Dzisiaj jest

poniedziałek,
26 października 2020

(300. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń:
11868812

Wyszukiwanie

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ MSZY ŚW. Z BAZYLIKI

W NIEDZIELĘ O GODZ. 10.00

NA PARAFIALNYM FACEBOOKU

20 października zmarł Ks. Bp Bogdan Wojtuś, który wielokrotnie bywał w naszej parafii i wielu Parafianom udzielił sakramentu bierzmowania.
Pogrzeb śp. Księdza Biskupa odbył się w sobotę, 24 października w Gnieźnie. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach dziękując Panu Bogu za jego posługę.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...
 

Po wprowadzeniu ograniczeń związanych z epidemią, w strefie czerwonej w kościele może przebywać jedna osoba na 7 m2. W związku z tym informujemy, że w naszej bazylice od 17 października mogą przebywać jednocześnie 154 osoby

(w Trzemżalu 19 osób + 4 osoby na chórze).

Poniżej publikujemy treść dekretu Ks. Prymasa.


W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz nowymi wytycznymi państwowymi, z dniem 17 października br., zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

W tym trudnym czasie proszę wiernych o modlitwę za osoby dotknięte wirusem oraz za wszystkich, którzy pomagają chorym: lekarzy, personel medyczny i służby sanitarne. Jednocześnie apeluję o niesienie pomocy sąsiedzkiej oraz o otwartość i życzliwość wobec potrzebujących.


† Wojciech Polak

Arcybiskup Metropolita GnieźnieńskiPrymas Polski

Osoby starsze, chore lub będące na kwarantannie, które chciałyby skorzystać z pomocy w zrobieniu zakupów, prosimy o kontakt telefoniczny z parafią.

 

Prosimy o modlitwę w intencji zatrzymania epidemii, zdrowia chorych i siły dla pracowników służby zdrowia.

Witamy!

Witamy na stronie parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzemesznie.

 

Nasza parafia należy do Archidiecezji Gnieźnieńskiej i ma tysiącletnią tradycję. XVIII - wieczny kościół parafialny jest nazywany perłą baroku na Szlaku Piastowskim, zawiera zabytki romańskie i cieszy się papieskim tytułem bazyliki mniejszej.

 

Zapraszamy!

 

 

Zwiększenie atrakcyjności i dostępności kulturowej cennego zabytku narodowego - Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzemesznie

Celem projektu jest inwestycja w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu uwzględniająca zachowanie, ochronę, promowanie i rozwój dziedzictwa kulturowego Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Trzemesznie - jednego z ważniejszych punktów na Szlaku Piastowskim. W wyniku realizacji projektu zostanie rozszerzona dotychczasowa działalność kulturalna a także zostaną wprowadzone nowe formy działalności kulturalnej dotychczas nie funkcjonujące. Projekt jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby beneficjentów i stanowi odniesienie do bieżącej sytuacji Wnioskodawcy, polegającej na konieczności przeprowadzenia prac konserwatorskich i robót budowlanych w związku ze złym stanem zabytku i niebezpieczeństwem udostępniania go zwiedzającym.

Całkowita wartość projektu 2 936 368,37

Kwota dofinansowania 2 480 349,61

Święta

Poniedziałek, XXX Tydzień zwykły
Rok A, II
Dzień Powszedni

Sonda