Wyjazd na pielgrzymkę na Ukrainę w nocy ze środy na czwartek o godz. 02.15 spod bazyliki.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   W piątek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00, które poprowadzi ks. Jacek Orlik, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Gnieźnie – przewodnik Gnieźnieńskiej Promienistej Grupy Pielgrzymkowej.

  4.   Spotkanie dla uczestników pielgrzymki na Jasną Górę, którzy będą pielgrzymować z gnieźnieńską grupą promienistą odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny. Będzie na nim przewodnik grupy – Ks. Jacek Orlik.

  5.   Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia będzie nieczynne.

  6.   Punkt Caritas w lipcu i sierpniu jest nieczynny.

  7.   Ks. Przemek zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W związku z podziałem Archidiecezji Gnieźnieńskiej na cztery rejony duszpasterskie, grupa trzemeszeńska dołączy w tym roku do Promienistej Grupy Gnieźnieńskiej, która wyruszy z Gniezna 27 lipca i dotrze na Jasną Górę 5 sierpnia; 6 sierpnia powrót do domu. Bliższe informacje i zapisy u ks. Przemka.

  8.   Po Mszach świętych i w biurze parafialnym można składać kartki z intencjami, w których będą modlić się piesi pielgrzymi w drodze na Jasną Górę.

  9.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

11.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na inwestycje w naszej parafii.

12.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na prace remontowe w bazylice. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie materialne. Można to uczynić składając ofiarę osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.   Zakończył się remont latarni ponad kopułą: została wzmocniona jej konstrukcja, odnowiono polichromię, przeprowadzono renowację piaskowca, z którego wykonane są ściany oraz wykonano remont żeliwnych okien wraz z wymianą oszklenia. Obecnie, jako praca dodatkowa, przeprowadzany jest remont ścian w przejściu przy prezbiterium oraz renowacja posadzki.

14.   Po remoncie, w tabernakulum w bazylice umieszczono z powrotem Najświętszy Sakrament.

15.   W minionym tygodniu zmarli śp: Sabina Gładych i Marian Cieluch. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

13 NIEDZIELA ZWYKŁA

01.07.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.00 w Alumnacie.

  2.   Ministrantów i lektorów zapraszamy na ognisko we wtorek o godz. 19.00 w ogrodzie Alumnatu.

  3.   Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza Parafian z rodzinami do zwiedzania Klasztoru benedyktyńskiego (obecnie Kapucynów) w Mogilnie i wspólnej Mszy św. w kościele przyklasztornym. Wyjazd autokarem 3 lipca (wtorek) o godz. 16.00 spod bazyliki. Koszt: 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dzieci w wieku szkolnym. Zapisy wraz z wpłatą po Mszach świętych w kaplicy św. Faustyny lub we wtorek w godz. 10.00 – 12.00 w Alumnacie.

  4.   Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Stowarzyszenie Civitas Christiana i Rodzina Radia Maryja zapraszają na Mszę św. z konferencją o darach Ducha Św. w piątek o 14.15 w kaplicy św. Faustyny.

  5.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  6.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

a)     nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

b)     nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy o 18.00;

c)     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.30;

e)     dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

  7.   W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych w I sobotę miesiąca. Nagłe przypadki prosimy zgłaszać telefonicznie lub w biurze parafialnym.

  8.   Biuro parafialne we wszystkie piątki lipca i sierpnia będzie nieczynne.

  9.   Punkt Caritas w lipcu i sierpniu będzie nieczynny.

10.   Ks. Przemek zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W związku z podziałem Archidiecezji Gnieźnieńskiej na cztery rejony duszpasterskie, grupa trzemeszeńska dołączy w tym roku do Promienistej Grupy Gnieźnieńskiej, która wyruszy z Gniezna 27 lipca i dotrze na Jasną Górę 5 sierpnia; 6 sierpnia powrót do domu. Bliższe informacje i zapisy u ks. Przemka.

11.   Po Mszach świętych i w biurze parafialnym można składać kartki z intencjami, w których będą modlić się piesi pielgrzymi w drodze na Jasną Górę.

12.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

13.   Osoby, które uczestniczyły w kursie dla rodziców prosimy o odebranie książki.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

15.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na prace remontowe w bazylice. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie materialne. Można to uczynić składając ofiarę osobiście lub przelewem na konto parafii.

16.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

24.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

  2.    W piątek, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wspólnotę Kościoła i Ojca św. Msze święte będą sprawowane o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje post.

  3.    Msza św. zamówiona przez Żywy Różaniec w Uroczystość św. Piotra i Pawła odbędzie się o godz. 18.00. Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę 1 lipca o godz. 17.00 w Alumnacie.

  4.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.    Msza św. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny.

  6.    Msza św. dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Civitas Christiana i Rodziny Radia Maryja odbędzie się wyjątkowo w I piątek lipca.

  7.    Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza Parafian z rodzinami do zwiedzania Klasztoru benedyktyńskiego (obecnie Kapucynów) w Mogilnie i wspólnej Mszy św. w kościele przyklasztornym. Wyjazd autokarem 3 lipca (wtorek) o godz. 16.00 spod bazyliki. Koszt: 10 zł od osoby dorosłej i 5 zł od dzieci w wieku szkolnym. Zapisy wraz z wpłatą po Mszach świętych w kaplicy św. Faustyny lub we wtorek w godz. 10.00 – 12.00 w Alumnacie.

  8.    Ks. Przemek zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W związku z podziałem Archidiecezji Gnieźnieńskiej na cztery rejony duszpasterskie, grupa trzemeszeńska dołączy w tym roku do Promienistej Grupy Gnieźnieńskiej, która wyruszy z Gniezna 27 lipca i dotrze na Jasną Górę 6 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Przemka.

  9.    W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy w biurze parafialnym.

10.    Osoby, które uczestniczyły w kursie dla rodziców prosimy o odebranie książki.

11.    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię i rozważanie na każdy dzień lipca. Cena 6 zł. Zachęcamy do lektury.

12.    Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na prace remontowe w bazylice. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie materialne. Można to uczynić składając ofiarę osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Zbigniew Terliński i Stefania Dolata. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

11 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

  2.   Msze święte na zakończenie roku szkolnego będą sprawowane:

a)  dla Szkoły Podstawowej nr 1 we czwartek o godz. 09.30;

b)  dla pozostałych szkół w piątek o godz. 08.00.

  3.   Dzieciom i młodzieży przypominamy, że czas wakacji nie zwalnia z niedzielnej Mszy św. W czasie wakacji także należy być chrześcijaninem.

  4.   Msza św. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny.

  5.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  6.   Intencje mszalne na 2019 r. będzie mozna zamawiać od najbliższej środy w biurze parafialnym.

  7.   Prosimy, aby do Caritasu nie przynosić odzieży.

  8.   Wyjazd do opery w piątek o godz. 16.45 spod bazyliki (będą dwa autobusy – prosimy o sprawdzenie do którego autobusu należy wejść).

  9.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

10.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

11.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9.121 zł.

12.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone z przeznaczeniem na prace remontowe w bazylice. Zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie materialne. Można to uczynić składając ofiarę osobiście lub przelewem na konto parafii.

13.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Józef Gabryszewski, Stanisław Bobrzyński i Roman Stęczniak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

10 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz środy, po Mszy św. wieczornej.

      Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie w łączności z nowenną do M.B. Nieust. Pomocy i nabożeństwem czerwcowym we środę o godz. 20.00.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.          W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla rodziców dzieci z klasy II, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św., we środę o godz. 18.45 w bazylice;

b)   oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

c)   dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)   zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 11.00 w domku przy plebanii.

  4.   Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 07.30 spod bazyliki; osoby zapisane proszone są o wpłatę 20 zł do czwartku włącznie.

  5.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa, Warszawy i na Podlasie. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

  6.   Zbiórka elektrośmieci została przedłużona i będzie miała miejsce codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 15.00 – 17.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 1.

  7.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

  8.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 1095 zł.

  9.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

10.   Dobiega końca remont prezbiterium, a remont przęsła pomiędzy prezbiterium a nawą główną, który jest niedotowaną częścią inwestycji, jest bardzo zaawansowany. Trwają też prace remontowe na latarni ponad kopułą. Na wkład własny w tę inwestycję zebraliśmy dotąd z dodatkowych ofiar 100.285 zł. Aby pokryć koszty wkładu własnego i prac dodatkowych potrzeba jeszcze około 250 tys. zł. Dlatego nadal bardzo prosimy o wsparcie remontu bazyliki. Ofiary można przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

11.   W związku z nowymi zasadami dotyczącymi ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej (RODO), od 1 lipca na stronie internetowej parafii będą zamieszczane tylko te intencje mszalne, co do których zamawiający wyrazi taką wolę; dlatego prosimy, by osoby, które mają zamówioną intencję, a pragną, by była zamieszczona w Internecie, poinformowały o tym w biurze parafialnym. W związku z tymi samymi przepisami nie będą zamieszczane na stronie internetowej zapowiedzi przedślubne (będą jedynie wywieszane w gablocie).

12.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Edmund Hanczewski i Edmund Banaszkiewicz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

9 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

  2.    Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje Eucharystyczne przy bazylice w dni powszednie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. We czwartek, a na zakończenie Oktawy, procesja do czterech ołtarzy.

  3.    W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 zakończy się procesją Eucharystyczną przy bazylice.

  4.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.    W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania podczas nabożeństwa czerwcowego.

  6.    W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w Alumnacie;

b)  dla Towarzystwa św. Wojciecha w poniedziałek po procesji;

c)  dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i II gimnazjum według grafiku ze strony parafii;

d)  oazowe dla młodzieży we czwartek po procesji w domku przy plebanii;

e)  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.30 w domku przy plebanii;

f)   wyjazd ministrantów i lektorów do Zakopanego w sobotę o 05.15 spod bazyliki.

  7.          W sobotę, 16 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Lichenia, Bieniszewa i Kawnic. Bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza.

  8.    Jeszcze przyjmujemy zapisy na lipcową pielgrzymkę na Ukrainę. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

  9.    W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa i Warszawy. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

10.    Osoby zapisane na wyjazd do opery dnia 22 czerwca na spektakl baletowy Romeo i Julia są proszone o wpłatę na bilety i przejazd do dnia 10 czerwca. W zależności od miejsca cena wynosi: dla biletów normalnych 105 i 95 zł, dla biletów ulgowych 65 i 60 zł.

11.    Zbiórka elektrośmieci i makulatury będzie miała miejsce w czwartek i piątek w godz. 15.00 – 17.00 na boisku Szkoły Podstawowej nr 1.

12.    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. Zachęcamy do lektury.

13.    Dzisiaj przypada doroczny Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z bazyliki będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

14.    Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

15.    Bóg zapłać za złożone w ostatnim czasie ofiary na wkład własny w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Nadal prosimy o wsparcie remontu bazyliki. Ofiary można przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

16.    W minionym tygodniu zmarli śp.: Jolanta Kolis, Roman Mykowski i Krystyna Pruszak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

31.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


  1.   Dzisiaj Msze święte według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie.

  2.   Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 18.00. Od jutra nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

  3.   Tradycyjnie świętowanie Bożego Ciała przedłużamy na czas Oktawy, która potrwa do przyszłego czwartku. W tych dniach procesje Eucharystyczne przy bazylice w dni powszednie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Zaprasamy!

  4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.   Wyjazd na lednickie spotkanie młodych w sobotę o godz. 08.30 z Pl. Kosmowskiego.

  6.   Osoby udające się na Lednicę oraz wszystkich Parafian zapraszamy na czuwanie modlitewne w piątek o godz. 19.30 w bazylice. Po czuwaniu krótkie spotkanie dla osób wyjeżdżających na Lednicę.

  7.   W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a)     spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00

b)     spowiedź dla młodzieży w piątek o 17.40

c)     dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00

d)     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

e)     do chorych udamy się w sobotę od godz. 08.30.

  8.   Dzieci z klasy IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii św. w najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 15.00.

  9.   Spotkanie Żywego Różańca w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

10.   W sobotę, 16 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Lichenia, Bieniszewa i Kawnic. Bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza.

11.   Jeszcze przyjmujemy zapisy na lipcową pielgrzymkę na Ukrainę. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza

12.   W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa i Warszawy. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

13.   Osoby zapisane na wyjazd do opery dnia 22 czerwca na spektakl baletowy Romeo i Julia są proszone o wpłatę na bilety i przejazd. W zależności od miejsca cena wynosi: dla biletów normalnych 105 i 95 zł, dla biletów ulgowych 65 i 60 zł.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Zachęcamy do lektury.

15.   W najbliższą niedzielę przypada doroczny Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z bazyliki będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

16.   Bóg zapłać za złożone w ostatnim czasie ofiary na wkład własny w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Nadal prosimy o wsparcie remontu bazyliki. Ofiary można przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

27.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę i w Boże Ciało o godz. 18.00.

   2.  We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte według porządku niedzielnego oprócz Mszy o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która przejdzie ul. Św. Jana, wokół Placu Kilińskiego i powróci do bazyliki. Ołtarze będą usytuowane: na budynku Urzędu Miasta, dwa kolejne na Pl. Kilińskiego, a czwarty przy bazylice. Prosimy o udział poczty sztandarowe, feretrony, strażaków, dzieci pierwszokomunijne w albach i dziewczynki sypiące kwiaty.

   3.  W Uroczystość Bożego Ciała jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy św., którego nie zastąpi udział w samej procesji.

   4.  Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, by godnie przywitać Jezusa obecnego w Eucharystii pod postacią chleba.

   5.  Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00 przy bazylice.

   6.  Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy grają na instrumentach dętych, aby w Uroczystość Bożego Ciała zasilili orkiestrę. Próba odbędzie się we środę o godz. 18.00 w Alumnacie.

   7.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   8.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla zespołu dziecięcego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

b)   dla ministrantów i lektorów we środę po nabożeństwie majowym w bazylice;

c)   dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

   9.  Wyjazd na lednickie spotkanie młodych w sobotę o godz. 08.30 z Pl. Kosmowskiego.

 10.  Osoby udające się na Lednicę oraz wszystkich Parafian zapraszamy na czuwanie modlitewne w piątek o godz. 19.30 w bazylice. Po czuwaniu krótkie spotkanie dla osób wyjeżdżających na Lednicę.

 11.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

a)   spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00

b)   spowiedź dla młodzieży w piątek o 17.40

c)   dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00

d)   Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

e)   do chorych udamy się w sobotę od godz. 08.30.

 12.  Dzieci z klasy IV będą przeżywały Rocznicę I Komunii św. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 15.00.

 13.  W sobotę, 16 czerwca odbędzie się pielgrzymka do Lichenia, Bieniszewa i Kawnic. Bliższe informacje i zapisy u ks. Łukasza.

 14.  W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę. Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie udział w spektaklu operowym „Aida” Giuseppe Verdiego w zabytkowej operze lwowskiej. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św.

 15.  W dniach: 12 – 15 września odbędzie się pielgrzymka do Płocka, Niepokalanowa i Warszawy. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.

 16.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię i rozważanie na każdy dzień lipca. Cena: 6 zł.

 17.  W przyszłą niedzielę przypada doroczny Dzień Dziękczynienia. Przy wyjściu z bazyliki będą zbierane ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 18.  Nadal prosimy o dodatkowe ofiary na wkład własny w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Można je przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

 19.  W minionym tygodniu zmarły śp.: Krystyna Jagła z ul. Kościuszki i Krystyna Nowak z ul. 1 Maja. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

  2.   Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Od jutra w liturgii będzie Okres Zwykły.

  3.   Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.

  4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

b)  dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII według grafiku na stronie parafii;

c)  dla zespołu dziecięcego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

d)  oaza dla młodzieży wyjątkowo w piątek po nabożeństwie majowym w Alumnacie;

e)  dla młodzieży ze wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)   dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00 w Alumnacie.

  6.   Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych na pielgrzymkę do Świnic Warckich we środę o godz. 08.15 z Pl. Kosmowskiego.

  7.   Zapisy na wyjazd na lednickie spotkanie młodych u Ks. Łukasza.

  8.   Z uwagi na uroczystości pierwszokomunijne dzisiaj ruch pojazdów odbywa się tak jak w Uroczystość Wszystkich Świętych z ruchem jednokierunkowym na Pl. Kosmowskiego, Alei Ks. Marcelego Kowalskiego i Wiosny Ludów oraz z parkingiem na boisku szkolnym.

  9.   2 maja odbyła się w Inowrocławiu Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Prymasa Polski i Prezydenta Inowrocławia, w której wzięło udział ponad 500 osób z 24 parafii. Reprezentacja naszej parafii zdobyła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Dziękujemy za udział w Parafiadzie i gratulujemy!

10.   W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie starą trasą, a więc wokół Placu Kilińskiego i powróci do bazyliki. Ołtarze będą usytuowane: na budynku Urzędu Miasta, dwa kolejne na Pl. Kilińskiego, a czwarty przy bazylice.

11.   W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę. Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie udział w spektaklu operowym „Aida” Giuseppe Verdiego w zabytkowej operze lwowskiej. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św.

12.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.460 zł.

14.   Nadal prosimy o dodatkowe ofiary na wkład własny w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Można je przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

15.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Dawid Kosiak z ul. Piastowskiej, Jadwiga Wiśniewska i Wanda Kukurenda z Pl. Kilińskiego oraz Alicja Sobczak z Mijanowa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

13.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  Dzisiaj, 13 maja przypada 101. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00 z inscenizacją dotyczącą rocznicy zamachu na życie św. Jana Pawła II przygotowaną przez naszą młodzież.

   2.  Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a dzisiaj w łączności z nabożeństwem fatimskim o godz. 20.00.

   3.  W najbliższy czwartek, 17 maja nasza parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. bp Krzysztof Wętkowski. Program wizytacji przewiduje Mszę św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia, którą Ks. Biskup odprawi o godz. 11.00. Modlitwa na cmentarzu w intencji zmarłych o godz. 12.45 (rozpoczęcie przy głównej bramie cmentarza). Wizytację zakończy Msza św. z sakramentem bierzmowania o g. 18.00. Zaplanujmy czas na ten dzień, by uczestniczyć we wspólnej modlitwie pod przewodnictwem biskupa. Będzie to wyraz naszej wiary i jedności ze wspólnotą Kościoła.

   4.  Pomóżmy starszym i chorym z sąsiedztwa i rodziny dotrzeć w czwartek do kościoła na Mszę dla chorych.

   5.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   6.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla tych, którzy 17 maja przystąpią do bierzmowania spotkanie odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w bazylice;

b)   spowiedź dla bierzmowanych i ich rodzin w poniedziałek o godz. 17.00;

c)   dla kandydatów do bierzmowania z klas VII oraz II gimnazjum spotkania według grafiku ze strony parafii;

d)   dla młodzieży ze wspólnoty Exodus w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

   7.  Zapisy na wyjazd na lednickie spotkanie młodych u Ks. Łukasza.

   8.  W przyszłą niedzielę, 20 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy świętych o godz. 09.45 i 11.30. Prosimy o przyjście na te Msze święte tylko tych Parafian, którzy są zaproszeni na uroczystość pierwszokomunijną. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00.

   9.  W przyszłą niedzielę ruch pojazdów będzie się odbywał tak jak w Uroczystość Wszystkich Świętych z parkingiem na boisku szkolnym.

10.  Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę:

       a)   klasy a, c, e – o godz. 08.15;

       b)   klasy b, d, f – o godz. 11.15.

11.   W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca liturgiczny Okres Wielkanocny. Kto jeszcze w tym roku nie przystąpił do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, może to uczynić przed każdą Mszą św.

12.   Do soboty podczas nabożeństwa majowego odbywa się nowenna do Ducha Świętego.

13.   W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę. Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie udział w spektaklu operowym „Aida” Giuseppe Verdiego w zabytkowej operze lwowskiej. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki na Ukrainę w poniedziałek o 19.00 w Alumnacie.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

15.   Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na inwestycje w naszej parafii.

16.   Nadal prosimy o dodatkowe ofiary na wkład własny w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Można je przekazywać osobiście lub na konto parafialne.

17.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Jacek Jankowski i Marcin Chojnacki z ul. Mickiewicza, Maria Witkowska i Błażej Witkowski z ul. Piastowskiej oraz Kazimiera Kwiecińska z Pasieki. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

06.05.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 18.00.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)   dla tych, którzy 17 maja przystąpią do bierzmowania spotkanie odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30 w bazylice;

b)   dla kandydatów do bierzmowania z klas VII oraz II gimnazjum według grafiku ze strony parafii;

c)   dla młodzieży oazowej we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)   dla młodzieży przygotowującej nabożeństwo fatimskie na 13 maja – w poniedziałek o 19.30 w domku przy plebanii;

e)   młodzi ze wspólnoty Exodus, osoby zaangażowane w Misterium Męki Pańskiej oraz ci, którzy pragną uczestniczyć 2 czerwca w spotkaniu na Lednicy są zaproszeni na ognisko, które odbędzie się w piątek o 19.00 w ogrodzie Alumnatu.

  4.   Zapisy na wyjazd na lednickie spotkanie młodych u Ks. Łukasza.

  5.   Od najbliższego piątku w łączności z nabożeństwem majowym nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

  6.   W przyszłą niedzielę, 13 maja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy o przyjście na tę Mszę św. tylko tych Parafian, którzy są zaproszeni na uroczystość pierwszokomunijną.

  7.   Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w sobotę o godz. 08.30.

  8.   17 maja nasza parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi Ks. bp Krzysztof Wętkowski, który odprawi Mszę św. dla chorych i starszych z sakramentem namaszczenia o godz. 11.00. Wizytację zakończy Msza św. z sakramentem bierzmowania o godz. 18.00. Już dziś zaplanujmy czas na ten dzień, by uczestniczyć we wspólnej modlitwie pod przewodnictwem biskupa. Będzie to wyraz naszej wiary i jedności ze wspólnotą Kościoła.

  9.   W dniach : 26.05 – 03.06 organizowana jest autokarowa wycieczka do Włoch. Koszt: 1980 zł. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

10.   W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

11.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

12.   Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.

13.   Nadal prosimy o dodatkowe ofiary na wkład własny w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Można je przekazywać osobiście lub na konto parafialne. Za dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

14.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Poznachowski z ul. Kochanowskiego, śp. Grażyna Piec z ul. Kard. Wyszyńskiego i Władysława Koczorowska-Maciejewska z Pl. św. Wojciecha. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

29.04.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Na nabożeństwa majowe zapraszamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a 3 maja i w niedzielę o godz. 18.00.

   2.       Odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu odbędzie się we wtorek, 1 maja. Uroczystą sumę odpustową w kościele w Trzemżalu będzie sprawował o godz. 12.00 ks. Józef Bachorz, proboszcz z Płonkowa, który przed laty był wikariuszem w Trzemesznie.

   3.       3 Maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i nasze narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych będzie sprawowana o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

   4.       Zachęcamy, aby na świąteczne dni 2 i 3 maja wywiesić flagi państwowe.

   5.       W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

a)       nabożeństwo w int. powołań we czwartek po wieczornej Mszy św.;

b)       nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po wieczornej Mszy św.;

c)       Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;

d)       spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, dla młodzieży i starszych w piątek o 17.30;

e)       dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;

f)        odwiedziny chorych w sobotę od 08.30.

   6.       Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   7.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla wspólnoty Duchowej Adopcji w poniedziałek o 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)       dla tych, którzy 17 maja przystąpią do bierzmowania spotkanie odbędzie się w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice;

c)       dla rodziców dzieci z zespołu muzycznego w sprawie wyjazdu na wycieczkę w przyszłą niedzielę, 6 maja po Mszy św. o godz. 10.00.

   8.       Mężczyzn, którzy pragną zatroszczyć się o swój duchowy rozwój zapraszamy na pierwsze spotkanie parafialnego koła Towarzystwa św. Wojciecha w poniedziałek o 19.30 na plebanii.

   9.       W tym tygodniu nie będzie spotkań dzieci z zespołu oraz oazy i wspólnoty Exodus.

10.      Wyjazd na wycieczkę na Węgry o północy z wtorku na środę sprzed bazyliki.

11.      Wyjazd na Parafiadę do Inowrocławia we środę o godz. 07.00 z Pl. Kosmowskiego.

12.      W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek. W razie konieczności zgłoszenia pogrzebu lub nagłej wizyty u chorego, prosimy o bezpośredni kontakt z księżmi.

13.      Na najbliższy piątek, 4 maja Ks. Prymas udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

14.      W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę. Bliższe informacje i zapisy po Mszy św. i w biurze parafialnym.

15.      Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach złożyli ofiarę na wkład własny w inwestycje przeprowadzane w bazylice. Do dnia dzisiejszego zebraliśmy na ten cel prawie 97 tys. zł.

16.      Po odkuciu fragmentu tynku wewnątrz latarni ponad kopułą komisja konserwatorsko – budowlana w wyniku dokonanych oględzin, uznała, że stan techniczny latarni jest bardzo zły: ściany z piaskowca są popękane, a konstrukcja wzmacniająca zbyt słaba. Dlatego nie można poprzestać na zwykłej renowacji, jak było to zamierzone, lecz konieczne jest opracowanie programu naprawczego i wzmocnienie konstrukcji, co wygeneruje nowe koszty. Dlatego bardzo prosimy o dalsze wspieranie remontu dodatkowymi ofiarami, za co z góry dziękujemy.

17.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

18.      W minionym tygodniu zmarli śp.: Zofia Sarnowska z ul. Wiśniowej, Stanisław Oleszko z Niewolna i Janina Krerowicz z ul. Św. Jana. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

22.04.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       W poniedziałek, 23 kwietnia przypada liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha. Zapraszamy na Msze święte o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

   2.       Ks. Prymas zaprasza na odpust ku czci św. Wojciecha, który odbędzie się w Gnieźnie w sobotę i niedzielę, 28-29 kwietnia. W czasie tegorocznego Odpustu uroczyście zakończą się obchody jubileuszu 600-lecia Prymasostwa w Polsce. Modlitwie dziękczynnej Polskiego Episkopatu będzie przewodniczyć Legat Ojca Świętego Franciszka Ksiądz Kardynał Vincent Nichols, Prymas Anglii i Walii. Świętowojciechowe uroczystości rozpoczną się w sobotę nieszporami sprawowanymi w Bazylice Prymasowskiej o godz. 19.30 z homilią Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego. Ok. godz. 20.30 z Katedry wyruszy uroczysta procesja z relikwiami św. Wojciecha i św. Jana Pawła II oraz innych polskich Świętych i Błogosławionych do kościoła pw. św. Michała Archanioła. Wieczorne uroczystości zakończą wystąpienia Księży Biskupów z zagranicy. Główne obchody świętowojciechowe przewidziane są na niedzielę, dnia 29 kwietnia, i rozpoczną się procesją, która o godz. 9.15 wyruszy z kościoła pw. św. Michała na Plac św. Wojciecha przy Katedrze. O godz. 10.00 rozpocznie się tam uroczysta Msza św. odpustowa, której będzie przewodniczyć i homilię wygłosi Legat Ojca Świętego Franciszka Kardynał Vincent Nichols. Po zakończonej sumie odpustowej, ok. godz. 12.30, pielgrzymi zostaną zaproszeni na posiłek do ogrodu przy rezydencji Księdza Prymasa. Podczas spotkania w ogrodzie będzie można wesprzeć akcję „Bilet dla Brata” pomagając w ten sposób naszej młodzieży w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. W programie pikniku są również przewidziane występy artystyczne, zwiedzanie rezydencji Prymasów Polski oraz bezpłatny wstęp do Muzeum Archidiecezjalnego, skarbca katedralnego i katedry (Drzwi Gnieźnieńskie, podziemia, wieża). Odpust zakończy się II. Nieszporami sprawowanymi o godz. 16.00 w Katedrze. Po Nieszporach, zgodnie z tradycją, Ksiądz Prymas udzieli błogosławieństwa dzieciom. Zachęcamy do udziału.

   3.       Piesza pielgrzymka młodych do Gniezna na odpust św. Wojciecha wyruszy w piątek, 27 kwietnia o godz. 09.30. Powrót autobusem w niedzielę popołudniu. W Gnieźnie dla młodzieży przewidziano szereg atrakcji. Osoby chętne proszone są o zgłoszenia u ks. Łukasza. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów odbędzie się we czwartek o godz. 19.30 w domku przy plebanii.

   4.       Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   5.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)    dla dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły nr 1 w poniedziałek o g. 17.00 w bazylice;

b)    dla tych, którzy 17 maja przystąpią do bierzmowania spotkanie odbędzie się w poniedziałek na Mszy św. o g. 18.00 w bazylice, po Mszy – próba;

c)     dla kandydatów na lektorów w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00;

d)    dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.00 w kaplicy;

e)     dla rodziców ministrantów i lektorów w sprawie wycieczki we wtorek o 18.30 w bazylice;

f)      dla rodziców młodzieży, która w maju przystąpi do bierzmowania we środę o godz. 18.45 w bazylice;

g)    dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

h)    oazowe dla młodzieży w czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

i)       Stowarzyszenie Civitas Christiana, Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i Rodzina Radia Maryja zapraszają na Mszę św. z krótką konferencją o darach Ducha Świętego, która odbędzie się w piątek o godz. 14.15 w kaplicy św. Faustyny.

   6.       Z racji pielgrzymki do Gniezna nie będzie spotkania młodzieżowej wspólnoty Exodus.

   7.       W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę. Bliższe informacje po Mszy św. i w biurze parafialnym.

   8.       Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

   9.       W minionym tygodniu zmarł śp. Ryszard Czerniak. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.04.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Msze św. w dni powszednie odbywają się o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne w poniedziałek, wtorek, czwartek w kaplicy, a w środę, piątek i sobotę w bazylice.

   2.       Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   3.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)      dla kandydatów do bierzmowania, którzy przystąpią do tego sakramentu 17 maja spotkanie odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice;

b)     dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

c)      oazowe dla młodzieży w czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

d)     dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze Szkoły Podstawowej nr 2 w piątek o godz. 16.00 w bazylice;

e)      dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o 19.30 w domku przy plebanii;

f)       zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 13.30.

   4.       Dzieci pierwszokomunijne ze Szkoły nr 1 przystąpią w najbliższą sobotę do sakramentu pokuty i pojednania. Klasy a, c, e o godz. 08.15; klasy b, d, f o godz. 11.15. Dzieci przyjdą z rodzicami.

   5.       Tegoroczny odpust ku czci św. Wojciecha odbędzie się w Gnieźnie w sobotę i niedzielę 28-29 kwietnia. Z tej okazji odbędzie się piesza pielgrzymka młodych do Gniezna, która wyruszy w piątek, 27 kwietnia. Powrót autobusem w niedzielę popołudniu. W Gnieźnie dla młodzieży przewidziano warsztaty wolontariatu i szereg atrakcji. Osoby chętne proszone są o zgłoszenia u ks. Łukasza.

   6.       Pielgrzymka autokarowa do Gniezna na odpust św. Wojciecha odbędzie się w niedzielę, 29 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.15 z Trzemeszna, powrót około godz. 15.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św.

   7.       W najbliższy piątek, tj. 20 kwietnia rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością ku czci św. Wojciecha. Przez 9 dni na zakończenie mszy świętej, przed błogosławieństwem, będziemy odmawiać modlitwę do św. Wojciecha, upraszając za jego wstawiennictwem potrzebne łaski dla nas i dla naszej Ojczyzny.

   8.       W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Żółkwi, Poczajowa, a także Zamościa i Lublina. Bliższe informacje po Mszy św. i w biurze parafialnym.

   9.       Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

10.      Przy chrzcielnicy Ks. Profesor będzie sprzedawał swoją książkę pt. Co katolik powinien wiedzieć o judaizmie. Zachęcamy do nabywania.

11.      Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10.037 zł.

12.      W minionym tygodniu zmarli śp. Józef Rosiak i Zbigniew Witkowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

08.04.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.       Dzisiaj – w Święto Bożego Miłosierdzia – zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.

   2.       Wspólnotę Żywego Różańca oraz tych,. którzy przyjmują Duchową Adopcję zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 na adorację Najśw. Sakramentu i katechezę.

   3.       Tegoroczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Świętem Życia, została przeniesiona na 9 kwietnia. Tego dnia, a więc jutro w czasie Mszy św. o godz. 18.00, będzie okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na zobowiązaniu do 9-miesięcznej codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca za jedno dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone i za jego rodziców. Chętnych do podjęcia tej inicjatywy prosimy o zgłoszenie się w kaplicy św. Faustyny. Tych, którzy jutro przyjmą Duchową Adopcję, prosimy o przyjście na Mszę św. ze świecami.

   4.       W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)      dla kandydatów do bierzmowania, którzy przystąpią do tego sakramentu 17 maja spotkania odbędą się w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 w bazylice;

b)     dla młodzieży z klas: II gimnazjum oraz VII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku ze strony parafii;

c)      dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

d)     dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we środę o godz. 18.45 w bazylice;

e)      oazowe dla młodzieży w czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii.

   5.       Rozpoczynają się prace związane z remontem latarni i dlatego czasowo zostało wygrodzone miejsce pod kopułą.

   6.       Tegoroczny odpust ku czci św. Wojciecha odbędzie się w Gnieźnie w sobotę i niedzielę 28-29 kwietnia. Z tej okazji odbędzie się piesza pielgrzymka młodych do Gniezna, która wyruszy w piątek, 27 kwietnia. Powrót autobusem w niedzielę popołudniu. W Gnieźnie dla młodzieży przewidziano warsztaty wolontariatu i szereg atrakcji. Osoby chętne proszone są o zgłoszenia u ks. Łukasza.

   7.       Pielgrzymka autokarowa do Gniezna na odpust św. Wojciecha odbędzie się w niedzielę, 29 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.15 z Trzemeszna, powrót około godz. 15.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św.

   8.       W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Żółkwi, Poczajowa, a także Zamościa i Lublina. Bliższe informacje po Mszy św. i w biurze parafialnym.

   9.       Podaje się do publicznej wiadomości, że Mateusz Śróda, alumn Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, odbywający praktykę pastoralną w naszej parafii, ma otrzymać święcenia diakonatu dnia 5 maja 2018 r. Kto by wiedział o przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż klerykowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym proboszcza parafii. Wszystkim wiernym poleca się, aby modlili się gorąca za mających przyjąć święcenia oraz o to, by Dobry Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne.

10.      Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

11.      Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na inwestycje w naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie dodatkowe ofiary złożone ostatnio z przeznaczeniem na wkład własny w remont bazyliki. Nadal prosimy o składanie ofiar na ten cel.

12.      W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Dupel z Rudek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

02.04.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

   1.  Do najbliższej niedzieli, w którą przypada święto Miłosierdzia Bożego, trwa Oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Chrystusa na osiem dni, które w liturgii są obchodzone jak Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszy św.

   2.   Msze święte w dni powszednie o 06.30, 07.00 i 18.00; rano – w kaplicy św. Faustyny, a wieczorem – we wtorek i czwartek w kaplicy, w środę, piątek i sobotę w bazylice.

   3.   Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50, za wyjątkiem piątku.

   4.   W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.

   5.   W czasie Oktawy Wielkanocy nie ma postu w piątek.

   6.   Dzieci ze szkoły nr 2 przygotowujące się do I Komunii św. po raz pierwszy przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania w najbliższą sobotę o godz. 11.30.

   7.   Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach do Gniezna na odpust św. Wojciecha:

a.  piesza wyruszy w piątek, 27 kwietnia o godz. 16.00, powrót w niedzielę autobusem, zgłoszenia u ks. Łukasza;

b.  autokarowa w niedzielę, 29 kwietnia: wyjazd o 8.30, powrót około 15.00, koszt 10 zł., zapisy po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

   8.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.  dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 17.00 w domku przy plebanii;

b.  oazowe dla młodzieży w czwartek o 19.00 w Alumnacie;

c.  dla Wspólnoty „Exodus” w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

   9.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”.

 10.   Składka z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

 11.  W ostatnim czasie zmarli śp.: Leokadia Buzała z ul. Konopnickiej i Piotr Jóźwiak z ul. Szymańskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

01.04.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa napełniała serca nadzieją i głęboką radością. Niech Jezus, który żyje i towarzyszy nam w drodze do domu Ojca, dodaje nam mocy, aby tej nadziei i radości nie przyćmiły żadne życiowe przeciwności.

 

  1.   Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego.

  2.   W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego polegającą na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, o co prosił Jezus św. siostrę Faustynę. Nowenna w naszej parafii w Święta Wielkanocne o godz. 14.45.

  3.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

a)     Spowiedź dla młodzieży we czwartek o 17.30, dla dzieci w piątek o 15.00;

b)     modlitwa w intencji powołań we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;

c)     nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;

d)     dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00

e)     Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.30, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

f)      do chorych udamy się w sobotę od 08.30.

  4.   Tegoroczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest Świętem Życia, została przeniesiona na 9 kwietnia. Tego dnia będzie okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na zobowiązaniu do 9-miesięcznej codziennej modlitwy jedną dziesiątką różańca za jedno dziecko poczęte, którego życie jest zagrożone i za jego rodziców. Chętnych do podjęcia tej inicjatywy prosimy o zgłoszenie się w kaplicy św. Faustyny.

  5.   Tegoroczny odpust ku czci św. Wojciecha odbędzie się w Gnieźnie w sobotę i niedzielę 28-29 kwietnia. Z tej okazji odbędzie się piesza pielgrzymka młodych do Gniezna, która wyruszy w piątek, 27 kwietnia. Powrót autobusem w niedzielę popołudniu. W Gnieźnie dla młodzieży przewidziano warsztaty wolontariatu i szereg atrakcji. Osoby chętne proszone są o zgłoszenia u ks. Łukasza.

  6.   Pielgrzymka autokarowa do Gniezna na odpust św. Wojciecha odbędzie się w niedzielę, 29 kwietnia. Wyjazd o godz. 08.15 z Trzemeszna, powrót około godz. 15.00. Koszt: 10 zł. Zapisy po Mszy św.

  7.   W dniach: 12 – 18 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Żółkwi, Poczajowa, a także Zamościa i Lublina. Bliższe informacje po Mszy św. i w biurze parafialnym.

  8.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

  9.   Bóg zapłać za ofiary składane na organizację Misterium Męki Pańskiej. Zebrana kwota 1531 zł została przeznaczona na pokrycie kosztów nagłośnienia i oświetlenia.

10.   Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do wystroju ołtarzy na święta Wielkanocne. Zebraliśmy na ten cel 2500 zł.

 

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

25.03.2018 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1.   Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Misterium Męki Pańskiej. Jeśli jeszcze ktoś chciałby złożyć ofiarę na pokrycie kosztów organizacji Misterium, będzie taka możliwość dzisiaj po Mszy św. przy wyjściu z bazyliki, gdzie będzie stała młodzież ze skarbonkami.

2.   Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Nasze obchody dekanalne będą miały miejsce dzisiaj w Różannie. Wyjazd autobusem o 14.30 sprzed bazyliki.

3.   Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.

4.   W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 06.30, 07.00 i 18.00. Wieczorne Msze w bazylice.

5.   Wielki Poniedziałek jest obchodzony jako Dzień Trzeźwości. O godz. 18.00 Msza św. w bazylice o trzeźwość narodu zamówiona przez Trzemeszeński Klub Abstynencki.

6.   Zbiórki ministrantów i lektorów w kaplicy św. Faustyny: w czwartek o godz. 17.00, w piątek po Drodze Krzyżowej oraz w sobotę o godz. 16.00.

7.   Próba chóru parafialnego w środę o godz. 19.00 w bazylice.

8.   W tym tygodniu nie będzie próby zespołu dziecięcego.

9.   W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.

·        Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszym kościele rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.

·        Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. Adoracja dla Członków Koła Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań o 09.30, dla dzieci z kl. III o 10.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 15.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od 21.30 do 23.00 adorację poprowadzi młodzież (zapraszamy na nią młodzież i dorosłych). W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.

·        Wielka Sobota to dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Braci strażaków prosimy o straż przy Grobie Pańskim. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę; po domach od 09.00. Święconka na wioskach według tradycyjnego planu: jeden ksiądz: Kozłówko, Rudki, Wymysłowo, Miaty; drugi ksiądz: Zieleń, Bieślin, Ostrowite (część należąca do parafii trzemeszeńskiej), Popielewo; trzeci ksiądz: Cytrynowo, Bystrzyca, Lubiń, Niewolno, Kierzkowo, Pasieka i Huta. Samochody z Kozłówka, Zielenia i Cytrynowa prosimy podstawić pod plebanię o godz. 08.45. Mieszkańcy kolejnych wsi będą przejmować księdza, aby trafił we właściwe miejsca. Miejsca święconki na wioskach prosimy zgłaszać u sołtysów, a w mieście – dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.

·        Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o godz. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której będzie udzielony sakrament chrztu św. i wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Nasze świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.

10.   Składka zbierana w Wielki Piątek w czasie adoracji krzyża będzie przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, a składka z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Nocy – na potrzeby naszej parafii.

11.   W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.

12.   W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i środę.

13.   Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 21.30 – 23.00.

14.   Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na spektakle „Legenda o pieśni” oraz „Smoczy kryzys” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej we wtorek o godz. 18.00 w gmachu szkoły. Przed spektaklem będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie chorych onkologicznie dzieci związanych ze szkołą.

15.   Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Poczajowa, Żółkwi, Chocimie, Kamieńca Podolskiego, a także Zamościa i Lublina. Szczegóły po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

16.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą teksty Ewangelii, rozważania i modlitwy na każdy dzień kwietnia. Cena 6 zł.

17. W minionym tygodniu zmarł śp.: Kazimierz Majchrzak z Rudek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    1.      Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w kaplicy, a we środę i w sobotę – w bazylice.

    2.      Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

a)       Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30.

b)      Wieczorną Drogę Krzyżową w tym tygodniu zastąpi Misterium Męki Pańskiej, na które zapraszamy wszystkich w piąteko godz. 19.00. Zgromadzimy się przed bazyliką; potem wyruszymy z drogą krzyżową ulicami miasta: Placem Kosmowskiego, ul. Św. Jana, Placem Kilińskiego na Plac Św. Wojciecha, gdzie nastąpi zakończenie Misterium. Niech wydarzenia z drogi krzyżowej Pana Jezusa inscenizowane przez naszą młodzież będą okazją do głębszej refleksji nad Bożą miłością i wstępem do przeżywania Wielkiego Tygodnia. W czasie Misterium będą zbierane do skarbonek ofiary na jego organizację. Prosimy, by w piątek podczas Misterium nie parkować samochodów na Pl. Św. Wojciecha wzdłuż ulicy z salonem meblowym i punktem Lotto.

c)       Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

    3.      Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

    4.      W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)       dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.00 w kaplicy;

b)      dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o 17.00 w domku przy plebanii;

c)       oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii;

d)      próba chóru parafialnego w piątek o 18.30 w Alumnacie;

    5.      Zespół Świerszcze odbierze stroje na Misterium we wtorek o 19.00 w domku przy plebanii.

    6.      Spowiedź wielkanocna w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 marca w godz.: 10.00 – 12.00, 15.00 – 16.30, 17.15 – 19.00. Bardzo prosimy, aby zarezerwować czas na ten dzień, ponieważ w Wielkim Tygodniu nie będzie możliwości przystąpienia do sakramentu pojednania.

    7.      Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, które przygotują ministranci. Będzie można je nabyć za dobrowolną ofiarę przed bazyliką w sobotę podczas spowiedzi i w niedzielę przed każdą Mszą św. Dochód ze sprzedaży palm będzie przeznaczony na wycieczkę służby liturgicznej.

    8.      Niedziela Palmowa obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Nasze obchody dekanalne będą miały miejsce w Różannie. Zapraszamy młodzież do udziału. Zgłoszenia u ks. Łukasza i ks. Przemka. Wyjazd autobusem w niedzielę o 14.30 sprzed bazyliki. W Różannie odbędzie się procesja z palmami ze szkoły do kościoła, następnie Msza św. i adoracja oraz wspólny posiłek.

    9.      Przed Mszą o godz. 10.00 poświęcenie palm przed bazyliką i procesja.

10.      Zmienił się termin pielgrzymki na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Żółkwi, Poczajowa, a także Zamościa i Lublina. Odbędzie się ona w dniach: 12-18 lipca. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy.

11.       Przy ołtarzu Matki Bożej jeszcze tylko do środy będzie ustawiony kosz na produkty żywnościowe, które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla Parafian wymagających wsparcia.

12.       Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

13.       Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9.839 zł.

14.       Bóg zapłać za ofiarę na wkład własny w inwestycje przeprowadzane w bazylice, która została przekazana w minionym tygodniu. Nadal można przekazywać ofiary na ten cel na konto parafii lub osobiście.

15.       Został opracowany wstępny kosztorys na prace dodatkowe, które nie są objęte dofinansowaniem. Ich koszt wyniesie prawie 170 tys. zł netto.

16.       Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane do skarbonki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta Zmartwychwstania.

17.       Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bielic zapraszają kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych dzisiaj w godz.: 09.00 – 12.30..

18.       W minionym tygodniu zmarła śp. Renata Kasprzak z ul. Mickiewicza. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

11.03.2018 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1.   Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne: w poniedziałek, wtorek i czwartek w kaplicy, a we środę, piątek i w sobotę – w bazylice.

 

  2.   W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 

a)   Droga Krzyżowa w piątek

 

·   dla dzieci o godz. 16.30

 

·   dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 

b)   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 

  3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

 

  4.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 

a)     dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i II gimnazjum według grafiku zamieszczonego na stronie parafii;

 

b)    dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

 

c)     oazowe dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 

d)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

 

e)     próba Misterium Męki Pańskiej w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.30 oraz w piątek o 20.00 w domku przy plebanii;

 

f)     próba chóru parafialnego w piątek o 19.15 w Alumnacie;

 

g)    zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 15.00 w Alumnacie.

 

  5.   Ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną do chorych udamy się w najbliższą sobotę, 17 marca od godz. 08.30. Chorych i starszych, których nie odwiedzamy co miesiąc, prosimy zgłaszać po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

 

  6.  Spowiedź wielkanocna w naszej parafii odbędzie się w sobotę, 24 marca.

 

  7.   Parafia w Różannie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Jest to ponad 40-kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest tylko na siebie. Otrzymuje mapę i rozważania 14 stacji Drogi Krzyżowej. Doświadcza bólu i zmęczenia, ale dzięki temu przekracza siebie. EDK rozpocznie się 16 marca o godz. 21.00 Mszą św.) w kościele św. Brata Alberta w Różannie. Po Mszy św. każdy indywidualnie wyrusza w kierunku Lichenia. Powrót we własnym zakresie. Koszt zapisu: 10 zł. Zapisy na stronie: www.edk.org.pl (trzeba wybrać trasę św. Brata Alberta w Różannie.

 

  8.   Organizujemy wyjazd do bydgoskiej opery na spektakl baletowy Romeo i Julia Sergiusza Prokofiewa w piątek, 22 czerwca. Zapisy po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

 

  9.   W dniach: 1 – 7 lipca odbędzie się pielgrzymka na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Żółkwi, Poczajowa, a także Zamościa i Lublina. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy.

 

10.   Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz na produkty żywnościowe, które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla Parafian wymagających wsparcia. Prosimy, aby nie nosić więcej kaszy, ryżu i makaronu, a raczej produkty do wykorzystania w Święta Wielkanocne (np. kawa, herbata, słodycze).

 

11.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

12.   Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.

 

13.   Bóg zapłać za ofiary na wkład własny w inwestycje przeprowadzane w bazylice, które zostały przekazane w minionym tygodniu. Nadal można przekazywać ofiary na ten cel na konto parafii lub osobiście.

 

14.  W przyszą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystroju ołtarza na święta.

 

15.  Warsztaty Terapii Zajęciowej z Bielic zorganizują w przyszłą niedzielę przed bazyliką kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych.

 

16.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Dariusz Zabawa z ul. Tumskiej, Kazimiera Kosińska z ul. Siennej, Helena Gaca z ul. 1 Maja, Jan Osowiec z Bieślina oraz zasłużony dla naszej parafii członek Parafialnej Rady Duszpasterskiej i nadzwyczajny szafarz Komunii św. - Eugeniusz Rosiński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

04.03.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne: w poniedziałek, wtorek i czwartek w kaplicy, a we środę, piątek i w sobotę – w bazylice.

   2.  W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

a)     Droga Krzyżowa w piątek

·   dla dzieci o godz. 16.30

·   dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

b)     Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

   3.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   4.  W tym tygodniu od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci z trzemeszeńskich szkół według planu, który został podany w szkole.

   5.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)     dla Żywego Różańca dzisiaj o 16.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)     dla dziecięcego zespołu muzycznego we środę o godz. 17.00 w domku przy plebanii;

c)     oazowe dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

d)     dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

e)     próba Misterium Męki Pańskiej we wtorek o godz. 19.30 w Alumnacie;

f)      próba chóru parafialnego w piątek o 19.15 w Alumnacie;

g)     zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o 11.00 w Alumnacie.

   6.  Stowarzyszenie Trzemeszeńscy Patrioci zaprasza na darmową projekcję filmu Grzegorza Brauna pt. Luter i rewolucja protestancka. Projekcja odbędzie się w piątek, 9 marca, o godz. 18.00 w Domu Kultury w Trzemesznie.

   7.  Artystyczny Zespół „Świerszcze” zaprasza na Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia działalności, który odbędzie się w piątek, 9 marca, o g. 19.00 w Hali OSiR-u.

   8.  Parafia w Różannie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Jest to ponad 40-kilometrowa wędrówka w nocy, samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest tylko na siebie. Otrzymuje mapę i rozważania 14 stacji Drogi Krzyżowej. Doświadcza bólu i zmęczenia, ale dzięki temu przekracza siebie. EDK rozpocznie się 16 marca o godz. 21.00 Mszą św.) w kościele św. Brata Alberta w Różannie. Po Mszy św. każdy indywidualnie wyrusza w kierunku Lichenia. Powrót we własnym zakresie. Koszt zapisu: 10 zł. Zapisy na stronie: www.edk.org.pl (trzeba wybrać trasę św. Brata Alberta w Różannie.

   9.  W lipcu odbędzie się 7-dniowa pielgrzymka na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Żółkwi, Poczajowa, a także Zamościa i Lublina. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy.

10.   Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz na produkty żywnościowe, które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla Parafian wymagających wsparcia. Prosimy, aby nie nosić więcej kaszy, ryżu i makaronu, a raczej produkty do wykorzystania w Święta Wielkanocne (np. kawa, herbata, słodycze).

11.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

12.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na misje. Zebraliśmy 1122,40 zł.

13.   Bóg zapłać za ofiary na wkład własny w inwestycje przeprowadzane w bazylice, które zostały przekazane przez ostatnie dwa tygodnie.

14.   Składka z przyszłego tygodnia będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

15.   W minionym tygodniu zmarła śp. Ludwika Jagła-Borys z ul. Osiedlowej. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne: w poniedziałek, wtorek i czwartek w kaplicy, a we środę, piątek i w sobotę – w bazylice.

  2.    W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

a)   Droga Krzyżowa w piątek

·   dla dzieci o godz. 16.30

·   dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

b)   Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.

  3.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.    W tym tygodniu od środy do piątku odbędą się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży z Gimnazjum w Trzemesznie oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych według planu, który będzie podany w szkole.

  5.    W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)  Spowiedź dla młodzieży we czwartek o godz. 17.00, dla dzieci w piątek o godz. 15.00;

b)  Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;

c)  Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek po, a ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

d)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.

  6.    Do chorych udamy się wyjątkowo w trzecią sobotę miesiąca, tzn. 17 marca. Będzie to jednocześnie spowiedź i Komunia św. wielkanocna. Chorych i starszych, których nie odwiedzamy każdego miesiąca, prosimy zgłaszać po Mszy św. lub w biurze parafialnym.

  7.    W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Mszy św. w poniedziałek o godz. 15.30 w kaplicy św. Faustyny;

b)  dla Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich we czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy św. Faustyny;

c)   oazowe dla młodzieży we czwartek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;

d)  dla młodzieżowej wspólnoty Exodus w piątek po Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii;

e)  próba Misterium Męki Pańskiej w piątek o godz. 20.00 w domku przy plebanii;

f)   próba chóru parafialnego w piątek o 19.15 w Alumnacie;

g)  spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o 16.30 w kaplicy św. Faustyny.

  8.    W najbliższą sobotę, 3 marca, odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Przyjmowane są zapisy na listę rezerwową (jeśli będzie odpowiednia ilość osób, będzie drugi autobus). Wyjazd na Jasną Górę w sobotę o godz. 04.30.

  9.    Wyjazd do opery w sobotę o 16.45.

10.    W tym roku, po dwuletniej przerwie, wznowiona będzie Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Odbędzie się 2 maja w Inowrocławiu. Osoby, które chciałyby reprezentować naszą parafię w różnych dyscyplinach sportowych prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. lub mailowo do wtorku.

11.    W lipcu odbędzie się 7-dniowa pielgrzymka na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Żółkwi, Poczajowa, a także Zamościa i Lublina. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy.

12.    Przy ołtarzu Matki Bożej jest ustawiony kosz na produkty żywnościowe, które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla Parafian wymagających wsparcia.

13.    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważania i modlitwy na każdy dzień marca. Cena: 6 zł..

14.    Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę na misje.

15.    W minionym tygodniu zmarł śp. Henryk Żychski z ul. Długiej. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.    Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne: w poniedziałek, wtorek i czwartek w kaplicy, a we środę, piątek i w sobotę – w bazylice.

  2.    Przypominamy, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

  3.    W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

a)     Droga Krzyżowa w piątek

·   dla dzieci o godz. 16.30

·   dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

b)     Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.

  4.    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.    Spotkanie dla Wspólnot: Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i Stowarzyszenia Civitas Christiana i Rodziny Radia Maryja odbędzie się w piątek na Mszy św. o godz. 14.15 w kaplicy św. Faustyny;

  6.    Katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy dotąd jej nie ukończyli, a planują w ciągu najbliższego roku zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się dzisiaj o godz. 16.30 w Alumnacie. Można jeszcze zapisać się na stronie www.narzeczeni.archidiecezja.pl

  7.    3 marca odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę. Przyjmowane są zapisy na listę rezerwową (jeśli będzie odpowiednia ilość osób, będzie drugi autobus).

  8.    W lipcu odbędzie się 7-dniowa pielgrzymka na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Żółkwi, Poczajowa, a także Zamościa i Lublina. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy.

  9.    Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8075 zł.

10.    Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na wkład własny parafii w inwestycję z dofinansowaniem unijnym. Nadal można składać ofiary na ten cel.

11.    Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

12.    W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na misje.

13.    Zaproszenie Ks. Prymasa na obchody 100. rocznicy święceń kapłańskich bł. bp. Michała Kozala.

14.    W minionym tygodniu zmarły śp.: Gabriela Dąbrowska z ul. Piastowskiej i Krystyna Gorońska z ul. Jeziornej. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.

2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.

3. Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. dr Wojciech Rzeszowski, kapłan i psycholog, były rektor Seminarium Duchownego w Gnieźnie, obecnie dyrektor Centrum Edukacyjno – Formacyjnego w Gnieźnie. Nauki rekolekcyjne w środę w czasie wszystkich Mszy świętych, a w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.

4. Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej odbędą się w dniach: od 28 lutego do 2 marca, a dla dzieci ze szkół podstawowych: 5 – 7 marca.

5. Przypominamy, że przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.

6. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne z rozważaniem Męki Pańskiej:

 a)  Droga Krzyżowa w piątek

·    dla dzieci o godz. 16.30

·    dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

 b)  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.

7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 a)  dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

 b)  dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas: VII oraz II i III gimnazjum we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

9. Katecheza przedmałżeńska dla tych, którzy dotąd jej nie ukończyli, a planują w ciągu najbliższego roku zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 18 lutego o godz. 16.30 w Alumnacie. Można zapisać się na stronie www.narzeczeni.archidiecezja.pl

   10.  W lipcu odbędzie się 7-dniowa pielgrzymka na Ukrainę ze zwiedzaniem Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Żółkwi, Poczajowa, a także Zamościa i Lublina. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy.

   11.  Dzieci i młodzieży życzymy udanych ferii i przypominamy, że czas wolny od lekcji nie jest przerwą w byciu chrześcijaninem ani przerwą w Wielkim Poście.

   12.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

   13.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Wiesław Kaczmarek z ul. Św. Jana i Melania Walter z ul. Dąbrowskiego. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

04.02.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Od 1 lutego gościmy w naszej parafii ks. Łukasza Lisieckiego, który został skierowany do Trzemeszna jako rezydent i będzie pomagał w posłudze duszpasterskiej. Życzymy mu, by ten czas był błogosławiony.

  2.   Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w kaplicy, a we środę i w sobotę – w bazylice.

  3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  4.   W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a)  dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania według grafiku znajdującego się na stronie parafii;

b)  dla uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej we środę o 18.45 w Alumnacie;

c)  próba zespołu dziecięcego we środę o 17.00 w domku przy plebanii.

d)  oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii.

e)  dla młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;

f)   zbiórka dla ministrantów i lektorów w sobotę o 10.00 w Alumnacie.

  5.   Msza św. w intencji Sybiraków będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 11.30.

  6.   18 lutego rozpocznie się w naszej parafii katecheza dla narzeczonych przeznaczona dla tych, którzy w najbliższym czasie będą zawierać sakramentalny związek małżeński. Bliższe informacje i zapisy na stronie: www.narzeczeni.archidiecezja.pl

  7.   Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli księdza w swoich domach. Szczególnie dziękujemy tym, którzy wyrażali zainteresowanie życiem naszej wspólnoty parafialnej. Składamy też serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Sprawozdanie roczne będzie złożone za tydzień.

  8.   W minionym tygodniu został poszerzony otwór wejściowy do podziemi. W związku z tym zostały przeniesione ławki. Na razie miejsce to jest przykryte drewnianą platformą. W ramach tegorocznych prac będą wykonane schody i obniżenie gruntu na dole, aby udostępnić do zwiedzania.

  9.   W tym tygodniu będzie ustawione rusztowanie pod kopułą bazyliki w celu wykonania prac remontowych w latarni ponad kopułą. W związku z tym ołtarz do sprawowania Mszy św. będzie przesunięty na wysokość ławek w głównej nawie. Dlatego – z powodu braku miejsca –  w czasie remontu na Mszę pogrzebową nie będziemy wprowadzać do bazyliki trumny z ciałem osoby zmarłej. Będzie ona w kaplicy przedpogrzebowej. Tam będzie odmawiany różaniec, potem wszyscy przejdą na Mszę św. do bazyliki, gdzie rozpocznie się liturgia. Po Mszy św. dalsza część liturgii pogrzebowej będzie się odbywać w kaplicy.

10.   Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 3 marca. Wyjazd o godz. 05.00, powrót późnym wieczorem. Koszt: 60 zł. Zapisy po Mszy św. u ks. Łukasza oraz w biurze parafialnym.

11.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na wkład własny w tegoroczne inwestycje z dofinansowaniem unijnym. Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą o składanie ofiar na ten cel.

12.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

13.   Intencje Żywego Różańca są do odbioru po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

14.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. obszerny wywiad na temat przeciwdziałania pedofilii, którego udzielił kapłan i psycholog – ks. dr Wojciech Rzeszowski, pomagający od ponad roku w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Zachęcamy do lektury.

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.   Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 15.00 będzie śpiewał chór „Metrum” z Gniezna. Po Mszy św. wysłuchamy koncertu kolęd. Zapraszamy.

  2.   Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne: w poniedziałek, wtorek i czwartek w kaplicy, a we środę, piątek i sobotę – w bazylice.

  3.   Katecheza biblijna Ks. prof. Pawła Podeszwy w ramach Szkoły Biblijnej odbędzie się we czwartek po wieczornej Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

  4.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  5.   W piątek, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Na wszystkie Msze święte przynosimy świece. Poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych w piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 (dzieci przyjdą z rodzicami).

  6.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

a)  nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych we czwartek po Mszy św. o godz. 18.00, a ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;

b)  spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00, a dla młodzieży i starszych w piątek o godz. 17.00;

c)  Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00 w kaplicy św. Faustyny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;

d)  chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30.

  7.   Próba zespołu dziecięcego we środę o 17.00 w domku przy plebanii.

  8.   Spotkanie oazowe dla młodzieży we czwartek o 19.00 w domku przy plebanii.

  9.   Spotkanie młodzieżowej wspólnoty „Exodus” w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.

10.   Przed nami ostatnie dni kolędy. Jej plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Komu nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

11.   Od 1 lutego będzie pomagał w naszej parafii ks. Łukasz Lisiecki, który jest obecnie urlopowany i został skierowany do Trzemeszna jako rezydent.

12.   Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 3 marca. Wyjazd o godz. 05.00, powrót późnym wieczorem. Koszt: 60 zł. Zapisy po Mszy św. u ks. Łukasza oraz w biurze parafialnym.

13.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na wkład własny w tegoroczne inwestycje z dofinansowaniem unijnym. Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą o składanie ofiar na ten cel.

14.   Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki są zbierane ofiary do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom pochodzącym z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

15.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” z książeczką zawierającą Ewangelię, rozważania i modlitwy na każdy dzień lutego. Cena „Przewodnika” z książeczką: 6 zł.

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.01.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1.   Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w kaplicy, a we środę i w sobotę – w bazylice.

  2.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

  3.   Wszystkich, którzy pragną włączyć się w próby Misterium Męki Pańskiej zapraszamy w czwartek i piątek na godz. 19.45 do domku przy plebanii.

  4.   Próba zespołu dziecięcego we środę o 17.00 w domku przy plebanii.

  5.   Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Komu nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

  6.   Mieszkańców Niewolna i Bieślina prosimy o podstawienie samochodów na kolędę.

  7.   Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9200 zł.

  8.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na wkład własny w tegoroczne inwestycje z dofinansowaniem unijnym. Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą o składanie ofiar na ten cel.

  9.   Konserwatorzy pracujący przy restauracji ołtarza głównego, na podstawie starych fotografii i zasad sztuki doszli do wniosku, że pierwotnie ołtarz posiadał kolory, a po wojnie nie został ukończony. Po konsultacji z Wielkopolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, który był w minionym tygodniu na wizji lokalnej, zapadła decyzja o przywróceniu ołtarzowi kolorów.

10.   Obecnie, z uwagi na remont, w bazylice nie ma Najświętszego Sakramentu. Jest przechowywany w kaplicy św. Faustyny.

11.   W przyszłą niedzielę, 28 stycznia podczas Mszy św. o godz. 15.00 będzie śpiewał chór „Metrum” z Gniezna. Po Mszy św. wysłuchamy koncertu kolęd.

12.   W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc misjonarzom pochodzącym z Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

13.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. oraz płytę Remigiusza Kuźmińskiego, tenora, który koncertował w bazylice w Dniu Papieskim i podczas tegorocznej Nocy Świętych.

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

14.01.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   1.  Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w kaplicy, a we środę i w sobotę – w bazylice.

   2.  Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

   3.  Wszystkich, którzy pragną włączyć się w próby Misterium Męki Pańskiej zapraszamy we wtorek na godz. 19.45 do domku przy plebanii.

   4.  Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Komu nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

   5.  Mieszkańców Wymysłowa i Niewolna prosimy o podstawienie samochodów na kolędę.

   6.  Wyjazd na operetkę do Bydgoszczy dzisiaj o godz. 15.45.

   7.  Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.

   8.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na wkład własny w przyszłoroczne inwestycje z dofinansowaniem unijnym. Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą o składanie ofiar na ten cel.

   9.  W minionym tygodniu zostały ustawione rusztowania w prezbiterium i rozpoczęły się prace konserwatorskie. Obraz Wniebowzięcia NMP z głównego ołtarza będzie wyjęty z ram i przewieziony do pracowni konserwatorskiej, gdzie zostanie poddany konserwacji. Prace konserwatorskie i restauratorskie obejmą ołtarz główny, polichromię na suficie i ścianach prezbiterium oraz reliefy na ścianach prezbiterium. Na wiosnę będzie też ustawione rusztowanie pod kopułą w celu przeprowadzenia prac konserwatorskich na latarni. Równolegle będzie poszerzane wejście do podziemi.

 10.  Obecnie w bazylice nie ma Najświętszego Sakramentu. Jest przechowywany w kaplicy św. Faustyny.

 11.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

07.01.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1.   Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii będziemy przeżywali Okres Zwykły. Tradycyjnie żłóbek pozostanie do 2 lutego.

  2.   Msze św. w dni powszednie o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Msze poranne w kaplicy św. Faustyny, wieczorne w bazylice.

  3.   Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny; po niej adoracja Najśw. Sakramentu wyjątkowo do godz. 16.20.

  4.   Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum w Trzemesznie rozpocznie się Mszą św. w piątek o godz. 16.30 w kaplicy św. Faustyny.

  5.   W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z Przedszkola nr 2 przedstawią jasełka.

  6.   Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem. Komu nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

  7.   Wyjazd na operetkę do Bydgoszczy w przyszłą niedzielę o godz. 15.45.

  8.   W dniach: 12 – 20 listopada organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Jordanią. Bliższe informacje po Mszy św. w kaplicy św. Faustyny.

  9.   Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

10.   Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na wkład własny w tegoroczne inwestycje z dofinansowaniem unijnym. Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą o składanie ofiar na ten cel.

11.   W tym tygodniu zostanie ustawione rusztowanie w prezbiterium bazyliki i rozpoczną się prace konserwatorskie.

12.   Ks. Grzegorz Pawlaczyk składa serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przed tygodniem na katolików w Rumunii w wysokości 5500 zł.

13.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz płytę Remigiusza Kuźmińskiego, tenora, który koncertował w bazylice w Dniu Papieskim i podczas tegorocznej Nocy Świętych (cena płyty: 25 zł).

14.   W minionym tygodniu zmarli śp.: Lubomira Kmiecikowska z ul. Piastowskiej, Felicja Grycmacher z ul. 22 Stycznia i Florian Dzióbek z ul. Św. Jana. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Nowy Rok obfitował w Boże błogosławieństwo i ludzką życzliwość. Niech Duch Święty, którego otrzymaliśmy napełnia nas mocą, abyśmy nie ulegali obawom i lękowi, lecz z nadzieją w sercu pokonywali wszelkie przeciwności.

 

    1.     W sobotę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy o godz. 11.30, która będzie opóźniona o pół godziny i rozpocznie się o godz. 12.00. Kredę i kadzidło przygotowane przez ministrantów będzie można po Mszy św. zabrać do domu za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wakacyjny wyjazd służby liturgicznej.

    2.     Msza św. o godz. 18.00 w piątek, 5 stycznia będzie sprawowana z Uroczystości Objawienia Pańskiego.

    3.     W Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawią w bazylice jasełka. Po przedstawieniu wyruszy z bazyliki Orszak Trzech Króli, który przejdzie wokół Placu Kosmowskiego i zakończy się pokłonem Trzech Króli, pasterzy i aniołów przed Żłóbkiem ustawionym przy dzwonnicy, do którego na ten dzień powrócą żywe postacie św. Rodziny i żywe zwierzęta. Wszystkie dzieci prosimy, aby na Orszak Trzech Króli przebrały się: dziewczynki za anioły, chłopcy za pasterzy.

    4.     Przypominamy o spotkaniu opłatkowym wspólnot naszej parafii, które odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

    5.     Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Komu nie odpowiada termin kolędy, prosimy o umówienie się na inny czas.

    6.     Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu z przeznaczeniem na wkład własny w przyszłoroczne inwestycje z dotacją unijną. Nadal prosimy o przekazywanie ofiar na ten cel. Można to zrobić osobiście bądź przelewem na konto parafii, którego numer znajduje się na stronie internetowej. Jeśli ktoś chciałby uczynić to podczas kolędy, prosimy, aby ofiara na ten cel była oddzielona od ofiary kolędowej, ponieważ ofiary z kolędy są przeznaczone na bieżące funkcjonowanie parafii, opłaty diecezjalne oraz wynagrodzenie dla księży.

 

    7.     Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

ŚWIĘTO ŚW. RODZINY

31.12.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE