UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
17.05.2026 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
-
Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
-
Podczas nabożeństw majowych nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., która przypada w przyszłą niedzielę, 24 maja.
-
Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kaplicy św. Faustyny, a potem adoracja Najśw. Sakramentu do 17.45.
-
Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy w kaplicy św. Faustyny w sobotę w godz. 07.30 – 12.00.
- W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:
- dla rodziców ministrantów, lektorów i kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 19.30 w kaplicy św. Faustyny;
-
próba przed bierzmowaniem we czwartek o godz. 19.00 w bazylice;
-
spotkanie dla młodzieży z kl. VIII w ramach przygotowania do bierzmowania według grafiku ze strony parafii.
-
Rocznicę I Komunii Świętej będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w sobotę o godz. 09.00
-
Na kolejny wieczór uwielbienia zapraszamy w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w przyszłą niedzielę, 24 maja po Mszy św. o godz. 18.30 w bazylice.
-
Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do przyjęcia Komunii św. w okresie wielkanocnym. Tradycyjnie ten okres wydłużony jest do Uroczystości Najświętszej Trójcy, która w tym roku przypada 31 maja. Tym, którzy jeszcze nie dopełnili tego obowiązku przypominamy, że przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi świętej.
-
Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy. Wyjazd z Trzemeszna w sobotę, 6 czerwca o godz. 13.00, powrót około 01.30 w nocy. Koszt 100 zł. Zapisy i formularze na zgodę rodziców w kaplicy św. Faustyny.
-
30 maja organizujemy wyjazd autobusem do Gniezna na święcenia kapłańskie naszego praktykanta diakona Eryka. Wyjazd o godz. 09.00, powrót około 13.00. Zachęcamy do udziału. Zapisy w kaplicy św. Faustyny.
-
Można już rezerwować intencje mszalne na 2027 r. wyłącznie przez wysłanie maila lub przez wrzucenie do skrzynki na listy kartki z terminami. Prosimy podawać numer telefonu do kontaktu.
-
Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem z przeznaczeniem na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 12.822 zł 80 gr oraz 4 euro 40 centów.
-
W minionym tygodniu zmarli śp.: Michał Rożek z ul. 1 Maja, Tomasz Stepaniak z ul. Piastowskiej, Antoni Nowicki z Rudek, Konstanty Zamiara z Popielewa, Martyna Koczorowska z Ostrowitego, Janina Kraska z Trzemżala i Wanda Bodda z Kierzkowa. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…