czwartek,

Fot. H. Choniej, P. Majewski

Fot. Ks. P.K., L. Choniej

Fot. K. Kulik

W Uroczystość Objawienia Pańskiego mogliśmy cieszyć się uczestnictwem w Orszaku Trzech Króli. Zapraszamy do oglądania galerii.

Fot. P. Jarmuszkiewicz

Fot. H. Choniej

31 października odbyła się Noc Świętych. Rozpoczęła się koncertem pieśni religijnych w wykonaniu Darii Wójcik (sopran) i Remigiusza Kuźmińskiego (tenor). Następnie młodzież zaprezentowała postaci świętych i sług Bożych. Po adoracji Najśw. Sakramentu i śpiewie litanii do Wszystkich Świętych wszyscy przeszli pod plebanię, a następnie dzieci przebrane za świętych uczestniczyły w Balu Wszystkich Świętych zorganizowanym przez młodzieżową wspólnotę Exodus. [fot. L. Choniej]

W niedzielny wieczór 22 października 2017 roku w Bazylice w Trzemesznie odbył się koncert wokalisty (tenora) Remigiusza Kuźmińskiego - absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki i dyrygentury, artysty związanego z Operą NOVA. Wydarzenie miało miejsce z okazji Wspomnienia Przeniesienia Relikwii św. Wojciecha, oraz Liturgicznego Wspomnienia św. Jana Pawła II. Tenor wykonał repertuar muzyki chrześcijańskiej i literackiej. Publiczność nagrodziła artystę gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

W pierwszą niedzielę miesiąca, po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie, mieliśmy okazję modlić się śpiewając. W nastrój modlitwy uwielbienia wprowadził nas jeden z naszych parafialnych chórów.

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny - 29.05.2017 r.

Święcenie potraw

Fot. L. Krerowicz

Foto K. Kulik

Foto: K. Kulik, P. Majewski

I Komunia św. - Szkoła Podstawowa nr 1

I Komunia św. - Szkoła Podstawowa nr 2

21.04.2016 r. w Trzemesznie gościły Symbole Światowych Dni Młodzieży: krzyż i ikona Matki Bożej; Fot. ks. R. Tuszyński (1-2) ks. D. Poczekaj (3-13)

Wigilia Paschalna i Rezurekcja, 26.03.2016 r., fot. P. Majewski

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę, 26.03.2016 r., fot. P. Majewski

Liturgia Męki Pańskiej, Wielki Piatek, 25.03.2016 r., fot. P. Majewski

Msza Wieczerzy Pańskiej, Wielki Czwartek, 24.03.2016 r., fot. P. Majewski

Misterium Męki Pańskiej 18.03.2016 r.

Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych; Fot. K. Kulik

fot. K. Kulik

Przedstawienie w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1

Przedstawienie w bazylice w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2