Dzisiaj jest

środa,
17 kwietnia 2024

(108. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
25509621

Wyszukiwanie

 

 

 

 

 

 

 Brak opisu.

 

 

 

 

TRASA BIAŁA - około 26 km.

 

 

 link do mapki:

KLIKNIJ TUTAJ - MAPKA BIAŁA 26 KM

 

 

TEKST ROZWAŻAŃ do pobrania: 

 

KLIKNIJ TUTAJ - BIAŁA

 

 

TRASA CZERWONA - około 7 km.

 

link do mapki:

Ew

KLIKNIJ TUTAJ - MAPKA CZERWONA 7 KM

 

 

TEKST ROZWAŻAŃ do pobrania: 

 

K

KLIKNIJ TUTAJ - CZERWONA

 

 

 

PRZECZYTAJ - ZANIM WYRUSZYSZ !

 

 

Nocna Droga Krzyżowa jest formą przeżywania duchowości Męki Pańskiej. Nie jest to pielgrzymka, a indywidualna forma modlitwy (wykluczony jest np. śpiew pieśni pasyjnych). Ma ona charakter dobrowolnej praktyki religijnej i polega na pokonaniu późnym wieczorem i nocą określonej trasy, podczas której rozważa się poszczególne stacje drogi krzyżowej. Idąc tą drogą krzyżową przyjmujesz na siebie wszelkie ryzyko związane z przejściem trasy. Osoby niepełnoletnie mogą przejść trasę tylko pod opieką osoby dorosłej. Zgodnie z prawem przejście Nocną Drogą Krzyżową ma charakter długiego, indywidualnego przejścia.

Duszpasterze parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie nie biorą odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób biorących udział w Nocnej Drodze Krzyżowej. Każdy wyrusza na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie muszą iść pod opieką osoby dorosłej.

Nocna Droga Krzyżowa rozpoczyna się przy Bazylice w Trzemesznie, każdy uczestnik rozpoczyna ją indywidualnie lub w małej grupie. Uczestnicy otrzymują trasę drogi, ze wskazówkami jej przejścia oraz zaznaczeniem poszczególnych stacji. Otrzymują również rozważania, które pomogą w przeżyciu Drogi Krzyżowej. W tym roku zarówno mapa jak i rozważania będą do pobrania ze strony parafii w Trzemesznie.

 

Zasady ogólne:

- W czasie drogi obowiązuje reguła milczenia. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest odczytanie rozważań na głos i modlitwa przy każdej stacji w taki sposób by nie przeszkadzać innym– dotyczy to osób idących w małej grupie. Idziemy samemu lub w małych grupach – do 10 osób.- Jednym z kluczowych elementów jest bezpieczeństwo. Zadbaj o to, by być dobrze widocznym (kamizelka odblaskowa, inne odblaski)! Pamiętaj, że nocny marsz zwiększa ryzyko związane z poruszeniem się po drogach.- Na trasie, a szczególnie na fragmencie trasy prowadzącej poboczem jezdni należy zachować szczególną ostrożność i przepisy ruchu drogowego. Poruszać się można w grupach mniejszych niż 10-cio osobowe.- W kilku miejscach trasa może być błotnista i śliska.

 

Przed drogą koniecznie: - przygotuj prowiant na około: TRASA CZERWONA 1,5 godziny drogi/ TRASA BIAŁA 6 godzin drogi  (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę). Pamiętaj także, iż zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i zmęczenie podczas drogi. - weź ze sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w wielu miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,  - miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową) z dodatkowym zestawem baterii, odblaski (obowiązkowo kamizelkę odblaskową), - sprawdź lokalną prognozę pogody, - poinformuj bliskich o planowanym wyjściu, - zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi.   

 

Warto: - przygotować sobie własny drewniany krzyż oraz koszulkę foliową do zabezpieczenia rozważań. - można mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking),

 

Zapisy w kaplicy św. Faustyny do 6.03.  lub przez poniższy formularz:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScR1xSM3NyKDzrERc6gpwldcJ_krfG4j3pDWJzIIu5RNXbpFQ/viewform?usp=sf_link

 

Mają one na celu tylko i wyłącznie możliwość przygotowania odpowiedniej liczby materiałów zawierających rozważania i mapę trasy.

 

Oczywiście osoby niezapisane również będą mogły wziąć udział, z zastrzeżeniem, że może nie wystarczyć materiałów.

 

Nocna Droga Krzyżowa wokół Trzemeszna rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 20.00 w Bazylice.

 

Zakończenie indywidualnie, wg wytycznych trasy.  

 

 

Święta

Środa, III Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni

Sonda