Dzisiaj jest

środa,
13 listopada 2024

(318. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
26928534

Wyszukiwanie

ROK 2015

Boże Narodzenie 2015

Pasterka w 2015 r. – Świętym Roku Miłosierdzia – miała szczególnie uroczysty charakter. Przewodniczył jej Ks. Biskup Senior Bogdan Wojtuś, który podkreślił w homilii, że przez zesłanie swojego Syna na świat, Bóg Ojciec okazuje ludzkości swoje Miłosierdzie.

 

13.12.2015 r. – Otwarcie Bramy Miłosierdzia

8 grudnia 2015 r. Ojciec św. Franciszek rozpoczął Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia otwierając Bramę Miłosierdzia w Bazylice św. Piotra w Rzymie. W 3 Niedzielę Adwentu, 13 grudnia Bramy Miłosierdzia zostały otwarte w innych rzymskich bazylikach oraz w katedrach i w kościołach wyznaczonych przez biskupów wszystkich diecezji na świecie. W tych kościołach w Świętym Roku Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny. Jednym z takich kościołów, wyznaczonych przez Ks. Prymasa Wojciecha Polaka, została nasza bazylika. Obrzędu otwarcia Roku Świętego i Bramy Miłosierdzia dokonał Ks. Proboszcz Piotr Kotowski 13 listopada 2015 r. w czasie Mszy św. o godz. 11.30.

 

31.10.2015 r. – Noc Świętych

Wieczór poprzedzający uroczystość Wszystkich Świętych od kilku lat przeżywamy jako Noc Świętych. Tym razem spotkanie ze świętymi miało miejsce w gmach Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. W auli szkoły zebrali się dorośli i dzieci przebrane za znanych świętych. Najpierw obyło się przedstawienie przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 ukazujące św. Faustynę. Następnie wystąpiła młodzież ze Wspólnoty „Exodus”, a potem rozpoczął się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci zorganizowany przez młodzież z „Exodusu”. Starsi w tym czasie oglądali film o św. Charbelu.

 

 

25.09 – 27.09.2015 r. – Pielgrzymka do Krakowa i Wadowic

W dniach: 25 – 27 września odbyła się parafialna pielgrzymka śladami Jana Pawła II do Krakowa i Wadowic.

Pierwszego dnia pielgrzymi z Ks. Proboszczem dotarli przed godziną 15.00 do Karkowskich Łagiewnik, gdzie w bazylice Miłosierdzia Bożego uczestniczyli w Godzinie Miłosierdzia, Koronce i we Mszy św. Następnie uczestnicy pielgrzymki zwiedzili sanktuarium, ucałowali relikwie św. siostry Faustyny i udali się na nocleg.

Następnego dnia po śniadaniu udali się do Sanktuarium Jana Pawła II, gdzie uczestniczyli we Mszy św. i zwiedzili świątynię. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Wzgórza Wawelskiego i spacer z przewodnikiem Traktem Królewskim do Krakowskiego Rynku. Obowiązkowym punktem spaceru było spojrzenie na „okno papieskie” w budynku krakowskiej Kurii. Spacer ulicami Krakowa odbył się w strugach deszczu. Pomimo niesprzyjającej pogody, wrażeń i duchowych przeżyć było wiele.

W ostatnim dniu po śniadaniu pielgrzymi przejechali do Wadowic, gdzie zwiedzili Muzeum Jana Pawła II w jego domu rodzinnym, gdzie Karol Wojtyła przyszedł na świat i spędził swoje dzieciństwo. W wadowickiej bazylice trzemesznianie uczestniczyli we Mszy św., po której nie mogło zabraknąć degustacji papieskich kremówek. I tak nadszedł czas na powrót do domu. Jeszcze tylko po drodze krótka modlitwa na Jasnej Górze i w późnych godzinach wieczornych dotarliśmy do domu.

 

13.09.2015 r. – Festyn Parafialny

W niedzielę, 13 września odbyły się dożynki i V Parafialny Festyn Rodzinny.

Po dożynkowej Mszy św., w czasie której rolnicy z parafii dziękowali Panu Bogu za plony i prosili o dalsze błogosławieństwo, wszyscy przeszli z bazyliki na pobliskie boisko Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, gdzie śpiewem Koronki do Miłosierdzia Bożego rozpoczął się Festyn mający na celu radosne chwalenie Pana Boga i integrację wspólnoty parafialnej, a także zebranie środków na przyszłoroczny wakacyjny wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia.

Jak każdego roku, na starszych i młodszych czekało wiele atrakcji: konkurs piosenki religijnej, konkursy sportowe i plastyczne, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, przejażdżki konne, stoiska z grochówką, chlebem ze smalcem, ciastem, kawą, herbatą i zimnymi napojami. Parafialna wspólnota młodzieży Exodus zorganizowała stoisko Światowych Dni Młodzieży, na którym sprzedawano gadżety, z których dochód jest przeznaczony na „bilet dla brata”. Można było kupić kiełbasę z grilla, popcorn i watę cukrową oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Na zakończenie wystąpił ewangelizacyjny zespół muzyczny Sacrum z Gniezna. Wielkie powodzenie miała loteria fantowa, w której główną wygraną stanowiło miejsce na parafialną pielgrzymkę śladami św. Pawła do Grecji, która odbędzie się w 2016 r.

Słoneczna pogoda zachęciła trzemeszeńskich parafian, którzy tłumnie przybyli na wspólną zabawę. Na zakończenie proboszcz, ks. Piotr Kotowski, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kolejnego już festynu.

 

30.08.2015 r. – Odpust św. Augustyna i poświęcenie dzwonów

Tegoroczny odpust ku czci św. Augustyna miał szczególny charakter, ponieważ stał się okazją do poświęcenia nowych dzwonów. Dwa dzwony odlano w Ludwisarni Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Większy dzwon o wadze 700 kg otrzymał imię Augustyn, a mniejszy ważący 420 kg – Jan Paweł II. Uroczystości przewodniczył Ks. Biskup Krzysztof Wętkowski, który sprawował Mszę św., wygłosił homilię i dokonał poświęcenia dzwonów. Obecny był Wizytator Polskiej Prowincji Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, Ks. Marian Szczecina. Warto przypomnieć, że Kanonicy Regularni Laterańscy, to zakon żyjący według reguły św. Augustyna, który był obecny w Trzemesznie od XII do XVII wieku. Na dzwonie Augustyn widnieje herb zakonu.

 

 

28.07.-06.08.2015 r. - Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę

                                                                         "Błogosławieni czystego serca"

W dniach od 28 lipca do 6 sierpnia kilkanaście osób z naszej parafii pielgrzymowało pieszo na Jasną Górę. Pielgrzymi z Trzemeszna dołączyli do grupy promienistej wychodzącej z parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu.  Hasłem tegorocznej pielgrzymki było jedno z ośmiu błogosłwieństw: Błogosławieni czystego serca...".  Podczas drogi pielgrzymi oprócz modlitwy wsłuchiwali się w konferencje, lekturę duchową oraz każdego dnia poznawali nowego świętego. Tegoroczna pielgrzymka stanowiła również duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. 

 

 

16.07 – 24.07.2015 r. – Parafialna Pielgrzymka do Fatimy

W dniach od 16 do 24 lipca 2015 r. odbyła się pielgrzymka do Fatimy w Portugalii i Santiago de Compostela w Hiszpanii, która przebiegała według następującego programu:

Dzień 1

Nocny przejazd do Berlina. Godz. 6.00 wylot z Berlina. Lądowanie w Lizbonie o godz. 8.40. Przejazd do Obidos – spacer po malowniczym miasteczku założonym przez Celtów, a obecnie będącym znakomitym przykładem średniowiecznej zabudowy. Przejazd do Fatimy. Popołudniowy pobyt w Sanktuarium. Obiadokolacja. Udział w procesji różańcowej. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości Mafra zwiedzanie kościoła w zespole klasztorno-pałacowym wzorowanego na pałacu w Escorialu. Następnie przejazd do miejscowości Sintra – jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii - zwiedzanie letniej rezydencji królów portugalskich - okazałej budowli Palácio Nacional. Przejazd na przylądek Cabo da Roca - najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Podziwianie urwistych klifów, gdzie silny wiatr i woda wypływająca ze skały; podrywana wiatrem chlapie na turystów wypatrujących Ameryki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaça – zwiedzanie imponującego opactwa Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury. Dalej przejazd do Nazaré – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5          

Śniadanie. Przejazd do Coimbry - pierwszej stolicy Portugalii. Zwiedzanie katedry oraz słynnej biblioteki uniwersyteckiej. Przejazd do Porto. Zwiedzanie nowoczesnej części miasta, jak również starszej, zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto; zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Obiadokolacja i nocleg w Porto.

Dzień 6          

Śniadanie w hotelu. Całodzienna wycieczka do Santiago de Compostela. Przyjazd do sanktuarium św. Jakuba – nawiedzenie i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Przejście krótkiego odcinka drogi El Camino. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Bragi – nawiedzenie sanktuarium Dobrego Jezusa. Msza Święta. Zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Lizbony.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego, dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Msza Święta w kościele pw. Świętego Antoniego – patrona Portugalii.  Przejazd do dzielnicy Belem gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża. Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima , którego budowa została sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców - Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Objazdowa tura po stolicy Portugalii. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Czas wolny w Lizbonie. Przejazd na lotnisko. Godz. 19.10 wylot w drogę powrotną. Lądowanie w Berlinie o godz. 23.30. Przejazd do Trzemeszna. Zakończenie pielgrzymki.

 

Pielgrzymce przewodniczył Ks. Proboszcz Piotr Kotowski. Jej najważniejszym elementem i – według zgodnej opinii pielgrzymów – największym przeżyciem był czterokrotny udział w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji w sanktuarium w Fatimie. 

 

26.06.-01.07.2015 r. - Letni wyjazd dla dzieci i młodzieży z rodzin wymagających wsparacia

 

W dniach od 26 czerwca do 1 lipca 2015 roku już po raz trzeci zorganizowany został letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin wymagających wsparacia. Dzięki ofriarom zbieranym podczas festynu parafialnego, który odbył sie we wrześniu 2014 roku, dziewiętnaścioro młodych udało się w podróż, aby zwiedzić tym razem atrakcje turystyczne Beskidu Śląskiego. Oprócz górskich wycieczek młodzi mogli zobaczyć skocznie narciarskie w Szczyrku oraz w Wiśle; zwiedzić chatę Kawuloka w Istebnej i tym samym zapoznać się z kulturą żywieczczyzny; oraz zwiedzić muzem koronek koniakowskich w Koniakowie. Niemałą atrakcją była również wizyta w wytwórni filmów rysunkowych w Bielsku Białej. W drodze powrotnej odwiedziliśmy również sanktuarium maryjne na Jasnej Górze. 

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii mogła uczestniczyć w tym wyjeździe składamy serdeczne Bóg zapłać. 

 

 

11.05.2015 r. - Narodziny dzwonu

11 maja w Ludwisarni Jana Felczyńskiego w Przemyślu narodził się  dzwon Augustyn odlany dla trzemeszeńskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP. To trzeci dzwon o tym imieniu w historii Trzemeszna.

Dzwon waży 700 kg i zawiśnie w miejsce poprzedniego o tym samym imieniu, który został odlany na chwałę Boga i Dziewicy Maryi oraz ku czci św. Augustyna w 1849 roku. Był wykonany z materiału jeszcze starszego dzwonu o imieniu Augustyn, odlanego dla trzemeszeńskiego opactwa zakonu kanoników regularnych laterańskich w 1682 roku. Dzwon z 1849 roku wisiał w trzemeszeńskiej dzwonnicy z przerwą na czas II wojny światowej, aż do 2013 roku, kiedy to spadł i pękł. Na nowym dzwonie, który już niebawem zajmie miejsce poprzednika, znajduje się inskrypcja następującej treści: „Imię moje Augustyn. Odlano mnie na większą chwałę Boga i Dziewicy Maryi oraz na cześć św. Augustyna. Na pamiątkę obecności w Trzemesznie kanoników regularnych laterańskich XII - XIX w". Umieszczono tam również herb zakonu kanoników regularnych, nazwę parafii i rok 2015.

Dzwon Augustyn był odlewany razem z dzwonem o imieniu Mieszko i Dobrawa, zamówionym przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy z okazji 1050. rocznicy Chrztu Poski, która przypada w 2016 r.

W narodzinach dzwonów uczestniczyli: Prymas Polski abp Wojciech Polak i metropolita przemyski abp Józef Michalik. W uroczystości wzięła udział delegacja parafii z proboszczem ks. Piotrem Kotowskim. Poświęcenia dzwonu o imieniu Augustyn oraz drugiego, mniejszego dzwonu o wadze 420 kg o imieniu Jan Paweł II, dokona Ks. Bp Krzysztof Wętkowski w czasie odpustu ku czci św. Augustyna 30 sierpnia tego roku.

 

02.05.2015 r. - Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Dnia 02.05.2015 r. nasza Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie obroniła 2. miejsce w XI Parafiadzie Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników oraz opiekunów, którzy zgodzili się swoim udziałem uświetnić ten piękny dzień. Na parafialnym facebooku zamieszczamy wyniki naszych zawodników oraz zdjęcia z największej diecezjalnej imprezy sportowej. Cała Parafia dziękuje za piękne reprezentowanie naszej wspólnoty !!!

Zobacz więcej

 

02.04 - 04.04.2015 r. - Triduum Paschalne

Triduum Paschalne, to najważniejszy czas w roku liturgicznym, w którym przeżywamy Mękę, Śmierć i Zmatwychwstanie Jezusa Chrystusa. W naszej parafii, tak jak w całej wspólnocie Kościoła, dni Triduum są obvchodzone szczególnie uroczyście. 

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 sprawowana była Msza Wieczerzy Pańskiej przypominająca Ostatnią Wieczerzę, kiedy Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii i kapłaństwa. Uroczystą Mszę św. sprawowali wszyscy kapłani pracujący w naszej parafii i zaproszony ks. Przemysław Grzybowski z Rzymu, który wygłosił homilię. Uroczystości przewodniczył ks. prob. Piotr Kotowski. Wielki Czwartek jest świętem kapłanów i z tej okazji delegacja Parafian złożyła życzenia wszystkim księżom. Przy wyjściu z kościołą można było wziąć kartkę z imieniem księdza, za którego osoba włączająca się w akcję strony kaplani.pl zobowiązywała się modlić przez 30 dni. Po wielkoczwartkowej liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do tzw. ciemnicy upamiętniającej modlitwę Pana Jezusa w Ogrócu oraz jego skazanie na śmierć i więzienie.

W Wielki Piątek, upamiętniający Mękę Pańską, od godz. 08.00 trwała adoracja w ciemnicy. O 10.00 odbyła się Droga Krzyżowa, o 15.00 rozpoczęła się nowenna do Bożego Miłosierdzia, a o 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej, której przewodniczył ks. Radosław Tuszyński, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Kubaszewski. Po liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu Pańskiego, gdzie trwała adoracja do godz. 23.00.

Wielka Sobota, to dzień adoracji Jezusa w grobie. Tego dnia parafianie tłumnie przybywali do bazyliki, by poświęcić pokarmy wielkanocne. 

Wigilia Paschalna - głóna uroczystość wielkanocna - rozpoczęła się pod przwodnictwem ks. Proboszcza o godz. 21.0o i miała niezwykle uroczysty charakter. Sprawowali ją wszyscy kapłani z parafii. W czasie tej wielkanocnej liturgii troje dzieci przyjęło sakrament chrztu świętego. Chrzet w Wielką Noc Zmartwychwstania uświadamia nam, że sakrament chrztu św. zanurz nas w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Dzięki temu wchodzimy na drogę zbawienia, które stało się możliwe przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Liturgię wielkanocną zakończyła radosna procesja eucharystyczna na placu przy bazylice.

Zdjęcia z Triduum Paschalnego można zobaczyć w naszej Galerii.

 

18.02 - 01.04.2015 r. – Wielki Post

Tegoroczny Wielki Post rozpoczęły rekolekcje, które poprowadził znany kaznodzieja i rekolekcjonista, dominikanin o. Adam Szustak. Od Środy Popielcowej do soboty głosił homilie na Mszach świętych. W czwartek po wieczornej Eucharystii małżeństwa zgromadzone w bazylice wysłuchały konferencji przeznaczonej dla nich. W piątek o. Adam wygłosił konferencję do młodzieży, która przeżywała swój rekolekcyjny dzień skupienia.

Rekolekcjonista, odwołując się do greckiego tekstu Ewangelii i do komentarzy Ojców Kościoła, w przystępny sposób wyjaśniał Słowo Boże, odnosząc je do życia chrześcijańskiego.

       

W piątek, 20 lutego w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbyło się Wielkopostne Spotkanie Młodych. Wydarzenie to składało się z dwóch części. Pierwsza część spotkania poświęcona była tematyce Ducha Świętego. 70-osobowa grupa młodzieży z Trzemeszna, Gniezna, Kamieńca, Janowca Wlkp i Trzemżala wysłuchała trzech wykładów, głoszonych przez ks. Radosława Tuszyńskiego, które przeplatane były uwielbieniem pieśnią. W przerwach na zebranych czekała ciepła herbata i słodki poczęstunek. O godz. 18:30 rozpoczęło się uwielbienie połączone z modlitwą wstawienniczą, które wypełniło już aulę po brzegi. Następnym punktem programu była konferencja gościa specjalnego – o. Adama Szustaka, który mówił młodym o czystości serca. Konferencja ta oraz wyświetlony po niej film „Karolina” były bezpośrednim przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. 

Wielkopostne Spotkanie Młodych zorganizowała wspólnota „Młodzi bez nazwy”, działająca przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie, a oprawą muzyczną zapewnił parafialny zespół muzyczny „the KING”. W trakcie całego spotkania młodzież mogła również zakupić gadżety akcji „Bilet dla Brata” i zachęcani byli przez wolontariuszy tej akcji do zaangażowania się w organizację ŚDM w wymiarze diecezjalnym.

 

W piątek poprzedzający Niedzielę Palmową młodzież naszej parafii pod kierunkiem ks. Radka i według jego scenariusza wystawiła drugie już Misterium Męki Pańskiej. Uczestnicy pasyjnego spektaklu stali się świadkami ostatnich godzin ziemskiego życia Jezusa rozgrywających się w scenografii trzemeszeńskiej bazyliki i na placu przed świątynią. W misterium, obok gry aktorskiej, pojawiły się również elementy tańca w wykonaniu Artystycznego Zespołu Świerszcze oraz tańca z ogniem i partii śpiewanych.

 

W dniach: 9 – 11 marca odbyły się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Poprowadziły je osoby świeckie ze Wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z Inowrocławia: Barbara i Kamil Wojciechowscy oraz Anna Budzińska, którzy w bardzo żywiołowy sposób przekonywali dzieci o tym, że Jezus jest prawdziwym Superbohaterem i Przyjacielem, że warto Jemu oddać swoje życie, by być szczęśliwym. Spotkania rekolekcyjne odbywały się nie tylko w kościele, ale również w szkole: dzieci pod kierunkiem nauczycieli wykonywały prace plastyczne związane tematycznie z nauką rekolekcyjną, w której uczestniczyły w bazylice.

 

W dniach: 30 marca - 1 kwietnia odbywały się rekolekcje dla uczniów gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, którym przewodniczył ojciec Paweł Gomulak ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Na podstawie Całunu Turyńskiego młodzież mogła zapoznać się z ogromem cierpień Chrystusa w czasie Drogi Krzyżowej i ukrzyżowania, a także wniknąć w tajemnicę Eucharystii.

 

 

Okres Bożego Narodzenia 2014/2015

            W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26.12.2014 r. koncertowały parafialne zespoły muzyczne The KING oraz Aniołki. Licznie zgromadzeni parafianie mogli wysłuchać polskich kolęd w niecodziennych aranżacjach. Wspólne kolędowanie uświetnił występ parafialnej wspólnoty młodzieży, która wystawiła krótką inscenizację pt. Brama do nieba. Koncert był również okazją do promocji płyty z kolędami i pastorałkami, którą trzemeszeńskie zespoły nagrały jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.   

W sobotę 3 stycznia o godz. 19.00 w bazylice trzemeszeńskiej odbył się niecodzienny koncert: wystąpiła znana polska piosenkarka, Halina Frąckowiak. W pierwszej części koncertu artystka zaprezentowała kolędy, które były przeplatane wierszami polskich poetów. Druga część występu była poświęcona św. Janowi Pawłowi II i złożyły się na nią utwory o tematyce religijnej przeplatane tekstami pochodzącymi z przemówień świętego Papieża – Polaka.  Po koncercie były zbierane ofiary na Ochronkę dla Dzieci prowadzoną przez siostry Służebniczki Maryi Niepokalanej w Mogilnie.

 

            18 stycznia po Mszy św. o godz. 15.00 uczniowie Zespołu Szkół w Kruchowie przedstawili w trzemeszeńskiej bazylice jasełka, które przygotowali pod kierunkiem katechetki, p. Aleksandry Winkel.

Święta

Środa, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męcz. Polski

Sonda