Get Adobe Flash player


Ogłoszenia parafialne

      

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.07.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.01.2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Msze św. w dni powszednie, oprócz środy i soboty, są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.
 2. We środę przed Mszą św. o godz. 18.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. Szkoła Słowa Bożego w środę o godz. 18.45 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych;
  2. dla dzieci z zespołu muzycznego we środę o godz. 17.00 w Alumnacie;
  3. dla młodzieży od VI klasy wzwyż, w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016, w piątek o 19.00 w kaplicy św. Faustyny;
  4. dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 1 lutego po Mszy św. o godz. 15.00.
 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 5. Kolęda odbywa się według planu zamieszczonego na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z bazyliki. Jeśli ktoś z ważnych powodów nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, prosimy o indywidualne umówienie się na inny czas.
 6. Wyjazd do Bydgoszczy na operetkę Hrabina Marica nastąpi w najbliższą sobotę, 31 stycznia o godz. 16.45 z pl. Kosmowskiego.
 7. Organizujemy wyjazd na operę Giacoma Pucciniego Madama Butterfly w niedzielę, 1 marca. Koszt wraz z dojazdem 70 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 8. Organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki (w programie również zwiedzanie Pól Grunwaldzkich i sanktuarium w Studzienicznej oraz przeprawa Kanałem Augustowskim). Termin: od piątku do niedzieli 17 – 19 kwietnia. Więcej informacji i zapisy w zakrystii lub Biurze parafialnym.
 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o .
 10.  W minionym tygodniu zmarli śp. Leon Sommer i Maria Łukomska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

18.01.2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 uczniowie Zespołu Szkół w Kruchowie przedstawią w naszej bazylice jasełka. Zapraszamy do udziału.
 2. Msze św. w dni powszednie, oprócz środy i soboty, są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.
 3. We środę przed Mszą św. o godz. 18.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w środę o godz. 13.30 w kaplicy św. Faustyny;
  2. dla dzieci z zespołu muzycznego we środę o godz. 17.00 w Alumnacie.
 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 6. Kolęda odbywa się według planu zamieszczonego na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z bazyliki. Jeśli ktoś z ważnych powodów nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, prosimy o indywidualne umówienie się na inny czas.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8922 zł.
 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o tajemnicach klasztoru w Mogilnie oraz o tym jak przeciwdziałać zagrożeniu poronieniem.
 9. W minionym tygodniu zmarła śp. Barbara Subkus. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 10. W związku z trwającym Synodem Biskupów na temat rodziny – zgodnie z apelem papieża Franciszka – Ksiądz Prymas Wojciech Polak prosi, aby we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji gnieźnieńskiej, w każdą  niedzielę po zakończeniu Mszy św., odmawiana była papieska modlitwa za rodziny i synod. Modlitwa ta powinna trwać do zakończenia Synodu Biskupów w październiku bieżącego roku.  

    

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

11.01.2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Jutro rozpocznie się Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie do 2 lutego w kościele pozostanie żłóbek i jeszcze będziemy śpiewać kolędy.
 2. Zapraszamy dzieci i dorosłych na wspólne śpiewanie kolęd dzisiaj o godz. 16.00 w bazylice.
 3. Msze św. w dni powszednie, oprócz środy i soboty, będą sprawowane w kaplicy św. Faustyny.
 4. We środę przed Mszą św. o godz. 18.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. Dla dzieci z zespołu muzycznego we środę o godz. 17.00 w Alumnacie;
  2. Szkoła Słowa Bożego prowadzona przez ks. prof. Pawła Podeszwę w środę o godz. 18.45 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (temat spotkania: Biblia historią zbawienia).
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 7. W przyszłą niedzielę, 18 stycznia po Mszy św. o godz. 15.00 uczniowie Zespołu Szkół w Kruchowie przedstawią w naszej bazylice jasełka.
 8. Kolęda odbywa się według planu zamieszczonego na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z bazyliki. Jeśli ktoś z ważnych powodów nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, prosimy o indywidualne umówienie się na inny czas.
 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” w nowej szacie graficznej i z nowymi autorami artykułów. Zachęcamy do czytania.
 11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Marian Banaszak, Maria Nawrocka, Marianna Burnos i Ryszard Sarnowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

06.01.2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w Alumnacie.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 3. Kolęda odbywa się według planu zamieszczonego na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z bazyliki.
 4. Składamy serdeczne podziękowanie dyrektorowi i pracownikowi Trzemeszeńskiego Domu Kultury za bezinteresowne wypożyczenie, zainstalowanie i obsługę nagłośnienia na sobotnim koncercie Haliny Frąckowiak. Siostry Służebniczki dziękują za złożone po koncercie ofiary na ochronkę dla dzieci w Mogilnie. Zebrano na ten cel 2300 zł.
 5. Składka z najbliższej niedzieli, 11 stycznia, będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 6. Za chwilę zostaną poświęcone kreda i kadzidło, przygotowane na dzisiejszy dzień przez ministrantów i lektorów, od których będzie można je nabyć przy wyjściu z bazyliki za dobrowolną ofiarę. Dochód przeznaczony będzie na liturgiczną służbę ołtarza. 

 

 

2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

04.01.2015 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We wtorek, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia katolik ma obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze według porządku niedzielnego, począwszy od Mszy św. w poniedziałek o godz. 18.00. W czasie wszystkich Mszy św. odbędzie się poświęcenie kredy i kadzidła, które będzie można nabyć od ministrantów za dobrowolną ofiarę przy wyjściu z bazyliki.
 2. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00 w Alumnacie.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 4. Wielkopolskie Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Opata Michała Kosmowskiego w Trzemesznie zaprasza absolwentów szkoły na spotkanie opłatkowe w piątek, 9 stycznia o godz. 16.30 w auli szkolnej. O godz. 18.00 w bazylice będzie sprawowana Msza św. za zmarłych profesorów i wychowanków szkoły. Wieczorem jest możliwość uczestniczenia w balu. Bliższe informacje w sekretariacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.
 5. Kolęda odbywa się według planu zamieszczonego na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przy wyjściu z bazyliki.
 6. W minionym tygodniu zmarli śp.: Mateusz Puszczykowski, Renata Świątek, Jan Kabaciński i Adrian Bosak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

28.12.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy kolędę – wizytę duszpasterską, która jest okazją do spotkania i rozmowy parafian z duszpasterzami oraz modlitwy za odwiedzanych domowników. Będziemy wdzięczni za podzielenie się spostrzeżeniami dotyczącymi życia naszej wspólnoty parafialnej, a także – w miarę możliwości – za ofiary na naszą parafię.
 2. Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wejściu do bazyliki. Prosimy o zapoznanie się z nim, ponieważ nie będzie podawany w niedzielnych ogłoszeniach. Prosimy także o sprawdzanie planu kolędy krótko przed wyznaczonym terminem, ponieważ mogą w nim być wprowadzone zmiany. Kolejność wpisanych ulic na poszczególnych trasach jest zgodna z kolejnością odwiedzanych mieszkań.
 3. Ofiary, które tradycyjnie są składane ministrantom towarzyszącym księżom na kolędzie, będą zbierane do skarbonki, którą ministranci będą mieli ze sobą. Ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd służy liturgicznej.
 4. W ostatnim dniu roku kalendarzowego, który przypada w środę, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynno – błagalne. Zapraszamy do udziału, by podziękować Panu Bogu za Jego Opatrzność nad nami w mijającym roku i poprosić o błogosławieństwo w Nowym Roku 2015.
 5. 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze świąteczne 31 grudnia o 18.00 oraz 1 stycznia według porządku niedzielnego oprócz Mszy o 07.00, której nie będzie.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  1. spowiedź dla dzieci i młodzieży w piątek o godz. 15.00;
  2. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;
  3. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;
  4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, potem adoracja do godz. 08.30.
 7. W styczniu nie odwiedzimy chorych z okazji I soboty miesiąca.
 8. W najbliższą sobotę, 3 stycznia w bazylice odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu znanej piosenkarki, Haliny Frąckowiak. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny. W czasie koncertu będą zbierane ofiary, które artystka przekaże na utrzymanie ochronki dla dzieci, prowadzonej przez siostry Służebniczki w Mogilnie. Serdecznie zapraszamy.
 9. Spotkanie opłatkowe Wspólnot Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja i Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się 1 stycznia o godz. 16.00 w Alumnacie.
 10. Osoby zapisane na wyjazd na operetkę Hrabina Marica dnia 31 stycznia, są proszone o wpłacanie 80 zł oraz podanie nr. Pesel.
 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego” oraz Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 12. W minionym tygodniu zmarła śp. Krystyna Walter. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

 

ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

26.12.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj zapraszamy na koncert kolęd naszych parafialnych zespołów wraz z jasełkami w wykonaniu młodzieży. Koncert rozpocznie się w bazylice o godz. 16.00.
 2. W najbliższą niedzielę, 28 grudnia rozpoczniemy kolędę, której plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wejściu do bazyliki. Prosimy o zapoznanie się z nim, ponieważ nie będzie podawany w niedzielnych ogłoszeniach.
 3. Urząd Miejski Trzemeszna zaprasza napromocję publikacji pt. „Karty z dziejów Trzemeszna. Wybór źródeł z Archiwum Archidiecezjalnego, część I”. W publikacji znajdują się m.in. przetłumaczone z języka łacińskiego protokoły z posiedzeń kapituły klasztoru kanoników regularnych w Trzemesznie i kronika parafialna prowadzona przez ks. Napoleona Tomaszewskiego. Początek w sobotę, 27 grudnia o godz. 11.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy (dawniejszy szpital św. Łazarza).
 4. Osoby zapisane na wyjazd na operetkę Hrabina Marica dnia 31 stycznia, są proszone o wpłacanie 80 zł oraz podanie nr. PESEL. Jest jedno wolne miejsce, na które można zapisać się w zakrystii.
 5. Informujemy, że zabytkowe meble z miejsca przewodniczenia liturgii – fotel i taborety – są oddane do pracowni konserwatorskiej w celu ich renowacji.
 6. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego”, a w nim m.in. artykuły o różnych wymiarach Bożego Narodzenia, a także wywiady: z piosenkarką Moniką Kuszyńską o wartości, jaką stanowią dla niej rodzina i przyjaciele i o znaczeniu wiary w jej życiu oraz z Krzysztofem Hołowczycem o Dakarze, rodzinie i Bogu. Jest też do nabycia Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci.
 7. Dzisiaj przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki narzecz Oddziału Dziecięcego szpitala w Gnieźnie oraz V Oddziału Hematologiczno - Onkologicznego Dzieci Starszych w Poznaniu, na który trafiają często dzieci z Powiatu Gnieźnieńskiego. Zbiórkę organizuje Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci. Oprócz ofiar pieniężnych można przekazać maskotki, zabawki, słodycze, kubki i talerzyki. Bliższeinformacje u wolontariuszy, którzy przeprowadzają dzisiejszą zbiórkę. 

 

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25.12.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby przychodzący na światSyn Boży, który przynosi zbawienie i zaprasza nas do wspólnoty z sobą, rodził się w naszych sercach każdego dnia. Niech przeżycie Świąt Bożego Narodzenia będzie umocnieniem naszej wiary w Jezusa Chrystusa, a nasze życie niech będzie radosnym świadectwem o Bożej miłości objawionej w Słowie, które stało się Ciałem.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół i liturgię na dzisiejszą Uroczystość.
 2. Dzisiaj (w pierwsze święto) nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
 3. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę.
 4. W drugie święto zapraszamy na koncert kolęd naszych parafialnych zespołów wraz z jasełkami w wykonaniu młodzieży. Koncert rozpocznie się w bazylice o godz. 16.00.
 5. W najbliższy piątek, przypadający w drugi dzień świąt, nie ma postu.
 6. Urząd Miejski Trzemeszna zaprasza napromocję publikacji pt. „Karty z dziejów Trzemeszna. Wybór źródeł z Archiwum Archidiecezjalnego, częśćI”. W publikacji znajdują się m.in. przetłumaczone z języka łacińskiego protokoły z posiedzeń kapituły klasztoru kanoników regularnych w Trzemesznie i kronika parafialna prowadzona przez ks. Napoleona Tomaszewskiego.Podczas spotkania prelekcję wygłosiks. dr Michał Sołomieniuk,Dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. Początek w sobotę, 27 grudnia o godz. 11.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy (dawniejszy szpital św. Łazarza).
 7. W niedzielę, 28grudnia rozpoczniemy kolędę, której plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wejściu dobazyliki. Prosimy o zapoznanie się z nim, ponieważ nie będzie podawany w niedzielnych ogłoszeniach.

  

 

4 NIEDZIELA ADWENTU

21.12.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na ostatnie Roraty w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.
 2. We wtorek po Roratach będzie można zabrać do domu ogień betlejemski, który przyniosą harcerze. W tym celu należy zabrać do kościoła znicz.
 3. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów i lektorów w poniedziałek o godz. 12.00 w Alumnacie.
 4. Próba dziecięcego zespołu muzycznego w poniedziałek o 16.00 w domku przy plebanii.
 5. Próba chóru we wtorek o godz. 18.00 w bazylice.
 6. W środę wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko rano o godz. 06.30 i 07.00 w kaplicy św. Faustyny. Wieczornej Mszy św. nie będzie.
 7. Wieczorem w gronie bliskich zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Nie zapomnijmy, aby rozpocząć ją od przeczytania fragmentu 2 rozdziału Ewangelii św. Łukasza opisującego narodzenie Pana Jezusa.
 8. Uroczysta Pasterka o północy.
 9. W I święto Bożego Narodzenia Msze święte tak jak w niedzielę, oprócz Mszy o godz. 07.00, której nie będzie.
 10. W drugi dzień świąt serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów o godz. 16.00. W łączności z koncertem jasełka w wykonaniu młodzieży.
 11. Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii. Ponieważ mogą być w nim wprowadzane zmiany, prosimy o ponowne sprawdzenie go przed wyznaczonym terminem kolędy. Prosimy też zwracać uwagę na godziny rozpoczęcia kolędy w poszczególne dni. Dla osób, które nie mają dostępu do Internetu, plan kolędy jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z bazyliki.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących wsparcia. Było ich 156. Niech Pan Bóg wynagrodzi ten gest chrześcijańskiego miłosierdzia.
 13. Spotkanie opłatkowe Wspólnot Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci, Civitas Christiana, Rodziny Radia Maryja i Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się 1 stycznia o godz. 16.00, a dla Żywego Różańca – 6 stycznia.
 14. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9 tys. zł. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1014 zł.
 15. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne, świece Caritas, sianko i płytę z kolędami w wykonaniu naszych zespołów.
 16. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”. 

 

3 NIEDZIELA ADWENTU

14.12.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W czasie Adwentu zapraszamy na Mszę św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwaną Roratami, która jest sprawowana od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek rano o 06.15.
 2. Po porannych roratach w piątek zapraszamy dzieci i młodzież na śniadanie do domku przy plebanii.
 3. Od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, lecz o 17.00.
 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 16.30 w bazylice;
  2. dla młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach katechezy przedmałżeńskiej w poniedziałek według grafiku na fb;
  3. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafialnej;
  4. dla ministrantów i lektorów w środę o 18.00 w Alumnacie;
  5. dla Młodzieży bez nazwy w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;
  6. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.00 w Alumnacie.
 5. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Słowa Bożego w środę o godz. 18.00; UWAGA, zmiana miejsca: spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.
 6. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 16.45.
 7. Spowiedź adwentowaw naszej parafii będzie miała miejsce w najbliższą sobotę 20 grudnia w godz.: 10.00 – 12.00, 15.00 – 16.30 oraz 17.15 – 19.00. Prosimy nie planować przystąpienia do spowiedzi w innym terminie, ponieważ takiej możliwości nie będzie.
 8. Pasterka w naszej parafii będzie sprawowana tradycyjnie o północy.
 9. Na stronie internetowej parafii zamieszczony jest plan kolędy. Jeśli są w nim jakieś błędy lub nieścisłości, prosimy o informację.
 10. Po Mszy św. w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę oraz świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci oraz płytę z kolędami w wykonaniu naszych parafialnych zespołów: starszych i dzieci (cena płyty: 10 zł.; dochód będzie przeznaczony na funkcjonowanie zespołów). Od ministrantów można nabyć przygotowane przez nich sianko na stół wigilijny (dochód przeznaczony na wakacyjny wyjazd ministrantów).
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.
 13. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na Kościół na Wschodzie. 

 

2 NIEDZIELA ADWENTU

07.12.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W czasie Adwentu zapraszamy na Mszę św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwaną Roratami, która w tym tygodniu będzie sprawowana od wtorku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek rano o 06.15.
 2. Po porannych roratach w piątek zapraszamy dzieci i młodzież na śniadanie do domku przy plebanii.
 3. W poniedziałek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. W czasie Mszy o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Prosimy, aby dzieci przyszły razem z rodzicami.
 4. Od wtorku do piątku nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, lecz o 17.00.
 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  2. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 16.30 w bazylice;
  4. dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek o godz. 18.15 na plebanii;
  5. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
  6. dla młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach katechezy przedmałżeńskiej w poniedziałek według grafiku zamieszczonego na Facebooku;
  7. dla Młodzieży bez nazwy w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii;
  8. oaza dla młodzieży w piątek o 19.00 w Alumnacie;
  9. dla ministrantów i lektorów w sobotę o 13.00 w Alumnacie
  10. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.00 w Alumnacie.
 6. Adwentowy dzień skupienia dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich chętnych rozpocznie się w kaplicy św. Faustyny w środę, 10 grudnia o godz. 10.00. Szczegółowy program dnia skupienia jest wywieszony w gablocie.
 7. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 16.45.
 8. Ze świąteczną posługą sakramentalną do chorych udamy się w najbliższą sobotę, 13 grudnia.
 9. Spowiedź adwentowa w bazylice będzie miała miejsce 20 grudnia.
 10. Zapraszamy do udziału w akcji „paczka świąteczna”. Po Mszy św. w zakrystii można jeszcze wylosować karteczkę z numerem przyporządkowanym konkretnej rodzinie, dla której będziemy mogli przygotować paczkę na święta Bożego Narodzenia. Prosimy o dostarczenie paczek na plebanię do dnia 10 grudnia (nie później!). Na paczce prosimy umieścić duży i czytelny numer.
 11. Po Mszy św. w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę oraz świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.
 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci.
 13. Przy wyjściu z bazyliki od ministrantów i lektorów będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę przygotowane przez nich sianko. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii.
 14. Dzisiaj przed bazyliką odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach.
 15. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 16. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do skarbonek na Kościół na Wschodzie.
 17.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Marianna Grzybowska i Janusz Pilarowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

1 NIEDZIELA ADWENTU

30.11.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na spotkanie z przychodzącym do nas Chrystusem w Święta Bożego Narodzenia, a także przypomina, że Chrystus przyjdzie po raz drugi na ziemię w dniu Sądu Ostatecznego. Aby to spotkanie było radosne, należy się do niego przygotowywać przez całe życie poprzez ciągłe nawracanie się, a więc odwracanie się od grzechu i podążanie za Chrystusem, naszym Panem i Zbawicielem.
 2. W czasie Adwentu zapraszamy na Mszę św. ku czci Najśw. Maryi Panny, zwaną Roratami, która będzie sprawowana od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, a w piątek rano o 06.15.
 3. Po porannych roratach w piątek zapraszamy dzieci i młodzież na śniadanie do domku przy plebanii.
 4. W okresie Adwentu od poniedziałku do piątku nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, lecz o 17.00.
 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek o godz. 18.15 na plebanii;
  2. dla rodziców ministrantów w piątek o godz. 18.00 w Alumnacie.
  3. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
  4. dla młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach katechezy przedmałżeńskiej w poniedziałek i sobotę według grafiku zamieszczonego na Facebooku;
  5. dla młodzieży od klasy VI szkoły podstawowej wzwyż pierwsze w nowym roku duszpasterskim spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży ‘2016, w piątek o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny. Na spotkanie prosimy zabrać swoje smartfony;
  6. Szkoła Słowa Bożego w środę o godz. 18.00;
  7. próba chóru parafialnego w piątek o godz. 18.00 w Alumnacie;
  8. dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 15.00 (intencje na grudzień można odebrać w zakrystii).
 6. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  1. Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i starszej w czwartek o godz. 16.00;
  2. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 16.00;
  3. Nabożeństwo w intencji powołań w czwartek po Mszy św. o 17.00;
  4. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 17.00;
  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;
  6. chorych odwiedzimy 13 grudnia.
 8. Zapraszamy do udziału w akcji „paczka świąteczna”. Po Mszy św. w zakrystii można wylosować karteczkę z numerem przyporządkowanym konkretnej rodzinie, dla której będziemy mogli przygotować paczkę na święta Bożego Narodzenia. Chodzi przede wszystkim o żywność (mąka, olej, cukier, słodycze dla dzieci itp.). Chcemy dotrzeć do rodzin potrzebujących pomocy, a zwłaszcza do tych, których bieda jest ukryta. Tradycyjnie wszystko odbywa się anonimowo (na kartce jest tylko informacja o liczbie osób w rodzinie i wieku dzieci). Prosimy o dostarczenie paczek na plebanię do dnia 10 grudnia (nie później!), a pomocnicy św. Mikołaja przekażą je pod właściwy adres. Na paczce prosimy umieścić duży i czytelny numer.
 9. Po Mszy św. w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne za dobrowolną ofiarę oraz świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym. Mała świeca: 6 zł, duża: 12 zł.
 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci oraz gazetka parafialna redagowana przez naszą młodzież, z której dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę od ministrantów będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę przygotowane przez nich sianko do żłóbka.
 12. Kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielicach odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 grudnia w godz. 8.30 - 12.30 przed bazyliką.
 13.  Jest już opinia w sprawie średniego dzwonu, który w ubiegłym roku zerwał się i spadł: po dokładnych oględzinach okazało się, że jednak nie będzie można go uratować, ponieważ jest pęknięty. Koszt odlania nowego dzwonu o wadze 700 kg wyniesie ponad 50 tys. zł. W związku z tym poszukujemy firmy lub osoby prywatne, które chciałyby sponsorować wytopienie nowego dzwonu. Na mały dzwon już zgłosił się ofiarodawca, który przekazał całą potrzebną kwotę. Składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

23.11.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata rozpoczyna ostatni tydzień roku kościelnego i liturgicznego. Za tydzień Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpocznie nowy rok liturgiczny.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się nabożeństwem po Mszy św. o 11.30, a zakończy się o godz. 18.15 (z przerwą na Mszę o 15.00 i koncert). Zapraszamy do przyjścia chociaż na chwilę prywatnej modlitwy przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
 3. Dzisiaj w czasie adoracji Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.
 4. Dzisiaj po Mszy o godz. 15.00 zapraszamy na koncert organowy z okazji wspomnienia patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii.
 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  2. dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św.:
   •  Szkoła nr 2 w poniedziałek o godz. 16.30 w bazylice
   •  Szkoła nr 1 w piątek o godz. 16.30 w bazylice
  3. dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;
  4. oaza dla młodzieży w piątek o 19.00 w Alumnacie;
  5. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
  6. dla młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach katechezy przedmałżeńskiej według grafiku zamieszczonego na Facebooku.
 6. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.
 7. Wzorem ostatnich lat, pragniemy zaprosić do udziału w akcji „paczka świąteczna”. Już dziś po Mszy św. w zakrystii można wylosować karteczkę z numerem przyporządkowanym konkretnej rodzinie, dla której będziemy mogli przygotować paczkę na święta Bożego Narodzenia. Chodzi przede wszystkim o żywność (mąka, olej, cukier, słodycze dla dzieci itp.). Chcemy dotrzeć do rodzin potrzebujących pomocy, a zwłaszcza do tych, których bieda jest ukryta. Tradycyjnie wszystko odbywa się anonimowo (na kartce jest tylko informacja o liczbie osób w rodzinie i wieku dzieci). Prosimy o dostarczenie paczek na plebanię do dnia 10 grudnia (nie później!), a pomocnicy św. Mikołaja przekażą je pod właściwy adres. Na paczce prosimy umieścić duży i czytelny numer.
 8. Parafialny Zespół Caritas prosi o odbiór jabłek w poniedziałek 10.00 – 12.00, w piątek 11.00 – 14.00. Mogą zgłaszać się też osoby, które nie korzystają ze stałej pomocy.
 9. W związku z przejściem ks. prob. Tomasza Rysia z Orchowa do Słupcy, nowym wicedziekanem naszego dekanatu został ks. Jan Korygacz, proboszcz z Różanny.
 10. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Pradze czeskiej w dniach: od 28 grudnia do 02 stycznia. Do udziału zapraszamy osoby w wieku: 16 – 35 lat. Koszt: 180 zł i 55 euro. Zapisy i bliższe informacje u ks. Radka do dnia 25 listopada.
 11. Organizowany jest wyjazd do Bydgoszczy na operetkę Emmericha Kalmana Hrabina Marica w sobotę, 31 stycznia. Koszt wraz z dojazdem: 80 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci.
 13. W minionym tygodniu zmarł śp. Roman Chlastawa. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.11.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zachęcamy do udziału w dzisiejszych wyborach samorządowych. W ten sposób kształtujemy rzeczywistość naszej Małej Ojczyzny i spełniamy obywatelski obowiązek.
 2. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.
 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  2. Szkoła Słowa Bożego w środę o 18.45;
  3. dla rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o godz. 18.30 w bazylice;
  4. dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;
  5. oaza dla młodzieży w piątek o 19.00 w Alumnacie;
  6. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
 4. Nie będzie sobotniego spotkania dla młodzieży ponadgimnazjalnej.
 5. Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w czwartek, 20 listopada w godz. 07.30 – 12.00 w kaplicy św. Faustyny.
 6. W najbliższą sobotę w Mogilnie z okazji wspomnienia bł. Karoliny Kózkowny odbywać się będzie spotkanie młodzieży. W programie m.in. spotkanie z Anną Golędzinowską - Top Modelką, która, jak sama o sobie mówi, została ocalona z piekła. Wyjazd do Mogilna w sobotę o 9.15 powrót ok.16.00. Koszt 10 zł.  Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub u księży wikariuszy. Serdecznie zapraszamy młodzież gimnazjalną, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 7. W środę nie będzie próby dziecięcego zespołu muzycznego.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy o 15.00 koncert organowy z okazji wspomnienia patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, które przypada 22 listopada.
 9. W przyszłą niedzielę, 23 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do i Akt poświęcenia Najśw. Sercu Pana Jezusa. Tego dnia w naszej parafii przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu, która rozpocznie się nabożeństwem po Mszy św. o 11.30, a zakończy się o godz. 18.15 (z przerwą na Mszę o 15.00 i koncert). W czasie adoracji Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.
 10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 – poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnych.
 11. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Pradze czeskiej w dniach: od 28 grudnia do 02 stycznia. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy osoby w wieku: 16 – 35 lat. Koszt: 180 zł i 55 euro. Zapisy i bliższe informacje u ks. Radka do dnia 25 listopada.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8217 zł.
 13. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.
 14. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” oraz kalendarz misyjny na 2015 rok.
 15. W minionym tygodniu zmarła śp. Wanda Przybysz. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

 

ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

09.11.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Różaniec z wymieniankami za zmarłych jeszcze tylko w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do 15 listopada.
 3. We wtorek, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, która będzie sprawowana o godz. 11.00. Po Mszy św. przejście na cmentarz i złożenie kwiatów na mogiłach poległych w obronie Ojczyzny.
 4. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.
 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o 15.00;
  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o godz. 17.00 w Alumnacie;
  3. dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;
  4. oaza dla młodzieży w piątek o 19.00 w Alumnacie;
  5. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
  6. dla młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach katechezy przedmałżeńskiej w poniedziałek według grafiku na Facebook-u;
 6. Spotkanie informacyjne dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Fatimy odbędzie się w środę, 12 listopada o godz. 18.45 w Alumnacie. Po spotkaniu będzie możliwość dokonania przedpłaty.
 7. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.
 8. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne.
 9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar na Światowy Dzień Młodzieży.
 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci oraz kalendarz misyjny na 2015 rok. 

 

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

02.11.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.30 zapraszamy na Zaduszki poetyko – muzyczne.
 2. Od 1 do 8 listopada każdego dnia można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św. i modlitwa za zmarłych.
 3. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do 15 listopada, a jednorazowe, które będą czytane podczas różańca w  dniach od 3 do 10 listopada, przyjmujemy jeszcze tylko dzisiaj. Wymienianki za zmarłych kapłanów będą czytane w czwartek; prosimy o wypisywanie zmarłych kapłanów na oddzielnych kartkach i przynoszenie ich do środy włącznie.
 4. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek różaniec z wymieniankami po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.
 6. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:
  1. nabożeństwo w intencji powołań w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 w łączności z wymieniankami za zmarłych kapłanów;
  2. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;
  3. spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i starszej w czwartek o godz. 17.00;
  4. spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00;
  5. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;
  6. chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 08.30.
 8. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. Szkoła Słowa Bożego w środę o godz. 18.45;
  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o godz. 17.00 w Alumnacie;
  3. dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;
  4. oaza dla młodzieży w piątek o 19.00 w Alumnacie;
  5. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
  6. dla młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach katechezy przedmałżeńskiej w poniedziałek według grafiku na Facebook-u;
  7. dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 8 listopada po Mszy św. o 15.00.
 9. Msza św. w intencji pieszych pielgrzymów do Ostrowitego będzie odprawiona w przyszłą niedzielę, 9 listopada o godz. 07.00.
 10. Kuria Metropolitalna organizuje kurs dla operatorów kamer video i fotografów, który odbędzie się 15 listopadaw Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. Zgłoszenia i szczegóły dotyczące kursu znajdują się w formularzu zgłoszeniowym, zamieszczonym na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Przypominamy, że fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, którzy okazjonalnie lub na stałe zamierzają wykonywać swoje czynności podczas liturgii, są obowiązani uprzednio ukończyć kurs oraz otrzymać pisemne upoważnienie Kurii.
 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci oraz Kalendarz Rolników i kalendarz misyjny na 2015 rok.
 12. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 13. W ostatnim czasie zmarli śp. Hieronim Borowski, Tadeusz Bartkowski, Bronisława Kabacińska, Zenon Różycki, Jan Bogusz, Tadeusz Szymkowiak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Msze święte w bazylice o godz. 07.00, 08.30, 10.00 i 11.30. O godz. 14.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 14.30 rozpocznie się Msza św. w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Dzisiaj nie będzie Mszy wieczornej. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik jest zobowiązany do udziału we Mszy św.
 2. Dzisiaj przy wejściu na cmentarz będą zbierane ofiary do skarbonki przeznaczone na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 3. Jutro, w niedzielę, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za zmarłych odbywających pokutę w czyśćcu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Zaduszki poetycko – muzyczne, w czasie których będziemy modlić się za Parafian zmarłych w ciągu ostatniego roku, od Dnia Zadusznego 2013 r.
 4. Od 1 do 8 listopada każdego dnia można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św. i modlitwa za zmarłych.
 5. Wymienianki roczne za zmarłych można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do 15 listopada, a jednorazowe, które będą czytane podczas różańca w  dniach od 3 do 10 listopada, prosimy wypisywać na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła i oddawać w zakrystii lub biurze parafialnym do dnia 2 listopada. Wymienianki za zmarłych kapłanów będą czytane w czwartek; prosimy o wypisywanie zmarłych kapłanów na oddzielnych kartkach.
 6. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 1994 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.
 7. Dla orientacji informujemy, że za wywóz śmieci z cmentarza parafia płaci ponad 30 tys. zł rocznie.
 8. W minionym roku na cmentarzu zostało wykonane nowe betonowe ogrodzenie od strony pola od ul. Kard. Wyszyńskiego do kontenerów; wyłożono kostką brukową dwa ganki na nowej części cmentarza, została wykonana renowacja bramy głównej wraz z rekonstrukcją rozebranych słupów z cegły klinkierowej, wykarczowano zarośla na nowej części cmentarza, wycięto 5 drzew.
 9. Bardzo prosimy o korzystanie z pojemników na odpady segregowane, które są ustawione na nowej części cmentarza oraz przy bramie cmentarnej od strony ul. Wiosny Ludów.
 10. Informujemy, że w minionym tygodniu specjalistyczna firma ludwisarska dokonała oględzin dzwonów umieszczonych na naszej dzwonnicy. Jak wiemy, średni z trzech dzwonów w ubiegłym roku spadł z powodu urwania się zaczepu; prawdopodobnie będzie można go uratować. Największy dzwon ma poważnie uszkodzony zaczep oraz opuszczone serce i grozi upadkiem, dlatego do czasu naprawy nie będzie można go używać. Trzeci, najmniejszy z dzwonów, jest popękany i nie nadaje się do dalszego użytku; trzeba odlać nowy dzwon tej samej wielkości. Ludwisarze doradzili, by do czasu naprawy dzwonów, nie używać ich, gdyż w każdej chwili mogą się zerwać. Dlatego od dnia wczorajszego dzwony są unieruchomione do czasu naprawy. Przy optymistycznej wersji potrwa to do lutego / marca 2015 r. Remont dzwonów wraz z odlaniem najmniejszego z nich pochłonie ponad 50 tys. zł.
 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci. Jest też do nabycia Kalendarz Rolników oraz kalendarz misyjny.

  

 

ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

26.10.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe:
  1. dla dzieciod poniedziałku do czwartku o godz. 17.15;
  2. dla młodzieży i starszychw niedzielę o godz. 18.00, od poniedziałku do czwartku po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 18.00, a w piątek 31 października o godz. 17.30.
 2. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny. Po Koronce adoracja Najśw. Sakramentu do 17.20.
 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o godz. 16.45 w bazylice.
 4. W sobotę, 1 listopada będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych, dzień uczczenia Pana Boga za wstawiennictwem tych, którzy już cieszą się zbawieniem. Msze święte tego dnia będą sprawowane w bazylice o godz. 07.00, 08.30, 10.00 i 11.30. O godz. 14.00 wyruszy procesja z bazyliki na cmentarz parafialny, gdzie ok. 14.30 rozpocznie się Msza św. w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W Uroczystość Wszystkich Świętych każdy katolik jest zobowiązany do udziału we Mszy św.
 5. 1 listopada przy wejściu na cmentarz będą zbierane ofiary do skarbonki przeznaczone na utrzymanie Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 6. Z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy na NOC ŚWIĘTYCH, która odbędzie się w piątek, 31 października. Rozpoczniemy Mszą św. z Uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 18.00. Na godz. 19.00 zapraszamy do bazyliki dzieci przebrane za świętych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 przedstawią krótką inscenizację o bł. Edmundzie Bojanowskim. Potem przejdziemy do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, gdzie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. Warunkiem udziału w balu jest przebranie się za ulubionego świętego. Dorosłych w tym samym czasie zapraszamy na film pt. Niebo istnieje. Naprawdę, który będzie wyświetlony w auli szkolnej.  Niech udział w „Nocy Świętych” będzie naszym świadomym wyborem wartości, które są ważne dla chrześcijanina w odróżnieniu od pogańskich praktyk związanych z „Halloween”.
 7. W niedzielę, 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za zmarłych odbywających pokutę w czyśćcu. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Zaduszki poetycko – muzyczne.
 8. W dniach od 31 października do 2 listopada obowiązuje zmiana organizacji ruchu na drodze dojazdowej do cmentarza: od Pl. Kosmowskiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę cmentarza z wyjazdem ulicą Wiosny Ludów. 1 listopada będą czynne dodatkowe parkingi na boisku Liceum oraz na terenie warsztatów szkolnych przy ul. Kard. Wyszyńskiego.
 9. Wymieniaki roczne można zamawiać do 15 listopada w biurze parafialnym w godzinach urzędowania; wymienianki jednorazowe, czytane w czasie różańca w dniach 3 – 7 listopada, można oddawać w zakrystii lub biurze parafialnym do 2 listopada.
 10. Przypominamy o obowiązku opłacenia miejsca pochówku na kolejnych 20 lat. W tym roku dotyczy to grobów osób zmarłych w 1994 r. oraz wcześniej.
 11. Po Mszy św. w zakrystii można zamawiać intencje mszalne.
 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć: „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. relacja z Synodu Biskupów o rodzinie.
 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć kalendarz misyjny ojców Oblatów.
 14.  W minionym tygodniu zmarł śp. Zbigniew Robaszkiewicz. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu:Wieczny odpoczynek…”

 

29 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.10.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
 2. dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;
 3. dla młodzieży i starszych w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. rozpoczynającej się o 18.00.
 4. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.
 5. Adoracja dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa w poniedziałek w godz. : 07.30 - 12.00.
 6. W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, a w czwartek Przeniesienia Relikwii św. Wojciecha.
 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
 8. Szkoła Słowa Bożego w środę o 18.45;
 9. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o godz. 16.45 w bazylice;
 10. dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;
 11. oaza dla młodzieży w piątek o 19.00 w Alumnacie;
 12. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
 13. dla młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach katechezy przedmałżeńskiej według grafiku na Facebook-u
 14. Wyjazd do Bydgoszczy na operetkę Księżniczka czardasza nastąpi w najbliższą sobotę o godz. 16.45 z Placu Kosmowskiego.
 15. W przyszłą niedzielę, 26 października Ks. Abp Senior Józef Kowalczyk będzie przeżywał 25 rocznicę swoich święceń biskupich. Z tej okazji odbędzie się Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 15.00, a o godz. 18.00 – koncert w wykonaniu muzyków z Filharmonii Poznańskiej.
 16. Powiatowy Urząd Pracy zaprasza pracodawców, osoby bezrobotne i niepełnosprawne poszukujące pracy na Gnieźnieńskie Targi Pracy, które odbędą się we wtorek, 21 października w godz. 11.00 – 15.00 w Auli I LO w Gnieźnie, ul. Kostrzewskiego 3.
 17. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Z tej okazji będziemy modlić się za naszych zmarłych. Można już zamawiać tzw. wymienianki: roczne w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do 15 listopada, a jednorazowe, które będą czytane podczas różańca w pierwszych dniach listopada, prosimy wypisywać na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła i oddawać w zakrystii lub biurze parafialnym do dnia 2 listopada.
 18. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 1994 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.
 19. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8647 zł.
 20. Bóg zapłać za ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy na ten cel 1826 zł.
 21. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci. Jest też do nabycia Kalendarz Rolników oraz kalendarz misyjny wydany przez Archidiecezję Gnieźnieńską.
 22. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki przeznaczoną na misje.
 23. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojca ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej. Będzie możliwość nabycia kalendarza misyjnego oblatów.
 24.  W minionym tygodniu zmarł śp. Marian Majchrzak. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

12.10.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
  1. dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;
  2. dla młodzieży i starszych w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. rozpoczynającej się o 18.00, za wyjątkiem poniedziałku.
 2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie w łączności z nabożeństwem różańcowym w poniedziałek, 13 października o godz. 20.00.
 3. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.
 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 14.00 w kaplicy św. Faustyny;
  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o godz. 16.45 w bazylice;
  3. dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;
  4. oaza dla młodzieży w piątek o 19.00 w Alumnacie;
  5. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
  6. dla młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach katechezy przedmałżeńskiej: grupa I z klasy I – w sobotę o godz. 11.00 w Alumnacie (pozostałe terminy na Facebook-u)
 5. Przypominamy, że aby otrzymać świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej, które jest wymagane przy zawieraniu sakramentalnego małżeństwa, należy uczestniczyć w lekcjach religii w szkole oraz w spotkaniach przy parafii (10 spotkań w roku w klasach I i II oraz 5 spotkań w kl. III)
 6. Młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych zaprasza na krótkie przedstawienie z okazji 70 rocznicy Powstania Warszawskiego we wtorek o godz. 19.00 do auli szkolnej.
 7. Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał jabłka, marchew i kapustę w poniedziałek, wtorek i piątek w godz. 10.00 – 12.00 w Alumnacie. Parafian korzystających z pomocy Caritas prosimy o odbiór tych produktów w wyznaczonych terminach.
 8. Osoby zapisane na wyjazd do Bydgoszczy na operetkę Księżniczka czardasza prosimy o wpłatę 100 zł i podanie numeru Pesel.
 9. Dzisiaj w godz. 10.00 – 17.00 na terenie Domu Kultury odbywa się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz do ewentualnej rejestracji.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Z tej okazji będziemy modlić się za naszych zmarłych. Można już zamawiać tzw. wymienianki: roczne w biurze parafialnym w godzinach urzędowania do 15 listopada, a jednorazowe, które będą czytane podczas różańca w pierwszych dniach listopada, prosimy wypisywać na kartkach wyłożonych od dziś przy wyjściu z kościoła i oddawać w zakrystii lub biurze parafialnym do dnia 2 listopada.
 11. Przypominamy o obowiązku opłacania miejsc na cmentarzu po 20 latach od czasu ostatniej opłaty. W tym roku dotyczy to miejsc opłaconych w roku 1994 i wcześniej. Pokładne można opłacać w biurze parafialnym.
 12. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci.
 14. Z okazji Dnia Papieskiego przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającą w edukacji zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 15. W minionym tygodniu zmarła śp. Marianna Strzeżyńska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

  

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

05.10.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
 2. dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.15;
 3. dla młodzieży i starszych w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. rozpoczynającej się o 18.00.
 4. Dzisiaj Msza św. o 11.30 będzie sprawowana w intencji pomordowanych w czasie II wojny światowej. Po Mszy św. przejście na cmentarz, gdzie nastąpi odsłonięcie i poświęcenie odnowionej mogiły poległych.
 5. We wtorek, 7 października przypada Wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia podczas różańca o godz. 17.15 będą poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 6. Szkoła Słowa Bożego w środę o godz. 18.45; temat spotkania: Oto Słowo Boże. Zapraszamy do udziału.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wyjątkowo o godz. 17.55.
 8. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.
 9. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
 10. dla Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
 11. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o godz. 16.45 w bazylice;
 12. dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;
 13. oaza dla młodzieży gimnazjalnej w piątek o 19.00 w Alumnacie;
 14. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
 15. W przyszłą niedzielę, 12 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski pod hasłem: Jan Paweł II – Świętymi bądźcie. Będziemy wpatrywali się w św. Jana Pawła II, który zaprasza nas na drogę prowadzącą ku świętości. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającej w edukacji zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 16. Składka z przyszłej niedzieli, zbierana podczas Mszy świętych, będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 17. W przyszłą niedzielę w godzinach 10.00 – 17.00 na terenie Domu Kultury odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku w Trzemesznie”. Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji.
 18. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci.
 19. Po Mszy św. przy chrzcielnicy ks. prof. Bogdan Czyżewski będzie podpisywał i sprzedawał swoją książkę o Duchu Św.
 20. W minionym tygodniu zmarli śp.: Łucja Dobek i Filipina Mielcarek. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

  

 

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.09.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We środę rozpoczynamy październik, miesiąc różańca. O wadze tej modlitwy mówiła sama Matka Najświętsza w czasie objawień w Lourdes i Fatimie. Odpowiadając na prośbę Maryi, zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych:
  1. dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.15, w I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00;
  2. dla młodzieży i starszych w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. rozpoczynającej się o 18.00.
 2. Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.
 3. Z wielkim niepokojem obserwujemy, nasilającą się w ostatnim czasie, aktywność skrajnie lewicowych środowisk, które forsują w Parlamencie rozwiązania prawne uderzające w prawo do życia każdego człowieka od chwili poczęcia, a także naruszające autonomię rodziny i jej niezbywalne prawa, w tym prawo do wychowania dzieci. Naszą odpowiedzią, oprócz czynnie wyrażanego sprzeciwu obywatelskiego i działalności edukacyjnej, powinna być żarliwa modlitwa w obronie fundamentów, na których zbudowana jest nasza cywilizacja. W związku z tym pragniemy włączyć się w ogólnopolską inicjatywę Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i zapraszamy na nocne czuwanie w tych intencjach. Rozpocznie się ono w piątek, 3 października po wieczornym nabożeństwie różańcowym, wystawieniem Najśw. Sakramentu w kaplicy św. Faustyny i adoracją, która zakończy się Mszą św. o północy, sprawowaną - w zależności od ilości uczestników - w kaplicy lub w bazylice. Zapraszamy do udziału.
 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o godz. 17.00 w Alumnacie;
  3. dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;
  4. oaza dla młodzieży gimnazjalnej w piątek o 19.00 w Alumnacie;
  5. dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku na stronie parafii;
  6. dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 5 października po Mszy św. o 15.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  1. modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek w czasie nabożeństwa różańcowego;
  2. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek w łączności z nabożeństwem różańcowym;
  3. spowiedź: dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i starszej w czwartek o godz. 17.00, dla dzieci w piątek o godz. 15.00
  4. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00
  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;
  6. z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę od 08.30.
 6. W przyszłą niedzielę kazania na Mszach św. wygłosi ks. prof. dr hab. Bogdan Czyżewski, który będzie promował i sprzedawał swoją nową książkę o Duchu Świętym.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza św. w intencji Ofiar II wojny światowej z terenu Miasta i Gminy Trzemeszno. Po Mszy przejście na cmentarz parafialny, gdzie nastąpi odsłonięcie i poświęcenie odnowionego pomnika na mogile zbiorowej Ofiar II wojny światowej.
 8. Spotkanie edukacyjne dla osób od 50 roku życia w ramach profilaktyki i wczesnego wykrywania raka jelita grubego odbędzie się w salce Urzędu Miejskiego w czwartek o godz. 10.50.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”.
 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Stachowiak i Krzysztof Pietrzak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

  

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

21.09.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu parafialnego: dyrekcji szkoły za udostępnienie boiska; firmom i osobom prywatnym, które przekazały ofiary pieniężne, fanty, ciasto i inne produkty spożywcze; paniom, które przygotowały losy i fanty na loterię oraz tym, które obsługiwały stoiska: gastronomiczne, medyczne i malowania twarzy; państwu, którzy obsługiwali grilla; tanecznym zespołom artystycznym i ich opiekunom; osobom prowadzącym zabawy sportowe; młodzieży za obsługę logistyczną i wystawienie pantomimy; strażakom; Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za wypożyczenie i ustawienie namiotów, właścicielom restauracji za przekazanie grochówki oraz wypożyczenie sprzętu piknikowego; firmie, która ustawiła pojemniki i wywiozła odpady; wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji festynu. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyszli, aby uczestniczyć we wspólnej zabawie i wesprzeć potrzebujących pomocy.
 2. Całkowity dochód z festynu wyniósł 9635,50 zł. Ta kwota została zdeponowana w banku i będzie przeznaczona na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia.
 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. Szkoła Słowa Bożego we środę o godz. 18.45; temat spotkania: Jak Bóg „dyktował” Biblię?
  2. dla dzieci z zespołu muzycznego we środę o godz. 17.00 w Alumnacie;
  3. Msza św. dla Wspólnoty Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa we czwartek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  4. dla Młodych bez nazwy w piątek godz. 19.00 w domku przy plebanii (zapraszamy nowe osoby od 3 kl. gimnazjum wzwyż);
  5. dla oazy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00 w Alumnacie (zapraszamy nowe osoby spośród młodzieży gimnazjalnej)
  6. dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach katechezy przedmałżeńskiej w sobotę w Alumnacie: klasy I o godz. 11.00, kl. II i III o 11.30; dla tych, którzy z powodu praktyk nie mogą przyjść w sobotę, spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 29 września o godz. 19.00.
 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja odbywa się w ciszy.
 5. Chłopców od klasy II wzwyż zapraszamy do wspólnoty ministrantów. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Krzysztofem.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8530 zł.
 7. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o wizycie papieża w Albanii i o trudnej sytuacji katolików w Ziemi Świętej. Są też do nabycia kalendarze: książkowy rolników za 20 zł i ścienny z papieżem Franciszkiem za 4 zł.
 8. W minionym tygodniu zmarli śp.: Stefan Podgórski i Władysław Tur. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

14.09.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj przeżywamy nasze dożynki parafialne. Odbędą się w czasie Mszy św. o godz. 14.30, która będzie sprawowana zamiast Mszy o 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Bezpośrednio po Mszy dożynkowej odbędzie się parafialny festyn rodzinny.
 2. Dziękujemy za przyniesione fanty na loterię, która odbędzie się podczas festynu. Bardzo prosimy o dostarczenie ciast, które będą sprzedawane w czasie imprezy. Prosimy podpisywać blachy od ciast i po festynie je odebrać.
 3. W loterii fantowej każdy los wygrywa. Wszystkie losy będą brały udział w losowaniu nagrody głównej, którą będzie udział jednej osoby w przyszłorocznej parafialnej pielgrzymce do Fatimy.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary przekazane na organizację festynu. Całkowity dochód z imprezy będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia. W tym roku z letniego wypoczynku w Kotlinie Kłodzkiej skorzystało osiemnaścioro dzieci.
 5. Zapraszamy do udziału w festynie. Oprócz loterii fantowej, będzie wiele innych atrakcji, takich jak: konkursy i zabawy sprawnościowe, plac zabaw z dmuchańcami, koncert zespołu muzyki chrześcijańskiej, który przyjedzie ze Śląska. Będzie można kupić kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, kawę, herbatę, ciasto.
 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla rodziców dzieci z kl. III w celu omówienia przygotowania do I Komunii św. we wtorek o godz. 18.30 w bazylice;
  2. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  3. dla dzieci z zespołu muzycznego we środę o godz. 17.00 w Alumnacie;
  4. dla Młodych bez nazwy w piątek godz. 19.00 w domku przy plebanii (zapraszamy nowe osoby od 3 kl. gimnazjum wzwyż);
  5. dla oazy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00 w Alumnacie (zapraszamy nowe osoby spośród młodzieży gimnazjalnej)
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja odbywa się w ciszy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 8. Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w sobotę 20 września w godz. 07.30 – 12.00 w kaplicy św. Faustyny.
 9. Zapraszamy młodzież do udziału w Święcie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Tegoroczne obchody przeżywać będziemy w najbliższą sobotę, 20 września w Gnieźnie. Wyjazd o godz. 14.00 powrót ok. 20.00 , koszt 10 zł. – zapisy i info u ks. Radka do 16 września.
 10. Chłopców od klasy II wzwyż zapraszamy do wspólnoty ministrantów. Chętni proszeni są o kontakt z ks. Krzysztofem.
 11. W sobotę 25 października organizowany jest wyjazd do Bydgoszczy na operetkę Księżniczka czardasza. Koszt z dojazdem: 100 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 12. W minionym tygodniu rozpoczął roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii alumn Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, Przemysław Brandt. Życzymy mu, aby dobrze się czuł w naszej wspólnocie i by posługiwanie wśród nas pomogło mu w rozeznaniu powołania.
 13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii.
 14. W minionym tygodniu została zdemontowana i zabrana do renowacji brama główna z cmentarza. Będą też rozebrane i zrekonstruowane murowane słupy, na których jest osadzona brama. Cała inwestycja pochłonie ok. 18 tys. zł.
 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o tym jak radzić sobie z depresją oraz o toksycznym koncentrowaniu się matki na dziecku.
 16. W minionym tygodniu zmarli śp.: Robert Kuliński i Wanda Kodranc. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

07.09.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jutro Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.
 2. Zapraszamy do udziału w spotkaniu Szkoły Słowa Bożego, jakie odbędzie się w najbliższą środę, 10 września o godz. 18.45 w bazylice. Temat spotkania: Zanim otworzysz Biblię. Spotkania w ramach Szkoły Słowa Bożego odbywać się będą co dwa tygodnie do 17 czerwca 2015 r., zawsze we środę po wieczornej Mszy św. Będzie to niecodzienna okazja do tego, by lepiej poznać Biblię. Szkołę Słowa Bożego prowadzić będą gnieźnieńscy bibliści. Przy wyjściu z bazyliki można zabrać materiały promujące spotkania z Biblią zawierające szczegółowy terminarz i tematy.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja odbywa się w ciszy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla rodziców młodzieży z kl. II i III gimnazjum w celu omówienia przygotowania do bierzmowania we czwartek o godz. 18.30 w bazylice;
  2. dla dzieci z zespołu muzycznego we czwartek o godz. 17.00 w Alumnacie;
  3. dla młodzieży – wyjątkowo we czwartek godz. 19:00 w domku przy plebanii (zapraszamy nowe osoby od 3 kl. gimnazjum wzwyż).
 5. W ramach dni ewangelizacyjnych, które poprzedzą nasz Parafialny Festyn Rodzinny zapraszamy na:
  1. Wieczór chwały (koncert ewangelizacyjny połączony z modlitwą wstawienniczą, w trakcie którego młodzież wystawi  również krótką pantomimę) – piątek, 12 września, godz. 19:00
  2. marsz młodych, pod hasłem NIE WSTYDZĘ SIĘ JEZUSA – STOP MORDOWANIU CHRZEŚCIJAN, który wyjdzie z bazyliki w sobotę, 13 września o godz. 9.00 i przejdzie ulicami naszego miasta (ok. godz. 10.00 na Pl. Kilińskiego planowana jest modlitwa w intencji pokoju na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie)
  3. nabożeństwo fatimskie i Apel Jasnogórski – sobota, 13 września, godz. 20:00
 6. Dożynki parafialne odbędą się w następną niedzielę, 14 września w czasie Mszy św. o godz. 14.30, która będzie sprawowana zamiast Mszy o 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Delegacje z wieńcami dożynkowymi ustawią się przy wejściu na boisko. Bezpośrednio po Mszy dożynkowej odbędzie się parafialny festyn rodzinny.
 7. Dziękujemy za przyniesione fanty na loterię, która odbędzie się podczas festynu parafialnego. Można je przynieść jeszcze jutro. W dniu festynu bardzo prosimy o dostarczenie ciast, które będą sprzedawane w czasie imprezy. Prosimy podpisywać blachy od ciast i po festynie je odebrać.
 8. W loterii fantowej każdy los wygrywa. Wszystkie losy będą brały udział w losowaniu nagrody głównej, którą będzie udział jednej osoby w przyszłorocznej parafialnej pielgrzymce do Fatimy.
 9. Bóg zapłać za przekazane w minionym tygodniu ofiary na organizację festynu. Można nadal je składać. Numer konta parafii znajduje się na stronie internetowej. Całkowity dochód z festynu będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia.
 10. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Święcie Młodych z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Tegoroczne obchody przeżywać będziemy 20 września (sobota) w Gnieźnie. Wyjazd o godz. 14 powrót ok. 20.00 , koszt 10 zł. – zapisy i info u ks. Radka do 16 września.
 11. W sobotę 25 października organizowany jest wyjazd do Bydgoszczy na operetkę Księżniczka czardasza. Koszt z dojazdem: 100 zł od osoby. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 12. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. rozmowa z arcybiskupem Bagdadu o tragicznej sytuacji chrześcijan w Iraku.
 14. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jadwiga Wachowska, Zdzisława Sarnowska, Łucja Jankowska i Bronisław Ślimak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

  

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

31.08.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj obchodzimy odpust ku czci św. Augustyna. Zapraszamy na Mszę odpustową o godz. 12.00. Będzie ją sprawował ks. Przemysław Grzybowski, doktorant Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja odbywa się w ciszy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich szkół będzie sprawowana jutro, 1 września, o godz. 8.00.
 4. Spotkanie Żywego Różańca w poniedziałek, 1 września po Mszy św. o 18.00 w kaplicy św. Faustyny.
 5. Spotkanie dla Młodzieży bez nazwy w piątek o godz. 19.00 w domku przy plebanii. Zapraszamy młodzież od kl. III gimnazjum wzwyż, która chciałaby pomóc w organizacji dni ewangelizacyjnych, jakie odbędą się od 12 do 14 września oraz festynu parafialnego.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  1. spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i starszej w czwartek o godz. 17.00;
  2. spowiedź dla dzieci w piątek o 15.00;
  3. dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;
  4. nabożeństwo w intencji powołań w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;
  5. nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;
  6. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;
  7. z posługą sakramentalną do chorych udamy się w sobotę od godz. 08.30.
 7. Po wakacjach wznawiamy Mszę św. dla dzieci w niedzielę o godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby ławki bez oparć z przodu kościoła pozostawić na tej Mszy dla dzieci. Prosimy rodziców, aby dzieci szkolne nie uczestniczyły we Mszy św. w innym miejscu, jak przed ołtarzem. Prosimy także, by w czasie Mszy św. dzieciom nie zlecać opieki nad młodszym rodzeństwem w wieku przedszkolnym.
 8. W przyszłą niedzielę kazanie podczas wszystkich Mszy św. będzie głosił ks. prof. dr hab. Paweł Podeszwa, biblista, który w ten sposób zaprosi do udziału w spotkaniach Szkoły Słowa Bożego, jakie będą odbywać się w naszej parafii co dwa tygodnie od 10 września 2014 r. do 17 czerwca 2015 r., zawsze we środę po wieczornej Mszy św. Będzie to niecodzienna okazja do tego, by lepiej poznać Biblię. Szkołę Słowa Bożego prowadzić będą gnieźnieńscy bibliści.
 9. Piesza pielgrzymka na doroczny odpust do Ostrowitego wyruszy w przyszłą niedzielę o godz. 08.20 spod bazyliki (zbiórka przy dzwonnicy). Powrót we własnym zakresie.
 10. Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę, 14 września w czasie Mszy św. o godz. 14.30, która będzie sprawowana zamiast Mszy o 15.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Bezpośrednio po Mszy dożynkowej odbędzie się parafialny festyn rodzinny.
 11. Dziękujemy za przyniesione dotąd fanty na loterię, która odbędzie się podczas festynu parafialnego i nadal prosimy o ich przynoszenie do przyszłej niedzieli. Bardzo prosimy, aby były to nowe przedmioty. W dniu festynu prosimy o dostarczenie ciast, które będą sprzedawane w czasie imprezy.
 12. Bóg zapłać za przekazane w minionym tygodniu ofiary na organizację festynu. Można nadal je składać. Numer konta parafii znajduje się na stronie internetowej. Całkowity dochód z festynu będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia.
 13. Jeszcze dzisiaj można zapisać się na wyjazd na „Lednicę seniora”, czyli spotkanie osób dorosłych, organizowane na wzór czerwcowego spotkania młodzieży mające na celu radosne chwalenie Pana Boga, które odbędzie się w najbliższą sobotę. Koszt: 30 zł. Wyjazd o godz. 10.45 spod bazyliki.
 14. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. Kościół w Iraku umiera na oczach całego świata – rozmowa z zakonnikiem urodzonym w irackim Mosulu.
 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Witkowski, Marianna Bartz i Henryk Radaszewski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

  

 

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

24.08.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. We wtorek, 26 sierpnia przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja odbywa się w ciszy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. Msza odpustowa ku czci św. Augustyna odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31 sierpnia o godz. 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. Przemysław Grzybowski, doktorant Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 4. Na zakończenie Mszy odpustowej odbędzie się procesja eucharystyczna. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów.
 5. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zapraszamy pierwszoklasistów na poświęcenie plecaków z podręcznikami i przyborami szkolnymi, które odbędzie się w przyszłą niedzielę, 31 sierpnia w czasie Mszy św. o godz. 10.00.
 6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla wszystkich szkół będzie sprawowana 1 września o godz. 8.00.
 7. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się podczas festynu parafialnego w niedzielę, 14 września. Bardzo prosimy, aby były to nowe przedmioty.
 8. Bóg zapłać za przekazane w minionym tygodniu ofiary na organizację festynu. Można nadal je składać. Numer konta parafii znajduje się na stronie internetowej. Całkowity dochód z festynu będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia.
 9. Jak każdego roku, o. Jan Góra organizuje „Lednicę seniora”, czyli spotkanie osób dorosłych, organizowane na wzór czerwcowego spotkania młodzieży, które ma na celu radosne chwalenie Pana Boga. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 września. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd, na który zaprasza ks. Piotr. Koszt: 30 zł. Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, powrót wieczorem. Zgłoszenia od dzisiaj do 30 sierpnia w zakrystii lub biurze parafialnym.
 10. Ks. Prymas Wojciech Polak wraz z Prezydium Konferencji Episkopatu Polski solidaryzując się z prześladowanymi chrześcijanami w Iraku, Syrii i Palestynie, ustanowił 26 sierpnia Dniem Modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie.
 11. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Prymasa, dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku.
 12. W ramach programu zdrowotnego odbędzie się spotkanie dotyczące leczenia stawów i kręgosłupa oraz innych zespołów bólowych, na które zaprasza zespół medyczny Exmed. Początek się we wtorek, 26 sierpnia o godz. 17.00 w Alumnacie. Przy wyjściu z bazyliki można zabrać druk zaproszenia. 
 13. Przypominamy, że we wszystkie piątki sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.
 14. Parafialny Punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.
 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o wizycie papieża Franciszka w Korei oraz rozmowa z Prymasem Polski, abp. Wojciechem Polakiem.

 

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

17.08.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza naadorację Najśw. Sakramentu, która odbędzie się w kaplicy św. Faustyny w środę, 20 sierpnia w godz. 07.30 - 12.00.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja odbywa się w ciszy. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 3. Msza odpustowa ku czci św. Augustyna odbędzie się w niedzielę, 31 sierpnia o godz. 12.00.
 4. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię, która odbędzie się podczas festynu parafialnego w niedzielę, 14 września. Bardzo prosimy, aby były to nowe przedmioty. Można też przekazywać ofiary na organizację festynu. Numer konta parafii znajduje się na stronie internetowej. Całkowity dochód z festynu będzie przeznaczony na przyszłoroczny letni wypoczynek dzieci z rodzin wymagających wsparcia.
 5. Jak każdego roku, o. Jan Góra organizuje „Lednicę seniora”, czyli spotkanie osób dorosłych, organizowane na wzór czerwcowego spotkania młodzieży, które ma na celu radosne chwalenie Pana Boga. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 września. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd, na który zaprasza ks. Piotr. Koszt: 30 zł. Wyjazd w godzinach przedpołudniowych, powrót wieczorem. Zgłoszenia od dzisiaj do 30 sierpnia w zakrystii lub biurze parafialnym.
 6. Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.
 7. Parafialny Punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.
 8. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8316 zł.
 10. W minionym tygodniu zmarli śp.: Teresa Ratajkowska, Mieczysław Bałach i Danuta Kaczmarek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

  

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy nasz odpust parafialny. Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 będzie sprawował ks. kan. Krzysztof Opioła, proboszcz i dziekan z Kleczewa, który pochodzi z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów w czasie procesji na zakończenie dzisiejszej uroczystości odpustowej.
 3. Tegoroczny charytatywny festyn parafialny odbędzie się w łączności z parafialnymi dożynkami 14 września. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię. Bardzo prosimy, aby były to nowe przedmioty. Można też przekazywać ofiary na organizację festynu. Numer konta parafii znajduje się na stronie internetowej.
 4. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 5. W tym tygodniu został zakupiony i zainstalowany cyfrowy rzutnik do wyświetlania tekstów pieśni. Koszt wyniósł 9 tys. zł. Niech to posłuży do naszego pełniejszego udziału w Eucharystii przez włączanie się do wspólnego śpiewu.

  

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.08.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy pomogli w ugoszczeniu pieszych pielgrzymów z Kościerzyny: Bóg zapłać właścicielom Restauracji „Czeremcha” za zupę, właścicielom sklepów za chleb, paniom, które wydawały obiad, wszystkim, którzy dostarczyli napoje i ciasto. Niech Matka Boża wyprasza wszystkim potrzebne łaski.
 2. Spotkanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny.
 3. Nabożeństwo fatimskie w łączności z nowenną do M.B. Nieustającej Pomocy w środę, 13 sierpnia o godz. 20.00. Zapraszamy do udziału.
 4. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie nowenny w środę o godz. 18.00.
 5. W piątek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest świętem patronalnym naszej parafii. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze będą sprawowane według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 11.30, która odbędzie się pół godziny później, a więc o godz. 12.00. Będzie to suma odpustowa sprawowana przez ks. kan. Krzysztofa Opiołę, proboszcza i dziekana z Kleczewa, który pochodzi z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 6. Prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów w czasie procesji na zakończenie uroczystości odpustowej w piątek o godz. 12.00.
 7. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje post.
 8. Msza św. w czwartek o 18.00 będzie z Uroczystości Wniebowzięcia.
 9. Tegoroczny charytatywny festyn parafialny odbędzie się w łączności z parafialnymi dożynkami 14 września. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię. Mogą to być nowe książki, artykuły biurowe, gospodarstwa domowego, dekoracyjne, zabawki itp. Bardzo prosimy, aby na fanty przynosić nowe przedmioty. Można też przekazywać ofiary na organizację festynu. Numer konta parafii znajduje się na stronie internetowej.
 10. Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.
 11. Parafialny Punkt Caritas w sierpniu jest nieczynny.
 12. Przypominamy, że spowiedź w dni powszednie rano odbywa się w kaplicy św. Faustyny w godz.: 6.15 – 6.27 oraz 6.45 – 6.57. Prosimy nie czekać w tym czasie na spowiedź w bazylice, lecz wchodzić do kaplicy.
 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o sytuacji Kościoła w Korei przed wizytą papieża Franciszka oraz relacja ze spotkania w Licheniu osób uzależnionych od alkoholu, a w kąciku kulinarnym o zaletach kalarepy oraz przepis na kalarepę faszerowaną kurczakiem i mozarellą.
 14. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii.
 15. W minionym tygodniu zmarła śp. Aldona Budner. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.08.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Biskupi polscy proszą, aby sierpień, miesiąc pielgrzymek maryjnych i rocznic narodowych, był dla Polaków miesiącem trzeźwości. W swoim liście na sierpień biskupi przypominają słowa św. Jana Pawła II skierowane do Rodaków: „Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”. W związku z tym Pasterze Kościoła proszą o podejmowanie postanowienia abstynencji na miesiąc sierpień i ofiarowanie tego wyrzeczenia w intencji trzeźwości narodu.
 2. Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny.
 3. Pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki z Kościerzyny na Jasną Górę będziemy gościć we wtorek, 5 sierpnia. Pielgrzymi w liczbie ok. 350 osób przyjdą do Trzemeszna ok. godz. 12.30 i po nawiedzeniu bazyliki udadzą się do Domu Dziecka na obiad. W związku z tym prosimy o dostarczanie do Domu Dziecka we wtorek od rana napojów i ciasta, abyśmy mogli ugościć utrudzonych pątników. W panujących w tej chwili temperaturach szczególnie potrzebna będzie większa ilość napojów. Osoby chętne do pomocy w wydawaniu obiadu proszone są o zgłoszenie się dzisiaj po Mszy św. w zakrystii. Z góry dziękujemy za pomoc.
 4. W środę, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja w ciszy.
 7. Msza odpustowa z okazji Uroczystości Wniebowzięcia NMP odbędzie się 15 sierpnia o godz. 12.00.
 8. Tegoroczny festyn parafialny odbędzie się w łączności z parafialnymi dożynkami 14 września. Już można przynosić fanty na loterię. Mogą to być nowe książki, artykuły biurowe, gospodarstwa domowego, dekoracyjne, zabawki itp. Bardzo prosimy, aby na fanty przynosić nowe przedmioty.
 9. Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.
 10. Parafialny Punkt Caritas w sierpniu będzie nieczynny.
 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Bogdanem Chazanem wyrzuconym z pracy za odmowę aborcji oraz historia rodziców, którzy dowiedzieli się o nieuleczalnej chorobie ich nienarodzonego dziecka i o tym, jak wiele im dało jego krótkie życie. Jest też „Mały Przewodnik” dla dzieci z dodatkiem specjalnym: daszkiem przeciwsłonecznym.
 12. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 13. W minionym tygodniu zmarli śp. Helena Wełnogórska i Krzysztof Bojanowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

  

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

27.07.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  1. Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i starszej w czwartek o godz. 17.15;
  2. Spowiedź dla dzieci  w piątek o godz. 15.00;
  3. Dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00;
  4. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy o 18.00;
  5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja w ciszy.
 3. Przypominamy, że w sierpniu nie odwiedzamy chorych z okazji I soboty miesiąca.
 4. Dzieci zgłoszone na półkolonie prosimy o przyjście jutro (w poniedziałek) na godz. 09.00 do kaplicy św. Faustyny.
 5. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, 3 sierpnia po Mszy św. o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny.
 6. Błogosławieństwa papieskie dla pielgrzymów (także te, które były poprawiane) są do odbioru po Mszy św. w zakrystii.
 7. Tegoroczny festyn parafialny odbędzie się w łączności z parafialnymi dożynkami 14 września. Już można przynosić fanty na loterię. Mogą to być nowe książki, artykuły biurowe, gospodarstwa domowego, dekoracyjne, zabawki itp. Bardzo prosimy, aby na fanty przynosić nowe przedmioty.
 8. Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.
 9. Siostra Milena składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na misje w Kazachstanie. Siostra zebrała 3400 zł.
 10. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej informuje, że nie prowadzi żadnej pieniężnej zbiórki w miejscach publicznych, czy po domach. Były przypadki oszustów.
 11. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. w 70 rocznicę Powstania Warszawskiego o roli duchownych w czasie walk powstańczych oraz o napiętej sytuacji w Izraelu. Jest też „Mały Przewodnik” dla dzieci z dodatkiem specjalnym: daszkiem przeciwsłonecznym.
 12. W minionym tygodniu zmarli śp. Kazimierz Wiśniewski i Zenon Hoppe. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

16 NIEDZIELA ZWYKŁA

20.07.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu, która odbywa się dzisiaj do godz. 12.15 w kaplicy . Faustyny.
 2. Spotkanie dla osób zapisanych na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę oraz dla tych, którzy jeszcze chcieliby się zapisać, odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.30 w domku przy plebanii. Do piątku można przynosić intencje, w których pielgrzymi będą się modlić.
 3. Spotkanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w kaplicy św. Faustyny.
 4. We wtorek, 22 lipca, przypada pierwsza rocznica śmierci śp. Ks. prałata Bronisława Michalskiego. Msza św. o życie wieczne dla niego będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00.
 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja w ciszy.
 6. W piątek, 25 lipca, przypada Święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie pojazdów. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
 7. Msza odpustowa ku czci św. Jakuba w Kamieńcu w piątek o godz. 18.30.
 8. W tym tygodniu odbędą się Msze święte w intencji pielgrzymów do Rzymu:
  1. W intencji pielgrzymów z 1 autokaru w czwartek o godz. 18.00;
  2. W intencji pielgrzymów z 2 autokaru w piątek o godz. 18.00.
 9. Błogosławieństwa papieskie dla pielgrzymów z 2 autokaru oraz dla grupy pielgrzymów z 1 autokaru (te, które nie były poprawiane) są do odbioru po Mszy św. w zakrystii.
 10. W sobotę będziemy gościć pieszych pielgrzymów z Inowrocławia i Mogilna. Apel Jasnogórski o godz. 21.00.
 11. Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 7900 zł.
 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.
 14. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na misje w Kazachstanie.
 15. Dziś gościmy pochodzącą z naszej parafii siostrę Milenę, która jest na misjach w Kazachstanie. Siostra opowie o sytuacji mieszkających tam katolików i o swojej pracy.

  

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA

13.07.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

     1.            Dzisiaj 13. dzień miesiąca, a zatem w dniu dzisiejszym zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się o godz. 20.00.

     2.            Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.

     3.            Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja w ciszy.

     4.            W tym tygodniu odbędą się Msze święte zamówione przez mieszkańców osiedla przygotowujących IV ołtarz na procesję Bożego Ciała: Msza św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Parafian i Duszpasterzy zaangażowanych w przygotowanie procesji Bożego Ciała będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 18.00; Msza św. o błogosławieństwo Boże dla chorych i życie wieczne dla zmarłych mieszkańców osiedla bloków – w środę o godz. 18.00.

     5.            Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się w dniach: od 28 lipca do 6 sierpnia. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i biurze parafialnym lub u ks. Radka. W biurze parafialnym i zakrystii można również zostawić intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w drodze i na Jasnej Górze.

     6.            Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na inwestycje w naszej parafii.

     7.            Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

     8.            W minionym tygodniu zmarł śp.: Janusz Wiśniewski. Polećmy  go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

06.07.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Krzysztofa Kubaszewskiego, który 31 maja otrzymał święcenia kapłańskie i z dniem 30 czerwca został skierowany przez Księdza Prymasa do naszej parafii. Życzymy ks. Krzysztofowi wiele światła i mocy Ducha Świętego, aby posługa duszpasterska w Trzemesznie przynosiła obfite owoce.
 2. Przypominamy, że we wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne jest nieczynne.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja w ciszy.
 4. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się w dniach: od 28 lipca do 6 sierpnia. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. W biurze parafialnym i zakrystii można również zostawić intencje, w których pielgrzymi będą się modlić w drodze i na Jasnej Górze.
 5. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 6. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o walce Kościoła z pedofilią oraz o empatii.
 7. W minionym tygodniu zmarli śp. Franciszek Piotrowski. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

 

UROCZYSTOŚĆ

ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

29.06.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiaj żegnamy Ks. Macieja Sławinowskiego, który decyzją Ks. Abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, z dniem 30 czerwca zostaje przeniesiony do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży. Dziękujemy Ks. Maciejowi za jego trzyletnią gorliwą posługę w naszej wspólnocie oraz życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w kapłańskim posługiwaniu w nowej parafii.
 2. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 18.00, a w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Spotkanie wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny.
 4. Spotkanie Żywego Różańca w poniedziałek o 18.45 w Alumnacie.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  1. Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich w czwartek po Mszy św. o 18.00;
  2. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;
  3. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 08.30;
  4. Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o godz. 17.00;
  5. Spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00;
  6. Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.
 6. W lipcu i sierpniu nie będzie odwiedzin chorych z okazji I soboty miesiąca.
 7. We wszystkie piątki lipca i sierpnia biuro parafialne będzie nieczynne.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja w ciszy.
 9. Wyjazd na pielgrzymkę do Rzymu nastąpi w najbliższy piątek, 4 lipca. Zbiórka na placu Kosmowskiego o godz. 04.15. Pierwszego dnia nie będzie wspólnego posiłku, a więc przypominamy o zabraniu prowiantu. W podróży nie obowiązuje post.
 10. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się w dniach: od 28 lipca do 6 sierpnia. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i biurze parafialnym lub u ks. Radka. W biurze parafialnym i zakrystii można również zostawić intencje, w których pielgrzymi będą się modlić.
 11. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji i przypominamy, że ten czas nie zwalnia z obowiązków religijnych i z wierności Bożym przykazaniom.
 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o protestach przeciwko bluźnierczemu spektaklowi ośmieszającemu mękę i śmierć Chrystusa oraz o sposobach na spędzenie wakacji z Bogiem.
 13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Dariusz Nowicki i Tadeusz Schillak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

   

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

22.06.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać Parafianom, którzy przygotowali ołtarze, wypożyczyli i obsługiwali nagłośnienie, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, katechetkom, strażakom, orkiestrze, pocztom sztandarowym i wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym uwielbieniu Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. Do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. W czasie nabożeństw czerwcowych odbywa się procesja Eucharystyczna na placu przy bazylice. Zachęcamy do udziału.
 4. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy ustawionych na placu przy bazylice. Po procesji tradycyjne poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 5. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 06.30, 07.00 i 18.00. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. biskup Teofil Wilski, który tego dnia będzie przeżywał zjazd koleżeński absolwentów trzemeszeńskiego liceum w 60 rocznicę matury. Po Mszy św. procesja eucharystyczna do ołtarza przy wejściu do bazyliki i akt poświęcenia Najśw. Sercu Pana Jezusa.
 6.  W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje post.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja w ciszy.
 8. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Z tej okazji odbędą się Msze św.:
  1. dla Szkoły Podstawowej nr 1 w czwartek o godz. 12.00
  2. dla Szkoły Podstawowej nr 2, Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w piątek o godz. 08.00.
 9. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek o godz. 19.00.
 10. Spotkanie liturgicznej służby ołtarza z rodzicami we wtorek o 19.00 w Alumnacie.
 11. Następne spotkanie dziecięcego zespołu muzycznego odbędzie się we wrześniu.
 12. Decyzją Ks. Abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, ks. Maciej Sławinowski z dniem 30 czerwca kończy posługę w naszej parafii i zostaje przeniesiony do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży. Na jego miejsce został skierowany do naszej parafii ks. neoprezbiter Krzysztof Kubaszewski. Ks. Macieja pożegnamy w przyszłą niedzielę, 29 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.00.
 13. W naszym dekanacie nastąpi też zmiana proboszcza w parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Orchowie. Dotychczasowy proboszcz, ks. Jarosław Kulpiński, przechodzi do Orzechowa, a do Orchowa przychodzi ks. Mariusz Koronowski.
 14. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę odbędzie się w dniach: od 28 lipca do 6 sierpnia. Więcej informacji i zapisy w zakrystii i biurze parafialnym lub u ks. Radka. W biurze parafialnym i zakrystii można również zostawić intencje, w których pielgrzymi będą się modlić.
 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o obronie lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary, a na stronach gnieźnieńskich – zmiany księży w Archidiecezji.
 16. W minionym tygodniu zmarli śp.: Franciszek Woźny, Kazimiera Brillowska i Jacek Komorowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

UROCZYSTOŚĆ

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

15.06.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę i w Boże Ciało o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz wtorku 17 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. W najbliższy wtorek będziemy gościć w naszej parafii arcybiskupa z Republiki Środkowej Afryki, który w czasie Mszy św. o godz. 18.00 wygłosi kazanie, a po Mszy będzie opowiadał o prześladowaniach chrześcijan w jego kraju. Niedawno media podawały informacje o niebezpieczeństwie, w jakim znaleźli się polscy misjonarze pracujący w Republice Środkowej Afryki i o pogromie mieszkających tam wyznawców Chrystusa. Będziemy mieli niecodzienną okazję wysłuchać relacji o tych wydarzeniach od biskupa wywodzącego się z mieszkańców Czarnego Lądu. Będzie można mu także zadać pytania. Zapraszamy do udziału.
 3. We wtorek nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo o godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu nie będzie spotkania dla dziecięcego zespołu muzycznego. Wyjazd dla dzieci z zespołu w piątek o godz. 10.00.
 5. Próba orkiestry przed procesją Bożego Ciała w środę o 18.00 w Alumnacie.
 6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia obowiązuje udział we Mszy św., którego nie zastępuje udział w samej procesji. Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego oprócz Mszy o 11.30, której nie będzie (w środę o 18.00 Msza również z Bożego Ciała). W czwartek po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna, która przejdzie ulicami: św. Jana, Pl. Kilińskiego, Kościuszki, 22 Stycznia i Piastowską. Ołtarze będą ustawione: na Pl. Kilińskiego, na ul. Kościuszki (przy sklepie Hydro Art), na ul. 22 Stycznia (przy domu nr 8) oraz na ul. Piastowskiej (przy rozdzielni energetycznej naprzeciw pawilonów handlowych).  Przy IV ołtarzu na ul. Piastowskiej śpiew „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo zakończą uroczystość. Parafian mieszkających przy trasie procesji prosimy o udekorowanie okien. Prosimy o udział strażaków poczty sztandarowe i dziewczynki sypiące kwiaty. W czasie procesji prosimy nie parkować samochodów na ul. Piastowskiej na wysokości bloku nr 4.
 7. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00.
 8. Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w piątek, 20 czerwca w godz. 07.30 – 12.00.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Od 16.30 adoracja w ciszy.
 10. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godz. 08.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia po Mszy św. w zakrystii.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8470 zł.
 12. Na pomoc poszkodowanym przez powódź na Bałkanach zebraliśmy 867 zł.
 13. W minionym tygodniu została ułożona kostka brukowa na gankach na nowej części cmentarza. Koszt tej inwestycji wyniósł 10 tys. zł.
 14. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o ingresie nowego Prymasa Polski, o spotkaniu młodzieży na Lednicy i o tym jak opiekować się chorymi i starszymi rodzicami.
 15. W minionym tygodniu zmarł śp. Leszek Chudziński. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

08.06.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny Okres Wielkanocny. Jutro rozpoczyna się Okres Zwykły.
 2. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która jest ostatnim dniem spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze nie spełnili tego obowiązku wynikającego z przykazań kościelnych, zachęcamy, aby uczynili to w najbliższym tygodniu.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz piątku 13 czerwca, po Mszy o 18.00.
 5. W tym tygodniu odbędą się w Alumnacie następujące spotkania:
  1. Krąg biblijny w środę o godz. 19.00;
  2. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 17.00;
  3. oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00;
  4. dla klasy II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania wg grafiku zamieszczonego na stronie parafii.
 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu wyjątkowo krótsza, bo do godz. 16.45.
 7. W piątek, 13 czerwca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 20.00.
 8. Msze poranne w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny.
 9. Do chorych udamy się w najbliższą sobotę, 14 czerwca od godz. 08.15.
 10. W zakładzie fotograficznym przy ul. Mickiewicza można nabywać zdjęcia z preingresu Ks. Prymasa i z bierzmowania.
 11. Intencje mszalne na 2015 r. będą przyjmowane w biurze parafialnym od najbliższej środy. W Tyn tygodniu będzie można zamówić Mszę św. tylko osobiście; nie będzie możliwości rezerwacji telefonicznej.
 12. W tym roku planowana jest inna trasa procesji Bożego Ciała. Przejdzie ona ulicami: św. Jana, Pl. Kilińskiego, Kościuszki, 22 Stycznia i Piastowską. Ołtarze będą ustawione: na Pl. Kilińskiego, na ul. Kościuszki (przy sklepie Hydro Art), na ul. 22 Stycznia (przy domu nr 8) oraz na ul. Piastowskiej (przy rozdzielni energetycznej naprzeciw pawilonów handlowych). Przy IV ołtarzu na ul. Piastowskiej śpiew „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo zakończą uroczystość. Parafian mieszkających przy trasie procesji prosimy o udekorowanie okien. Ołtarz na ul. Kościuszki przygotuje młodzież. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu ołtarzy na ul. 22 Stycznia i Piastowskiej są proszone o kontakt z ks. Proboszczem.
 13. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 14. W kaplicy św. Faustyny zostały ustawione nowe ławki, które ufundowała jedna z rodzin naszej parafii. Za ten dar składamy serdeczne podziękowanie.
 15. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym w wyniku niedawnej powodzi na Bałkanach.
 16. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zebraliśmy 1219 zł.
 17. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. podsumowanie pielgrzymki papieża Franciszka do Ziemi Świętej.
 18. W minionym tygodniu zmarli śp.: Ryszard Smarzyk i Eugeniusz Niecikowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

 

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

01.06.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Czerwiec jest miesiącem czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Bóg zapłać rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za złożony dar ołtarza w postaci czterech alb do odprawiania Mszy św., trzech stuł kapłańskich i dwudziestu czerwonych kołnierzy ministranckich.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości powitania nowego Księdza Prymasa oraz bierzmowania i wzięli udział w tym wydarzeniu. Dziękujemy Radom Parafialnym, rodzicom, młodzieży, chórowi parafialnemu, p. Kościelnemu, p. Organiście i pani układającej kwiaty. Wczoraj odbyła się X Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Wzięło w niej udział 105 naszych Parafian występujących w różnych dziedzinach sportowych i w konkursie piosenki religijnej. Miło nam poinformować, że nasza parafia zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach i gratulujemy zwycięstwa!
 4. W najbliższą sobotę, 7 czerwca odbędzie się ingres Ks. Abp. Wojciecha Polaka do Archikatedry Gnieźnieńskiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.00. Nowy Ksiądz Prymas wszystkich serdecznie zaprasza do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. Przez cały tydzień w czasie nabożeństw czerwcowych będzie odprawiana Nowenna do Ducha Świętego.
 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla Żywego Różańca dzisiaj o godz. 19.15 w Alumnacie;
  2. dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Rzymu w poniedziałek o godz. 18.45 w Alumnacie (będzie można wpłacić resztę kwoty);
  3. dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o 17.00 w Alumnacie;
  4. oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;
  5. dla klasy II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania wg grafiku zamieszczonego na stronie parafii.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  1. modlitwa w intencji powołań w czwartek w czasie nabożeństwa czerwcowego;
  2. spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w czwartek o godz. 17.15;
  3. spowiedź dla dzieci w piątek o godz. 15.00;
  4. chorych odwiedzimy wyjątkowo tydzień później, w sobotę 14 czerwca.
 9. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy nastąpi w najbliższą sobotę o godz. 04.00 spod bazyliki. Powrót do Trzemeszna ok. 22.00.
 10. Wyjazd młodzieży na Lednicę w sobotę o godz. 08.00.
 11. W sobotę, 21 czerwca organizujemy pielgrzymkę do Lichenia. Koszt: 10 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 12. Przy wyjściu można złożyć ofiarę do skarbonki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”
 14. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 15. W minionym tygodniu zmarli śp.: Marian Rybski i Stanisław Ostrowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

 

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

25.05.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

     1.            Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe w niedzielę o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz piątku 30 maja, po Mszy św. rozpoczynającej się o 18.00.

     2.            W piątek, 30 maja, będziemy gościć w naszej parafii Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka, mianowanego przed tygodniem przez papieża Franciszka Arcybiskupem Metropolitą Gnieźnieńskim i Prymasem Polski. Zgodnie z wieloletnią tradycją, nawiązującą do przeniesienia ciała św. Wojciecha z Trzemeszna do Gniezna, nowy Prymas rozpoczyna swoją posługę od wizyty w trzemeszeńskiej bazylice. Uroczystość rozpocznie się w piątek o godz. 18.00 powitaniem Ks. Prymasa, który następnie będzie sprawował Mszę św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zapraszamy do licznego udziału nie tylko rodziny bierzmowanych, ale wszystkich Parafian.

     3.            Nabożeństwo majowe w piątek wyjątkowo o godz. 10.00.

     4.            Od piątku w czasie nabożeństw majowych nowenna do Ducha Św. przygotowująca do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która przypada 8 czerwca.

     5.            Wystawienie Najśw. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy św. Faustyny w piątek o godz. 15.00, potem adoracja do 17.45.

     6.            W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

a.     dla wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;

b.     dla dziecięcego zespołu muzycznego w środę o godz. 17.00 w Alumnacie;

c.      dla chóru parafialnego w środę o 19.00 w Alumnacie;

d.     oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;

e.      dla przygotowujących się do bierzmowania według grafiku zamieszczonego na stronie parafii.

     7.            Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodzin w czwartek o godz. 16.30.

     8.            W sobotę, 31 maja przypada Święto Nawiedzenia NMP. Jest to dzień odpustu w sanktuarium w Gościeszynie.

     9.            W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10.            Osoby zapisane na pielgrzymkę do Częstochowy proszone są o wpłatę 50 zł oraz dostarczenie nr. PESEL.

11.            Organizujemy pielgrzymkę do Lichenia w sobotę, 21 czerwca. Koszt 10 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.

12.            Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Przewodnik Katolicki”.

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

18.05.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj przypada 94. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji wspólnota Młodych bez nazwy zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na pl. Kosmowskiego dzisiaj o godz. 14.30 w celu wykonania prostego układu tanecznego, by włączyć się w ogólnopolską akcję „Cała Polska tańczy dla papieża” (w razie niepogody spotkanie w bazylice).
 3. We wtorek, 20 maja Wspólnota Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu, która odbędzie się w godz. 07.30 – 12.00 w kaplicy św. Faustyny.
 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;
  2. dla młodzieży kl. II szkół ponadgimnazjalnych w piątek o 16.00 w Alumnacie;
  3. dla chóru parafialnego w piątek o 19.00 w Alumnacie;
  4. dla przygotowujących się do bierzmowania wg grafiku zamieszczonego na stronie parafii;
  5. próba chóru parafialnego w piątek o 19.00 w Alumnacie.
 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 6. Msza św. w intencji pielgrzymów do Ostrowitego będzie sprawowana w kościele w Ostrowitem Prymasowskim w czwartek, 22 maja o godz. 18.00.
 7. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy, które odbędzie się w sobotę, 7 czerwca. Zapisy wraz z opłatą kosztów udziału w wys. 25 zł do dnia 1 czerwca u ks. Radka.  
 8. Informujemy, że uroczystość I Komunii św. w roku 2015 odbędzie się:
  1. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 – 10 maja
  2. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 – 17 maja.
 9. Osoby zapisane na wyjazd do Częstochowy proszone są o wpłatę 50 zł i podanie numeru PESEL.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 9150 zł.
 11. 30 marca wspólnota parafialna w Rogowie przeżyła dramatyczne chwile związane z pożarem kościoła parafialnego. Ogień strawił dach, a akcja gaśnicza spowodowała szkody związane z zalaniem wnętrza świątyni. W duchu solidarności z rogowską parafią dzisiaj po Mszach św. można złożyć ofiarę do skarbonki na odbudowę tamtejszego kościoła.
 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o tym, dlaczego przyjęta przez rząd Konwencja o zapobieganiu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej jest niebezpieczna dla wszystkich rodzin oraz o bitwie pod Monte Cassino.
 13. W minionym tygodniu zmarły śp. Maria Gładych i Maria Kędzierska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu; Wieczny odpoczynek… 

 

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

11.05.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie, oprócz wtorku 13 maja, po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.
 2. We wtorek, 13 maja, przypada wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej.
  1. Msza św. dla chorych i starszych z sakramentem namaszczenia odbędzie się we wtorek o g. 10.00 (prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu do kościoła);
  2. Nabożeństwo fatimskie w łączności z nabożeństwem majowym rozpocznie się we wtorek o g.20.00.
 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla dzieci z kl. III w poniedziałek o godz. 16.00 w bazylice;
  2. dla młodzieży kl. I szkół ponadgimnazjalnych we wtorek o 16.00 w Alumnacie;
  3. dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00 w Alumnacie;
  4. dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w czwartek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  5. oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;
  6. dla przygotowujących się do bierzmowania wg grafiku zamieszczonego na stronie parafii.
 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 5. Wyjazd do opery do Bydgoszczy w środę o godz. 16.45 spod bazyliki.
 6. Dzieci z kl. III będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Św. w niedzielę, 18 maja na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o 09.00.
 7. Organizujemy jednodniowy wyjazd do Częstochowy na ogólnopolską pielgrzymkę wspólnot Żywego Różańca w sobotę, 7 czerwca. Zapraszamy do udziału nie tylko członków Żywego Różańca. Koszt: 50 zł. Zgłoszenia w zakrystii i biurze parafialnym.
 8. Osoby, które dotąd nie otrzymały z biura pielgrzymkowego potwierdzenia zawarcia umowy na wyjazd do Rzymu oraz dowodu wpłaty, proszone są o odbiór dokumentów po Mszy św. w zakrystii.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.
 10. 30 marca wspólnota parafialna w Rogowie przeżyła dramatyczne chwile związane z pożarem kościoła parafialnego. Ogień strawił dach, a akcja gaśnicza spowodowała szkody związane z zalaniem wnętrza świątyni. W duchu solidarności z rogowską parafią w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę na odbudowę tamtejszego kościoła.
 11. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć płytę DVD ze zdjęciami i filmem z Misterium Męki Pańskiej, jakie odbyło się w Trzemesznie. Dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 12. Również w zakrystii można nabyć płytę pt. Miłość mi wszystko wyjaśniłaz utworami napisanymi do słów Karola Wojtyły z muzyką Roberta Jansona. Całkowity dochód z płyty jest przeznaczony na ufundowanie przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w roku 2016 młodzieży z ubogich rodzin na Wschodzie.
 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o zawierzeniu Rosji Matce Bożej Fatimskiej i o nowennie, która przygotuje Polskę na 100. rocznicę objawień w Fatimie.
 14. W minionym tygodniu zmarł śp. Władysław Brzycki. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu; Wieczny odpoczynek… 

 

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

04.05.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.
 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla rodziców młodzieży, która 30 maja przystąpi do sakramentu bierzmowania w poniedziałek po nabożeństwie majowym w bazylice;
  2. dla rodziców ministrantów i lektorów we wtorek o 17.00 w Alumnacie;
  3. Krąg Biblijny w środę o 19.00 w Alumnacie;
  4. oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;
  5. dla przygotowujących się do bierzmowania wg grafiku zamieszczonego na stronie parafii;
  6. dla Żywego Różańca dzisiaj wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.30.
 3. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 4. W tym tygodniu nie będzie próby dziecięcego zespołu muzycznego.
 5. Dzieci z klas III będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę, 18 maja na Mszy św. o godz. 10.00.
 6. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Krakowa proszone są o zapłatę całości kosztów pielgrzymki do poniedziałku. Wyjazd na pielgrzymkę nastąpi w piątek, 9 maja, po Mszy św. sprawowanej o godz. 05.20.
 7. Osoby zapisane na wyjazd do opery są proszone o wpłatę 65 zł.
 8. Osoby, które dotąd nie otrzymały z biura pielgrzymkowego potwierdzenia zawarcia umowy na wyjazd do Rzymu oraz dowodu wpłaty, proszone są o odbiór dokumentów po Mszy św. w zakrystii.
 9. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 10. Zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu AGD, RTV, komputerowego, świetlówek, kabli, akumulatorów, baterii itp.) odbędzie się na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 w piątek w godz. 13.00 – 17.00 i w sobotę w godz. 09.00 – 12.00, a w świetlicach wiejskich do dnia 12 maja. Organizatorem zbiórki jest Szkoła Podstawowa nr 1.
 11. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć płytę DVD ze zdjęciami i filmem z Misterium Męki Pańskiej, jakie odbyło się w Trzemesznie. Dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. relacja z kanonizacji świętych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.
 13. Przy wyjściu można również nabyć płytę pt. Miłość mi wszystko wyjaśniłaz utworami napisanymi do słów Karola Wojtyły z muzyką Roberta Jansona. Całkowity dochód z płyty jest przeznaczony na ufundowanie przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w roku 2016 młodzieży z ubogich rodzin na Wschodzie.
 14. W minionym tygodniu zmarł śp. Bogdan Owczarzak. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu; Wieczny odpoczynek… 

 

  

  

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

03.05.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.
 2. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i z podziękowaniem Panu Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II, która będzie sprawowana dzisiaj o godz. 15.00. Msza św. o godz. 18.30 będzie Mszą niedzielną.
 3. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Krakowa proszone są o zapłatę całości kosztów pielgrzymki do poniedziałku, 5 maja. Wyjazd na pielgrzymkę nastąpi w piątek, 9 maja, po Mszy św. sprawowanej o godz. 05.20.
 4. Osoby zapisane na wyjazd do opery są proszone o wpłatę 65 zł.
 5. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć płytę DVD ze zdjęciami i filmem z Misterium Męki Pańskiej, jakie odbyło się w Trzemesznie. Koszt płyty nie mniej niż 20 zł. Dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 6. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w nim m.in. relacja z kanonizacji świętych papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II.
 7. Przy wyjściu można również nabyć płytę pt. Miłość mi wszystko wyjaśniłaz utworami napisanymi do słów Karola Wojtyły z muzyką Roberta Jansona (lidera zespołu Varius Manx); wykonawcy, to m.in.: Andrzej Piaseczny, Urszula, Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny. Całkowity dochód z płyty jest przeznaczony na ufundowanie przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w roku 2016 młodzieży z ubogich rodzin na Wschodzie w krajach byłego Związku Radzieckiego. Minimalna cena sugerowana płyty to 20 zł. 

 

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA –

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

27.04.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia przypominający nam, że wszyscy potrzebujemy Bożego Miłosierdzia i – jako chrześcijanie – jesteśmy zobowiązani do świadczenia miłosierdzia naszym bliźnim.
 2. Dzisiaj, w Święto Miłosierdzia, zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.45.
 3. Zachęcamy, aby dzisiaj wyrazić radość z kanonizacji Jana Pawła II dekorując nasze okna.
 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. dla osób, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  2. dla młodzieży z kl. III szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o 16.00 w Alumnacie;
  3. dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00 w Alumnacie;
  4. oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;
  5. dla przygotowujących się do bierzmowania wg grafiku zamieszczonego na stronie parafii;
  6. dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.30.
 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 6. W czwartek rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: 1 i 2 maja po Mszy św. o godz. 18.00, a 3 i 4 maja nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00. Zachęcamy do organizowania nabożeństw przy figurach i krzyżach na wioskach.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Jest to zarazem narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy na Msze święte sprawowane według porządku niedzielnego. Msza o godz. 15.00 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i z podziękowaniem Bogu za dar kanonizacji Jana Pawła II. Zapraszamy do licznego udziału. Msza św. o 18.30 będzie Mszą niedzielną.
 8. Zachęcamy, by 3 maja wywiesić flagi narodowe.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  1. modlitwa w intencji powołań w czwartek, a nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek w łączności z nabożeństwem majowym;
  2. spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i starszej w czwartek o 17.00, a dla dzieci w piątek o 15.00;
  3. dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00;
  4. z posługą sakramentalną do chorych udamy się wyjątkowo w piątek od 08.30;
  5. adoracja Najśw. Sakramentu z okazji I soboty miesiąca rozpocznie się w kaplicy św. Faustyny w sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 i potrwa do 17.45.
 10. Prymas Polski abp Józef Kowalczyk udzielił wiernym archidiecezji gnieźnieńskiej oraz osobom przebywającym na terenie naszej archidiecezji dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, dnia 2 maja br.
 11. Obchody odpustu ku czci św. Wojciecha odbędą się w Gnieźnie 3 i 4 maja. W sobotę nieszpory w katedrze o godz. 19.30, a po nich procesja z relikwiami do kościoła św. Michała. W niedzielę procesja do katedry o godz. 9.15; Msza św. na placu przy katedrze o godz. 10.00. Niedzielne nieszpory o godz. 16.00 w katedrze, a po nich błogosławieństwo dzieci.
 12. Piesza pielgrzymka młodzieży na odpust św. Wojciecha odbędzie się 3 maja. Informacje i zapisy u ks. Radka.
 13. Osoby zapisane na wyjazd do opery są proszone o wpłatę 65 zł.
 14. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć płytę DVD ze zdjęciami i filmem z Misterium Męki Pańskiej, jakie odbyło się w Trzemesznie. Koszt płyty nie mniej niż 20 zł. Dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć specjalne wydanie „Przewodnika Katolickiego” w całości poświęcone św. Janowi Pawłowi II.
 16. Przy wyjściu można również nabyć płytę pt. Miłość mi wszystko wyjaśniłaz utworami napisanymi do słów Karola Wojtyły z muzyką Roberta Jansona (lidera zespołu Varius Manx); wykonawcy, to m.in.: Andrzej Piaseczny, Urszula, Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny. Całkowity dochód z płyty jest przeznaczony na ufundowanie przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w roku 2016 młodzieży z ubogich rodzin na Wschodzie w krajach byłego Związku Radzieckiego. Minimalna cena sugerowana płyty to 20 zł.
 17. W minionych dwóch tygodniach pożegnaliśmy zmarłych: śp. Władysława Hesse, Leszka Klechę, Irenę Siódmiak, Annę Kasprowicz i Teresę Semrok. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu; Wieczny odpoczynek… 

 

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

21.04.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Do najbliższej niedzieli, w którą przypada święto Miłosierdzia Bożego, trwa Oktawa Wielkanocy. Kościół w ten sposób przedłuża radość ze Zmartwychwstania Chrystusa na osiem dni, które w liturgii są obchodzone jak Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy w tych dniach do uczestnictwa we Mszy św.
 2. Msze święte w dni powszednie o 06.30, 07.00 i 18.00; rano – w kaplicy św. Faustyny, a wieczorem – w bazylice.
 3. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, które przypada w niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50, za wyjątkiem piątku.
 4. W piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.
 5. W czasie Oktawy Wielkanocy nie ma postu w piątek.
 6. Spotkanie dzieci z zespołu muzycznego wraz z rodzicami w środę o 17.00 w Alumnacie.
 7. W najbliższą niedzielęodbędzie siękanonizacja Jana Pawła II. Aby duchowo przygotować się na to wydarzenie, zapraszamy na czuwanie modlitewne i Apel Jasnogórski w najbliższą sobotę o godz. 20.30.Po czuwaniu będzie można zabrać do domu „Iskrę Miłosierdzia” – płomień zapalony w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, aby towarzyszył nam w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Jest to nawiązanie do jego słów wypowiedzianych w Łagiewnikach dotyczących obietnicy Jezusa Miłosiernego, że iskra, która wyjdzie stamtąd przygotuje świat na Jego powtórne przyjście. Aby zabrać płomień Miłosierdzia, należy przynieść do kościoła znicz.
 8. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się do wielkopostnej akcji pomocy potrzebującym i przynieśli produkty żywnościowe. Paczkami obdarowaliśmy 26 rodzin.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone w Niedzielę Palmową na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 10200 zł.
 10. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć płytę DVD ze zdjęciami i filmem z Misterium Męki Pańskiej, jakie odbyło się w Trzemesznie. Koszt płyty nie mniej niż 20 zł. Dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 11. Piesza pielgrzymka młodzieży na odpust św. Wojciecha odbędzie się 3 maja. Informacje i zapisy u ks. Radka.
 12. Zwolniło się kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Rzymu, która odbędzie się w dniach: 4 – 13 lipca. Bliższe informacje w zakrystii.
 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem specjalnym, którym jest książka z myślami Jana Pawła II.
 14. Przy wyjściu można również nabyć płytę pt. Miłość mi wszystko wyjaśniłaz utworami napisanymi do słów Karola Wojtyły; muzyka: Robert Janson (lider zespołu Varius Manx); wykonawcy m.in.: Andrzej Piaseczny, Urszula, Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny. Całkowity dochód z płyty jest przeznaczony na ufundowanie przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w roku 2016 młodzieży z ubogich rodzin na Wschodzie w krajach byłego Związku Radzieckiego. Minimalna cena sugerowana płyty to 20 zł. 

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

20.04.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały darzył wszelkimi potrzebnymi łaskami. Niech radość płynąca ze zwycięstwa Syna Bożego nad śmiercią napełnia nasze serca i przemienia naszą codzienność, abyśmy byli ludźmi zmartwychwstania.

 

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania obchodów Triduum Paschalnego poprzez wykonanie dekoracji ciemnicy i Grobu Pańskiego, przygotowanie liturgii oraz złożenie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i świątecznego ołtarza; z tych ofiar została również zakupiona plansza do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za liczne uczestnictwo w liturgii Wielkiego Tygodnia.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę.
 2. Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, które przypada w przyszłą niedzielę. Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro o godz. 14.45, a od wtorku do soboty o 17.50.
 3. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbędzie się długo oczekiwana przez nas kanonizacja Jana Pawła II. Aby duchowo przygotować się na to wydarzenie, zapraszamy na czuwanie modlitewne i Apel Jasnogórski w najbliższą sobotę o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którym droga jest osoba papieża – Polaka.
 4. Po Mszy św. w zakrystii można nabyć płytę DVD ze zdjęciami i filmem z Misterium Męki Pańskiej, jakie odbyło się w Trzemesznie. Koszt płyty nie mniej niż 20 zł. Dochód będzie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 5. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Krakowa są proszone o dostarczenie numeru Pesel.
 6. Zwolniło się kilka miejsc na parafialną pielgrzymkę do Rzymu, która odbędzie się w dniach: 4 – 13 lipca. Bliższe informacje w zakrystii.
 7. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć świąteczny numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem specjalnym, którym jest książka z myślami Jana Pawła II.
 8. Przy wyjściu można również nabyć płytę pt. Miłość mi wszystko wyjaśniłaz utworami napisanymi do słów Karola Wojtyły (11 tekstów zaczerpniętych z poezji Karola Wojtyły); muzyka: Robert Janson (lider zespołu Varius Manx); wykonawcy: Andrzej Piaseczny, Urszula, Ania Wyszkoni, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny, Tomek Szczepanik z zespołu „Pectus”, Anna Józefina Lubieniecka. Całkowity dochód z płyty jest przeznaczony na ufundowanie przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w roku 2016 młodzieży z ubogich rodzin na Wschodzie. Akcja obejmuje następujące kraje: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina i Uzbekistan. Minimalna cena sugerowana płyty to 20 zł.

  

 

6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU –

NIEDZIELA PALMOWA

13.04.2013 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE 

 

 1. Ostatnie Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Po nabożeństwie Msza św.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o 06.30, 07.00 i 18.00.
 3. Wielki Poniedziałek jest obchodzony jako Dzień Trzeźwości. O godz. 18.00 Msza św. w bazylice o trzeźwość narodu zamówiona przez Trzemeszeński Klub Abstynencki.
 4. Od poniedziałku do środy odbywać się będą rekolekcje dla młodzieży z gimnazjum  oraz  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Gimnazjaliści w poniedziałek i wtorek spotkają się w klasach w szkole o godz. 08.00, a na 09.30 przyjdą do kościoła; w środę spotkanie tylko w kościele o 09.30. Młodzież ponadgimnazjalna we wszystkie dni przyjdzie na godz. 08.00 do kościoła. Rodziców młodzieży gimnazjalnej, którzy swoim córkom i synom wypisali zgodę na pozostanie w domu i nieuczestniczenie w rekolekcjach i nie zmienią swojej decyzji, informujemy, że osoby te nie zostaną dopuszczone do bierzmowania (dotyczy to wszystkich klas od I do III).
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci z kl. II w sprawie przygotowania do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W Wielki Czwartek rozpoczyna się Triduum Paschalne – przeżywanie tajemnicy Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Są to najważniejsze dni roku kościelnego.
  1. Wielki Czwartek jest pamiątką ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Tego dnia w godzinach porannych kapłani gromadzą się w katedrach całego świata, by odnowić przyrzeczenia ze święceń, a biskup poświęca oleje, które przez cały rok będą używane do namaszczenia przy udzielaniu sakramentów. Wieczorem we wszystkich kościołach odbywa się uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. W naszym kościele rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do tzw. ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  2. Wielki Piątek upamiętnia dzień Drogi Krzyżowej i śmierci Chrystusa. Od godz. 08.00 adoracja Najśw. Sakramentu w ciemnicy. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa. Adoracja dla Członków Koła Żywego Różańca o godz. 09.30, a dla dzieci z kl. II o 10.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego o 15.00. W Wielki Piątek nie sprawuje się żadnej Mszy św., a jedynie Liturgię Męki Pańskiej z czytaniem Słowa Bożego, adoracją Krzyża i Komunią św. Początek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 23.00. Od 22.00 do 23.00 adorację poprowadzi nasz zespół muzyczny i młodzież (zapraszamy na nią młodzież i dorosłych). W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na dwukrotnym posileniu się i jednorazowym posiłku do syta.
  3. Wielka Sobota to dzień adoracji Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim. Tego dnia nie sprawuje się żadnej liturgii. Adoracja w Grobie Pańskim od godz. 08.00 do 20.45. Święcenie potraw w bazylice o godz. 09.00 oraz od 11.00 do 17.00 co godzinę; po domach od 09.00. Święconka na wioskach według następującego planu: jeden ksiądz: Kozłówko, Rudki, Wymysłowo, Miaty; drugi ksiądz: Zieleń, Bieślin, Ostrowite, Popielewo; trzeci ksiądz: Cytrynowo, Bystrzyca, Lubiń, Niewolno, Kierzkowo, Pasieka i Huta. Samochody z Kozłówka, Zielenia i Cytrynowa prosimy podstawić pod plebanię o godz. 08.45. Mieszkańcy kolejnych wsi będą przejmować księdza. Miejsca święconki na wioskach prosimy zgłaszać u sołtysów, a w mieście – dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.
  4. Wigilia Paschalna i Rezurekcja w sobotę o godz. 21.00. Ta wielkanocna liturgia rozpocznie się przy kościele poświęceniem ognia. Jego płomień wnosi się do kościoła, gdzie jest śpiewane Orędzie Paschalne na cześć Chrystusa zmartwychwstałego, którego symbolizuje paschał płonący poświęconym ogniem. Następną część uroczystości stanowi liturgia Słowa Bożego, a po niej – liturgia chrzcielna, w czasie której wszyscy odnowimy przyrzeczenia z naszego chrztu. Ostatnia część, to liturgia Eucharystyczna. Wigilia Paschalna jest nie tylko główną uroczystością świąt Zmartwychwstania, ale również najważniejszą liturgią całego roku. Sprawowana jest w nocy, bo nocą dokonało się Zmartwychwstanie Chrystusa. Nasze świętowanie Wielkiej Nocy zakończy procesja rezurekcyjna przed bazyliką. Zapraszamy do licznego udziału. Na wielkanocną liturgię przynosimy świece.
 7. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję pod nazwą: „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz odpowiedzialności za dobro wspólnoty Kościoła. Akcja będzie miała miejsce w Wielki Czwartek, który jest świętem kapłanów, a udział w niej będzie zaproszeniem do podjęcia miesięcznej modlitwy za tych, których Chrystus wybrał do pełnienia kapłańskiej posługi.
 8. Próba chóru parafialnego w środę o godz. 19.00 w bazylice.
 9. Składka zbierana w Wielki Piątek w czasie adoracji krzyża będzie przeznaczona na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie, a składka z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Nocy – na potrzeby naszej parafii.
 10. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 07.00. Pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.
 11. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałek i środę.
 12. Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek w godz. 21.30 – 23.00.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.
 14. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. informacje o Wielkim Tygodniu, o zmianach w ustawie emerytalnej oraz przepisy na wielkanocne potrawy. 

 

 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

06.04.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

 1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, podczas których rozważamy Mękę Pańską:
  1. Droga Krzyżowa w piątek
   • dla dzieci o godz. 16.30
   • dla starszych wyjątkowo o godz. 19.30
  2. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.
 2. W piątek, zamiast na wieczorną Drogę Krzyżową, zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które odbywać się będzie na Placu Kosmowskiego, na placu przed bazyliką i w samej bazylice. W związku z tym prosimy nie parkować samochodów na parkingu przed bazyliką.  W trakcie tego pasyjnego przedstawienia będzie można złożyć ofiary, które przekazane zostaną na pokrycie kosztów organizacji Misterium. Rozpoczęcie o godzinie 19.30 na Placu Kosmowskiego.
 3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie (wszystkie w Alumnacie):
  1. Dla Żywego Różańca dzisiaj o 16.30;
  2. Krąg biblijny we wtorek o 18.45;
  3. Oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 ;
  4. Próba chóru parafialnego w piątek o 18.30;
 4. W tym tygodniu nie będzie próby dziecięcego zespołu muzycznego.
 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 6. Spowiedź wielkanocnaz udziałem księży z dekanatu odbędzie się w naszej parafii w najbliższą sobotę, 12 kwietnia w godz.: 10.00 – 12.00; 15.00 – 16.30; 17.15 – 18.30.Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na inny dzień, ponieważ takiej możliwości nie będzie.
 7. Organizujemy wyjazd do Gniezna na Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, który odbędzie sie w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia. Podczas tego spotkania przedstawicielom młodzieży z naszej parafii zostanie przekazana Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia,  zapalona w Sanktuarium w Łagiewnikach.  Zapraszamy młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną oraz studentów.  Wyjazd o godz. 14.00, powrót ok. 21.00. Koszt wyjazdu 5 zl. Inf. i zapisy u ks. Radka.
 8. Niedawno na cmentarzu została zdemontowana zabytkowa pompa, którą parafia przekazała do Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. W jej miejsce w tym tygodniu zostanie zainstalowana nowa pompa.
 9. Siostra klaryska dziękuje za ofiary złożone przed tygodniem na klasztor w Kazachstanie. Siostra zebrała 4800 zł.
 10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki przeznaczoną na kwiaty do Grobu Pańskiego i do świątecznej dekoracji ołtarzy.
 11. Przed bazyliką uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach sprzedają ozdoby i kartki wielkanocne, z których dochód jest przeznaczony na potrzeby tej placówki.
 12. Na święta Zmartwychwstania przygotowujemy paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących wsparcia. Długoterminową żywność na ten cel prosimy wkładać do kosza ustawionego przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej
 13. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Przy wejściu do bazyliki od ministrantów będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę palmy. Dochód będzie przeznaczony na letnią wycieczkę służby liturgicznej.
 14. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. obrzęd poświęcenia palm, a przed Mszą o godz. 10.00 odbędzie się procesja, która rozpocznie się poświęceniem palm przed bazyliką.
 15. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 16.  Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o tym jak żyją katolicy na Ukrainie po aneksji Krymu, o obecnym stanie wiedzy na temat przyczyn smoleńskiej katastrofy i wielkopostna katecheza o wskrzeszeniu Łazarza.

 

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

30.03.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 

1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, podczas których rozważamy Mękę Pańską

          Droga Krzyżowa w piątek:

Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św.

 • dla dzieci o godz. 16.30
 • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

 1. Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;
 2. Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o 18.00, dodatkowa Msza św. w piątek o 18.00;
 3. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;
 4. Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w czwartek o 17.00, dla dzieci w piątek o 15.00;
 5. Do chorych i starszych udamy się z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 08.30 (będzie to spowiedź i Komunia wielkanocna).

3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie (wszystkie w Alumnacie):

 1. Dla przygotowujących się do bierzmowania według planu zamieszczonego na stronie parafii;
 2. Dla młodzieży ponadgimnazjalnej w ramach katechezy przedmałżeńskiej:
  • kl. I we wtorek o godz. 16.00
  • kl. II w piątek o 17.00
 3. Próba dziecięcego zespołu muzycznego w środę o godz. 17.00;
 4. Oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 ;
 5. Próba chóru parafialnego w piątek o 19.30;
 6. Spotkanie Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o 16.30.

4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

5. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży z dekanatu odbędzie się 12 kwietnia.

6. Organizujemy wyjazd do Gniezna na Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym, który odbędzie sie w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia. Podczas tego spotkania przedstawicielom młodzieży z naszej parafii zostanie przekazana Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia,  zapalona w Sanktuarium w Łagiewnikach.  Zapraszamy młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną oraz studentów.  Wyjazd o godz. 14.00, powrót ok. 21.00. Koszt wyjazdu 5 zl. Inf. i zapisy u ks. Radka.

7. Na święta Zmartwychwstania pragniemy przygotować paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących wsparcia. Długoterminową żywność na ten cel prosimy wkładać do kosza ustawionego przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej.

8.  Spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Rzymu odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.30 w Alumnacie. Podczas spotkania będzie można wpłacić zaliczkę w wys. 300 zł.

9.  Dzisiaj gościmy siostrę klaryskę – misjonarkę z Kazachstanu, która teraz opowie o swojej pracy, a po Mszy św. będzie zbierać ofiary przeznaczone na pracę duszpasterską w tym kraju.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do skarbonki przeznaczoną na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. W przyszłą niedzielę przed kościołem uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w Bielicach będą sprzedawać ozdoby i kartki wielkanocne.

12. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o przygotowaniach do kanonizacji Jana Pawła II i rozmowa z nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisławem Gądeckim.

13. W minionym tygodniu zmarli: śp. Jerzy Dzięcioł, Tadeusz Cieślewicz i Julian Nowakowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

23.03.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, podczas których rozważamy Mękę Pańską:
  1. Droga Krzyżowa w piątek
   • dla dzieci o godz. 16.30
   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.
 3. We wtorek, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego upamiętniająca poczęcie Syna Bożego w łonie Najśw. Maryi Panny. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlić się będziemy o życie i miłość rodziców dla wszystkich dzieci poczętych. Zapraszamy na Msze św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się ceremonia przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ta szlachetna inicjatywa polega na dziewięciomiesięcznej codziennej modlitwie jedną dziesiątką różańca w intencji jednego konkretnego dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby, które chciałby ją podjąć, proszone są o kontakt z ks. Piotrem.
 4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. Dla przygotowujących się do bierzmowania według planu zamieszczonego na stronie parafii;
  2. Dla osób podejmujących duchową adopcję w poniedziałek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
  3. Oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;
  4. Dla osób, które chciałyby wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej lub pomóc w jego przygotowaniu, w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej w bazylice;
  5. Próba chóru parafialnego w piątek o 19.00 a Alumnacie.
 5. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 6. Na święta Zmartwychwstania pragniemy przygotować paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących wsparcia. Długoterminową żywność na ten cel prosimy wkładać do kosza ustawionego przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia oraz na pielgrzymkę do Rzymu.
 8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy siostrę klaryskę – misjonarkę z Kazachstanu, która po Mszach świętych będzie zbierać ofiary przeznaczone na pracę duszpasterską w tym kraju.
 9. Wyjazd do opery do Bydgoszczy w sobotę o godz. 16.45 sprzed bazyliki.
 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, o powołaniu do małżeństwa i pladze konkubinatów oraz rozmowa z ks. Sławomirem Oderem, postulatorem procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II.
 11. W minionym tygodniu zmarli: śp. Czesław Kosmacz i Marian Bolewski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek… 

  

 

 

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

16.03.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, podczas których rozważamy Mękę Pańską:

    Droga Krzyżowa w piątek

 • dla dzieci o godz. 16.30
 • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00

    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.

2. W środę, 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, patrona mężczyzn oraz całej wspólnoty Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 06.30, 07.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

 • Dla przygotowujących się do bierzmowania według planu zamieszczonego na stronie parafii;
 • Dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
 • Oaza dla młodzieży w gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;
 • Dla osób, które chciałyby wziąć udział w Misterium Męki Pańskiej lub pomóc w jego przygotowaniu, w piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej w bazylice;
 • Próba chóru parafialnego w piątek o 19.00 a Alumnacie.

4.  Dzieci z zespołu muzycznego w tym tygodniu nie będą miały spotkania.

5. Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu, która odbędzie się w czwartek, 20 marca w godz. 07.30 – 12.00 w kaplicy św. Faustyny.

6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.

7. Katechizacja przedmałżeńska dla tych, którzy dotąd jej nie ukończyli, a planują zawrzeć sakrament małżeństwa dzisiaj o godz. 17.15 w Alumnacie.

8. Na święta Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy przygotować paczki żywnościowe dla rodzin potrzebujących wsparcia. Długoterminową żywność nas ten cel można wkładać do kosza ustawionego przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej.

9. 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będzie okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ta szlachetna inicjatywa polega na dziewięciomiesięcznej codziennej modlitwie jedną dziesiątką różańca w intencji jednego konkretnego dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby, które chciałby ją podjąć, proszone są o kontakt z ks. Piotrem.

10. Przypominamy, że czwarte przykazanie kościelne mówi o tym, że w okresach pokuty należy powstrzymać się od udziału w hucznych zabawach. Trwa Wielki Post, który jest czasem pokuty i organizowanie hucznych przyjęć urodzinowych oraz udział w nich jest naruszeniem zasad naszej wiary i antyświadectwem.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia oraz na pielgrzymkę do Rzymu.

12. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy na ten cel 8821 zł.

13. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do skarbonki przeznaczoną na pomoc misjonarzom.

14. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o nauczaniu Jana Pawła II na temat niepodważalnej wartości życia oraz artykuł o św. Józefie i dodatek specjalny: obrazek św. Józefa z modlitwą oddającą nas pod jego opiekę.

15.  W minionym tygodniu zmarli: śp. Aleksander Choniej oraz pochodzący z Lubinia ks. prałat Joachim Behnke, którego pogrzeb odbędzie się w Kłecku w poniedziałek o godz. 11.00. Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

09.03.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Msze wieczorne w środę i sobotę są sprawowane w bazylice, a w pozostałe dni powszednie w kaplicy św. Faustyny.
 2. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, podczas których będziemy rozważali Mękę Pańską:
  1. Droga Krzyżowa w piątek
   • dla dzieci o godz. 16.30
   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez Radosława Nowakowskiego, kleryka odbywającego   praktykę duszpasterską w naszej parafii, w niedzielę o 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.
 4. W tym tygodniu, od poniedziałku do środy, dzieci ze szkół podstawowych będą przeżywać rekolekcje wielkopostne według następującego planu:
  1. W poniedziałek i wtorek:
   • Klasy 0 – III o 08.00 w bazylice, o 09.30 w szkole
   • Klasy IV – VI o 08.00 w szkole, o 09.30 w bazylice
 5. W środę wszystkie klasy przyjdą na Mszę św. o godz. 08.45.
 6. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
  1. Dla przygotowujących się do bierzmowania według planu zamieszczonego na stronie parafii
  2. Dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00 w Alumnacie;
  3. Oaza dla młodzieży w gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie.
 7. W piątek, 11 kwietnia, planowane jest plenerowe przedstawienie Misterium Męki Pańskiej. O zaangażowanie w realizację tego zamierzenia prosimy zarówno młodzież, jak i dorosłych. W związku z tym zapraszamy młodzież gimnazjalną, ponadgimnazjalną i 30+, która chciałaby wziąć udział w Misterium lub w jakikolwiek sposób pomóc w przygotowaniach, na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek po wieczornej Drodze Krzyżowej w domku przy plebanii.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 9. Katechizacja przedmałżeńska dla tych, którzy dotąd jej nie ukończyli, a planują zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się dzisiaj o g. 17.15 w Alumnacie.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia. Zgłoszenia w zakrystii lub biurze parafialnym.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje w naszej parafii.
 12. Osoby zapisane na wyjazd do opery 29 marca proszone są o wpłatę 55 zł i podanie numeru Pesel.
 13. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. podsumowanie pierwszego roku pontyfikatu papieża Franciszka i dodatek specjalny: płyta z rozważaniami Drogi Krzyżowej, jakie Jan Paweł II napisał w roku 2000, w interpretacji Jerzego Zelnika. Bezpłatnym dodatkiem jest też nasza gazetka parafialna redagowana przez młodzież, którą można nabyć również bez „Przewodnika” za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na parafialne duszpasterstwo młodzieży. Jest też „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci. 

 

 

8 NIEDZIELA ZWYKŁA

02.03.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Przygotowania Paschy, zwany Wielkim Postem. Ten czas służy przygotowaniu do największych świąt chrześcijańskich – Zmartwychwstania Pańskiego i związany jest z refleksją nad własnym życiem, w którym człowiek potrzebuje ciągłego nawracania się. Jest to również czas rozważania Męki Pańskiej, która wraz ze zmartwychwstaniem stanowi Misterium Paschalne Chrystusa, będące centrum naszego zbawienia.
 2. W Środę Popielcową Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 07.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły polegający na ograniczeniu posiłków do jednego do syta i dwóch lekkich.
 3. Aby jak najlepiej przeżyć ten ważny okres liturgiczny, w Środę Popielcową rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Poprowadzi je ks. Jan Korygacz, proboszcz parafii pw. św. brata Alberta w Różannie. Nauki rekolekcyjne w środę w czasie wszystkich Mszy św., a w czwartek, piątek i sobotę w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi 15 minut przed każdą Mszą rekolekcyjną. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach. Niech będą dla nas czasem duchowej odnowy.
 4. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych odbędą się w dniach: 10 – 12 marca.
 5. Przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymywanie się od udziału w hucznych zabawach.
 6. W Okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, podczas których będziemy rozważali Mękę Pańską:
  1. Droga Krzyżowa w piątek
   • dla dzieci o godz. 16.30
   • dla starszych po Mszy św. o godz. 18.00
  2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00; po Gorzkich Żalach Msza św. bez kazania.
 7. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie (wszystkie w Alumnacie):
  1. Dla Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.00;
  2. Krąg biblijny w poniedziałek o 18.45;
  3. Dla klas I szkół ponadgimnazjalnych w ramach katechezy przedmałżeńskiej we wtorek o 16.00;
  4. Dla przygotowujących się do bierzmowania według planu zamieszczonego na stronie parafii
  5. Dla dzieci z zespołu muzycznego w środę o 17.00;
  6. Oaza dla młodzieży w gimnazjalnej w czwartek o 19.00;
  7. Próba chóru parafialnego w piątek o godz. 19.15 w byłej kaplicy Alumnatu.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:
  1. Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;
  2. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00;
  3. Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej i starszej w czwartek o godz. 15.00
  4. Spowiedź dla dzieci ze szkół podstawowych w piątek o 15.00;
  5. Dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 10. Katechizacja przedmałżeńska dla tych, którzy dotąd jej nie ukończyli, a planują zawrzeć sakrament małżeństwa rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 9 marca o godz. 17.15 w Alumnacie.
 11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia. Zgłoszenia w zakrystii i biurze par. Osoby zapisane są proszone o wpłacenie 100 zł. do przyszłej niedzieli.
 12. W imieniu naszych parafian poszkodowanych przez pożary składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na pomoc dla nich. Zebraliśmy 7560 zł. Pieniądze zostały przekazane poszkodowanym.
 13. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.
 14. Osoby zapisane na wyjazd do opery proszone są o wpłatę 55 zł i podanie nr. Pesel.
 15. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o okolicznościach dramatu na kijowskim Majdanie i pomocy organizowanej przez Kościół dla Ukraińców oraz o tym, jak nasi sportowcy dziękują Panu Bogu za olimpijskie medale.
 16. W minionym tygodniu zmarli: śp. Anna Szymczak i Stefan Baranowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…” 

 

 

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Msze wieczorne w środę i sobotę są sprawowane w bazylice, a w pozostałe dni powszednie w kaplicy św. Faustyny.
 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
 • dla Wspólnoty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
 • dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku umieszczonego na stronie parafii;
 • dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach katechezy przedmałżeńskiej: kl. II we wtorek o 16.45, kl. III w piątek o 16.30.
 • próba zespołu dziecięcego w środę o 17.00 w Alumnacie;
 • oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;
 • dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii;
 • dla Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Alumnacie.
 1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45 (do 16.30 prowadzona, potem – w ciszy). Zapraszamy do udziału.
 2. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski ogłosiło najbliższy piątek dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. Będziemy tę sprawę polecać Panu Bogu w czasie wszystkich Mszy świętych i na adoracji. Zachęcamy też do ofiarowania ścisłego postu w tej intencji.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny o godz. 07.00, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30; z posługą sakramentalną do chorych udamy się od godz. 08.30. 
 4. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę śladami Jana Pawła II do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia, która odbędzie się w dniach: 9 – 11 maja (od piątku do niedzieli). Koszt z wyżywieniem: 450 zł. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. znane i nieznane fakty z życia bł. Papieża Jana XXIII oraz wspomnienia jego osobistego sekretarza oraz o zabijaniu dzieci nienarodzonych w naszych czasach.
 6. Przy wyjściu z bazyliki można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc naszym parafianom, którzy ucierpieli na skutek ostatnich pożarów. Zachęcamy do okazania solidarności z naszymi bliźnimi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.
 7. W minionym tygodniu zmarły śp. Stefania Dolata i Janina Marciniak. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

  

 

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

16.02.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Msze wieczorne w środę i sobotę są sprawowane w bazylice, a w pozostałe dni powszednie w kaplicy św. Faustyny.
 2. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
 • dla Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci we wtorek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny;
 • dla młodzieży gimnazjalnej w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku umieszczonego na stronie parafii;
 • katecheza przedmałżeńska dla młodzieży z kl. II szkół ponadgimnazjalnych w piątek o godz. 17.15 w Alumnacie;
 • próba zespołu dziecięcego w środę o 17.00 w Alumnacie;
 • oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 19.00 w Alumnacie;
 • dla Młodych bez nazwy w piątek o 19.00 w domku przy plebanii.
 1. Wspólnota Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu w czwartek, 20 lutego w godz. 07.30 – 12.00 w kaplicy św. Faustyny.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45 (do 16.30 prowadzona, potem – w ciszy). Zapraszamy do udziału.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8788 zł.
 4. Organizujemy autokarową parafialną pielgrzymkę śladami Jana Pawła II do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia, która odbędzie się w dniach: 9 – 11 maja (od piątku do niedzieli). Koszt z wyżywieniem: 450 zł. Bliższe informacje u ks. Radka. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 5. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o wizycie polskich biskupów w Rzymie, o dramacie w sercu Afryki i o kłopotliwym prezencie, jakim jest zapowiadany podręcznik multimedialny.
 6. Przy wyjściu z bazyliki można podpisać się pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych.
 7. Jutro rozpocznie się remont w kaplicy przedpogrzebowej. W czasie jego trwania pogrzeby będą zaczynać się w bazylice.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na pomoc naszym parafianom, którzy ucierpieli na skutek pożaru.
 9.  W minionym tygodniu zmarli śp. Regina Padzik, Bogdan Dolata i Edmund Gurbada. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

09.02.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Msze wieczorne w środę i sobotę są sprawowane w bazylice, a w pozostałe dni powszednie w kaplicy św. Faustyny.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45 (do 16.30 prowadzona, potem – w ciszy). Zapraszamy do udziału.
 3. We wtorek, 11 lutego, przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy tego dnia o chorych i starszych z naszych rodzin, grona znajomych czy z sąsiedztwa. Będzie to dobra okazja do odwiedzin u takich osób… W naszej parafii Mszę św. dla chorych z sakramentem namaszczenia zorganizujemy 13 maja.
 4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 5. Organizujemy autokarową parafialną pielgrzymkę śladami Jana Pawła II do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Oświęcimia, która odbędzie się w dniach: 9 – 11 maja (od piątku do niedzieli). Koszt z wyżywieniem: 450 zł. Bliższe informacje u ks. Radka. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym.
 6. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o tym jak Kościół troszczy się o chorych i o 25. rocznicy Okrągłego Stołu.
 7. W minionym tygodniu zmarli śp.: Janina Świeczak, Helena Łoza i Henryk Jankowski. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

  

 

 

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

02.02.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Msze wieczorne w środę, piątek i sobotę będą sprawowane w bazylice, a w pozostałe dni powszednie w kaplicy św. Faustyny.

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45. Zapraszamy do udziału.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca:

 • Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00;
 • Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Spowiedź dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o 15.00, a dla dzieci ze szkół podstawowych w piątek o 15.00;
 • Dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 16.00.

4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie (wszystkie w Alumnacie):

 • Dla Żywego Różańca dzisiaj o godz. 16.00;
 • Krąg Biblijny w poniedziałek o 18.45;
 • Oaza dla młodzieży gimnazjalnej w czwartek o godz. 16.00.

5. Zakończyliśmy kolędę. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy nas przyjęli w swoich domach, a szczególnie tym, którzy wyrażali zainteresowanie życiem naszej wspólnoty Parafialnej. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji wizyty duszpasterskiej.

6.  Roczne sprawozdanie z życia parafii zostanie przedstawione w przyszłą niedzielę.

7.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.

8.  W sobotę, 29 marca jest organizowany wyjazd do Bydgoszczy na operę „Cyganeria” Giacomo Pucciniego. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.

9.   Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o trudnościach i wyzwaniach, jakie stają przed osobami duchownymi, o wydarzeniach na Ukrainie, a także o walce rzeszowskich pielęgniarek z narzucanym im obowiązkiem uczestniczenia w zabiegach aborcji.

10. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii i wyrażamy nadzieję, że nie będą one czasem oddalenia od Pana Boga.

11. W minionym tygodniu zmarł śp. Stanisław Surdyk. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

26.01.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Msze święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Faustyny, z wyjątkiem Mszy w środę i sobotę o godz. 18.00.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.
 4. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30.
 5. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się od godz. 08.30.
 6. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej, które upamiętnia ofiarowanie Bogu Ojcu dzieciątka Jezus w świątyni jerozolimskiej. W czasie wszystkich Mszy świętych odbędzie się poświęcenie świec, które przyniesiemy do kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11.30 będzie śpiewał kolędy Chór im. Feliksa Nowowiejskiego działający przy Trzemeszeńskim Domu Kultury.
 8. Do wtorku odbywa się kolęda, której plan zamieszczony jest na stronie internetowej parafii i przy wejściu do bazyliki. Jest jedna zmiana: we wtorek na ul. Dworcowej kolęda rozpocznie się o godz. 15.30.
 9. W sobotę, 29 marca jest organizowany wyjazd do Bydgoszczy na operę „Cyganeria” Giacomo Pucciniego. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o patronie studentów i młodzieży na dzisiejsze czasy Pier Giorgio Frassatim, a w kąciku kulinarnym karnawałowe przepisy na przyrządzenie żeberek. Jest też lutowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” dla dzieci. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Alfons Domański, Jacek Zieliński, Roman Gromowski, Jacek Maciejewski i Irena Derezińska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.01.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Msze święte w dni powszednie sprawowane są w kaplicy św. Faustyny, za wyjątkiem Mszy w środę i sobotę o godz. 18.00.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 3. W przyszłą niedzielę we Mszy św. o godz. 11.30 będą uczestniczyli klerycy z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Szczecinie ze swoimi przełożonymi.
 4. W minionym tygodniu zostało podłączone nowe nagłośnienie w bazylice. Zostały wymienione głośniki, wzmacniacz i instalacja. W najbliższym czasie będą też wymienione mikrofony. Inwestycja została przeprowadzona dzięki sponsorowi z parafii. Składamy za ten dar serdeczne podziękowanie.
 5. Trwa kolęda, której plan zamieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wejściu do bazyliki. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.
 6. Jutro (w poniedziałek) biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. Przy ogłaszaniu pielgrzymki do Rzymu wkradł się błąd w jej termin. Aktualny jest termin podany w wydrukowanym programie, który był rozdawany przy zapisach. Program pielgrzymki jest jeszcze dostępny w zakrystii.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 8910 zł.
 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o tym komu Polacy oddają 1% podatków. Jest też „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

   

 

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

12.01.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii będzie Okres Zwykły. Zgodnie z polską tradycją do 2 lutego będzie żłóbek, a w czasie Mszy św. będziemy jeszcze śpiewać kolędy.
 2. Msze święte w dni powszednie są sprawowane w kaplicy św. Faustyny, za wyjątkiem Mszy w środę i sobotę o godz. 18.00.
 3. Msza św. i spotkanie dla Stowarzyszenia M.B. Patronki Dobrej Śmierci w środę o godz. 14.00 w kaplicy św. Faustyny.
 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, potem adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.45.
 5. Trwa kolęda, której plan zamieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wejściu do bazyliki. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.
 6. W czasie kolędy wszystkie sprawy w biurze parafialnym wymagające rozmowy z księdzem, prosimy załatwiać w środy i piątki w godz. 09.30 – 11.30 lub w niedzielę po Mszy św.
 7. Stowarzyszenie „Wspólnota Wsi”, „Wspólnota Trzemeszeńskich Wojtków” oraz Ośrodek Wypoczynkowy „Jutrzenka” w Gołąbkach organizują charytatywny bal karnawałowy z licytacją. Dochód z imprezy będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację dwojga chorych dzieci z naszej parafii: Alana Walczaka i Oliwiera Kolberga. Bal odbędzie się 1 lutego w Ośrodku Wypoczynkowym w Gołąbkach. Informacje i zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 9. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć „Przewodnik Katolicki”, a w nim m.in. o przygotowaniach do kanonizacji Jana Pawła II oraz bezpłatny dodatek, którym jest karta z wizerunkiem bł. Jana Pawła II wraz z jego modlitwą do Matki Bożej. Jest też „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci.
 10.  W minionym tygodniu zmarli śp.: Krzysztof Trościanko, Aniela Gospodarek, Mieczysław Ryczkowski i Janina Tarłowska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

 

2 NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

05.01.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Jutro, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana Świętem Trzech Króli. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.
 2. Jutro podczas Mszy św. o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 wystawią jasełka.
 3. Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Duchowej Adopcji, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Rodziny Radia Maryja, Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00 w Alumnacie.
 4. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja do godz. 17.45.
 5. Wszystkie małżeństwa, zwłaszcza te, które w bieżącym roku obchodzą jubileusze zapraszamy na Mszę św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, która odbędzie się w przyszłą sobotę, 11 stycznia o godz. 18.00.
 6. Chór Kameralny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej wystąpi w naszej bazylice z koncertem kolęd w przyszłą niedzielę, 12 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30. Chór tworzą głównie lekarze pasjonujący się muzyką i śpiewem, a także sympatycy muzyki chóralnej zajmujący się na co dzień dziedzinami pokrewnymi medycynie. Zespół ma w swoim dorobku nagrody na konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Dyrygentem chóru jest lekarz i jednocześnie dyrygent chóralny, nasza parafianka, Justyna Chełmińska. Wystąpi też Gość Specjalny - pani doktor Hanna Zajączkiewicz z Białegostoku, która jest lekarzem laryngologiem i śpiewaczką operową. Serdecznie zapraszamy.
 7. Trwa kolęda, której plan zamieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wejściu do bazyliki. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.
 8. Mieszkańców ul. Kochanowskiego informujemy, że kolęda rozpocznie się dzisiaj o godz. 16.00.
 9. W czasie kolędy wszystkie sprawy w biurze parafialnym wymagające rozmowy z księdzem, prosimy załatwiać w środy i piątki w godz. 09.30 – 11.30 lub w niedzielę po Mszy św.
 10. Przy wyjściu z bazyliki można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w nim m.in. o tym, jak swoje pierwsze święta Bożego Narodzenia w Watykanie spędził papież Franciszek, a także dodatek specjalny z planem czytania Biblii na cały 2014 rok. Bezpłatnym dodatkiem do „Przewodnika” jest drugi numer gazetki parafialnej redagowanej przez młodzież. Gazetkę można też nabyć bez „Przewodnika za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii.
 11.  W minionym tygodniu zmarła śp. Daniela Siwińska. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…

 

 

UROCZYSTOŚĆ

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2014 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, by Nowy Rok obfitował w łaski od Boga. Niech trwanie w zjednoczeniu z Jezusem Chrystusem będzie źródłem pokoju serca, miłości w naszych rodzinach i życzliwości w relacjach międzyludzkich. Niech łaska Boża pomaga w rozwiązywaniu życiowych dylematów oraz w dźwiganiu krzyża codziennych obowiązków i trudów życia.

 

 1. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w Alumnacie.
 2. Spotkanie opłatkowe Wspólnot: Duchowej Adopcji, Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa, Rodziny Radia Maryja, Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się 6 stycznia o godz. 16.00.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
 4. Nabożeństwo w intencji powołań we czwartek, aku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o 18.00;
 5. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w sobotę o 07.00, potem adoracja Najśw. Sakramentu do 08.30;
 6. Spowiedź w piątek o godz. 15.00;
 7. Dodatkowa Msza św. w piątek o 16.00.
 8. W styczniu nie będziemy odwiedzać chorych z okazji I soboty miesiąca.
 9. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja do godz. 17.45.
 10. Chór Kameralny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, założony i prowadzony przez naszą parafiankę Justynę Chełmińską, wystąpi w naszej bazylice z koncertem kolęd 12 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.
 11. Trwa kolęda, której plan jest zamieszczony na stronie internetowej parafii i w gablocie przy wejściu do bazyliki. Jeśli komuś z ważnych powodów nie odpowiada wyznaczony termin, prosimy o umówienie się na inny czas.
 12.  W czasie kolędy wszystkie sprawy w biurze parafialnym, wymagające rozmowy z księdzem, prosimy załatwiać w środy i piątki w godz. 09.30 – 11.30 lub w niedzielę po Mszy św.

 

Poprawiony (sobota, 24 stycznia 2015 23:40)

 
Imieniny
Dzisiaj jest: 28 stycznia 2015    |    Imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
Msze Święte

Msze święte w naszej parafii:

codziennie:

6:30, 7:00 i 18:00

niedziela:

7:00,  8:30, 10:00 (dla dzieci), 11:30, 15:00 i 18:30

sobotnia Msza św. o 18.00 jest Mszą niedzielną

***

Spowiedź:

codziennie przed Mszą św.

Biuro parafialne

Biuro Parafialne:

czynne: w poniedziałek i czwartek od 15.00 do 17.00 oraz w środę, piątek i sobotę od 09.30 do 11.30

z wyjątkiem świąt i pierwszych sobót miesiąca.

Intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii.