Bierzmowanie 2024II rok przygotowań

 odpowiedzialny --> ks. Łukasz Jaworski

 

* Kandydatami do sakramentu Bierzmowania są uczniowie, którzy w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczęli naukę w klasie ósmej, a najczęściej obecnie są uczniami klas I szkół średnich.

* Kod QR zapraszający do Grupy na Facebooku. 

Nazwa grupy " Bierzmowanie Misja2024 "

 

Co przed nami?

 

 Katecheza XV w maju2024 r.  (obecność obowiązkowa! pamiętać o ewentualnych usprawiedliwieniach)

 

 

Tegoroczny podział na grupy:

 

Grupa bł. Stefana Wyszyńskiego - młodzież męska ucząca się w ZSOiZ Trzemeszno poza uczniami klas ILO, IBa, IIIB

Grupa św. Augustyna                 - młodzież męska ucząca się poza Trzemesznem razem z uczniami klas ILO, IBa, IIIB z ZSOiZ Trzemeszno

 

Grupa św. Faustyny                   - młodzież żeńska ucząca się w ZSOiZ Trzemeszno

Grupa św. Moniki                      - młodzież żeńska ucząca się poza Trzemesznem

 

 

Kiedy spotkanie (katecheza XV) ?    Przypomnienie - 5x Nab. Majowe

Grupa bł. Wyszyńskiego  --> Do wyboru:

                                                      - Poniedziałek 20.05.2024 g. 19:20

                                                      lub

                                                                          -  Sobota 25.05.2024 g. 14.00

 

Grupa św. Augustyna      --> Do wyboru:

                                                      - Poniedziałek 20.05.2024 g. 19:20

                                                      lub

                                                                          -  Sobota 25.05.2024 g. 14.00

 

Grupa św. Faustyny       --> Do wyboru:

                                                      - Poniedziałek 20.05.2024 g. 19:20

                                                      lub

                                                                          -  Sobota 25.05.2024 g. 14.00

 

Grupa św. Moniki          --> Do wyboru:

                                                      - Poniedziałek 20.05.2024 g. 19:20

                                                      lub

                                                                          -  Sobota 25.05.2024 g. 14.00

 Link do formularza z imieniem św. Patrona

 

 

Co już było?  (a wypadałoby ewentualnie usprawiedliwić...)

1) Spotkanie organizacyjna dla kandydatów i ich rodziców w poniedziałek 5 września 2022 r. o godz. 18.30 w Bazylice. 

 Młodzież otrzymała formularze zgłoszeniowe oraz książeczki kandydata.

 

2) I Katecheza z rozjaśnieniem zasad i określeniem celu przygotowań (przyjaźń z Jezusem Chrystusem) w dniach 26-27 września 2022 r.

 

3) II Katecheza z wyjaśnieniem różnicy błogosławieni/święci, wskazaniem miejsc spotkania Pana Boga, przybliżeniem metody medytacji tajemnic różańca w dniach 14-15 października 2022 r. 

 

3b) Noc Świętych z przybliżeniem błogosławionych Elżbiety Róży Czackiej i Stefana Wyszyńskiego 31 października. 

 

4) III Katecheza z głównym tematem sakramentu pojednania i pokuty, wątek Bożego dotyku i spotkania z miłosierdziem - w dniach 14-16 listopada 2022 r.

 

5) Nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry - Msza św. z kazaniem - 5 grudnia 2022 r.

 

6) IV Katecheza z głównym tematem etapu wiary / momentu relacji z Bogiem, w którym się aktualnie znajdujemy - w dniach 13-14.02 i 22.02. 2023 r.

 

7) sprawdzenie zaangażowania w przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania (przegląd książeczek kandydatów) - w niedziele 19 i 26 lutego 2023 r.

 

8) V Katecheza z gościem (s. Serafitka) oraz z głównym tematem życiowego powołania i jego odkrywania - w dniach 5-6 marca 2023 r. 

 

9) VI Katecheza z głównym tematem Eucharystii - "ofiara" i "przeistoczenie" - w dniach 25-26 kwietnia 2023 

10) VII Katecheza = Warsztaty prowadzone przez doktoranta KUL ks. Michała Grupę z głównym tematem świata emocji - w dniach 19-20 maja 2023 r.

 

11) Spotkanie podsumowujące z rozdaniem nowych książeczek - w dniach 12-19.06.2023 r. 

 

12) VIII Katecheza = Sensem Bierzmowania relacja z Panem naszym Jezusem Chrystusem, wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu - w dniach 26-29 września 2023 r.

 

13) IX Katecheza = głównym tematem Budowanie relacji z Panem Bogiem poprzez modlitwę. Zachowanie proporcji mówienie/słuchanie, wartość ciszy oraz wspomnień o dziełach Bożych - w dniach 10-20 października 2023 r.

 

14) X Katecheza = spotkanie z klerykami PWSD w Gnieźnie z powróceniem do tematu życiowego powołania i szczęścia tu na ziemi - w dniu 29. października 2023 r.

 

15) Noc Świętych z przybliżeniem błogosławionej rodziny Ulmów 31 października

 

16) XI Katecheza z głównym tematem wiary jako żywego kontaktu, relacji z Bogiem. Porównanie do ratowania kogoś tonącego. w dniach 5 i 16 grudnia 2023 r.

 

17) XII "Katecheza" online z wypełnieniem formularza znajomości swojego świętego Patrona w lutym 2024 r.   https://forms.gle/PHweHm4Zr4itMKBf7

 

18) XIII Katecheza z głównym tematem wiary jako relacji bazującej na miłości i szacunku 14. i 23. Marca 2024 r.'

 

19) XIV Katecheza z głównym tematem nawrócenia i walki z nałogami, spotkanie z p. Maciejem Białką założycielem fundacji "DOBRO SIĘ NIESIE" (klik-link) w dniach 16. i 20. kwietnia 2024 r.

 

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI - PATRONOWIE BIERZMOWANIA

 

 

l  Najświętsza Maryja Panna (Maria)

l  Św. Faustyna Kowalska(1905-1938)

l  Św. Urszula Ledóchowska(1865- 1939)

l  Św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897)

l  Św. Teresa z Avilla (1515- 1582)

l  Św. Joanna Beretta Molla(1922- 1962)

l  Św. Edyta Stein (1891-1942)

l  Św. Bernadetta Soubirous    (1844-1879)

l  Św. Joanna d' Arc (1412- 1431)

l  Św. Małgorzata Maria Alacoque   (1647-1690)

l  Św. Maria Goretti (1890- 1902)

l  Św. Rita (1360-1434)

l  Św. Monika (332-387)

l  Św. Katarzyna Laboure (1806- 1876)

l  Św. Agata zm.251

l  Św. Agnieszka zm. 304 

l  Św. Cecylia

l  Św. Beata zm. 277

l  Św. Anna   

l  Św. Weronika

l  Św. Maria Magdalena

l  Św. Helena

l  Św. Zelia Martin

l  Św. Kinga

l  Św. Matka Teresa z Kalkuty(1910-1997)

l  Bł. Aniela Salawa (1881- 1922)

l  Bł. Maria Karłowska

l  Bł. Karolina Kózkówna (1898-1914)

l  Bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (1842- 1902)

l  Św. Zelia Martin

l  Bł. Maria Quattrocchi   

Ł Bł. Józefina Bakhita

   Bł. Elżbieta Róża Czacka                            

      

l  Św. Adam Chmielowski(Brat Albert) (1845-1916)

l  Św. Rafał Kalinowski (1835- 1907)

l  Św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941)

l  Św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

l  Św. Stanisław Kostka (1550- 1568)

l  Św. Andrzej Bobola ( 1591- 1657)

l  Św. O. Pio (1887-1968)

l  Św. Jan Bosko (1815-1888)

l  Św. Ignacy z Loyoli (1491- 1556)

l  Św. Jan od Krzyża (1542-1591)

l  Św. Jan Maria Vianney zm. 1859

l  Św. Jan Kanty (1390- 1473)

l  Św. Wincenty Pallotti (1795- 1850)

l  Św. Wincenty a Paulo (1581- 1660)

l  Św. Dominik Savio ur. 1842

l  Św. Franciszek Salezy (1567-1662)

l  Św. Franciszek z Asyżu (1181-1226)

l  Św. Franciszek Ksawery(1506- 1552)

l  Św. Karol Boromeusz (1538- 1584)

l  Św. Jan Berchmans(1599- 1621)

l  Św. Josemaria Escriva (1902-1975)

l  Św. Mikołaj ur. 270

l  Św. Marcin ur. 317                 

l  Bł. Michał Kozal (1893- 1943)

l  Bł. Edmund Bojanowski ( 1814- 1871)

l  Bł. Rafał Chyliński (1694 – 1741)

l  Bł. O. Honorat Koźmiński  (1829- 1916)

l  Bł. Stefan Wincenty Frelichowski (1913-1945)

l  Św. Jan Paweł II

l  Św. Jan XXIII

l  Św. Paweł VI

l  Św. Wojciech

l  Św. Krzysztof

l  Św. Augustyn

l  Św. Józef

l  Św. Jan Chrzciciel

l  Św. Apostołowie (Piotr, Andrzej, Jakub, Jan, Filip, Bartłomiej, Tomasz, Mateusz, Tadeusz, Szymon, Maciej, Paweł)

l  Św. Ewangeliści (Mateusz, Marek, Łukasz, Jan)

l  Św. Ludwik Martin

l  Bł. Ludwik Quattrocchi

l  Bł. Carlo Acutis

l  Bł. Stefan Wyszyński

 

                          

Święta

Piątek, XV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Sonda