Dzisiaj jest

wtorek,
06 grudnia 2022

(340. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
21271857

Wyszukiwanie

 

 

Bierzmowanie 2024  I rok przygotowań

 odpowiedzialny --> ks. Łukasz Jaworski

 

* Kandydatami do sakramentu Bierzmowania są uczniowie, którzy w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczynają naukę w klasie ósmej.

* Kandydatami mogą być uczniowie klas I szkół średnich, jeżeli nie udało im się uzyskać promocji do II etapu przygotowań.

* Kod QR zapraszający do Grupy na Facebooku. 

Nazwa grupy " Bierzmowanie Misja2024 "

 

Co przed nami? (do końca roku kalendarzowego 2022)

 

 Spotkanie - III Katecheza(obecność obowiązkowa! pamiętać o ewentualnych usprawiedliwieniach)

Proszę pamiętać o zalegających, nieprzyniesionych formularzach zgłoszeniowych.

Młodzież męska:  klasy 8c(SP1), 8d(SP1), 8e(SP1), 8f(SP1), 8a(SP2) 

                                                              --> ZMIENIONA GODZINA !!
                                                                                     14.11.22 r. g. 19.35 
(kaplica św. Faustyny) 

                                                                                                 WEJŚCIE PRZEZ PLEBANIĘ

                          klasy 8a(SP1), 8b(SP1), 8b(SP2) 

                                                             --> Poniedziałek 14.11.22 r. g. 18.45 (kaplica św. Faustyny)

                                                                                                                                      WEJŚCIE PRZEZ PLEBANIĘ

 

Młodzież żeńska: klasy 8a(SP1), 8c(SP1)8a(SP2) 

                                                             --> Wtorek 15.11.22 r. g. 15.45 (kaplica św. Faustyny)

                                                                                                                                     WEJŚCIE PRZEZ PLEBANIĘ

                         klasy 8b(SP1), 8f(SP1), 8b(SP2) 

                                                             --> Wtorek 15.11.22 r. g. 16.45 (kaplica św. Faustyny)

                                                                                                                                     WEJŚCIE PRZEZ PLEBANIĘ

                         klasy 8d(SP1), 8e(SP1)             

                                                       --> Wtorek 15.11.22 r. g. 18.45 (kaplica św. Faustyny)

                                                                                                                                     WEJŚCIE PRZEZ PLEBANIĘ

Trzemżal 

               --> Środa 16.10.22 r. g. 17.45 (po mysz o 17.00 - Plebania Trzemżal)

 

 

 

Spotkanie - Nawiedzenie Matki Bożej w kopii obrazu jasnogórskiego (w dniach 4-5 grudnia, godzina Mszy będzie podana)

 

Co już było?  (a wypadałoby ewentualnie usprawiedliwić...)

1) Spotkanie organizacyjna dla kandydatów i ich rodziców w poniedziałek 5 września 2022 r. o godz. 18.30 w Bazylice. 

 Młodzież otrzymała formularze zgłoszeniowe oraz książeczki kandydata.

 

2) I Katecheza z rozjaśnieniem zasad i określeniem celu przygotowań (przyjaźń z Jezusem Chrystusem) w dniach 26-27 września 2022 r.

 

3) II Katecheza z wyjaśnieniem różnicy błogosławieni/święci, wskazaniem miejsc spotkania Pana Boga, przybliżeniem metody medytacji tajemnic różańca w dniach 14-15 października 2022 r. 

 

3b) Noc Świętych z przybliżeniem błogosławionych Elżbiety Róży Czackiej i Stefana Wyszyńskiego 31 października. 

ŚWIĘCI I BŁOGOSŁAWIENI - PATRONOWIE BIERZMOWANIA

 

 

l  Najświętsza Maryja Panna (Maria)

l  Św. Faustyna Kowalska(1905-1938)

l  Św. Urszula Ledóchowska(1865- 1939)

l  Św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897)

l  Św. Teresa z Avilla (1515- 1582)

l  Św. Joanna Beretta Molla(1922- 1962)

l  Św. Edyta Stein (1891-1942)

l  Św. Bernadetta Soubirous    (1844-1879)

l  Św. Joanna d' Arc (1412- 1431)

l  Św. Małgorzata Maria Alacoque   (1647-1690)

l  Św. Maria Goretti (1890- 1902)

l  Św. Rita (1360-1434)

l  Św. Monika (332-387)

l  Św. Katarzyna Laboure (1806- 1876)

l  Św. Agata zm.251

l  Św. Agnieszka zm. 304 

l  Św. Cecylia

l  Św. Beata zm. 277

l  Św. Anna   

l  Św. Weronika

l  Św. Maria Magdalena

l  Św. Helena

l  Św. Zelia Martin

l  Św. Kinga

l  Św. Matka Teresa z Kalkuty(1910-1997)

l  Bł. Aniela Salawa (1881- 1922)

l  Bł. Maria Karłowska

l  Bł. Karolina Kózkówna (1898-1914)

l  Bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (1842- 1902)

l  Św. Zelia Martin

l  Bł. Maria Quattrocchi   

Ł Bł. Józefina Bakhita

   Bł. Elżbieta Róża Czacka                            

      

l  Św. Adam Chmielowski(Brat Albert) (1845-1916)

l  Św. Rafał Kalinowski (1835- 1907)

l  Św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941)

l  Św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

l  Św. Stanisław Kostka (1550- 1568)

l  Św. Andrzej Bobola ( 1591- 1657)

l  Św. O. Pio (1887-1968)

l  Św. Jan Bosko (1815-1888)

l  Św. Ignacy z Loyoli (1491- 1556)

l  Św. Jan od Krzyża (1542-1591)

l  Św. Jan Maria Vianney zm. 1859

l  Św. Jan Kanty (1390- 1473)

l  Św. Wincenty Pallotti (1795- 1850)

l  Św. Wincenty a Paulo (1581- 1660)

l  Św. Dominik Savio ur. 1842

l  Św. Franciszek Salezy (1567-1662)

l  Św. Franciszek z Asyżu (1181-1226)

l  Św. Franciszek Ksawery(1506- 1552)

l  Św. Karol Boromeusz (1538- 1584)

l  Św. Jan Berchmans(1599- 1621)

l  Św. Josemaria Escriva (1902-1975)

l  Św. Mikołaj ur. 270

l  Św. Marcin ur. 317                 

l  Bł. Michał Kozal (1893- 1943)

l  Bł. Edmund Bojanowski ( 1814- 1871)

l  Bł. Rafał Chyliński (1694 – 1741)

l  Bł. O. Honorat Koźmiński  (1829- 1916)

l  Bł. Stefan Wincenty Frelichowski (1913-1945)

l  Św. Jan Paweł II

l  Św. Jan XXIII

l  Św. Paweł VI

l  Św. Wojciech

l  Św. Krzysztof

l  Św. Augustyn

l  Św. Józef

l  Św. Jan Chrzciciel

l  Św. Apostołowie (Piotr, Andrzej, Jakub, Jan, Filip, Bartłomiej, Tomasz, Mateusz, Tadeusz, Szymon, Maciej, Paweł)

l  Św. Ewangeliści (Mateusz, Marek, Łukasz, Jan)

l  Św. Ludwik Martin

l  Bł. Ludwik Quattrocchi

l  Bł. Carlo Acutis

l  Bł. Stefan Wyszyński

 

                          

Święta

Wtorek, II Tydzień Adwentu
Rok A, I
Dzień Powszedni albo wsp. św. Mikołaja, biskupa

Sonda